Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Tajfunik daje rade, oj daje i wara mi od niego :wink:

 

Przed zainstalowaniem patcha 1.3, kiedy mialem tak brzydka grafike wylaczylem laczenie zapisu po czym(po zainstalowaniu patcha) zapomnialem wlaczyc :oops: . Chyba to bedzie tego wina.

 

EDIT>>niestety problem nadal wystepuje. Stawiam na uszkodzenie karty :angry: Chyba pojade do centrali i rzuce w ryj im ta karta. To nie jest napewno wina windowsa(po formacie), samej gry czy sterow.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje tu ewidentnie zawinił człowiek :wink: :lol:

Czekajac 6 tyg. na karte mnie na prawde nie bawia takie teksty. Jako uztykownik karty wolalbym, zebys lepiej cos poradzil bo w chaos theory jest to samo.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś raportowanie błędów po resecie?

Problem w tym, ze czesciej wywala do windy niz robi bluescreeny. Raport sie nie wyswietlil ani razu po bluescreenie. Choc ostatnio bluescreen raczej nie wygladal na niebieski tylko wygladalo to tak jak np. zaklocenia w TV. Farcry przed chwila wyswietlil blad z jakas pamiecia, ale niestety nie mam screena bo komputer nie reagowal wiec musialem resa zrobic.

Ide grac w FC moze cos sie pojawi(oczywiscie default zegary)

 

EDIT>>na bluescreenie NV4_disp.dll dalej nie zdazylem przeczytac. Musze wylaczyc autoreset

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ten pentagran xc-70 al+ to az takiu szal nie jest hmm zamontowalem owszem temp spadla na niskich obrotach mam 46 z 55 wczesniej. Ale ... ale zaraz po wlaczeniu wiatrak slychac bylo niemilosiernie potem sie jakby dotarl by po 2 godzinach znowu sie ujawnic ... hmmm spodziewalem sie wiekszej ciszy po tym , no i niepotzrebnie kupilem radiatory na pamieci, cos tu ktos kiedys pisal ze sie przypiluje i wejda a tu lipa- pentagram skutecznie zaslania pamieci a odleglosc od kosci do chlodzenia to jakies 4 mm wiec nic sie tam juz wciskac nie oplaca, a tak z innej beczki to wczoraj postawilem od nowa system na dysku na sata z wczesniejszego 30 gb maxtora na ata 133, i wlaczam everetsta robie test zapis / odczyt z pamieci i mi wyniki wyskakuja ponizej jakis qfa celeronow i w wyniku wskazuje mi pamiecim pc2100 ??? chociaz w zakladce spd ma normlanie 412 pc 3200 / 400 wtf? wczesniej mialem normalne wyniki i podawalo pc3200 w tej tabelce wynikow , a teraz niziutko spadlem w tym "rankingu" ... zawsze musza pchac pod gorke .... Jedynie z modecoma jestem zadowolony tego 350w "ALE" w biosie odczyt napiecia i 3.3v wskazuje 3.41 v ,

hmmm 3.41 ?

Edytowane przez k0v4l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie trzeba było oszczedzac, tylko kupic Zalmana VF700 AlCu. Sam sie nad pentagramem zastanawiałem ale przeszukałem forum i trafiłem kilka razy na niezbyt pochlebne opinie o Pentagram (a to sie komuś urwała łopatka wiatraczka, a to glosno chodził, a to kiepska jakos wykonania i cos tam nie pasowało). Stwierdziłem, ze jak juz kupowac, to dobre, bo takie pozorne oszczednosci potem biją po kieszeni, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luki2

a podlaczyles molexa do karty! :) hmmm moze diabeł tkwi w szczegółach :P :D

A co to jest molex :wink: ?? Nie no poprosze nowy zestaw pytan.

 

Spisalem komunikaty z bluescreena:

 

Wydaje sie, ze przyczyna problemu jest nastepujacy plik: nv4_disp.dll

PAGE_FAULT_IN_NON PAGED.AREA

Dalej jakies oznaczenia i belkot typu sprawdz to, sprawdz tamto.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylacz Fast Write, zmien AGP frequency na 67Mhz.

Moze zainstaluj inne stery do Mobo, ja mialem resy z powodu slabego zasilacza ale twoje PSU jest ok.

