Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciez napisałem, ze karta odsapnie. Chodzi o to, ze i tak całe to gorąco z np. Zalmana bedzie mi sie po budzie snuło, chyba, ze sie myle. Obecnie z tego firmowego chłodzenie wylatuje ciepłe powietrze (a wylot jest tak akurat na boczna sciankę budy) i to takie, ze gdy dmucha na bok obudowy, to ta sie robi zauwazalnie ciepła ;)

Czytałem juz kilka recek Zalmana FV700-Cu lub AlCu i nigdzie nie piszą, czy np. te listki radiatora są ciepłe, czy powietrze dmuchane przez wiatrak na Zalmanie jest ciepłe, czy moze tak skutecznie to chłodzi, ze wieje tylko letnie powietrze, a nie takie, ze włosy mozna suszyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) wow....of course ciut wolniej ale duzo ciszej.

 

A jaka to jest temperatura, nie powiem teraz ale jest taka, ze nie mozna dotknąć palcem radiatora, juz o HSI nie mowiac, bo po prostu parzy. Juz nie idzie o to, ze jest taka gorąca ale o to, ze to całe ciepło mi idzie w obudowe, rosnie temperatura CPU, rosną obroty wiatraka na procku, słowem piekarnik sie robi. Do tego, tak jak pisałem wyzej, ten Asus ma tak tandetnie zrobione to chłodzenie, ze plastikowa maskownica tworzy razme z radiatorem cos w rodzaju tuneliku, a jego wylot jest do wnetrza komputera (wieje niemal prosto na boczną sciąnkę kompa - o a moze tu dac wiatrak wyciągający powietrze). z Zalman z tego co czytałem, powietrze jest jakos bardziej równomiernie rozrzucane po kompie i chyba łatwiej jest mu sie poza obudowe wydostac (ot chocby poprzez wolne "okienka" na karty PCI; wolne = bez zaslepek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Zalmana.

Zauwazylem, ze rzeberka Zalmana sa cieple do polowy swojej dlugosci nawet w stresie.

Wieje z niego letnie powietrze, u mnie pracuje caly czas chyba na max bo nie zauwazylem roznicy w intensywnosci nadmuchu.

Szum z niego jest minimalny, u mnie zaglusza go chlodzenie Cpu i zasilacz.

W tej chwili gdy to pisze mam 50'C przy zamknietej budzie, w gierkach ~60'

Dodatkowa jego zaleta jest to, ze wieje prostopadle na moduly pamieci, dosc dobrze je schladzajac.

 

Teraz sie bardzo ciesze ze dolozylem te 20zl wiecej przy zakupie. Bylo warto :-P

Zaznaczam ze muj to zykle Al. Al-Cu i Cu sprawuja sie jeszcze lepiej, z tym ze najlepszym wyborem jest Al-Cu ze wzgledu na cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Zalman VF700 AlCu siedzi na moim 6660GT AGP. Montaż bardzo prosty. W tej chwili na karcie mam 38 stopni. Przy firmowym chłodzeniu Asusa miałem w spoczynku jakies 48 stopni. 10 stopni wiec na dzien dobry mniej. W stresie dochodziła temp. na starym chłodzeniu do 78-80 stopni. Teraz jak dojdzie do 55-60 to jest max.

 

Zalmana mam puszczonego na 12V. Jest niesłyszalny. Testowo dałem na 5V, chłodził sam rdzeń ok ale obecnie, przy 12V podmuch z wiatraka jest o tyle silniejszy, ze całkiem nieźle wieje tez na kostki pamieci i na mostek HSI. Tak wiec jesli ktos sie zastanawia, polecam VF700 AlCu (na Cu szkoda mi było kasy, a testy jakie czytałem pokazały, ze Al jest lepszy od AlCu o jakies 2-4 stopnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalmana mam puszczonego na 12V. Jest niesłyszalny.

Musiasz mieć bardzo głośny komputer :lol2: Przecież w cichym komputerze na 5V już zalmana da się usłyszeć. Ale fakt faktem, że wydajność zalmanika jest boska w porównaniu do firmowego cłodzenia. No i ta cisza - oczywiście tylko na 5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, Zalman puszczony na 12V jest duzo, duzo cichszy od np. AC Freezer 64 Pro.

