Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

@Kvaz!- jakbys tu jeszcze kiedys zagladnal, napisz czy rozniaca w wydajnosci, po przesiadce z 6600Gt na X800gto jest duza. I czy widac dzies roznice miedzy PS 3.0 a 2.0.

 

roznica w wydajnosci jest ogromna a dodam ze jak narazie mam tylko 12pp na dnaich przejdze zalman to zabawie sie w odblokowanei dodatkowchy 4 i troszeczke ja podkrece to zabaw,wydajnosc jest duzo wieksza przynajmnij dlamnie chodz nie miałem duzego pola manerwu bo gralełem tylko e FarCyr'a i AoE3 nie mam innych wmiare wymagajacych gier :< a co do ps2 to niemam jakis wiekszych obiekcji roznaca wizualna jest ale to nie sprawia mi jakiegos wiekszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprecyzować?

Ja uważam, że to jak najbardziej dobrze wydane pieniądze. Myśle, że temp przekraczające 90C na standardowych ustawieniach to zdecydowanie za dużo. W moim przypadku kupując Zalmana temp w stresie nie przekraczają 60C (a chłodzenie pracuje tylko w trybie Silent) więc teraz można spokojnie pobawić się w o OC a dodatkowo zyskałem błogą ciszę B-) (standardowy wentylator był najgłośniejszym elementem w moim kompie).

Do czasu zmiany chłodzenia bałem się ostatnio odpalać jakąkolwiek grę...

Czy te dodatkowe OC (ile ono dokladnie wynosi ? 5-10Mhz) rekompensuje Ci wydane 100PLN (ile dokladnie dales z przesylka ?)

Za ta kase masz o polke wyzsza karte ktora bije bez OC Twojego 6600GT nawet z tym zalmanem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te dodatkowe OC (ile ono dokladnie wynosi ? 5-10Mhz) rekompensuje Ci wydane 100PLN (ile dokladnie dales z przesylka ?)

Za ta kase masz o polke wyzsza karte ktora bije bez OC Twojego 6600GT nawet z tym zalmanem.

Po pierwsze moja karta kręci się bardzo dobrze i zapewniam Cię, że więcej niż te 5-10Mhz :wink: Ale nie o tym mamy mówić.

Za przesyłkę nic nie płaciłem - Zalmana kupiłem w komputroniku w Silesii City Center

A bez nowego chłodzenia moja karta nie nadawałaby się do użytku, odpalenie jakiejkolwiek gry na dłużej równało się z ogromnym ryzykiem (ponad 90C to raczej nie jest standard). Tak więc sam widzisz, iż mój GF wymagał kupna nowego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Ludziska, opłaca się zmieniać obecnego GF 6600 taktowanego na 600/1200 MHz na coś powiedzmy jak GF 7600 GS DDR2 na AGP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... moj pierwszy post na tym forum. Tak to siedzialem kiedys na forum.tweak.pl ale to dawna historia. Pozdrawiam wiec reszte uzytkownikow!!! :>

Ale do rzeczy. Z tego wzgledu, ze oryginalny wiatrak do Gigabyte Geforce 6600 GT (AGP) cos mi ostatnio wyl to w koncu zakupilem sobie Pentagrama FreeZone XC AL. Wieczorem wzialem sie za montaz. Zdjecie starego radiatora wraz z wiatrakiem nie bylo trudnoscia. Delikatne czyszczenie tez. Wiele czasu spedzilem na czytaniu jak to ludzie mieli wielkie problemy z zamontowaniem Pentka na swoje karty graficzne. Ja do tego podszedlem dosyc spokojnie i w miare szybko sobie poradzilem. Jednak nie ustrzeglem sie jednego dosyc powaznego bledu. Jedna ze srub mocujacych zestaw po wlozeniu w otwor w karcie byla za blisko jednej z pamieci, ktora znajduje sie na tej karcie. I kiedy dokrecalem taka nakretke to ona lekko ukruszyla mi ta pamiec. Dokladnie ukruszony jest maly, drobniutki kawaleczek z boku pamieci. Jak to zobaczylem to momentalnie spocilem sie jak mysz. Po tym jak usadowilem karte w slocie agp i uruchomilem kompa ten nie chcial mi sie podniesc juz przy uruchamianiu biosu. Po prostu wieszal mi sie przed lub w trakcie "czytania dyskow". Po kilku probach w koncu system sie uruchamia i wtedy wszystko dziala jak nalezy. Takze zanim uruchomie kompa trzy lub cztery razy musze go restartowac bo wiekszosc prob konczy sie kompletna zwiecha. I tutaj uwaga - podczas grania, normalnego uzytkowania komputera nie mam zadnych problemow z artefatkami i innymi objawami dajacymi jasno do zrozumienia, ze cos zlego dzieje sie z karta. Normalnie wszystko dziala jak nalezy. Tylko uruchomienie komputera stanowi mala katorge ;>

