Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

agp aparature size ustawia sie na połowe swoje pamieci operacyjne ram :)

Połowa wielkości pamięci operacyjnej ram jest to wartość graniczna do której można ustawiać tą wartość, w praktyce 128-256MB całkowicie starcza. 256MB trochę podnosi wyniczki w smarku06 ale nie jest to oszałamiająca wartość, conajwyżej paręnaście-parędziesiąt punktów, także ponoć poprawia płynność nowych gier np. NFS:MW (nie stwierdziłem znaczącej zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja stwierdzilem ogromna u mnie po ustawieniu na 256mb, q4 mi sie szybciej laduje a sejwy zaladowuje mi w w 2 sek, i nie tnie mi tak mocno, u mnie duza zmiana po ustawieniu 256 plynnosc wzrosla bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO ustawianie wartości AGP Aperture size na 256MB jest zupelnie pozbawione sensu.Jest to tylko przestrzeń zarezerwowana dla tekstur w pamieci systemowej.Jeżeli mamy karte 128MB i ustawimy wartość "aperture..." na 128MB,to będziemy dysponować 256MB pamięci video(128 karty i 128 systemu).Co jest wystarczające do większości gier.Q4 jest wyjątkiem ,bo potrafi wykorzystać więcej pamięci video-szkoda tylko ,że i tak jakość tekstur na "ultra" jest dość kiepska.

Lepiej już ustawić sobie "NonPagedPoolSize" w rejestrze na 95% całej pamięci(domyślnie 80%),wtedy winXP troche pożniej zacznie wykorzystywać plik wymiany=rzadsze doczytywanie i mniej mielenia dyskiem.

Jak to ustawić jest na forum w dziale windows(i w necie na róznych stronkach)- i działa(np.przy wychodzeniu z zasobożernych programów nie ma denerwującego odświeżania pulpitu itp. zdarzeń).

EDIT:

Poprawiłem błąd.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się zgadzam z przedmówcą - powiem więcej, ja ustawiłem na 98% :twisted: i jak na razie (od trzech tygodni) problemów nie było.

 

Z innej beczki:

W końcu wycisnąłem z Asusa 9k w smarku03.

Dołączona grafika

 

Nie bardzo mam czas/chęci na mieszanie ze sterami, ale myślę, że 9,3k jest do zrobienia.

Pobawię się po zmianie chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej już ustawić sobie "IoPageLockLimit" w rejestrze na 95% całej pamięci(domyślnie 80%),wtedy winXP troche pożniej zacznie wykorzystywać plik wymiany=rzadsze doczytywanie i mniej mielenia dyskiem.

Jak to ustawić jest na forum w dziale windows(i w necie na róznych stronkach)- i działa(np.przy wychodzeniu z zasobożernych programów nie ma denerwującego odświeżania pulpitu itp. zdarzeń).

IoPageLockLimit określa wielkość pamięci zarezerwowanej na operacje wejścia/wyjścia i wg. większości źródeł optymalne ustawienia to 1/16 wielkości pamięci Ram. Ty opisałeś NonPagedPoolSize i faktycznie poprawia użycie pamięci, parametr ten można ustawić nawet na 99,99% wielkości pamięci ram i komp powinien być stabilny, sam od paru miesięcy testuje ustawienie 1044480 przy moich 1GB ramu i problemów nie ma. Ważne jest tylko by nie przekraczać dostępnej pamięci systemowej i starannie wklepywać cyferki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@M4TEUSZ

Ahhhhh-ale babol-MASZ RACJE!

:mur: -ale to przez to ,że ciągle grzebie w rejestrze-chodziło mi NonPagetPoolSize oczywiście.

Dzięki i sorki za MÓJ BŁĄD-na drugi raz sprawdze -a nie podam z pamięci.

Ale dałem ciała....

EDIT:

mam nadzieje że więcej osób do tego(błedu) doszło

A na razie mam ustawione na 970MB,ale biorąc pod uwage wyłaczenie w XP wszystkich zbędnych usług(co może dać 30-50MB)tyle mi starcza.Ale moze sprobuje dac na więcej-zawsze może coś dać.

Pozdrawiam .

