Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Moze i na 6800 :)

Poki co,nikt nie chce mojej karty,a jak ktos oferuje to smieszna kwote np.300-500 zl.

I pomyslec ze tydzien temu odmowilem kolesiowi z Poznania dajacemu od reki 800 zl :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze ja dawalem poltora miecha temu ok.1000 zl odmowilem :(

WIELKI BLAD,teraz nawet w Poznaniu i okolicy dowiozlbym za ta kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójdzie, ale wydajność karty będzie gorzej niż gorzej. Lepiej zmień płyte główną.

Oka dzieki wiem że będzie gorsza wydajność no ale...nie mam pieniedzy na procesor i płyte główną ale jak ktos mi da pieniądze to z chęciom wymienie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dobra wydajnosc na agp x4 we wszystkich benchmarkach tylko w grach jakos dziwnie sie blokuja fpsy na srednich ilosciach i nie ida w gore nawet po zmianie detali/rozdzielczosci.... no ale to moze byc cos innego niz agp x4, troche tych waskich gardel mam(kt333, 1900mhz procesor, dysk ktory zawsze skrobie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz mam totalny zamęt. Juz bylem praktycznie zdecydowany na kupno PoV'a ale jak zobaczyłem Leadtek'a w cenie 875 zł to juz kompletnie niewiem co robic. Fakt faktem jest to o 100zł drozej niz za PoV no ale widac, ze Leadtek to solidna karta. Wydaje mi sie, ze jest to najtansza oferta na rynku. W komputroniku Leadtek kosztuje 999zł.

A on jest 500MHz/1000MHz czy 500MHz/900MHz. Bo przegladalem sobie sklepy i na niektorych ta sama karta graficzna wystepuje w opcji 1000MHz a w niektorych 900MHz. Wogole ma ktos tutaj z forum Point of View ? Jak to sie sprawuje ?

 

Pozdrawiam,

Muminek

Z góry przepraszam, że wyciągam stary wątek, ale ....

Chciałbym tylko zauważyć, że Leadtek GF 6600 GT ma taktowania pamięci albo 450 MHz albo 500 MHz. Nie występują karty z taktowaniem "900" bądź "1000" Mhz :)

 

Co do AGPx4 - różnica w wydajności będzie niezauważalna, problem może się okazać racze stara płyta która niekoniecznie dostarczy odpowiednią ilość prądu - należy też pamiętać o dobrym zasilaczu.

 

OT

Udało się mi wyciągnąć prawie 7200 punktów na GF 6200 w 3D 2003 - zmieniłem tylko płytę, 3 GHz P4 został :)

http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=112

Chyba się zaraziłem od Was tymi "smarkami" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby  czemu ? wszak różnica wydajności pomiędzy AGPx4 a AGPx8 waha się w okolicach 1%

przeciez wydajnosc 6600 gt miedzy agp x4 a x8 wacha sie ok.1-2 % !!

Nie chodzi o to czy jest to AGPx4 czy AGPx8 bo faktycznie jest tak jak mówicie, różnica wydajnościowa minimalna wręcz niezauważalna, ale zaryzykuje stwierdzenie, że płyta główna obsługująca max AGPx4 będzie ograniczać naszego 6600GT. Przecież płyta taka będzie starsza technologicznie, chipset jakiś stary itp. Suma sumarum nie będzie malinowo. Poza tym kwestia prądu o czym wspomniał wyżej kolega focus.

Z góry przepraszam, że wyciągam stary wątek, ale ....  

Chciałbym tylko zauważyć, że Leadtek GF 6600 GT ma taktowania pamięci albo 450 MHz albo 500 MHz. Nie występują karty z taktowaniem "900" bądź "1000" Mhz

Przypomina to walkę z wiatrakami :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam, że wyciągam stary wątek, ale ....  