Pisze o tym bo moze ktos z Was mial podobny problem i moze mnie oswieci jak sobie z nim poradzil.

Wiem, ze we Wroclawiu jest firma zajmujaca sie naprawa kart graficznych i robi to z dosc duza skutecznoscia. Moze w ostatecznosci to tam szukac wybawienia? :>

Edytowane przez johar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@johar- docisnales karte dokladnie w port, nie zabrudziles zadnego elementu pasta, Czasem zdarza sie ze delikatne ukruszenie nie powoduje zadnych usterek ,albo pogarsza O/C elementu.

 

Po objawach wydaje mi sie ze uszkodzona pamiec zaczyna "sprawnie" pracowac po nagrzaniu(bez czas tych kilku startow kompa).

Czy dzieje sie tak rowniez po ponowynym uruchomieniu, po wyloaczeniu i dluzszym dzialaniu kompa? Czy przy wlaczeniu zimnego komputera?

 

@Kvaz!- pogrywasz w AoM The Titans? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie jeszcze raz poczyscic wszystkie sloty. Moze podczas wkladania karty cos sie do srodka wdalo. Te zwisy nastepuja takze po tym jak po dluzszym czasie restartuje kompa. Dzieki za odpowiedz! :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica w wydajnosci jest ogromna a dodam ze jak narazie mam tylko 12pp na dnaich przejdze zalman to zabawie sie w odblokowanei dodatkowchy 4 i troszeczke ja podkrece to zabaw,wydajnosc jest duzo wieksza przynajmnij dlamnie chodz nie miałem duzego pola manerwu bo gralełem tylko e FarCyr'a i AoE3 nie mam innych wmiare wymagajacych gier :< a co do ps2 to niemam jakis wiekszych obiekcji roznaca wizualna jest ale to nie sprawia mi jakiegos wiekszego problemu.

Dla mnie to brednie - przyrost mocy to jakieś 10%.

FarCry - bardziej podatny jest na procesor niż grafikę

Age of Empires 3 - grafika x800 gto działa na shaderach 2.0 i dlatego wydawało ci się szybciej.

Było trzeba ustawić przy GF 6600GT takie same shadery a nie 3.0 i zrobić wiarygodne testy.

 

Wcześniej mógłbyś przetestować Doom 3 lub Quake 4, to by nie było tak rózowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafal1435

Witam mam pytanie sciaglem na kompa bios od Gigabyte GF6600GT i posiadm taka karte teraz moje pytanie brzmi... jak go wgrac? krok po koru bym prosil icon_smile3.gif

aha i mam pytanko czy jesli podniose napiecia dla pamieci i GPU o 0,05V to moze cos sie stac czy raczej nie powinno byc zle? teraz max na GPU to 570 chcialbym dojechac do 600 icon_wink2.gif pamieci to 2ns samsunga wiec jak? da sie tak zrobic? i co gdyby karta nie wstala co wtedy zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do mojego problemu. Wlasnie jestem po malym testowaniu mojej karty na kompie mojego kolegi. Okazalo sie, ze problem nie jest zwiazany z grafa ale raczej z innym elementem mojego komputera. Karta po wlozeniu do komputera kolegi ladnie przeszla wszystkie posty i normalnie system sie uruchamial. Aby byc pewnym operacje powtorzylem kilkukrotnie. I zawsze efekt byl ten sam - spokojny start systemu. Teraz pozostaje mi wiec wyweszyc co jest faktyczna przyczyna zwiech mojego sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafal1435

