Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Co to ma do tematu? Na tym forum ludzie na 6200 i celeronach (itp sprzętach) robią wyniki rzędu 8500-9000 w 3dm03, więc niecałe 10k na 6600GT to smiech na sali

MaSell mozna wiedziec cos zrobil temu swojemu GB ze tak go wykreciles ? I jakie chlodzenie zastosowales ? Znajac zycie pewnie WC , czy cos innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem kilka postow powyzej ze moja 6600 Gt winfast zawiesza sie przy temperaturze 76 stopni.Czy wina moze byc za slaby zasilacz -mam modecoma 350ATX 2.0 ??Oprocz Geforca mam dysk twardy 40 GB i nagrywarke cd.

Edytowane przez ftomekkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to ma do tematu? Na tym forum ludzie na 6200 i celeronach (itp sprzętach) robią wyniki rzędu 8500-9000 w 3dm03, więc niecałe 10k na 6600GT to smiech na sali

 

pokaz mi chociaz dwoch takich ?? chetnie zobacze...

Edytowane przez pipanol-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to ma do tematu? Na tym forum ludzie na 6200 i celeronach (itp sprzętach) robią wyniki rzędu 8500-9000 w 3dm03, więc niecałe 10k na 6600GT to smiech na sali

no i co z tego ze robia nie kazdy jest taki Hiper Mega el0 pr0 Master jak Ty plus wiele szczescia zeby miec super hiper 6600 GT i robic te prawie 12 k w 3dmark2k3 i chwalic sie tym na pol Tweaka

pokaz mi te osoby z celeronami i 6200 bardzo chetnie popatrze...

 

z mojej strony koniec tego watka powiedzialem co mysle i wiecej do powiedzenia niemam Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram, kręcenie na maxa 6200/6600 to zażynanie tych kart. tu chyba chodzi oto, żeby wykręcić karte tak, żeby uzyskac jak największą stabilność przy standardowym zużyciu karty. niekażdy chce się bawić w vmody, żeby tylko uzyskać kolejne 200-300pkt w markach <_<

 

btw, jak zmusić wiatrak na karcie do wolniejszej prtacy w trybie 2D ?

Edytowane przez war3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw, jak zmusić wiatrak na karcie do wolniejszej prtacy w trybie 2D ?

Riva tuner lub edycja biosu (polecam te druga opcje). Oczywiscie najpierw musisz sciagnac i wgrac sobie bios, ktory pozwala na monitorowanie temp. i zmiane predkosci obrotow. Edytowane przez crn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Assassin - http://service.futuremark.com/compare?2k3=4399100

 

2. Strongmen - Core 680 mhz, Mem 860 mhz i wyniki ciutek niższe (ma AXP 1700+)

 

3. HiS - 600/800

 

Wszyscy maja wyniki w okolicach 8500 i wiecej

 

Czym chłodziłem GT? WC z dodatkami ;)

 

BTW moja karta nie jest wcale jakaś rewelacyjna - na każdym AC cieżko 600-610MHz na rdzeniu dało się przekroczyć

 

BTW2 Wasze problemy ze spadkiem wyników przy za duzym taktowaniu mem to kwestia sterów - trzeba sie troche pobawić i bedzie dobrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ja mam takie tempy w stresie i to przy mniejszych taktowaniach wiec bym sie nie przejmowal.

2. taktowania moga isc wyzej ale nie koniecznie, i raczej do 600 nie dobijesz, musialbys zwiekszyc napiecie do 1.5v, albo i wiecej, na rdzeniu

3. Zalman V7000-Cu

4. nie.

Dzięki za rzeczową odpowiedz :D

 

Narazie, tak jak pisałem, wstrzymam się z eksperymentami ... na zabawę z napięciami mam jeszcze zdecydowanie za małą wiedzę ... będę musiał gruntownie przeszukać forum ;)

 

Czy przypadkiem nie miałeś na mysli wentyla Zalman VF700-Cu + radiatory na pamięci ??

 

 

 

Pisalem kilka postow powyzej ze moja 6600 Gt winfast zawiesza sie przy temperaturze 76 stopni.Czy wina moze byc za slaby zasilacz -mam modecoma 350ATX 2.0 ??Oprocz Geforca mam dysk twardy 40 GB i nagrywarke cd.

Osobiście to nie jestem przekonany aby to była wina zasilania ;) ( choć mogę się mylić)

Jedyne co wiem na 100% ... ja mam zasiłkę LOGIC ATX 350W, dodatkowe wentyle, zimne katody i podkręconą lekko kartę graf., 1 HDD + 1 CD-RW i wszystkie napięcia są stabilne ...

ale sam jestem ciekaw co powiedzą w tym temacie ludzie z większym doświadczeniem ;)

Ja jedynie opisuję doświadczenia z moim kompem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory że, przerywam dyskusję ale mam problem który zmieści się w 3 góra 4 postach. mianowicie mam Galaxy 6600GT i jest tak, nie ważne jakie sterowniki zainstaluje w tej chwili mam 77.72, nie ma opcji

,,Ukryj tryby, któreych ten monitor nie może wyświetlić''(Chodzi o odświerzanie) przez to mam problem że jak włączam gry, np Cold Fear to monitor wyświetla kompukat o tym ze przesadzono z częstotliwością odświerzania. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem kilka postow powyzej ze moja 6600 Gt winfast zawiesza sie przy temperaturze 76 stopni.Czy wina moze byc za slaby zasilacz -mam modecoma 350ATX 2.0 ??Oprocz Geforca mam dysk twardy 40 GB i nagrywarke cd.