Chciałbym tylko zauważyć, że Leadtek GF 6600 GT ma taktowania pamięci albo 450 MHz albo 500 MHz. Nie występują karty z taktowaniem "900" bądź "1000" Mhz

Przypomina to walkę z wiatrakami :wink:

Jak już to kiedyś pisałem, z Twoją pomocą się mi uda :) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam port napiec 1,5 v plyte MSI 6712 chipset VIA KT3V

agp x4.Czy to wystarczy do w miare stabilnej funkcjonalnosci?radek 9800 pro dziala sprawnie w 100 %

Zasilacz NoName 350 W. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam port napiec 1,5 v plyte MSI 6712 chipset VIA KT3V

agp x4.Czy to wystarczy do w miare stabilnej funkcjonalnosci?radek 9800 pro dziala sprawnie w 100 %

Zasilacz NoName 350 W. :)

1. Jesli masz Radeona 9800 PRO to po co zmieniasz na GF 6600 GT ?

 

2. Jeśli Radeon 9800 PRO chodził dobrze, to najprawdopodobniej 6600 GT też będzie chodził bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys mialem gf2mx 400 64mb i msi k7t turbo (sd-ramy, agp x4...) 300W codegena - komp chodzil spoko, jednak po ok 2 latach grafa splonela

kupilem 9200 128/128 - komp nie chcial sie uruchamiac - zmiana zasilki nic nie zmieniala... grafa u kumpla na innej nieco nowszej mobo chodila ok... kombinowalem chyba z 2 dni jak by tu kompa uruchomic... w koncu sie udalo, komp chodzil stabilnie, jednak walczyc trzeba bylo sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójdzie, ale wydajność karty będzie gorzej niż gorzej. Lepiej zmień płyte główną.

No bez przesady - ja zasuwam na AGP 4x i nie jest zle... HL2 bezproblemowo w 1280x1024, wszystko max, anizo 8x

 

Maly poradnik dla tych, ktorym HL2 nie idzie za bardzo na 6600GT:

 

- w wypadku zintegrowanej karty dzwiekowej ustawiamy jakosc dzwieku na low (u mnie brak slyszalnej roznicy)

- przy 512MB RAM dodajemy do skrotu parametr -heapsize 256000 (thx Makaronek)

- opcje sterownika:

Wydajnosc systemu - wysoka wydajnosc

optymalizacja trojliniowa - wlacz

optymalizacja anizotropowa filtra mip - wlacz

anizotropowa optymalizacja probki - wlacz

 

Nie wplywaja one widocznie na jakosc obrazu, a daja pare fps.

 

Dodatkowo, mozna zainstalowac patch patch_hl2_knyz.exe (optymalizacja dla serii GF6xxx, aktywacja HDR, optymalizacja dla FXow), po czym usunac pliki HDR_by_knyz.dll i FX_by _knyz.dll (czy jakos tak) - FX jest nie potrzebny, a HDR powoduje spory spadek fps przy miernym efekcie. Po usunieciu tych plikow zostaje tylko optymalizacja wydajnosci dla serii 6xxx :)

 

Jak zajrzycie pare stron wczesniej to zobaczycie moje jeczenie na wolno dzialajacego HL2 - teraz wrecz przeciwnie, zasuwa az milo :)

 

Aha, i jeszcze jedno - podkreccie proca jesli mozecie; daje to grze duzego kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam port napiec 1,5 v plyte MSI 6712 chipset VIA KT3V

agp x4.Czy to wystarczy do w miare stabilnej funkcjonalnosci?radek 9800 pro dziala sprawnie w 100 %

Zasilacz NoName 350 W. :)

1. Jesli masz Radeona 9800 PRO to po co zmieniasz na GF 6600 GT ?

 

2. Jeśli Radeon 9800 PRO chodził dobrze, to najprawdopodobniej 6600 GT też będzie chodził bez problemu.

dokładnie, wymiana nie ma sensu.

 

przedchwilą byłęm u kumpla i przetestowałem 3 gierki, bo sam zastanawialęm się nad tym GF.

 

w test poszły splinter cell pandora t.... colin 2005 oraz Nowy medal .

 

we wszystkich tych grach GF 6600 GT slabiej wypada od mojego 9800 PRO.