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuję 6600gt na agpx8 i mam do wyboru asusa, leadteka i pov. co byście wybrali ?? nie wchodzi w grę inna marka bo w hutrowni w której zaopatruje się kumpel mają tylko w/w. wszystkie trzy mają zegary 500/900. pomóżcie w wyborze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kevin uwazaj na asusa - sprawdz pamieci ja mialem do wyboru galaxy, asusa i leadteka - asus i leadtek na pamieciach infineona czyli kiszka ;]

LPKorn3324 - ile pkt w 3dsmarku 2003? ja na 1900xp reszta jak w podpisie wyciagnalem 7500 przy rdzeniu 550 i pamieciach 1100

Edytowane przez k0v4l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuję 6600gt na agpx8 i mam do wyboru asusa, leadteka i pov. co byście wybrali ?? nie wchodzi w grę inna marka bo w hutrowni w której zaopatruje się kumpel mają tylko w/w. wszystkie trzy mają zegary 500/900. pomóżcie w wyborze

Asus- moze trafisz na wersje 1,6ns. Z tych wymienionych przez ciebie firm jest najlepszy.

Moje prywatne zdanie to, ze jednak Asus to Asus- marka :-P . Wzial bym go bez wahania, a w sklepach jego 6600GT AGP jest nawet tanszy od pozostalych czolowych producentow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

ok to ja tak na szybko ;) kupiłem dziś Galaxy GF 6600GT 2ns na Zalmanie zaraz wkładam do kompa i zobacze jak będzie działać :) wieczorem zarzuce kilka wstępnych wyników mam nadzieje ;)

ile dałeś ??

 

Ja sie zastanawiam nad GE z pamięciami 1.6 ns za 480 zł+ przesyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to ja tak na szybko ;) kupiłem dziś Galaxy GF 6600GT 2ns na Zalmanie zaraz wkładam do kompa i zobacze jak będzie działać :) wieczorem zarzuce kilka wstępnych wyników mam nadzieje ;)

Niecierpliwie czekam na relacje ^^ tez jestem na kupnie tej karty

poki co czekam ( hmmm 4 tydzien ) na wersje ulitimate , ale chyba kupie zalmana bo juz mam dosc pieniadze zamrożone od 4 tygodni , ciezko sie do Pralinek dodzwonic ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok witam jak pisałem skrobnę teraz coś na temat karty- wczoraj tego nie zrobiłem bo nie miałem czasu- dopiero teraz usiadłem do kompa. Od razu informuje, że za dużo nie testowałem z racji różnych przeciwności losu (o tym zaraz) myśle że dzś pod wieczór coś jeszczę potestuje.

 

[1] Nie wkładaj GF'a 13-tego danego miesiąca ! ;)

 

więc karta doszła do mnie w pudełku wiadomo jakim jeżeli mówimy o galaxy- nawet sporej wielkości, niebieskie i dobrze opisane. W środku bez zbędnych bajerów- każdy kto oczekuje po otwarciu pudła 2 gf softu to niestety nie jest to produkt dla niego ;). Całość wyposażenia to instrukcja, 2 instrukcja, kabelek z wyjściami na molexy, kabel tv, przejściówka dvi>dsub i płytka ze sterami.

Oczywiście karta bo to najważniejsze to GALAXY GF 6600GT wersja z pamiątkami Samsunga (K4J55323QF-GC20) 2ns i chłodzenie Zalmana (VF700-FS01 ; w całości z aluminium).

 

[2] montaż (punkt ten może sobie odpuścić ten kto nie ma mocnych nerwów :D). Więc wyjąłem mojego Radzia 9500 z AGP i chcę włożyć GF'a i kupa- zatrzask na mojej wiekowej płycie głównej uniemożliwiał zamontowanie tej karty!!! Raz, że chaczył o kondensatory, a dwa, że wogóle nie pasował i nie można było karty włożyć. Z pomocą przyszedł mój ojciec, który wyjął ten zatrzask i "poddał go obróbce mechanicznej przy użyciu profesjonalnego narzędzia szlifierskiego... potocznie zwanego brzeszczotem :D. " Po paru przymiarkach zaczep "pokochał" mojego GF'a i przystąpiłem do ODPALENIA.

