Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

To zes mnie pocieszyl - czyli pewnie bez AA mialbys spoko granie... :(

 

A roznimy sie tylko plyta, karta dzwiekowa (ja mam zintegrowana na plycie) i dyskiem (choc to akurat detal). Proc ten sam, RAMu tyle samo (i nawet chyba predkosc ta sama) i grafa ta sama. Co jest ze mna nie tak :( :(

@oj costi cos mnie sie zdaje ze ustawiles dzwiek na "high" -co masz tam za dzwiek na plycie ? Pamietam jak kiedys odpalilem dzwiek w 32bit w battleground bodajze to mi wydajnosc spadla o 60 % ;) koniecznie powylaczaj wszystkie wysokie detale dzwiekowe, eax, deszcz itp (chociaz deszcz akurat w css) - mysle ze to moze byc kwestia tego[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tak uczynilem :)

Ustawilem dzwiek na low (zadnej utraty jakosci nie slysze :) ), wylaczylem napisy, do tego dokonalem dwoch poprawek, o ktorych napisales wczesniej, no i sprzet mam podkrecony jak w podpisie (karta 530/550 gpu/mem) - i teraz gram sobie w 1280x1024, wszystko High i anizo x8 :D Przez moment mialem AAx6 i tez bylo znosnie ale wylaczylem, bo az takiej roznicy to dla mnie nie wnosi a wole miec fps wiecej.

 

Nadal nie jest super malinowo, ale teraz zaciachy zdarzaja sie jak doczytuje cos z dysku - poza tym jest w porzadku, nie czuje zadnej "ociezalosci" tak jak to bylo wczesniej - raczej jest to juz wina RAM i plyty/proca, nie grafiki.

 

Do kumpla i tak pojade potestowac, po prostu z ciekawosci.

 

Aha, nagralem sobie nieoficjalny patch rzekomo uaktywniajacy HDR (plik o nazwie patch_hl2_knyz.exe), ale nie polecam - efektow w zasadzie nie widac, a czuje sie utrate fps w mocno oswietlonych miejscach; sprobuje wywalic plik odpowiedzialny (chyba) za HDR i moze sie cos poprawi, jak nie to nagram HL2 jeszcze raz.

 

A tak z innej beczki - musze popracowac nad chlodzeniem kompa, bo mi sie juz raz podczas gry zresetowal. Przyszlo mi do glowy jak zalozyc w tym Leadteku radiatory na pamieci - trzeba kupic jakies radiatorki, ktore da sie powyginac tak, zeby miedzy nimi zmiescily sie "listki" radiatora karty. Mamy wtedy od razu zalatwiony problem nawiewu na radaitorki pamieci :)

Czy ktos juz zdejmowal wentylator z tego Leadteka i moze mi powiedziec czy latwo schodzi? I czy przesmarowanie rdzenia pasta Arctic Ceramic da jakas poprawe chlodzenia?

 

EDIT: Czy sadzicie, ze te radiatorki da sie jakos sensownie wykorzystac? Wydaja sie bardziej podatne na wyginanie niz Revoltec BGA RAM Freezery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi-tymi ``doczytami`` się nie przejmuj bo widziałem u qmpla(a on ma x800pro)i na 1280x1024 przy AAx2 i AFx4 i wszystko oczywiście high i tez mu doczytuje z dysku i przerywa czasem dzwięk a liczba klatek pokazuje np. 50....

A jego sprzet to Axp2500+ 512MB ram 333 HDD Baracuda 7200.7....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RANY !!!

Czytam, czytam i sie nadziwić nie moge !!! Kupujecie drogie karty, bo chyba 900 zł to nie pikuś i pierwsze

co słysze to PODKRĘCANIE. Nie po to sie kupuje takie grafiki zeby zaraz kręcić. Z tego wynika że trzeba

leciec do sklepu po GF4MX za 150 zł, z kasy na karte zostanie 750 zł a potem do Media Markt po konsole

PS2 (cena 650 zł) i jeszcze 100 zł w kieszeni. Ciekawe jak grają goście co mają FX5700 lub radeona 9600pro, lub co najwyżej tego 9550 czy coś takiego. Chyba im tylko saper i pasjans został.

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem gdzies ze karta lubi fsb kolo 200(chociaz nie wiem czy 128bit ramy daja rade), ja mam 166 w 3dmarku 2k5 cos kolo 3100, natomiast doom3 o dziwo beznadziejnie wolo(na zachodnich serwisach pisza ze maja 60fps na full detalach 1024 a u mnie 50fps na mid detalach z mocno edytowanym configiem, w timedemo usecache bo inaczej kolo 40)

pozatym bawilem sie fast writem i jak jest on to daje 30-50 markow wiecej.. hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy77:

Nie po to sie kupuje karte, zeby ja podkrecac (tzn. nie jest to jedyny sens i cel zakupu), ale jezeli mozna to czemu nie? Dzieki podkreceniu wzrasta stosunek mozliwosci/cena - za te same pieniadze dostajesz wieksza wydajnosc :)

 

Poza tym nie popadaj w skrajnosci - na standardowych taktowaniach tez by pewnie gry chodzily spoko - ale po podkreceniu beda chodzic jeszcze lepiej ;)

 

A co do R9550/9600 - zajrzyj do topicu o R9550: ci to dopiero cyrki z kartami wyprawiaja. Czytajac ten topic odnioslem wrazenie, ze podstawowa procedura po kupnie karty jest wymiana chlodzenia, podmiana biosu i vmod ;)

Jak myslisz, czemu R9550 jest taki popularny? Bo za niska cene dostajesz karte, ktora po OC osiaga wydajnosci karty 2x drozszej.

