Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Uzytkujac moja karte dochodze do smutnego wniosku :-|

3 lata temu kupilem Gf 2Ti za 300zl i jedynie na UT2003 trzeba bylo lekko zjechac detalami, Batelfild gra o duzych wymaganiach na te czasy smigala pieknie. Ogolnie wszystkie gry spokojnie chodzily, az milo.

2 lata temu wywalilem 600zl w bloto= 5600, zwiodl mnie Dx9 :? , a moglem wziazc Gf4200 za 400zl. Przez jakies 3 miesiace niebylo gierki ktora by nie chodzila na maxa, ale jak zapuscilem Doom i FarCray'a, zaczela sie sieczka, a bylo juz coraz gorzej. Grafa byla calkowicie niezdatna do gier z Dx9, do ktorej o zgrozo, podobno byla zaprojektowna- wedlug Nvidii. Meczylem sie z tym dranstwem do lutego tego roku.

Zakupilem za 585zl wypasiona wersje 6600GT, karta dobra warta swojej ceny, ale tu juz w tej chwili, jest grono gier przy ktorych na maxa ustawieniach dostaje zadyszki. AoE3, CoD2, Earth 2160, FEAR to szczegolnie. CoD2 to glownie przez skopany tryb Dx9, ale FEAR poprostu przytlacza GT'ka swoimi wymaganiami graficznymi, ale przynajmniej grafa jest przepiekna, nie dziwia duze wymagania, a CoD2 do zludzenia przypomina mi jedynke :angry:

Albo to gry ida graficznie za szybko do przodu, albo karty grafiki za wolno? :-|

Dzisiaj aby sie cieszyc wszystkimi gierkami na maxa, trzeba sie zaopatrzyc przynajmniej w 7800/X1800.

A najtansze z w/w- 7800GT kursuja po 1100zl(nie licze X1800GTO, bo ma tylko 12PS)

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...jak tak patrze na wyniki to zazdroszcze Wam takiego dobrego OC :)

 

Z drugiej strony zauwazylem ze jednak jst duzo roznica w platformach bo ja przy dosc mizernym OC w porownaniu do Waszego mam ~9000pkt w 3DMarku03 bez zadnej otymalizacji na referencyjnych sterach :P

 

Dołączona grafika

 

 

CPU Sempron64 2800+@2656MHz

DFI LP UT nF3 250GB (nForce3 250GB)

1GB RAM GEiL Value 2.5-3-3-8-1T

 

Fajnie by bylo jakby moja karta szla 600/1200 bo wtedy to moglbym sie pokusic o jakis fajny wyniczek :)

A ona tylko 565/1075 idzie mi maksymalnie :( Moze kiedys pokusze sie na vmoda GPU :)

Czy jest jakis vmod na pamieci dla GF6600GT od Leadteka ???

 

Chociaz z drugiej storny na codzien mi chodzi na 550/1025MHz i wszystkie gierki smigaja az milo :P

 

Pozdrawiam! i zycze dobrych wynikow przy jesli chodzi o OC :P

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz mieć w 3dMark03 tylko 5600pkt ? Przecież GF 6600GT wyciąga około 8000 pkt

No widocznie moge mieć, podejrzewam że to wina MOBO bo Smarki tak zaczęły chodzić po zmianie platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klosiak

U Ciebie wynik podbija GT1

Co do moda, spróbuj zwykłego pencilmoda na GPU - po tym zabiegu wzrastają też możliwości o/c pamięci.

Na pczątek zjechałbym z 420 ohm na 380.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klosiak- człowieku ale ty masz proca @ ~2.6GHz więc co to za rozmowa :D Dla przykładu GT1 masz 250 fps ja mam ... 135! Widać różnicę prawda:D

 

ati- galaxy, standard chłodzenie czyli rozumiem te złote od galaxy??? bez żadnych v-modów??? 1.6 ns ??? :D Pytam bo mamy podobne kompy stąd jestem ciekaw czy moja karta też dojdzie do takich taktowań :) póki co w 05 3380 (ale na 575/1150)

 

Xan02- to co opisujesz jest naturalną koleją rzeczy i... portfela. Nie można oczekiwać od karty za 500 zł by wszystko działało ci na full bo po co komu by był wtedy Gf za 2500zł? Odpowiednia wydajność za odpowiednią cenę, a i tak 6600GT wychodzi w katerogii "ekonomia" naprawdę świetnie- co jak co ale w gry jakie mamy na rynku na tej karcie z detalami na średnie/wysokie można pograć przy dobrym fps'ie ;)

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem za 585zl wypasiona wersje 6600GT, karta dobra warta swojej ceny, ale tu juz w tej chwili, jest grono gier przy ktorych na maxa ustawieniach dostaje zadyszki. AoE3, CoD2, Earth 2160, FEAR to szczegolnie.