 

[3] Odpaliłem kompa i moim oczom ukazał sie fioletowy ekran (tzn literki fioletowe), po chwili wszytsko było czerwone i niebieskie. K**** myśle sobie już coś sie pierd***! Ale po 10 minutach (nerwy na wodzy :D) doszedłem do tego, że karta mimo, że była niby mocno wsadzona w agp były za bardzo przechylona bo.... skopał mi sie gwint tam gdzie przykręca się śledzia! ;wystraczyło ją poruszyć do góry i wszystko było si. Gdy zainstalowałem stery (obojętnie jakie padło na te jakie miałem na cd od galaxy czyli 81.85) i pobawiłem sie opcjhami w nich (też są prblemy :/) załączyłem smarki ...

 

[4] Smarki-

Ok, karta ma standard 525/1050, sprzęt w podpisie w ramach infa dodam tylko, że moje mobo ma tylko AGP 4x.

 

3DMark03- 7476

gt1-137.1

gt2-61.7

gt3-50.5

gt4-46.8

 

3DMark05- 3147

gt1- 11.2

gt2- 9.8

gt3- 18.1

 

I z gier odpalałem tylko:

[1] Splinter Cell:Chaos tHeory v1.04 i ustawienia na wysokie, SM3.0 z włączonymi bajerami (hdr, ss itp) 10x7 i na oko (bo benchmarka nie odpalałem) jak grałęm z 20 min to było ~30+ fps

[2] Far Cry 1.33, high 10x7 i tutaj sprawa jest taka, że mam za mało ramu i planszapotrzebuje 3-4 min żeby porządnie sie załadować wtedy jest na oko +-40fps.

 

Więcej rzeczy nie testowałem bo nie miałem czasu dziś myśle, że odpale 3D06, F.E.A.R. może CoD 2 albo AoE 3.

Co do generalnej pracy póki co jest zadowolony, człodzenie jnaprawdę cichutkie- w idlu jest 46 stopni (otwarta buda) a po seri 3dm03/05 + 20 min w splintera miałem 51 stopni od razu piowyjściu do windy czyli b.dobry wynik.

 

To sie rospisałem ale jak ktos to przeczytał to może powieć że z montażem to jednak problemy były ;) wieczorkiem albo jutro zarzuce reszte testów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

a ile dałeś bo nie powiedziałeś :P

 

Ja poluje na 1.6 ns ciągle :D z zalmanem albo GE z 1.6ns kupie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj kupiłem karte leadteka Winfast 6600GT TDH 20th Limited Edition. Zainstalowałem system od nowa, wgrałem wszystkie stery, a wyniki w 3d markach mam tragiczne. W 2003 mam 5600pkt a w 2005 700pkt. Stery mam 81.98. Co może być tego przyczyną.

Gry chyba narazie ok chodzą(próbowałem narazie tylko Call of Duty 2 i było ok).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile dałeś bo nie powiedziałeś :P

 

Ja poluje na 1.6 ns ciągle :D z zalmanem albo GE z 1.6ns kupie :P

535zł , GE w proline z tego co wiem jest z 2.0ns za jakieś 450 zł

 

...tymczasem smark 06

 

EDIT:

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=186654

 

Dołączona grafika

 

3DMark06:

1187

od razu zapuściłem test po instalce, wszystko nadal na standard. W każdym razie coś trochę za mało tych punktów liczyłem na 1300/1400. A i bardzo ciekawi mnie test procka- wcześniej na R9500@Pro miałem 450pkt reaz 600pkt proszę, proszę proc sam dostał kopa o 33%:]. Zawsze twierdziłem, że ten nowy smark jest dziwny

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj kupiłem karte leadteka Winfast 6600GT TDH 20th Limited Edition. Zainstalowałem system od nowa, wgrałem wszystkie stery, a wyniki w 3d markach mam tragiczne. W 2003 mam 5600pkt a w 2005 700pkt. Stery mam 81.98. Co może być tego przyczyną.

Gry chyba narazie ok chodzą(próbowałem narazie tylko Call of Duty 2 i było ok).

