Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

nie podkreconym tylko zmodowanym w serach:))

 

powiedz mi jakiej gry nie uciagnie radek 9800?? bo nie kapuje :)) half life, far cry i wszystkie inne chodza na nim z PS2 bardzo dobrze:)) czego niestety nie mozna powiedziec o FX'ach

 

mam tylko nadzieje ze w pełnych 6800 PS3 nie jest skopany wszystko bedzie ok:)

 

Chodz zaloze sie ze powstanie 10 jego odmian (tak jak z 2.0) od Nvidi i ATI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie dalem napiecie? Standardowe (zmienilem tylko FSB z 133 na 150), zreszta jade teraz na standardzie (13.5x133), pamiec synchro.

 

Maly update: przeinstalowalem DirectX (wrzucilem tego z plytki od karty) i mi 3Dmark03 ruszyl :) Wyszlo mi 6811pkt, to chyba mniej wiecej standard jak na moj sprzet (tak jak w podpisie, nic nie krecone)? Mysle ze po formacie powinienem dobic do 7k (teraz mam strasznie zasmiecony system, a dysk az krzyczy o defragmentacje ;) ).

 

HL2 mi nadal kiepsko chodzi: przy 1024x768, wszystko HIGH, bez anizo i AA, mam na placu przed dworcem (na poczatku gry) ok. 20fps :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o przyszłe gry na PS2.0 bo nie powiesz że nagle przestaną być tworzone gry na PS2.0..

Tak samo jak teraz są tworzone gry na PS1.1 czy 1.4....

Podajesz przykład HL2 i Far Cry-na GF6600GT chodzą nawet szybciej niż na tym Radku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana 9800XT na 6600GT bylaby IMHo bez sensu - roznica jest zbyt mala miedzy tymi kartami.

 

Ja w swoim 6600GT puscilem pamiatki na 500MHz i juz mam 7k w 3Dmarku03 :)

 

Aha, i nie przejmujcie sie tym, ze na Orbie macie napisana czestotliwosc w 2D - test jest na pewno robiony w 3D (ustawilem GPU w 2D na 500MHz i puscilem marka - wynik bez zmian).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do FX-ów to one mają zwalony PS2.0 sprzętowo i tyle....

a to było wiadomo jak tylko zrobiono pierwsze testy w 3d marku 03 i kilku aplikacjach.....I wcale nie było tak-jak co poniektórzy twierdza-ze po roku czy 2 latach się to okazało....

Seria NV4x ma bardzo dobry PS2.0 co już teraz widac w 3dmarku i grach...Zaryzykuje stwierdzenie że ma mocniejszy nawet niż r420 tyle że radki mają o ponad 100mhz wyższe taktowanie co moze być mylace...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria NV4x ma bardzo dobry PS2.0 co już teraz widac w 3dmarku i grach...Zaryzykuje stwierdzenie że ma mocniejszy nawet niż r420 tyle że radki mają o ponad 100mhz wyższe taktowanie co moze być mylace...

Wiem ze NV4x ma dobry PS2.0 bo to fakt i widac to w benchmarkach ale glownie chodzi o PS3.0 o ktorym jeszcze nie waidomo za duzo bo chyba malo rzeczy z niego kozysta a juz wychodza na jaw jego braki.

A dziwne jest to ze brakuje wlasnie jego najwiekszych zalet i tego co go najbardziej ruzni od 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Far Cry-co do tego HDR na ATI to czytałem (też bodajże na Beyond3d)HDR uzyskiwane na ATi to nie jest do końca ``prawdziwe``HDR tylko jakby``zmodyfikowany``efekt BLOOM(znany choćby z Thiefa 3)uzyskiwany zupełnie inna metoda...I jakoś też wydaje się dziwne że karta po wóączeniu efektów dostaje lekkiego kopa...Chyba cos jest nie tak-co zresztą sam zauważyłes...