Moze wyczyszczenie CMOS pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylacz Fast Write, zmien AGP frequency na 67Mhz.

Moze zainstaluj inne stery do Mobo, ja mialem resy z powodu slabego zasilacza ale twoje PSU jest ok.

Moze wyczyszczenie CMOS pomoze.

Probowalem juz z FastWrite on/off, Vram cacheable on/off, laczenie zapisu on/off i caly czas to samo :blink: Zmienie jeszcze czestotliwosc taktowania AGP, ale watpie czy to cos pomoze. Chyba geforcy nie sa kartami, dla ktorych trzeba rekonfigurowac caly bios :blink: ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

molex to taki kabel do zasilania np.dyskow twardych, cdromow i tez kart graficznych. i pytanie czy podlaczyles dodatkowe zasilenie do swojej karty?:P (znaczy dodatkowy kabel z zasilacza do karty) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem poważne problemy po wymianie R9500 na GF6600GT. Potrafiło walić artami nawet w BIOSie, jednak wystarczyło wyczyścić zworką cmos i od około roku nie mam z kartą najmniejszych problemów (poza lipnym oc pamięci ;) Tak jak kolega na górze polecam jeszcze uaktualnić stery do płyty, oraz pobawić się AGP frequency ( u mnie jest pewnie 73MHz dzięki zablokowanemu dzielnikowi, więc z 67Mhz nie masz się czego obawiać :lol: jak nic nie pomoże to sprawdź kartę w innym kompie i odsyłaj na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

molex to taki kabel do zasilania np.dyskow twardych, cdromow i tez kart graficznych. i pytanie czy podlaczyles dodatkowe zasilenie do swojej karty?:P (znaczy dodatkowy kabel z zasilacza do karty) :P

Juz sam nie wiem czy zartujesz czy tez nie...

 

Sprawdź na CL=2,5, odinstaluj sterowniki do grafy, przeleć DC Pro i zainstaluj jeszcze raz.

DC pro to akuart nie wiem co to jest. Stery od grafy reinstalowalem.

 

Też miałem poważne problemy po wymianie R9500 na GF6600GT. Potrafiło walić artami nawet w BIOSie, jednak wystarczyło wyczyścić zworką cmos i od około roku nie mam z kartą najmniejszych problemów (poza lipnym oc pamięci ;) Tak jak kolega na górze polecam jeszcze uaktualnić stery do płyty, oraz pobawić się AGP frequency ( u mnie jest pewnie 73MHz dzięki zablokowanemu dzielnikowi, więc z 67Mhz nie masz się czego obawiać :lol: jak nic nie pomoże to sprawdź kartę w innym kompie i odsyłaj na gwarancję.

Stery od plyty mam najnowsze. Biosa jeszcze nie resetowalem

 

Te zolte kropki to przeciez arty i to po dwoch miniutach testu :blink:

 

Karta nie przechodzi artifact scan. Zostawilem na chwile, a po 5 minutach przychodze i bluescreen :blink:

post-104560-1148640424_thumb.jpg

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz pewność, że to nie jest wina sterowników, to faktycznie możesz sobie to odpuścić.

Ja kiedy mam jakieś problemy najpierw sprawdzam rzeczy najprostsze. Nie wiem jakich sterowników używasz, ale może one nie służą za dobrze twojemu konfigowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjlane 84.21. Probowalem tez rasowanych i to samo. Ba! wrecz myslalem, ze to wina rasowanych i powrocilem do oryginlanych.

 

 

Podobno jak stwierdza usterke to wymienia mi karte w 48h. Ja ja jeszce potestuje i oczywisice zrobie jeszcze jednego formata.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Chyba geforcy nie sa kartami, dla ktorych trzeba rekonfigurowac caly bios :blink: ??

Takie teksty to sobie odpuść bo nie wszyscy mają takie problemy z geforcami jak ty :wink:

A on nie żartuje bo czasem zapominamy o rzeczach najprostszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest molex :wink: ?? Nie no poprosze nowy zestaw pytan.

 

Spisalem komunikaty z bluescreena:

 

Wydaje sie, ze przyczyna problemu jest nastepujacy plik: nv4_disp.dll

PAGE_FAULT_IN_NON PAGED.AREA

Dalej jakies oznaczenia i belkot typu sprawdz to, sprawdz tamto.