 

Osobiście to nie jestem przekonany aby to była wina zasilania ( choć mogę się mylić)

Jedyne co wiem na 100% ... ja mam zasiłkę LOGIC ATX 350W, dodatkowe wentyle, zimne katody i podkręconą lekko kartę graf., 1 HDD + 1 CD-RW i wszystkie napięcia są stabilne ...

ale sam jestem ciekaw co powiedzą w tym temacie ludzie z większym doświadczeniem

Ja jedynie opisuję doświadczenia z moim kompem

Dziekuje za odpowiedź.Po przeczyszczeniu radiatora karta pracuje w stresie do tempertury ok 700stopni-wiec sie nie zawiesza.Karta jest nowa i boje sie ze latem,gdy jest gorecej,bedzie dobijac do temperatury 75 stopni i znow sie wieszac.Pisalem do Leadteka i odpisali ,ze 6600 GT powinna pracowac stabilnie do temperatury 90 stopni-wiec jezeli moja wiesza sie przy 75 stopniach ,to chyba powinienem ja reklamowac.Pytalem sie jeszcze Was o zasilacz ,bo nie chcialbym aby w serwisie okazalo sie ze na mocniejszej zasilce nie zawiesza sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedź.Po przeczyszczeniu radiatora karta pracuje w stresie do tempertury ok 700stopni-wiec sie nie zawiesza.Karta jest nowa i boje sie ze latem,gdy jest gorecej,bedzie dobijac do temperatury 75 stopni i znow sie wieszac.Pisalem do Leadteka i odpisali ,ze 6600 GT powinna pracowac stabilnie do temperatury 90 stopni-wiec jezeli moja wiesza sie przy 75 stopniach ,to chyba powinienem ja reklamowac.Pytalem sie jeszcze Was o zasilacz ,bo nie chcialbym aby w serwisie okazalo sie ze na mocniejszej zasilce nie zawiesza sie.

Zalezy jeszcze jaki to zasilacz jesli z seri GTF to chyba nie wina zasilacza lecz jeśli to jest Feel to wina zasilacza. Ja mam Chiefteca 350W a to jest prawie to samo co GTF 350W, i jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy do msi nx 6600 gt 128 vivo agp mozna znalesc biosa ktory podniesie mi wydajnosc?, lub uzyc innego biosa niz dedykowany dla msi ? tak aby miec wieksze napiecia i timingi? jesli ktos wie to prosze o podpowiedz

 

w 3dmarku 2001 mam 20500 ale w 2003 nie moge przekroczyc 9000!!! tylko w okolicach 8900, stery to 71,25 uzywalem innych z serii np 77.xx ale choc byla troche wieksza wydajnosc to pojawialy sie krotkie przyciecia mimo np 400 klatek wiec wrocilem do starych sterow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje sie ze problem rozwiazany.Mianowicie otworzylem obudowe przeczyscilem(moze po amatorsku ale efekt jest) wacikami i delikatnie koncowka od odkurzacza chlodzenie karty,na zasilce i procu.Gram przy otwartej obudowie i po 2 h gry w NFS:MW jest czysto w 1024 na max.Przy zamknietej obudowie artefakty pojawiaja sie najpozniej po 5 min.Teraz tylko kupic ramy...co polecacie z tanszych 512 tek?

I jeszcze pytanko:przy 500/1000 (domyslnie 900) nic sie nie powinno chyba dziac?

 

 

Mam teraz inny problem,zapraszam do dyskusji Po tym jak rozwiazalem problem z karta,przyszedl kolejny.

 

Mianowicie wczoraj zainstalowalem CoD2 u kumpla.Jego config przedstawia sie nastepujaco:Athlon XP2000+,GF4TI4200 reszta taka sama jak u mnie z tym ze ma WinXP czystego a ja mam z SP2.

 

Przejde do rzeczy:wlaczylem u niego Cod2 na 1024 i szok!Gra dziala plynnie.Ja mam problemy z gra w 800x600.Czy SP2 pochlania az tyle pamieci czy moga byc inne powody tego ze na slabszym kompie gra dziala lepiej?

http://forum.purepc.pl/Wydajnosc-Winxp-Sp2...go-t165936.html

Edytowane przez rangiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Assassin - http://service.futuremark.com/compare?2k3=4399100

 

2. Strongmen - Core 680 mhz, Mem 860 mhz i wyniki ciutek niższe (ma AXP 1700+)

 

3. HiS - 600/800

 

Wszyscy maja wyniki w okolicach 8500 i wiecej

 

Czym chłodziłem GT? WC z dodatkami ;)

 

BTW moja karta nie jest wcale jakaś rewelacyjna - na każdym AC cieżko 600-610MHz na rdzeniu dało się przekroczyć

 

BTW2 Wasze problemy ze spadkiem wyników przy za duzym taktowaniu mem to kwestia sterów - trzeba sie troche pobawić i bedzie dobrze :D

 

 

czyli co jak zainstaluje nowsze to ten problem zniknie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktore sterowniki dadza najwieksza wydajnosc w nowych grach typu NFS:MW czy CoD2?Bo na 3d markach coraz to wieksze wyniki a nie widze przelozenia na gry :)

 

Poza tym przy otwartej obudowie i pamieciach na 1000(czyli wlasciwie500) nie arci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...