Widzę w sigu że masz 512MB ram, co na dzisiejsze czasy jest co najwyżej niezbędnym MINIMUM by wogóle cokolwiek odpalić, dokup jeszcze z 512-1GB ram i większość problemów zniknie :) Oczywiście nadal trzeba będzie rezygnować z pojedyńczych efektów typu miękkie cienie w FEAR ale będzie o niebo lepiej. Niestety GF6600GT do najmocniejszych kart nie należy, ale w porównaniu do ceny i tak jest dobrze.

PS. Nie opowiadaj że na GF2Ti 3lata temu nie musiałeś ciąć detali, swojego GF2TI kupiłem w 2001r. i akurat na w drugiej połowie 2003 musiałem go wywalić na żecz R9500@pro bo już zaczeły pojawiać się gry których wogóle nie dało się odpalić np. pop, któryś tam silent hill... a już prawie każda nowa gra źle chodziła :\

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ati- galaxy, standard chłodzenie czyli rozumiem te złote od galaxy??? bez żadnych v-modów??? 1.6 ns ??? :D Pytam bo mamy podobne kompy stąd jestem ciekaw czy moja karta też dojdzie do takich taktowań :) póki co w 05 3380 (ale na 575/1150)

Tak, karta ma złote Galaxowskie chłodzenie.

Zero mod-ów.

pamięci DDR3 1.6ns

 

Zaraz pobawię się wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klosiak

U Ciebie wynik podbija GT1

Co do moda, spróbuj zwykłego pencilmoda na GPU - po tym zabiegu wzrastają też możliwości o/c pamięci.

Na pczątek zjechałbym z 420 ohm na 380.

 

Klosiak- człowieku ale ty masz proca @ ~2.6GHz więc co to za rozmowa :D Dla przykładu GT1 masz 250 fps ja mam ... 135! Widać różnicę prawda:D

Chlopaki...macie racje z tym GT1...nie zwrocilem na to uwagi :P

 

Moze kiedys zrobie tego vmoda :)

 

Tak czy siak uwazam ze do grania w 1024x768 bez bajerow typu AA i AF GF6600GT jest wystarczajaca karta i jestem z niej bardzo zadowolony :)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę w sigu że masz 512MB ram, co na dzisiejsze czasy jest co najwyżej niezbędnym MINIMUM by wogóle cokolwiek odpalić, dokup jeszcze z 512-1GB ram i większość problemów zniknie :) Oczywiście nadal trzeba będzie rezygnować z pojedyńczych efektów typu miękkie cienie w FEAR ale będzie o niebo lepiej. Niestety GF6600GT do najmocniejszych kart nie należy, ale w porównaniu do ceny i tak jest dobrze.

PS. Nie opowiadaj że na GF2Ti 3lata temu nie musiałeś ciąć detali, swojego GF2TI kupiłem w 2001r. i akurat na w drugiej połowie 2003 musiałem go wywalić na żecz R9500@pro bo już zaczeły pojawiać się gry których wogóle nie dało się odpalić np. pop, któryś tam silent hill... a już prawie każda nowa gra źle chodziła :\

Podaj mi jakas gierke w ktora bym nie popykal w 1024 na fulla (o AA i Anizo ani slowa) do 2003 roku na Gf 2Ti 64MB, z wyjatkiem UT2003. Najbardziej na mysl nasuwa mi sie Battlefield ktory byl wtedy naprawde wymagajacy. Gralem w niego na pelnych detalach.

Moze byly jakies gry o wyzszych wymaganiach, widac nie gralem wnie. Graficznie tez duzo nie tracilem do nowszych kart, pod wzgledem efektow(nowoscia byl wtedy bodajze wlasnie R300) bo uzycie shaderow w tamtych czasach bylo znikome(Battelfield oparty byl w calosci na Dx7 :-P ) w ut2003 juz cos bylo je widac i 3DMARK01 w 3 testach. :) Pewnie bylo wiecej przykladow, ale zadne inne nie przychodza mi teraz na mysl.

Chyba ostatnia gra w ktora gralem na niej by NFS:HP2- no on juz chodzil na granicy plynnosci. 2Ti sprzedalem w grudniu 2003r za 180zl.