 

Mam tą samą kartę MSI GF NX6600GT hdtv128 i miałem identyczny problem czyli ten bluescreena co ci wyskoczył :mur: .Poprostu wcześniej miałem starą kartę GF MX 400 64 mb i odinstalowałem od niej stery ,ale po zainstalowaniu nowej stery do nowej grafy wystąpił mi ten błąd.Więc nic nie dało się zrobić i musiałem zrobić sformata Xp-peka.Po niej nie było już żadnych problemów i zainstalowałem najnowszy sterownik (aktualnie mam Forceware 84.21 ) .

A tak w ogóle sprawdź (tak jak ci mówili) czy masz podłączone dodatkowe zasilanie do grafy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No KUTWA mam podlaczone zasialanie :angry: . I komp jest po formacie. System byl juz instalowany na dziforsie.

 

Chociaz co do tego zasilania to pamietam, ze mnie bardzo dziwilo, ze wtyczka molex luzno wchodzila.

Nie zeby sie ruszala, ale przy np. wyciaganiu nie ma prawie oporu, ale to chyba taki juz urok tej karty.

 

@jestemnoobem tak wiem, ze czasem zapominamy o rzeczach najprostrzych.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

a jaka jest temp karty w windowsie i w stresie?

spróbowałeś stery omegi? www.omegadrivers.com

 

Ten komnikat co wywala to mi się zdaje, że jest od sterowników :P

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W windzie 46-49, a podczas skanowania w atitray doszlo do 72 stopni i dalej wyszedlem z pokoju. Wrocilem aby sprawdzic, ale przywital mnie bluescreen.

to nie jest wina sterow od karty napewno. No bez przesady, ale chyba az tak wybredne te karty nie sa?

Tymbardziej na oficjalne sterwniki :blink: Farcry czesto swoj komunikat wywala, ale nie spisalem go.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

niektórym na tkaie coś pomagało wyłączenie fast write

 

Temp w normie. Masz jakiegoś kumpla z Geforcem żeby u niego sprawdzić czy karta jest sprawna?

 

A spróbuj odłączyć napędy DVD i CD ( każdy bierze chyba po 20W) może nie wyrabia zasilacz w co wątpie ale warto sprawdzić.

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórym na tkaie coś pomagało wyłączenie fast write

 

Temp w normie. Masz jakiegoś kumpla z Geforcem żeby u niego sprawdzić czy karta jest sprawna?

 

A spróbuj odłączyć napędy DVD i CD ( każdy bierze chyba po 20W) może nie wyrabia zasilacz w co wątpie ale warto sprawdzić.

Wszyscy albo AtI, albo slabe zasilki.

Ten zasilacz pociagnie sli wiec bez przesady.

Czytaj uwaznie wszystkie posty bo z FastWrite i innymi duperelami jak vram cachebale juz bawilem i nic.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Wiem, że sie bawiłeś ale tobie akurat nie pomogło :P

No to znajdź kogoś mającego NV :P albo poproś kumpla żeby usunął sterowniki driver cleanerem i sprawdził.

 

BTW po zmianie z ATI na NV dużo osób ma problemy :unsure:

Zasiłka może dawać rade ale sprawdzić zawsze można żeby być pewnym, że to nie to i zająć się czymś innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co Ci szkodzi sprawdzić inne sterowniki do mobo i/lub grafy.

W przypadku grafiki to 10 min. roboty, przy mobo trochę dłużej.

BTW - oficjalne sterowniki nie zawsze są najlepsze, ja od wczoraj używam XG91.28 v.2 i nie mam problemów.

Stery do mobo możesz spróbować jakieś remixy, np. 2.4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

A jak nic już niepomoże to polecam reset CMOSa ( mam nadzieje, że wiesz co i jak) u mnie reset CMOSa "leczył" nie jedną dziwną "chorobe".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zrobilem reset biosu i zmianilem wszystkie stery(oczywiscie drivercleanerem). Zaraz sie zabiore za testy.

 

Pierwsze prognozy nie sa zbyt optymistyczne...

post-104560-1148653485_thumb.jpg

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...