Wracajac do mojego problemu. Wlasnie jestem po malym testowaniu mojej karty na kompie mojego kolegi. Okazalo sie, ze problem nie jest zwiazany z grafa ale raczej z innym elementem mojego komputera. Karta po wlozeniu do komputera kolegi ladnie przeszla wszystkie posty i normalnie system sie uruchamial. Aby byc pewnym operacje powtorzylem kilkukrotnie. I zawsze efekt byl ten sam - spokojny start systemu. Teraz pozostaje mi wiec wyweszyc co jest faktyczna przyczyna zwiech mojego sprzetu.

mialem to samo jak zdjalem chlodzenie rginalne i zalozylem spowrotem :| naszczescie formata zrobilem utworzylem na nowo partycje (cala usunelem) i wsyzstko smiga ;) a tez myslalem ze cos zle zrobilem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej jestem daleki od robienia takich radykalnych rzeczy jak format lub tworzenie nowych partycji bo nie widze w tym wypadku wiekszego sensu. Sam system dziala mi bez zarzutu. Zreszta znalazlem juz przyczyne tych zwiech. Okazalo sie, ze winnym calego zamieszania jest wiatrak od chlodzenia Pentagrama Freezone XC-80 AL. Cos z nim jest nie tak. Everest podawal mi dziwne odczyty jego predkosci. Zdecydowalem sie wiec odlaczyc go od plyty, do ktorej byl podlaczony i kilka razy uruchomic kompa. Jak byl odlaczony to za kazdym razem komp mi spokojnie stawal. Kiedy zas go tylko podlaczylem to natychmiast robily mi sie zwiechy. Dziwna sprawa - chlodzenie jest na gwarancji wiec jutro dzwonie do serwisu aby mi go wymienili lub podali jakas zlota recepte. :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - jak podpinam inny wentyl to wtedy nie ma wiekszych problemow. W tym gniezdzie na mobo mialem wczesniej wentylek, ktory mi wtlaczal powietrze do obudowy i z nim nie ma problemu. Za to jak tylko podlacze tego Pentosia to od razu mam jakies dziwne jazdy z kompem przy starcie. Probowalem takze na innych gniazdach - to samo. Nie chodzi tutaj o odczyt predkosci tylko o komfort i czas. Wyobraz sobie, ze czasem musze zrobic kilka lub kilkanascie restartow aby komputer sie uruchomil i system elegancko wstal. Dziwna sprawa. :>

 

 

update: poradzilem sobie z tym problemem - po prostu odcialem zolty kabelek od obrotomierza Pentagrama i wszystko zaczelo normalnie dzialac. Pozdrawiam...

Edytowane przez johar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym co napisal johar komputery zaskakuja mnie jeszcze bardziej :blink: To najdziwniejsza przyczyna awarii jaka slyszalem.

Gdyby tak bylo w samochodach, pewnie stawaly by na srodku drogi, przez zepsuta zapalniczke :) (maly zarcik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jakis czas temu kupilem Pentagrama XC-70 Cu na mojego Leadteka A6600GT TDH AGP Problem polega na tym ze od dluzszego czasu walcze z OC tej karty i mi cos nie wychodzi Nie chodzi bynajmniej o uzyskanie danych zegarow na GPU i MEM ale o to zeby komputer je stosowal po restarcie.Uzywam sterow od nV w wersji 92.91.Problem polega na tym ze jak ustawie dla karty zegary GPU@576MHz i MEM@526MHz to potem po restarcie na MEM zostaje 526MHz ale na GPU ustawia sie 501MHz i [gluteus maximus] blada.Probowalem RivaTunera RC 16,PowerStripa 3.70 i oczywiscie Coolbits do sterow nV.Czasem sie zdazy ze komp zapamieta ustawienia ale jest to sporadyczne zachowanie.Przewaznie takty na pamieciach zostaja takie jak chce ale na GPU jest to wnerwiajace ze zostaje 501MHz mimo ze w RivaTuner,PowerStrip i sterach jest ustawione 575MHz (gdy ustawie 575MHz to GPU pracuje z czestotliwoscia 576MHz wg programow diagnostycznych).Dodam ze wszystkie opcje od tego zeby po ponownym uruchomieniu kompa wyzsze taktowania byly stosowane sa pozaznaczane.Nie wiem co sie dzieje.Wczesniej nie mialem takich problemow z ta karta tylko takty byly nizsze.Oczywsicie ustawienia GPU@576MHz i MEM@526MHz sa calkowicie stabilne bo jak mi sie udalo utrzymac te takty to robilem kilkugodzinny test 3DMarkiem2003 i nie bylo artow i komp sie nie zawiesil.Dziwny problem i nie wiem jak sobie z nim poradzic.Ma ktos jakis pomysl jak zmusic karte do przyjmowania tych wartosci OC ktore chce?Dodam ze programy diagnostyczne sie nie myla bo gdy pokazuja ze GPU pracuja na 576MHz to mam wynik w 3DM03 kolo 9100pkt a gdy pokazuja 501MHz (gdy juz kompowi odbija) wynik w 3DM03 to 8500pkt.Wiem ze ronica jest mala ale denerwuje mnie ze nie moge tego ustawic tak jak chce Wkoncu nie po to kupilem Pentagrama zeby miec na GPU standardowe 500MHz Problem tak jak pisalem nie dotyczy taktowania pamieci bo ta sa akceptowane i wsio jest OK ale taktowanie GPU to juz inna bajka.Jednym slowem POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, moze to blad w tej wersji serownika, sproboj inna wersje, moze jakis program do O/C grafy cos namieszal(RT, Power Strip)?

