Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam jeszcze ze mam sterowniki detonatory 67.22

zainstaluj najnowsze, dopiero one w pelni obsluguja 6600GT (tak przynajmniej pisze na stronie nvidii :P )

 

 

EDIT

 

Aha i podam zupelnie nicnieznaczace wyniki zupelnie skopromitowanego programu czyli 3dmarka (w halfie nie doszedlem do tej mapy, na ktorej testujecie wiec nie byloby porownania)

 

Athlon XP1800+ @ 10.5x200 (2100MHz)

2x256 Kingston (Micron Technology) @ 400MHz 2.5-3-3-7

Epox 8RDA+

6600GT 500/450

 

3dmark 2003 default (1024): 7290

3dmark 2001 default (1024): 14489

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update mojego problemu: dziala mi Morrowind, CS:Source, CS:S Video Stress Test, HL2, wiec to pewnie problem pozostalosci po starych sterach (lub wogole nieodpowiednich sterow).

 

Pociagne nowsze ze strony Nvidii i wtedy jeszcze zobacze (no i postawie system od nowa :) ).

 

A juz sie balem ze plyta glowna do wymiany :oops: :)

 

grillparzer: najnowsze na stronie Nvidii to 66.93, przynajmniej mnie kieruje do takich po nacisnieciu "download driver".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dmark 2003 default (1024): 7290

Jak na taką kartę to coś cienki wynik :D - zobacz tutaj na sam dół :)

http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=112

 

Test GF 6600 GT vs. Radeon 9800 PRO vs. GF 6800 LE vs. GF 6800 się piszę i mam nadzieję, że w ciagu najbliższych godzin go zobaczycie - ale to jak już przyjadę do domu :)

 

Pozdrawiam serdecznie

 

 

No i się stało :)

http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=113

 

Zapraszam do czytania i komentowania - koniecznie konstruktywnie :) - ja idę spać (hmmm to już 25 godzin stuknęło :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca sie dac 650zl za tego radeona 9800?? 128MB 256bit?? jest on duzo wolniejszy od pro?? i czy ewentualnie ma szanse na taktowania taie jak pro??

 

6600GT 4/2:))) kassss ladna kupa :)) moj gf3 ma tyle samo:)) hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzieliście ludziska rewelacje miesiąca- 6200 to tak naprawde poblokowany w sterach 6600. Udało się już go odblokować w rivą i po dodatkowym podkręceniu wzrost wydajnośći o 100% i więcej.

Jakby to sie jeszcze pojawiło na agp i za rozsądne pieniadze to będzie hit roku i tyle ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jesli chodzi o ten art to naprawde pierwsza klasa...

Po pierwsze fajnie że zostały przetestowane takie giery jak Colin 05, Medal of Honor:PA oraz Richard Burns Rally bo sa to gry nowe i bardzo popularne.

Po drugie uważam że rozdziałki w których karty były ``męczone``są odpowiednie dla tej klasy urządzeń.Już nie raz widziałem robione testy dla kart np GF6600GT czy GF6800 w 1600x1200 z AAx4/AFx8...Kompletnie bez sensu...

 

Teraz co do gier...

Colin 05-dziwi mnie aż tak słaba wydajnośc GF6600GT.Czym to może być spowodowane???Bo o ile pamietam w Colinie 04 ta karta chodziła bardzo dobrze...A chyba obydwie te częsci Colina wykorzystuja ten sam silnik..No chyba że się myle...

 

 

 

Far Cry-co do tego HDR na ATI to czytałem (też bodajże na Beyond3d)HDR uzyskiwane na ATi to nie jest do końca ``prawdziwe``HDR tylko jakby``zmodyfikowany``efekt BLOOM(znany choćby z Thiefa 3)uzyskiwany zupełnie inna metoda...I jakoś też wydaje się dziwne że karta po wóączeniu efektów dostaje lekkiego kopa...Chyba cos jest nie tak-co zresztą sam zauważyłes...

 

HL2-no tutaj niemal łeb w łeb-choć zależnie od tego kto robi testy raz szybszy jest R9800pro a raz GF6600GT-niewiem od czego to zależy..

 

 

PS.focus_-jeśli to możliwe może jeszcze nam zapodasz jakiś teścik kart bo ten naprawde jest świetny

 

PS2.jeszcze offtopicowe pytanko(w związku z nadchodzącymi NV48 i r520)-czy architektura 24x1 jest w większości sytuacji wydajniejsza niż 16x2?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzieliście ludziska rewelacje miesiąca- 6200 to tak naprawde poblokowany w sterach 6600. Udało się już go odblokować w rivą i po dodatkowym podkręceniu wzrost wydajnośći o 100% i więcej.

Jakby to sie jeszcze pojawiło na agp i za rozsądne pieniadze to będzie hit roku i tyle ;-)

Dokładnie. Niestety z dotychczasowych informacji nVidii wynika, że karta pozostanie tylko na złącze PCI-E.