emulacja HDR na Ati to zwykły efekt SMARTSHADER :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy Asus V9999GT GeforceFX 6800GT 128MB DDR TV/DVI za 1.268.00 PLN to atrakcyjna cena ? (znalazlem sklep z taka cena) hmm no i drugie pytanie dlaczego zwykly 6800 jest czasami drozszy od GT ? (w tym samym sklepie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy Asus V9999GT GeforceFX 6800GT 128MB DDR TV/DVI za 1.268.00 PLN to atrakcyjna cena ? (znalazlem sklep z taka cena) hmm no i drugie pytanie dlaczego zwykly 6800 jest czasami drozszy od GT  ? (w tym samym sklepie)

Po 1. Seria 6800 nie ma przed cyferkami liter FX (i całe szczęście :))

Po 2. Pewnie z tymi cenami chodzi o kartę marki Gainward

Po 3. Przyzwoitość nakazuje pochwalenie się linkiem do sklepu (jeżeli jest w necie), w ten sposób moglibyśmy przejrzeć sprawę i zobaczyć co jest grane

 

To by było na tyle. :twisted:

 

PS: Po 4. Chyba nieodpowiedni topic wybrałeś :?: Nieprawdaż :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słysze, ze 9800pro wypada gorzej od 6600gt w hl2... ja mam 9600pro i mi hl2 na high 1024 nie zwalnie ponizej 30 fps srenio 50-70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi boje sie ze w hl bede mial ten sam problem. Bo w doomie jak wchodzilem do duzych pomieszczen to przy wejsciu zwalnialo mi do okolo 20fps wlasnie. I nie bylo znaczenia czy w 1280x1024 czy w 1024x768 czy w 800x600. Dziwne a ja nie wiem jak to wyeliminowac. Cos blokuje karte (albo wogole cos w kompie blokuje grafe) a nie wiem jak to zlikwidowac. A jak masz wyniki w doom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolekcjoner - mysle twoje wyniki sa w normie. masz przecietny procek, niskie fsb, brak duala i wszystko na KT400 - jest przeciez mniej wydajny od nf2. nie wiem czego sie spodziewales. ja mam niecales 7k na bardzo podobnym konfigu (podawalem wczesniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi boje sie ze w hl bede mial ten sam problem. Bo w doomie jak wchodzilem do duzych pomieszczen to przy wejsciu zwalnialo mi do okolo 20fps wlasnie. I nie bylo znaczenia czy w 1280x1024 czy w 1024x768 czy w 800x600. Dziwne a ja nie wiem jak to wyeliminowac. Cos blokuje karte (albo wogole cos w kompie blokuje grafe) a nie wiem jak to zlikwidowac. A jak masz wyniki w doom?

Możliwe, że 128-bitowa szyna :)

Jednak w testach Dooma3 6800LE wypadało lepiej...

 

Na HL2 nie powinineś miec takich problemów... na 9800 128-bit u znajomeg chodzi w 1024x768 płynniutko (max detale) a sprzęt ma słabszy od twojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde 850 to już jest dobra cena ale ja poczekam do środka stycznia i zobaczymy jak sytułacja się rozwinie pewnie jeszcze troszke stanieją i będą ogólno dostępne... przed świętami byłem strasznie napalony na karte i już miałem prawie zamówioną ale się zastanowiłem i dobrze robie widze 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o Gainward PowerPack! Ultra/1960 XP 128MB "Golden Sample" GLH (6600GT, pamieci 1,6ns)? Nie wiecie w ktorym sklepie mozna kupic cos takiego i jaka jest cena? Bede mial mozliwosc kupienia bez vatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde 850 to już jest dobra cena ale ja poczekam do środka stycznia i zobaczymy jak sytułacja się rozwinie pewnie jeszcze troszke stanieją i będą ogólno dostępne... przed świętami byłem strasznie napalony na karte i już miałem prawie zamówioną ale się zastanowiłem i dobrze robie widze 8)

no a w styczniu moze pokaze sie w koncu ta karta od MSI. trza wiec czekac... a puki co Święta :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o Gainward PowerPack!  Ultra/1960 XP 128MB "Golden Sample" GLH (6600GT, pamieci 1,6ns)? Nie wiecie w ktorym sklepie mozna kupic cos takiego i jaka jest cena? Bede mial mozliwosc kupienia bez vatu.