 

nie wiem czemu niektórzy piszą, że 6600 GT jest mocnieszy od Radeona 9800 PRO?

 

acha w 3dmarku 2003 i 2005 ma dużo lepsze wyniki od mojego radka.. ale kto gra w marki/???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzę że ten nowy 6600GT wymiata w kąńcu coś dobrego wprowadzili po tym niewypale z fx tylko zastaniawim sie wszyscy piszą o wersi GT a zwykłe 6600 jest do bani czym sie w specyfikacji rózni?? może ktoś krótko mi odpowie i czy nie da się zrobić ze zwykłego 6600- 6600GT tak jak ja zrobiłem z R 9550XT- 9600XT ?? to bym moja sprzedał za 400zł i dołożył do 6600?? dodam że lubie sobie pokręcić :) z mojej wyciągam jakieś 4200 pkt. w 3desmaru 2003 teraz po vcore modzie będe miał jakieś 4500-4700 ale to i tak nic w porównaniu do 6600GT :) ale chetnie bym sobie zrobił z 6600- 6600GT czy da radę ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzę że ten nowy 6600GT wymiata w kąńcu coś dobrego wprowadzili po tym niewypale z  fx tylko zastaniawim sie wszyscy piszą o wersi GT a zwykłe 6600 jest do bani czym sie w specyfikacji rózni?? może ktoś krótko mi odpowie i czy nie da się zrobić ze zwykłego 6600- 6600GT tak jak ja zrobiłem z R 9550XT- 9600XT ?? to bym moja sprzedał za 400zł i dołożył do 6600?? dodam że lubie sobie pokręcić :)  z mojej wyciągam jakieś 4200 pkt. w 3desmaru 2003 teraz po vcore modzie będe miał jakieś 4500-4700 ale to i tak nic w porównaniu do 6600GT  :)  ale chetnie bym sobie zrobił z 6600- 6600GT czy da radę ???

1. Z tego co wiem nie ma jeszcze w oficjalnej sprzedaży kart GF 6600 na AGP, więc raczej nic nie powalczysz. Co do różnic między GF 6600 a 6600 GT to sprowadzają się one do taktowania oraz zastosowanych pamięci:

GF 6600 - DDR"1" - 300 MHz dla rdzenia i 275 MHz dla pamięci

Gf 6600 GT - GDDR3 - 500 MHz dla rdzenia i 450 / 500 MHz dla pamieci

 

Jeśli lubisz hardcore podkręcanie zaglądnij tutaj:

http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=111 oraz : http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=112 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady - ja zasuwam na AGP 4x i nie jest zle... HL2 bezproblemowo w 1280x1024, wszystko max, anizo 8x

Już pisałem, że tu nie chodzi o AGPx4 czy AGPx8, ale o techniczne możliwości płyty głównej bo płyta z AGPx4 to mogła być równie dobrze podobna do twojej i coś w stylu KT133 na pamięci SDRAM. A, że kolega Zabi nie napisał od razu co ma na płyte dlatego napisałem co napisałem. Dalej to podtrzymuje. Ale jak sam zauważyłeś ty masz też AGPx4, ale płyta nie jest tragiczna. Jeszcze raz podkreślam, chodziło mi o techlogogię płyty, a nie o wersje portu AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woo ten 6200 to coś dla mie :lol: tylko dorwać takiego na AGP i jazda :lol: z tego co mam teraz 7000pkt w smarku 2003 nie wiciagnę max jakieć 5000pkt żeby taką kupić za 400-500zł na AGP to bym na nowo po latach rozwodu z nvidią se kupił nv :lol: :wink:

to mi się podoba wkąncu coś drgneło na rynku kart :lol: jak jeszcze ten dolar będzie spadał dalej to będzie gites :) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal uwazam ze GT jest lepszy bo radek cos marnie mi chodzi ;/ w 3d marku 03 tylko 5500 pkt ;/

Przepraszam, że się powtarzam - ale jakie to ma znaczenie ?

 

Chyba, że napiszesz poradnik jak zestrzelić wszystkie samoloty w pierwszym teście :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...