 

Ale powiem Wam szczerze - wgniosło mnie jak zobaczyłem w jednej grze 2,5 krotny zysk fps !!!! 8O 8O

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem niezadowolony z karty (leadtek) ale to dlatego ze moze cos zle zrobilem jeszcze ja troche pomecze i moze cos sie poprawi

A co dokładnie Ci się nie podoba w tej karcie? Jakiś konkretny przyklad daj. Chcę sobie taką kupić i muszę wiedzieć maksymalnie ile się da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak: wczoraj w nocy gralem sobie w call of duty united offensive i gralo sie dobrze na max w 1280x1024 - ta gra nie ma jakichs kosmicznych wymagan a dzis w 1024 przy wiekszych lokacjach fps spada mi do 5-6. A od wczoraj zainstalowalem tylko program do kontroli obrotow wentylatowa dolaczony do mobo i dooma3.

Doom3: spodziwalem sie pelnego wypasu a tu tak: w 1280x1024 przewaznie mam miedzy 30-60 klatek jak nie za duzo sie dzieje ale jak przechodze do innych lokacji otwieraja sie drzwi i wchodze przez nie to w raz spadlo mi do 15fps. Zrobilem krotki benchmark w bazie na poczatku gry gdzie przycinalo mi niezle - mocniej nawet niz jak sie walka zaczela. Min15fps max62 srednio 47. Malo :/ Myslalem ze jak bedzie sredino 50fps to nie bedzie zadnych szarpniec nawet malutkich (bo takie mam).

Tylko dlaczego call of duty mi zaczelo tak slabo chodzic? Bo wyglada na to jakby mialo wieksze wymagania od dooma3 :wink:

Jestem troche zawiedziony ale mysle ze po prostu moge miec cos zle poustawiane szczegolnie ze kompa zlozylem dopiero wczoraj. Ktos chce kupic Leadtek GF6600gt agp? :mrgreen: Tanio :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie tam ten geforce 6600 GT nie podoba za bardzo!! za rok albo 2 bedzie tak jak dzisiaj z fx'ami:))

wydajnosc PS3 bedzie tragiczna itp:))

Wydajność PS 3.0 nie jest większa - raz jest nieco szybciej, raz jest nieco wolniej niz PS 2.0 to po pierwsze

 

Po drugie obsługa PS3.0 na GF 6x00 jest papierkowa - zerowy zysk - i masz racje wydajnosc w stosunku do prawdziwych kart będzie tragiczna. Jesli w ogole PS 3.0 się jako tako przyjmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten Geforce 6600gt jest naprawde spoko. Niektorzy natomiast wymagaja zeby gra chodzila w kazdym momencie 50 klatek nie sadze zeby tak bylo nawet na najlepszej karcie za 2000-3000zl - zawsze sie znajdzie taki moment w grze w ktorym cos zwolni. W tym call of duty !exec na serio cos masz zrabane - w tej grze na gf3 ti mialem wszystko plynnie. Do ludzie co zakupili nowe karty - najlepiej przeinstalujcie windy, najnowsze stery Via i najnowsze stery nvidi (a nie ze ktos na jakis starych uzywa nowej karty, totalny bezsens). Moim zdaniem na tej karcie da sie 2 lata wyzyc spokojnie i nie sadze zeby na 9800 pro dalo sie dluzej. Z tym Hl2 dziwna sprawa bo ja mam leadteka 6600gt a kumpel z chaty ma 9800 pro. W tescie D3_c17_12 ja mam 35 klatek a on ma 23 klatki (tylko ze on ma durona 2000MHz fsb166 a ja bartona 3200+ fsb 200 , pamieci synchro) ale nie sadze ze zysk jest taki wielki szczegolnie, ze on ma ma nforce 2 i pamieci szybciej mu dzialaja niz mi mimo roznicy fsb. Kiedys sie bede nudzil to wezme od niego tego radka i wloze do siebie i zobacze...tylko czasu brak :/ Colina 2005 bede testowal niebawem tylko cos mi sie nie chce odpalic ta gra(wloz plyte cd1 :) ), ale juz niedlugo. Biore sie za czytanie artykulu Focusa :)

 

 

Wesolych swiat, nie grajcie za duzo bo oslepniecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mik 13...

piszesz że za rok czy 2 z tym GF6600GT będzie tak jak z FX-ami...Czyli wychodzi na to że los FX-ów podziela tym bardziej wszelkie Radki9700/9800-pro,xt/x700-pro,xt....Bo one są przecież od tego GF6600GT wolniejsze....

 

PS.focus_ o co chodzi w tym zdaniu bo ne zabardzo kumam:P:

 

``Po drugie obsługa PS3.0 na GF 6x00 jest papierkowa - zerowy zysk - i masz racje wydajnosc w stosunku do prawdziwych kart będzie tragiczna.``

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei wczoraj odpalilem HL2 i... chodzi mi jak na R8500 - ta sama ilosc FPS, nawet te same defaulty mi zarzucil (tyle ze wykryl DX9) :?

 

Za to w CS:S Video Stress Test mialem prawie 60fps.

 

Dzis robie formata i reinstalke, odezwe sie jak juz bede po. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolekcjoner a która masz wersje 4in1 ?