Wtedy zakupilem Gainward 5600 i zaczely sie dla mnie mroczne wieki...

Oby Nvidia drugi raz takirgo bledu jak FX nie popelnila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klosiak - popieram cie w 100% :)

 

a i dziś ostatnia przymiarka (ati zachęciłeś mnie do tego :D)

 

580/1160 - 8051

Dołączona grafika

 

+600 pkt względem standardu :)

 

Powtórze moje pytanie a propo riva tuner- jak ustawić by ustawienia w low 2d były np300/1050 a w 3d 580/1160? Bo jak zmienie coś w low 2d to automatycznie mam zmiane w 3d :/

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klosiak - popieram cie w 100% :)

 

a i dziś ostatnia przymiarka (ati zachęciłeś mnie do tego :D)

 

580/1160 - 8051

Dołączona grafika

 

+600 pkt względem standardu :)

 

Powtórze moje pytanie a propo riva tuner- jak ustawić by ustawienia w low 2d były np300/1050 a w 3d 580/1160? Bo jak zmienie coś w low 2d to automatycznie mam zmiane w 3d :/

Moje podkręcanie narazie zakończyło się na 600/1210..

 

Powyżej wali artami.

Temp. w normie max. 65 *C.

 

Muszę zaciągnać 3DMarka 03 i potestować

Edytowane przez ati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj...ale Wam fajnie sie te karty kreca :P

 

Ja na swojej od 570MHz mam arty a na pamieciach powyzej 1075MHz mam spadek wydajnosci a przy 1100MHz zwisy w 3D :) Maks stabilne i wydajne to 565/1075MHz. (na GPU to tak 568-569 to max zeby byc dokladnym a przy 570MHz juz sie zaczynaja krzaczki :) )Temperature w stress mam kolo 70'C :) Chlodzenie standardowe od producenta :) Przesmarowalem tylko GPU pasta AS5 zamiast jakiegos badziewnego silikonu ;) :P

 

Jaki przyrost MHz na GPU i Mem teoretycznie moglbym uzyskac robiac vmoda ??? Czy to po prostu zalezy od danego egzemplarza karty ??? Niech sie pochwala Ci ktorzy robili vmoda i niech napisza ile MHz im on dal :) Z gory dzieki :P

 

:D

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy , standart chłodzenie.

Temp. do 65 *C max.

 

Mam ją od piątku.

Narazie początki kręcenia :-)

heh, bidnie troche... ja na 9800PRO robie 3300 pktow, a ten radek wiadomo w markach sporo slabszy od 66gt :)

walcz dalej!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

hmm ja moim P4 2.4G z HT nie musze wyłączać sciągania torrentami, gg i winampa żeby mieć ponad 400 punktów CPU :lol:

 

Co do GFa 2 to w 2003 roku chodziła ci płynnie na max detalach Mafia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocne CPU daje sporo punktow w 3DMARK03.

Ja przy taktowaniu 525/1100 mam 8k, a kumpel na P4 630 i 6600GT 500/1000 ma 8500ptk, drgna o paredziesiat megahercow rdzen i mem(pamieci nawet 1.1Ghz nie mialy) i juz mu 9k skoczylo. Ja dobijalem 575/1200Mhz i mialem 8,5k :-| U mnie 200Mhz na procku daje 100ptk w 03, a w 05 prakrycznie nic.

Pytanko: O ile punktow wynik w 03 poprawiy by na tej karcie pamieci w dualu? Jakiis wyczuwalny wzrost?

 

JestemNoobem No wlasnie w Mafie nie gralem. Za to GTA Vice City chodzilo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, bidnie troche... ja na 9800PRO robie 3300 pktow, a ten radek wiadomo w markach sporo slabszy od 66gt :)

walcz dalej!!

Proc robi swoje...

Ale walczę :lol2:

 

Dołączona grafika

 

System ma z pół roku i wcześniej miałem na nim radka.

 

BTW. Ile macie FPS w CS:Source wsio High 1024x768 ? (szczególnie mapa de_dust2 mnie interesuje)

Edytowane przez ati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę w sigu że masz 512MB ram, co na dzisiejsze czasy jest co najwyżej niezbędnym MINIMUM by wogóle cokolwiek odpalić, dokup jeszcze z 512-1GB ram i większość problemów zniknie :) Oczywiście nadal trzeba będzie rezygnować z pojedyńczych efektów typu miękkie cienie w FEAR ale będzie o niebo lepiej.