ceny nie spodziewaj sie ze beda mniejsze jak 1200zł - a za 1200zł kupisz juz 6800np Leadteka albo innej dobrej marki - tak wiec IMO wogole nie oplaca sie brac zadnego 6600 gainwarda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o Gainward PowerPack!  Ultra/1960 XP 128MB "Golden Sample" GLH (6600GT, pamieci 1,6ns)? Nie wiecie w ktorym sklepie mozna kupic cos takiego i jaka jest cena? Bede mial mozliwosc kupienia bez vatu.

ceny nie spodziewaj sie ze beda mniejsze jak 1200zł - a za 1200zł kupisz juz 6800np Leadteka albo innej dobrej marki - tak wiec IMO wogole nie oplaca sie brac zadnego 6600 gainwarda

Dokładnie... za 1170zł masz 6800 Leadteka

Leadtek

Która jest dużo szybasza od każdej 6600GT o ok 30%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawilem system od nowa i wzilem sie za testy 3DMarka :)

 

Doszedlem do tego, jak podniose proca, pamiec lub GPU troche wyzej to mam zwisy juz. Potestuje jeszcze przy otwartej budzie i zobacze, moze sie uda do 8k dojsc :twisted:

 

W HL2 niestety wydajnosc do [gluteus maximus] (na placu przed dworcem na poczatku gry ok. 20fps, 1024x178, modele medium reszta high, stery 71.20, WinXP Pro SP2, niekrecony sprzet) :( Czym to moze byc spowodowane? Nie wierze, ze karta az tak sobie nie radzi.

 

Innych gier jeszcze nie testowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 3120 3dmarkow 2k5, 2k3 nie chce mi sie sciagac... mam tylko pytanie, co jest nie tak z odswiezaniem? czy to grafa czy winxp? mialem 98 i moglem na gf2ti dac 100hz max w 1024x768, teraz mam wxp i moge dac max 85Hz(w instrukcji od monitora napisali ze max jest 160Hz w 1024, wiec nie sadze zeby to byl on)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim sprzecie dojechalem do 8370 w marku 2k3 (karta 550/500) ale musze sie porzadnie wziac za krecenie procka to zobaczymy gdzie dojade. Tez postawilem system od nowa i w doomie timedemo mam 67 klatek a podczas gry jest tak - jest jakakolwiek walka nawet bardzo duza walka to mi nie szarpie ale jak przechodze sie otwieraja drzwi to jest ledwo zauwazalny spadek wydajnosci przez ulamek sekundy (tak gdzies do 20 klatek) przy czym jak drugi raz przechodze przez te drzwi to juz jest ok wiec to chyba nie karta. Splinter Cell: pandora tomorrow chodzi plynnie - w 1024 nie zeszlo nigdy ponizej 26 klatek a przecietnie jest 35-50 i raczej trzyma sie na tym poziomie. Rano dam wyniki marka 2k5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@!exec - w 3dmarku03 za daleko nie dojedziesz krecac procka - dopoki procek jest waskim gardlem (przedzial <2GHz) - krecenie cos daje. dlatego pare pkt uzyskalem podkrecajac bartona 1.8@2.2, ale podkrecenie 2.2@2.5 GHz nie dalo praktycznie w ogole wydajnosci w 3dmarku03. Tylko grafa tam sie liczy (zakladajac ze zadne inne badziewie jej nie hamuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikR...

Coż-wg mnie Leadtek jest lepszy osiągi będą podobne ale chyba Leadtek lepiej się kręci i mniej grzeje...

Ta karta jest identyczna jak Sparkle czyli zbudowana na bazie referencyjnego modelu...

Jeśli ja bym miał wybierac to brałbym Leadteka za 850 zeta....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...