Fotki...karty juz wyjmowac nie bede, wiec jak chcesz, moge zamiescic tylko takie z widoku z góry na kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poleca wlascicielom 6600gt galaxy zalozenie Zalmana ZM-VHS1, pisale nieco wczesniej ze mostek hsi mi sie gzreje tak niemilosiernie i bylem w sklepie i zobaczylem ten niebiesjki radiatorek na hsi zalmana , w sumie jak patzrealem na niego to pomyslalem ze to bedzie lipa bo jest opraktycznie chyba mniejszy niz orginalny galaxy ale serio oszlalalem jak pomogl , tak jka orginalny galaxy pazyl ze nie mozna bylo dotknac to ten jest letni , i nie jest toz e nie odbiera ciepla bo plytka z drugiej strony tez jest letnia a wczesniej juz mi plyte glowna pzrez agp zaczynalo nagrzewac , zalaczona pasta thermal grase pzresmarowalem tez gpu i temeperatury mmi spadly o 9 stopni serio to male gowienko zalmana tak pomoglo ze szok, a juz walczylem z tym hsi wymienialem pasty i nic pazyl a teraz pelen luzik jest ;] serio jak macie goracy hsi to zmieniecie radiatorek na zalmana to tylko 9 pln a daje duzo na maxa choc serio jak sie an niego patzry to zwatpienie jest ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

Ja poleca wlascicielom 6600gt galaxy zalozenie Zalmana ZM-VHS1, pisale nieco wczesniej ze mostek hsi mi sie gzreje tak niemilosiernie i bylem w sklepie i zobaczylem ten niebiesjki radiatorek na hsi zalmana , w sumie jak patzrealem na niego to pomyslalem ze to bedzie lipa bo jest opraktycznie chyba mniejszy niz orginalny galaxy ale serio oszlalalem jak pomogl , tak jka orginalny galaxy pazyl ze nie mozna bylo dotknac to ten jest letni , i nie jest toz e nie odbiera ciepla bo plytka z drugiej strony tez jest letnia a wczesniej juz mi plyte glowna pzrez agp zaczynalo nagrzewac , zalaczona pasta thermal grase pzresmarowalem tez gpu i temeperatury mmi spadly o 9 stopni serio to male gowienko zalmana tak pomoglo ze szok, a juz walczylem z tym hsi wymienialem pasty i nic pazyl a teraz pelen luzik jest ;] serio jak macie goracy hsi to zmieniecie radiatorek na zalmana to tylko 9 pln a daje duzo na maxa choc serio jak sie an niego patzry to zwatpienie jest ;]

Ja tam mam wiatrak od zasilki podstawiony i mam luz. Nie dość że cichy to jeszcze wydajny temp o 7 stopni spada. A w stresie nie przekracza mi 80 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak narzekacie na temperature HSI??

Sprawdzilem jego temperature organoleptycznie :) , byl cieply i tyle.

Nie wyczulem zadej istotnej roznicy temperatury miedzy grami a Win.

A mam standardowy aluminiowy radiatorek galwanizowany na miedziany kolor(o tym dowiedzialem sie dopiero w domu, myslalem ze naprawde jest miedziany, ale coz, szkoda :-| )

 

Wiem ze sie powtarzam ale Zalman to cudo :-P Chlodzi: GPU oraz GDDRAM'y i robi to cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak bys u mnie przylozyl palec na ten sam gawlanizowany radiatorek od galaxy na hsi u mnie i przetrzymal go dluzej niz 3 sekundy to bys byl gosciem dla mnie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysokie temp to jakie? masz w końcu miernik temp prawda? ze zmianą chłodzenia t ooczywiście, że pomoże u mnie na zalmanie vf-700 al po oc w podpisie mam 54 stopnie w idlu i do 70 w stresie dodam, ze chłodzenia praktycznie nie słychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... mam Gainward'a 6600GT AGP. Czy mostek można jakoś schłodzić doklejając dwa radiatorki zalmanowskie powiedzmy na klej? Czy lepiej będzie jak kupie odpowiedni radiator Zalman'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xan02

Czy dokleiłeś na pamięci te radiatorki, które miałeś z zalmanem? Czy sam cooler nie przeszkadza? Potencjał O/C się zwiększył? Jaką pastę dawałeś?