Nie do końca.... Mam 7900GT oraz 1024Mb Ram i..... po ustawieniu wszystkiego na Maksa w opcjach gry (Komputer i Grafika)mam:

 

Minimum 31

Przeciętnie 61

Maksymalnie 158

 

i co z tego... skoro w praktyce przy wszystkich ustawieniach włączonych gra jest całkowicie nie grywalna z powodu tego, że .....

 

ZAJMUJE 1500MB w RAM i potwornie swapuje.....

 

Pozostaje tylko włożyć 2x 1024 :)

 

 

Swoją drogą miałem 6600GT od marca 2005 i byłem z niej bardzo zadowolony. W końcu to jest wydajność 5900 Ultra i wszystko z tamtego okresu ładnie chodziło :)

 

P.S. Najlepszy był i tak voodoo3 3000 - 1600x1200 Unreal śmigał aż miło :)a karta miała 16MB !!!

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc robi swoje...

Ale walczę :lol2:

 

Dołączona grafika

 

System ma z pół roku i wcześniej miałem na nim radka.

 

BTW. Ile macie FPS w CS:Source wsio High 1024x768 ? (szczególnie mapa de_dust2 mnie interesuje)

ładnie :D a jakie ty masz właściwie taktowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok bo wcześniej też miałeśtakie bodajze a wynik o 200pkt niższy :)

 

590/1175

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

prawdę mówiąc nie myślałem, że uda mi sie do takich wartości dojść szczególnei z pamiątkami :) W smarkach wszystko ok z obrazem, grałem w splinter cella:ChT z 15 min i też wszystko pieknie. A i te wartości to jeszcze nie jest max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym poruszyc troche wkurzajaca kwestje

Mniej wiecej co drugie klikniecie prawym przyciskiem na jakikolwiek klip video, objawia sie u mnie mignieciem monitora lub sygnalem dzwiekowym. Dzieje sie tak tylko na klipach video, na innych plikach tego nie zaopserwowalem.

W poscie o 6600/6600GT wyczytalem ze jest to chyba sprawa biosu.

 

Zwrtacam sie z prozba czy mozecie sprawdzic, czy cos takiego tez sie u was dzieje.

 

U mnie okolo co 2 klikniecie prawym przyciskiem na plik video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym poruszyc troche wkurzajaca kwestje

Mniej wiecej co drugie klikniecie prawym przyciskiem na jakikolwiek klip video, objawia sie u mnie mignieciem monitora lub sygnalem dzwiekowym. Dzieje sie tak tylko na klipach video, na innych plikach tego nie zaopserwowalem.

W poscie o 6600/6600GT wyczytalem ze jest to chyba sprawa biosu.

 

Zwrtacam sie z prozba czy mozecie sprawdzic, czy cos takiego tez sie u was dzieje.

 

U mnie okolo co 2 klikniecie prawym przyciskiem na plik video.

Dziwna sprawa, co prawda ja mam Leadtek'a, ale u mnie wszystko OK. Nie odnotowałem objawów, o których piszesz.

Pozdrówka

Edytowane przez andrzej_ka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..........BIOS

Ja pozostalem przy oryginalnym BIOSie 1.3v agp

 

Wczesniej mialem wgrany ten Bios 1.4v, ale NIE oblsuguje on wyjscia DVI na monitor, a kazde klikniecie prawym na pilkach wideo, lub tez ustawiniach grafiki, konczy sie wkurzajacym mrugnieciem monitora.

Nadal nie wiem czy w ogole ta karta moze chodzic na napieciach powyzej 1.3v (tak wnioskuje z niektorcyh postow) choc moim zdaniem tak bo rdzen kreci sie szybciej na tym biosie 1.4v. Jezeli nie macie monitora z wejsciem DVI to miganie mozna wyeliminowac poprzez podlaczenie karty do dvi poprzez "przelaczke" analog-dvi ktora byla w zestawie. Nie spotakalem zadnego innego biosu niz oryginalny na ktorym by wyjscie cyfrowe dzialalo!

Tak wiec wrocielem do oryginalnego..........

[

Model karty inny, ale objawy podobne.

Ja nie mam wyjscia D-Sub i standardowo korzystam z przejsciowki DVI na D-Sub.

Na wczesniejszym windzie dokladnie bylo tak samo, teraz tez mam XP z SP2. Podlacze monitor do drugiego gniazda. Moze pomoze.

 

To jedyny problem jaki mam z karta :) W sumie nic strasznego, da sie wytrzymac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...