Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

W RivaTuner pokazuje AGP x 8. W biosie też.

W 3dmarku 2001 mam 1449 pkt!!!.

Włożyłem pożyczoną kartę GeForce 5200 64MB/64BIT i w 3dmark2001 mam 4819 pkt. Nic nie zmieniałem w systemie, po prostu wymieniłem karty, uruchomiłem kompa i taki wynik.

Możliwe, że karta byłaby uszkodzona?

 

Dodam, że karta Galxy GeForce 6600GE AGP jest kartą wymienioną w ramach gwarancji na nówkę sztukę. Na poprzedniej w tym samym kompie miałem ok 8000 pkt w 3dmark03.

 

Nic już nie kumam, skłaniam się coraz bardziej do uszkodzonej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje reinstalke windy :]

System instalowałem od nowa (formatowanie dysku) już kilka razy. I nic. Zainstalowałem Call Od Duty 2 i na GeForce 5200 gra działa duuużo lepiej niż na GeForce 6600GE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System instalowałem od nowa (formatowanie dysku) już kilka razy. I nic. Zainstalowałem Call Od Duty 2 i na GeForce 5200 gra działa duuużo lepiej niż na GeForce 6600GE!

wiem nie doczytałem poprzedniej strony ale zdążyłem usunąć posta zanim ty napisałeś tego :P

 

P.S sprawdz tą kartę na innym kompie....

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem kartę w komputerze szwagra tak na szybko. U niego jest ATI Radeon 9550 więc nie mogłem idealnie usunąć starych/jego sterowników. Jedyne co sprawdziłem to NFS2:U i gra chodzi ZDECYDOWANIE wolniej na 6600GE niż na jego radeonie 9550. Jutro spróbuję wykonać kilka testów u niego w kompie, jakieś 3dmarki i kilka gier.

Ostatecznie na 6600GE powinno być szybciej niż na R9550 chyba.

Ta karta to chyba jakaś padaka :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem kartę w komputerze szwagra tak na szybko. U niego jest ATI Radeon 9550 więc nie mogłem idealnie usunąć starych/jego sterowników. Jedyne co sprawdziłem to NFS2:U i gra chodzi ZDECYDOWANIE wolniej na 6600GE niż na jego radeonie 9550. Jutro spróbuję wykonać kilka testów u niego w kompie, jakieś 3dmarki i kilka gier.

Ostatecznie na 6600GE powinno być szybciej niż na R9550 chyba.

Ta karta to chyba jakaś padaka :mur:

to upewnij się, jeżeli rzeczywiście będzie ywchodziło to gorzej niż 9550 alb o po prostu an oko będzie widać marną wydajność to idź do sklepu i wymień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inną przyczyną mojego problemu i kolegi powyżej może byc przegrzewająca sie karta.

Zauważylem, że jeśli uruchomię jakiś test 3D natychmiast po uruchomieniu komputera to chodzi normalnie !

ale z każdym kolejnym wynikiem osiąga gorszą wydajność - dziś zmienie paste na GPU i zobacze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inną przyczyną mojego problemu i kolegi powyżej może byc przegrzewająca sie karta.

Zauważylem, że jeśli uruchomię jakiś test 3D natychmiast po uruchomieniu komputera to chodzi normalnie !

ale z każdym kolejnym wynikiem osiąga gorszą wydajność - dziś zmienie paste na GPU i zobacze ...

też tak może być bo gdy karta się nagrzewa za mocno to automatycznie zmniejsza taktowania aby nie doszło do uszkodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak może być bo gdy karta się nagrzewa za mocno to automatycznie zmniejsza taktowania aby nie doszło do uszkodzenia...

hmm ok ale to nie jest TWOJA wina! Po co masz sie męczyć, kupować pasty i kombinować skoro serwis może zrobić to za ciebie albo od razu dostaniesz nowy egz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

hmm ok ale to nie jest TWOJA wina! Po co masz sie męczyć, kupować pasty i kombinować skoro serwis może zrobić to za ciebie albo od razu dostaniesz nowy egz?