Wgralem z plyty Leadteka VIA 4in1 4.53 service packczy cus takiego. Nadal mam 6800 pkt w 3DMARK2003 .Czy to jset nadal za malo na ta grafe ??

 

Zerknijcie na moje ustawienia biosu pliss sprawdzie czy wszystko na swoim miejscu :

 

AGP APERATURE SIZE : 256MB

AGP CAPABILITY : 8X

AGP PERFORMANCE CONTROL : OFF

AGP FAST WRITE CONTROL : OFF

VIDEO MEMORY CACHE MODE : USWC

PCI DELATED TRANSACTION : OFF

DRAM BURST LENGHT : OFF

 

I jeszcze w AGP voltage mam AUTO .

A propo tego VIA4in1 moze wgrac cale oprogramowanie do tego ?? Bo najgorsze ze mi w mohpa przycina :(

 

I jeszcze jedno .Jakie macie temperatury rdzenia GPU .Ja mam teraz 39 stopni ale wczesniej na sterownikoach 67.22 mialem 29-30 stopni . Nie wiem czy to akurat przez sterowniki bo w tamtym momencie gdy sprawdzalem temp wietrzylem pokoj a moja obudwa jest otwarta ;) .A pozniej juz chyba nie sprawdzalem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz że za rok czy 2 z tym GF6600GT będzie tak jak z FX-ami...Czyli wychodzi na to że los FX-ów podziela tym bardziej wszelkie Radki9700/9800-pro,xt/x700-pro,xt....Bo one są przecież od tego GF6600GT wolniejsze....

troche mnie nie rozumiesz:))

 

nie chodzi mi bezposrednio o wydajnosc tylko o obsluge PS3.0

to tak jak dzisiaj masz sobie FX5600 i grasz sobie w wiekszosc gier na PS1.1(far cry , half life) bo PS2.0 jest na tyle malo wydajne ze gierki nie dzialaja plynnie:)) a jeszcze teraz te pierdy z potokami i brakiem kilku zasadniczych zalet PS3 moim zdaniem deklasuja te karty jako zgodne z PS3.0

 

9800XT nie jest wolnieszy od 6600GT:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha..no jeśli o to chodzi to napewno...ale tez zgodzisz się że gier na PS2.0 nie uciągną żadne radki 9800itd.

 

Co do tego 9800xt to moze i nie jest wolniejszy ale napewno nie jest szybszy..Tzn.sa gry w których wygrywa Radek a są gdy wygrywa GF....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjoner..Wynik w 3dMarku 03 masz w normie bo z tym prockiem-oczywiście nie kręconym-wyższych wyników raczej nie osiągniesz..

Co do ustawien w biosie to ja tam się nie znam zabardzo ale chyba są ok..

A w jakich ustawieniach Ci przycina w MoH:PA??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS.focus_ o co chodzi w tym zdaniu bo ne zabardzo kumam:P:

 

``Po drugie obsługa PS3.0 na GF 6x00 jest papierkowa - zerowy zysk - i masz racje wydajnosc w stosunku do prawdziwych kart będzie tragiczna.``

Chodzi o to, że owszem karty z serii GF 6x00 obsługują SM 3.0 ale nie są w stanie z tego żdanych zyskó wyciąnąć. Nie wiem do czego to przyrównać :?

 

Bo to jest inaczej jak w przypadku GF FX - jak wymyślę to napiszę :)

 

Kolekcjoner

Napisz mi proszę w jakiej kolejności instalujesz system.

 

co do Half Life 2 - zobaczcie na wyniki w teście kart graficznych X300 vs. 6200 vs. 6600

Widać dobitnie od czego zależy wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do proca to wogule nie da sie dziada podkrecic powyzej 2ghz .Zawsze kiedy daje fsb 150-160 to kiedy uruchamiam ponownie komputer juz nie wstaje . Teraz bralem config z podpisu costi

CPU Athlon XP 2200+@2000MHz (13.5x150)

Sa te same problemy (komp nie wstaje przy ponownym uruchomieniu a xp wlacza sie kiedy chce :|

Gdy zazucilem napiecie 1.720 tez w sumie nic nie dalo ale xp sie uruchomil.Zauzilem 3dmarka2003 i po 30 sek zawiesil sie komp

 

Costi wlasnie jakie zazuciles napiecie na proca ?? W zasadzie ten kto ma Athlona 2200+ niech poda swoj config jak go podkrecil :)

 

Aha pamieci mam DDR-SDRAM 512MB PC2700

 

A co do MOH:PA to gra jest w sumie mocno wymagajaca :)

Zazucilem ustawienie :

1024x768(60hz)

Detale tesktur : wysokie(na bardzo wysoki)

Detale modeli : wysokie

I zaznaczony Shader sprzetowy 2.0

 

Hmmm system wgrywam w takiej kolejnosci :

FORMAT C :lol:

Wgrywam wszytkie sterowniki oprocz grafy, programy i inne duperele i na koniec stery do grafy .W zasadzie chyba zle zrobilem ze zainstalowalem V4in1 po wgraniu sterownikow do kraty graficznej .Teraz i tak niezle juz chyba system zwalilem bo pare razy zmienialem stery .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...