W przypadku 6600GT nie osiagnie sie az tak spektakularnego wzrostuy, ale i tak warto wycisnac z niej troche wiecej niz przewidzial producent ;) Szczegolnie, ze jest to operacja bezpieczna - poki kreci sie tylko zegarami, to w zasadzie nie ma szans uszkodzic karty.

 

A co do mojego "czas sie brac za krecenie" - po podkreceniu procesora i karty odczulem znaczny wzrost wydajnosci (zreszta poczytaj moje posty) - nadal uwazasz, ze nie warto krecic?

 

A zeby nie bylo calkiem OT:

 

Jednak z 6600GT moge polecic tego Leadteka - jest cichy (IMHO cichszy niz moj Hercules R8500LE), chlodzenie nie wyklucza radiatorkow na pamieciach (przynajmniej w teorii - praktyka wkrotce ;) ) i ma dwie diody termiczne - jedna przy samym GPU (albo wrecz 6600GT ma diode, bo Forceware tez mi temp. pokazuje), druga w okolicach pamieci, z mozliwoscia ustawienia oddzielnego progu alarmowego dla kazdej. Do tego przyzwoity pakiet oprogramowania i bardzo dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie ze wkoncu sie wyjasnilo z tym 6600gt... juz sie balem ze bede musial zbierac hajs (czyt. czekac) zeby kupic ktoras z kart 6800....

 

awiec skoro okazalo sie ze geforce 6600gt niejest taki zly jak sie wydawalo po przypadku Costiego ;) to mam pytanko male- jakiej firmy ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> tego geforce'a 6600gt????

czytalem sporo o tej karcie na tym forum.... gainward odpada ze wzgledu na chora cene... kilka osob ma i poleca leadteka... ale gdzies widzialem ze galaxy jest ponoc lepszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz mial taki sam problem jak ja (tylko bardziej ;) ) - reszta kompa bedzie Ci dusic grafe.

Jesli nie planujesz powaznej rozbudowy to moze warto zainwestowac w cos tanszego a za reszte kasy dokupic cos jeszcze (szczegolnie polecam RAM - najszybciej poczujesz efekt)?

 

Co do producenta to ja polecam Leadteka - powody wyzej.

Gainwarda zdecydowanie odradzam - jest niebotycznie drogi i ma zwalone chlodzenie - radiator nie dotyka do pamieci tylko wisi nad nimi (jakies 2mm odstepu). Tak samo jest i w Leadteku, ale tu przynajmniej mozna cos kombinowac z wyginaniem radiatorow. No i w miare niezle sie kreci - ja gram na 530/550 (tyle ze musze pomyslec nad lepszym chlodzeniem bo mam straszny piecyk w budzie :( ).

 

Ponawiam pytaie o zdejmowanie chlodzenia i paste Arctic Ceramic (lub ogolnie efekt uzycia dobrej pasty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytaie o zdejmowanie chlodzenia i paste Arctic Ceramic (lub ogolnie efekt uzycia dobrej pasty).

Oryg wentyl zdejmuje się i nakłada bardzo łatwo. Jest tam położona jakaś zwykła biała pasta. Od razu po wyjęciu karty z pudełka zmieniłem ją na ocz ultra5+silver, więc nie wiem jak było wcześniej z temp.

Karta chodzi na 550/1100. Temp w budzie 30 stopni.

Na stockowym chłodzeniu z pastą ocz w D3, na max wszystko, temperatura na gpu dochodziła do 70- odczyt z RivaTuner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi mam zamiar wymienic sprzet na nowy mniej wiecej za rok- jak nf4 sie troche upowszechni(czyt stanieje :wink: ) i caly sprzet wkoncu bedzie mogl wpelni wykorzystywac swoje mozliwosci....

 

jesli chodzi o zakupy w najblizszym czasie to sytuacja wyglada tak:

1-zasilacz(najprawdopodobniej tagan480W-bedzie odrazu do nowego kompa :lol: :) ten co teraz mam to 5v u3muje na okolo 4,1v o reszcie wole niewspominac...wiec porazka

2-grafika- wiem ze ten 6600gt bedzie zwalnial dosc powaznie... ale mam nadzieje ze dam rade odpalic hl2 i pare innych tytulow z lepszym skutkiem niz na tym mxie...