 

I jeszcze pytanie: czy jak posmaruję gpu i hsi pastą, to w razie jakby mi się karta zepsuła, przyjmą na gwarę? Jak myślicie? A tak w ogóle, to czy po posmarowaniu tego wszystkiego (firmowego od galaxy) Arctic Ceramique temperatura spadnie jakoś znacząco? Przypuszczalnie o ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatorki na pamieci nie wejda. Chyba, ze sie pobawisz i je przyszlifujesz. Sa po prostu za wysokie i nie mieszcza sie pod Zalmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak się zastanawiam czy jest sens brać tego zalmana... Mam takty 590:1200 i tak sobie myślę, czy dla tych 10MHz na rdzeniu jest sens brać... No chyba, że jakiegoś vmoda trzasnąłbym - wtedy by się przydały niższe temperatury, ale z tego co wiem, to softowy nie działa, a opisu hardmoda na galaxy też nie widzialem, chyba, że ktoś ma?

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pwlj

Zalmana mialem razem z karta, niestety bez radiatorkow :?

W kwesti pasty to zmienailem ja na moim starym Gf 2Ti :wub: i kumpla R9200(z bialego gluta na srebrzanke :) ), jego i moja w koncu trafily do serwisu i problemow z reklamacja, nie bylo zadnych.

 

Edit:

Wez Zalman VF700 AlCu- roznica w porownaniu z standardowym chlodzeniem gwarantowana, lepiej wychladza rdzen i jest cichszy(owiewa rowniez moduly pamieci :) )

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak posmaruję gpu i hsi pastą, to w razie jakby mi się karta zepsuła, przyjmą na gwarę? Jak myślicie? A tak w ogóle, to czy po posmarowaniu tego wszystkiego (firmowego od galaxy) Arctic Ceramique temperatura spadnie jakoś znacząco? Przypuszczalnie o ile?

Nie wiem jak to będzie wyglądać na innych kartach.

Ja dzisiaj zmieniłem w moim Asusie oryginalny silikon na ceramique i oto rezultat.

 

Przed

Dołączona grafika

 

 

Po

Dołączona grafika

 

 

Na GPU mam 1,6V więc chyba warto, bo koszt jest praktycznie zerowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zmieniam na razie pastę... Jak się forsa pojawi to zastanowię się nad zalmanem. Czy ktoś robił vmoda GPU na galaxy 6600GT ultimate? Albo gdzieś jest opisane jak zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że fabryczne chłodzenie przy zamkniętej budzie przestało mi wyrabiać :/ najpierw w grach następuje przycinka a potem zwis.

Mam pytanko:

Czy ktoś próbowałzakładać bloczka CFD Pawnee na kartę jak w podpisie, bo licytuję taki na allegro i nie wiem , czy bede musiałmodyfikować chłodzenie na HSI co by wszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam zamiar kupic pentagrama xc-80 cu na mojego gigabyte 6600gt agp i moje pytanie jest takie czy spod radiatora nachodzi na czesc hisa? czy trzeba dokupic dodatkowy radiator? probowalem znalezc cos o chlodzeniu tej karty ale naprawde jest bardzo malo informacji, podobno rdzen karty i his nie jest na takiej samej wysokosci (jak zmienialem paste w zasadzie nie zauwazlem tego) i latwo o uszkodzenie, inetersuje mnie tez czy bedzie koniecznosc przypilowania radiatorkow na pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam zamiar kupic pentagrama xc-80 cu na mojego gigabyte 6600gt agp i moje pytanie jest takie czy spod radiatora nachodzi na czesc hisa? czy trzeba dokupic dodatkowy radiator? probowalem znalezc cos o chlodzeniu tej karty ale naprawde jest bardzo malo informacji, podobno rdzen karty i his nie jest na takiej samej wysokosci (jak zmienialem paste w zasadzie nie zauwazlem tego) i latwo o uszkodzenie, inetersuje mnie tez czy bedzie koniecznosc przypilowania radiatorkow na pamieci?

Mam takiego pentagrama i nie obejmuje on HSI .Co do wysokosci to nie zwrocilem uwagi .

Jesli chcialbys zamontowac radiatorki na pamieci np. Zalman to bez podpilowania sie nie obejdzie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gulczas1985- twoj wynik, jest jak najbardziej dobry.

 

Takie moje male spostrzezenie. Nie warto brac Zalmana/Pentagrama calego z Cu, lepiej wziazc Al-Cu, oszczednosc kasy, a roznica w temperaturze to jakies pare stopni. Chyba ze mala roznica w cenie, to mozna sie skusic na czyste Cu :)

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze wynik jest ok. Martwi mnie tylko temperaturka gpu, czasem dochodzi do 82^C a tylko puszczalem jak narazie smarki. Trzeba bedzie pomyślec nad wymiana chlodzenia albo przesmarowac gpu. Da coś samo przesmarowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...