Jestem za. Skoro klient płaci to może i wymagać i tyczy się to każdej części na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj kumpel mial podobnie na galaxy 6600gt - 5000tys w 3dmarku 2003 na sempie 2600 i 1gb ramu, zcesto mu sie wywalal komp przy koncowych testach. Dzis zlookla ze jego karta ma 125 stopni , wyjal a tam wiatrak sie stopil hehehehe, na bank kolo co ma tak malo pkt ma walniete chlodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kazdego kto ma klopoty z temperatura na grafie i/lub chce bawic sie w wieksze OC, rade mam jedna:

Zalman KLIK

Ja mam samo aluminium, ale w sresie i tak tylko ok. 60' :-P

Miedziany rdzen jeszcze obnizy temperaturke :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam wiadomości z frontu - póściłem smarka 03 na 600/1200 i przeszedł bez artów:D I co powiecie teraz o samsungach 2ns :D?

Inna sprawa, że wyrzucił mi wynik 8233 czyli minimialnei niższy od tego gdy pamiątki były na 1185. Co prawda zrobiłem to świeżo po Oblivionie ale zawsze. Myślę, że nie ma sensu dalej sprawdzać dlatego też u mnie temat OC uważam za zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak może być bo gdy karta się nagrzewa za mocno to automatycznie zmniejsza taktowania aby nie doszło do uszkodzenia...

No tak ale moja karta przed uruchomieniem 3dmarka ma temperature 48 stopni a po przejściu całego smarka temperatura to ok 63. Dzisiaj specialnie z rana zapuściłem test i w 3dmark03 mam ok 2100 pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Gdyby ktoś znalazł v-moda i więcej o karcie PalitA TO ZAPRASZAM DO TOPICA:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=192519

próbowałeś przez bios podbić napięcie jeżeli nie da rady , to trzeba spisać układy jakie są na karcie , a potem znależć aplikacje i wtedy okaże sie , który układ to pwm i można zapodać vmoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam wiadomości z frontu - póściłem smarka 03 na 600/1200 i przeszedł bez artów:D I co powiecie teraz o samsungach 2ns :D?

Inna sprawa, że wyrzucił mi wynik 8233 czyli minimialnei niższy od tego gdy pamiątki były na 1185. Co prawda zrobiłem to świeżo po Oblivionie ale zawsze. Myślę, że nie ma sensu dalej sprawdzać dlatego też u mnie temat OC uważam za zamknięty.

No raczej OC na pamieciach u Ciebie sie juz konczy skoro masz minimalnie nizszy wynik :P U siebie tez tak mialem ze jak przesadzilem z taktami memek to 3DMark smigal bez artow ale wyniki byly nizsze :P

 

Tak czy sik gratuluje takiego OC jak Ci sie udalo uzyskac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomozmy lepiej koledze z 2100 pkt bo to jest groteska, to poprostu niemozliwe, a zaintalowales stery od plyty glownej ?

Stery do płyty oczywiście zainstalowałem.

Włożyłem teraz do swojego kompa Radeona 9550 i zobaczę jaki wynik będzie w smarku03.

 

Ogólnie napiszę jak wszystko zrobiłem:

-format dysku,

-instalka Windows XP PRO - oryginał z pracy :)

-instalacja sterów do płyty (chipset i audio)

-instalacja oryginalnych sterów Galaxy - chyba 77. coś tam

-instalacja smarka03

-test

-i.... 2100pkt

Dodam, że neta nie podłczałem wcale - czyli zero wirusów i innego dziadostwa

Edytowane przez anx239

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zainstalowanym Radeonie 9550 (lekko wykręcony z 250/400 @ 375/500) uzyskałem w 3dmarku03 3369 punktów.

Dla przypomnienia dodam, że na Galaxy GeForce 6600GE (nie kręcony 425/1000) uzyskałem ok 2100 punktów.

Wygląda na to, że chyba karta jest uszkodzona :mur: :mur: :mur:

Ostatecznie GF6600 ma 8 potoków i zegary 425/1000 to powinien schrupać Radka 9550 4potoki, zegary 375/500. A jednak jest inaczej: 2100pkt na GF6600 kontra 3369 na Radku. Jestem zlekka w.......y. W poniedziałek odsyłam kartę do serwisu. No chba, że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a inne stery próbowałeś? wiem że to dziwnie zabrzmi ale jak ja instalowałem drivery z cd od galaxy też działałem zainstalować 77.xx ALE w instalce pisano że to jest "specjalna" wersja pod 7800!? nie wiedziałę o co chodzi i zainstalowałem 81.88, weź zobacz inne stery, jak nie da to żadnej różnicy to pozostaje jedno rozwiązanie- idziesz z tą kartę tam gdzie ją kupiłeś i bierzesz nową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a inne stery próbowałeś? wiem że to dziwnie zabrzmi ale jak ja instalowałem drivery z cd od galaxy też działałem zainstalować 77.xx ALE w instalce pisano że to jest "specjalna" wersja pod 7800!? nie wiedziałę o co chodzi i zainstalowałem 81.88, weź zobacz inne stery, jak nie da to żadnej różnicy to pozostaje jedno rozwiązanie- idziesz z tą kartę tam gdzie ją kupiłeś i bierzesz nową

Oczywiście próbowałem inne stery. Najnowsze 84.25, różne starsze o numerach od 6x.xx. Za każdym razem kicha. Przypmnę, że to już jest karta z wymiany. Poprzednia przestała działać po godzinie :unsure:

Ale przez tą godzinę działała bardzo dobrze. Pamiętam, że w 3dmarku03 miałem niecałe 8000 punktów.

Niestety serwis jest w innym mieście niż ja mieszkam i muszę kartę wysłać, tam ją ocenią beze mnie i czekać na decyzję - wymienią czy nie. Może powiedzą, że nie umiem jej zainstalować i takie tam.

Ostatnio wymieniłem w kompie płytę główną z Asus P4P800-S SX (chipset Intel 848) na Asus P4P800-X (chipset Intet 865). Także kupiłem nowy dysk Samsung SATA 160 GB 7200 rpm 8MB.

Czyli system instalowałem na zupełnie nowej płycie głównej i na nowym HDD. Reszta systemu też nie powinna być przysłowiową kulą u nogi. Ostatecznie Celeron D 2.53GHz, 512 MB RAM i zasilacz Chieftec 400W (też nowy - mam go niecały miesiąc) powinny razem z GeForce 6600 (425/1000) zapewnić w 3dmarku coś koło 7000-8000 punktów.

 

----------------

 

Przeinstalowałem system jeszcze raz i mam w 3dmarku03 2537 punktów :(

Edytowane przez anx239

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie składa, że jestem jednocześnie serwisem i klientem :)

dziś zmieniam chłodzenie i zdam raport ...

 

 

 

EDIT:

wlaśnie skończyłem robote, temperatura spadła o 10 stopni w idle i o 5 w stresie (tzn 46 idle / 55 stres)

osiągnołem tylko to, że karta chodzi normalnie ok 15 min. :(

Edytowane przez MarK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Może sprawdź co pokazuje Everest/Riva na temat potoków? Ze sprzętem niekiedy dzieją się NAPRAWDĘ dziwne rzeczy. Przykład - mój Sempron 2400+ po 2 miechach użytkowania zamienił się na DURONA 1600! Po prostu, jakimś cudem coś się stało z cache L2 (uszkodzenie mechaniczne ani od o/c to na pewno nie było). Odniosłem do sklepu, najpierw koleś dziwnie się na mnie popatrzał jak mu powiedizałem o co chodzi. Włożył do kompa i szczena mu opadła jak zobaczył napis DURON 1600. Wymienili natychmiast. Dziwne jest to że przez 2 miechy było ok a potem zmiana - rozumiem gdyby nie działał ale zamiana na DURONA??? Może z twoją kartą jest też coś takiego? Walnięte potoki albo co (mimo to karta działa tak jak w przypadku mojego sempa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

a no i sprawdz cz czegoś źle nie podłączyłeś podłączyłeś, czasami człowiek popełnia takie błędy :wink:

 

 

BTW hmm przesiadka z ATI na Nvidie a tu takie problemy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie składa, że jestem jednocześnie serwisem i klientem :)

dziś zmieniam chłodzenie i zdam raport ...

EDIT:

wlaśnie skończyłem robote, temperatura spadła o 10 stopni w idle i o 5 w stresie (tzn 46 idle / 55 stres)

osiągnołem tylko to, że karta chodzi normalnie ok 15 min. :(

to jak dalej podoba ci sie taka zabawa to baw sie dalej ja bym już by dawno za przeproszeniem z ryjem w serwisie/sklepie gdzie mi ten shit by sprzedano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...