3-pamiec- 2x512kingstone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Traczyk: 3DMark03 - 7660pkt (sprzet z podpisu), ale mam ambicje na 8k :twisted:

 

Czy Rivatuner moze zrobic "historie" przebiegu temperatury? Tzn. chcialbym go wlaczyc zaczac grac a po wyjsciu z gry zobaczyc ile mialem stopni i jak sie to zmienialo. A jesli nie RT, to moze jakis inny program?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Traczyk: 3DMark03 - 7660pkt (sprzet z podpisu), ale mam ambicje na 8k :twisted:

 

Czy Rivatuner moze zrobic "historie" przebiegu temperatury? Tzn. chcialbym go wlaczyc zaczac grac a po wyjsciu z gry zobaczyc ile mialem stopni i jak sie to zmienialo. A jesli nie RT, to moze jakis inny program?

dzieki za info, co do temperatur to podczas grania zrzuc gre do paska i sprawdz temperature w sterach czy gdzie Ci sie tam podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, proca nie ma takiego zlego :)

nazik_black: probowales go wyzej krecic?

 

Co do RAM to sie zgadzam (zreszta sam sie zamierzam na kolejne 512MB, jak tylko sie rozlicze z ojcem za grafe :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Rivatuner moze zrobic "historie" przebiegu temperatury? Tzn. chcialbym go wlaczyc zaczac grac a po wyjsciu z gry zobaczyc ile mialem stopni i jak sie to zmienialo.

Tak. Ma opcję działania w tle i zrzucania wyników do loga.

 

u mnie temperatura na standardowym chlodzeniu nie przekracza 40 stopni

U mnie też, w idle. W full load z prime95 i d3 jest około 70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazik_black: probowales go wyzej krecic?

no próbowałem, ale narazie mam boksowy wiatrak na procku i za bardzo nie mogę poszaleć. Ale teraz w styczniu mam imieniny i z tej okazji kupuje sobie pentagram freezone 80cu i już powinno być dużo lepiej. Tak to próbowałem procka na 200x11 i synchro pamięci i działało spoko do czasu jak nie włączyłem jakiejś gry. Wtedy jakieś 4-5 minut i się komp z przegrzania restartował. Nie wiem czy nie lepiej siedzieć na fsb 166 i mnożnikiem podkręcać czy lepiej przejść na fsb 200 i zejść mnożnikiem. No, a co do ram to narazie chyba nie będę kupował dodatkowych 512. To wydatek z 450 zł. Może dopiero w maju na urodziny :D

No ale co jak kupie tego GF'a i włoże go do mojej skrzynki to powinno być ok. Ważne, aby dźwięk powyłanczać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@costi - rivatuner ma taki wykres temperatury ktory idzie w czasie rzeczywistym z aktualizacja co 1s. wiec jak sobie puscisz 3dmarka przy wlaczonym RT a pozniej znajdziesz najwyzszy punkt tego wykresu (tam funkcja osiaga ekstremum ;) to pokaze Ci jaka to byla temperatura (chodzi glownie o najwyzsza, bodajze po 3cim tescie "wypada")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne, aby dźwięk powyłanczać?

W moim przypadku. Ja mam jakies AC97 zintegrowane na plycie i niestety obciaza ona procka. Jezeli masz normalna karte dzwiekowa to raczej nie musisz (inna rzecz, ze w HL2 miedzy low i high nie zauwazylem zadnej roznicy).

 

Co do RAM - co Ty za pamiec kupujesz, ze 512MB kosztuje 450zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam zintegrowaną kartę dzwiękową, więc będę musiał powyłanczać tak jak ty. A co do pamięci to 400 zł to musiałbym wyłożyć. Interesują mnie pamięci Kingstona CL 2.5 i cena oscyluje przy 400 zł. Aha bo teraz mam w dualu 2x256 i jakbym chciał dołożyć 512 to musiałbym te dwie kości zamienić na jedną, żeby dalej dual działał, bo muszą być zawsze tylko dwie kości w dualu. Dobrze mówię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie bede kupowal cos tanszego, do 300zl (az takim maniakiem OC nie jestem ;) ). A jak znam zycie skonczy sie na noname za 260zl :)

 

Co do duala to niech sie ktos inny wypowie - jest to dziedzina, w ktorej jestem raczej zielony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje zakupic w Poznaniu nowego Pointo of View 6600 GT za 780 zl.Stad tez moje pytania :

1.warto?

2.Kto kupi ode nie r9800 pro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@exec - 3dmarki w ogole dzwieku nie uwzgledniaja (chociaz jest sound test to nie ma wielkiego wplywu na wynik). Pamietajcie jednak, ze nie dotyczy to osob z soundstorm - dzwiek tam mimo ze na plycie, obciaza procesor duuuzo mniej niz audigy - w soundtescie robi mi trzy testy w 3dmarku03 - w pierwszym jest bez dzwieku, w trzecim dzwiek na high i roznica wynosi ok 2-4fps. Takze polecam :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...