No i sprawdzałem na gierkach i wszystko chodz oki. Tylko czemu te Smarki tak beznadziejnie. Czy zna ktoś przyczyne moich problemów. Wydaje mi się, że to może być od MOBO, gdyż prędzej miałem Athlona 2200xp na MOBO MSI via KT400 i radaka 9700 i było wszystko ok. Potem wymieniłem sprzęt na to co w podpisie + ten radek 9700 i wyniki spadły o ponad 1000pkt. Dlaczego tak się dzieje??

Doradźcie coś!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Korn a ile masz w 3dmarku 01 ? BO ja na moim GF 4200ti 128mb/128 bit mam 11 315 B)

 

BTW GE za 450 hmm wole dopłacić 30 zł i mieć 1.6 bo ponoć GE z pamięciami 2.0 nie da sie dokręcić do GT ;/ No i nadal poluje na 6600GT z pamięciami 1.6 ns z Zalmanem :wink: gdzieś widziałem tą karte za 562 zł i to już dawno no i nie zapisałem sklepu i [gluteus maximus] ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korn a ile masz w 3dmarku 01 ? BO ja na moim GF 4200ti 128mb/128 bit mam 11 315 B)

 

BTW GE za 450 hmm wole dopłacić 30 zł i mieć 1.6 bo ponoć GE z pamięciami 2.0 nie da sie dokręcić do GT ;/ No i nadal poluje na 6600GT z pamięciami 1.6 ns z Zalmanem :wink: gdzieś widziałem tą karte za 562 zł i to już dawno no i nie zapisałem sklepu i [gluteus maximus] ;/

01 wogóle nie instalowałem bo nie ma sensu- za dużo tam proc wyniku daje jak i reszta kompa, na radku miałem 10800 pkt wiec na tej bym miał z 12/13 k pewnie ale tak tylko zgaduje. tymczasem pare testów:

 

FAR CRY v1.33 [10x7; maxiumum quality] (w nawiasach porównanie z R9500@Pro OC)

 

Regulator : 36,95 FPS (21.81 FPS) GF +70%

Research : 64,58 FPS (31,06 FPS) GF +108%

 

czyli widać na tych 2 poziomach znaczny wzrost fps :) Dla ciekawostki odpaliłem:

 

Research w 10x7, maxiumum quality, SM3.0, HDR 3= 49,11 FPS, a grafika miód malina :D

 

odpaliłem także F.E.A.R. i tutaj jednoznacznei testów podać nie moge bo nie ustawiłem wszystkiego na max. Większość ustawień na maximum, 10x7, textury na medium, fizyka, volumeric light również i jeszcze coś i benchmark wywalił mi wynik:

min: 20, av: 40; max: 88. JEdnak w grze nie jest aż tak dobrze za sprawą RAMu- gra potrafi przyciąć na sekunde a nawet kilka (b.rzadko), a jak poziom jest załądowany to gra się świetnie :). Z ciekawości odpaliłem soft shadows bo spodziewałem sie masakry a nie fps'a i o dziwo grać się dało :D oczywiście fps w granicach tych 24

 

Splinter Cella wyników nie podam, bo ostatni patch w ver PL to jest 1.04 a każdy benchmark od SP wymaga zainstalowanrgo 1.05 :(

A i mam pytanie- czy tylko u mnie ten radiator od hsi tak strasznie się grzeje? bo jak dotknę palcem to naprawdę b.gorący, GPU bo 30 min gry w f.e.a.r. 50 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszczanie smarka 2k1 do testowania kart nowszych niż 2latnie jest całkowicie pozbawione sensu, bo framerate w testach, a co z tym idzie wyniki uzależnione są wyłącznie od przepustowości pamięci ram i bardzo niewiele zależą od karty. Tak samo jak LPKorn3324 przesiadłem się z solidnie (jak na brak v-modów) podkręconego radeona9500@pro i przyrost wydajności w grach był od 50% do ponad 200%, przy identycznym!!! wyniku w omawianym smarku, więc nijak się on ma do żeczywistości.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

wiem wiem ale nie mam innego marka ;p dlatego padło na 2001.

 

A Korn operowałeś jużprędkościami pamiątek :> Wydaje mi sie że to powinno lekko poprawić wynik w marku :P

 

A no i możesz już zmienić podpis :P

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...