Jak to nie pomoze proponuje pewne rozwiazanie: format C:/ :D

Kurde....no wlasnie tak sie dzieje na roznych sterownikach,nawet na tych z ktorymi RT jest kompatybilny czyli 84.XX :( Nie wiem o co chodzi :( No nic...bede kombinowal dalej :)

 

Poprawka :) Zaczelo wszystko chodzic na sterach 84.43 po doszczetnym wywaleniu sterow 9x.xx :) Narazie Forceware 9x.xx nie tykam :P

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam taki problemik z moim 6600gt gigabyte'a 500\1000: mianowicie karta odkad pamietam grzeje sie niemilosiernie. Na defaulcie potrafi po 3(!) minutach osiagniac 100 st. C...ati tool (wersja z obsluga NV) i jego tester artefaktow wykazuje bledy po kilku minutach i to wszystko na defaulcie. Buda wietrzona, nie wietrzona, otwarta, zamknieta, wyjety zestaw, zlozony itd itd. a karta swoje. Ostatnio ja reklamowalem bo nie chciala sie uruchamiac i korzystajac z okazji poprosilem o wymiane chlodzenia ze wzgledu na halas i temperatury. Gdy karta dzis wrocila po krotkich ogledzinach stwierdzilem (procz tego ze karta dziala) ze pasta jest, chlodzenie wymienione. Zmian w temperaturze zadnych. Poradzcie cos panowie, bo chyba nie jest normalnym aby karta na def. od poczatku swego istnienia grzala sie do 100 st. C dajac artefakty (niezauwazalne ale mimo wszystko sa). Nigdy z tego powodu nie bylo jakichkolwiek resetow itd ale jest to swoisty grzejnik w komputerze co po zamknieciu budy znaczaco podnosi temperature w jej wnetrzu a co za tym idzie i innych podzespolow. Nie chce wspominac co sie dzieje po o\c. Dodam, ze zadne nowe chlodzenie nie wchodzi w rachube, gdzy jest to kompletnie nieoplacalne ladowac 100 zl do starucha, ktory i tak niebawem skonczy swoja sluzbe u mnie. Zeby nie bylo ze czujnik oklamuje, sprawdzlem organoleptycznie i ... sparzylem sie...gdzie sa te Wasze temperatury rzedu 60-70 st.C? Nie chce mi sie wierzyc. Prosze o rady

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz moze przypadkiem wersji z GB z pasywnym chlodzeniem ?? :)

 

wydaje mi sie, ze moze jakies przeklamania w odczycie temp. moze sprobuj zmierzyc temp. jakims czujnikiem zew. generalnie sprawdz temperatury roznymi programami (speedfan, bios, sterowniki, everest, riva tuner i co tam jeszcze moze byc)

masz racje, ze sie nie oplaca kupowac lepszego chlodzenia, poniewaz jestem niemal pewien, ze nie dalo by ci zbyt wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz moze przypadkiem wersji z GB z pasywnym chlodzeniem ?? :)

Nie, mam aktywne z malym wiatraczkiem

 

Programy generalnie pokazuja wyniki bardzo zblizone, rozbieznosci siegaja az 1st.C, natomiast jak juz wspominalem organoleptycznie okolice rdzenia sa goooorace:)

Edytowane przez Low-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...