Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

a ja po spaleniu mojego Gainwarda 6800 ;/ kupilem wlasnie nowego 6600GT od BFG (500/500 standardowo) za uwaga dokladnie 99 funtow czyli 580 zl przeliczajac na polskie ;] !!! buahah bo promocje swiateczna w PC WORLDzie mieli ;] Anglia kocham ten kraj ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do HPC-360-302-DF - beznadziejny !!!

to juz nie jest ten stary dobry i bezAWARYJNY szef

te nowe psuja sie coraz czesciej, a ten podobno dosc szczegolnie - dziala stabilnie i nagle sie komp wylacza - ja tak mialem i z tego co wiem, to nie bylem z tym sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do HPC-360-302-DF  -  beznadziejny !!!

to juz nie jest ten stary dobry i bezAWARYJNY szef

te nowe psuja sie coraz czesciej, a ten podobno dosc szczegolnie - dziala stabilnie i nagle sie komp wylacza - ja tak mialem i z tego co wiem, to nie bylem z tym sam

teraz - to jeśli szef do 200 zł, to za radą benito jedynie GPS 350BB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do HPC-360-302-DF  -  beznadziejny !!!

to juz nie jest ten stary dobry i bezAWARYJNY szef

te nowe psuja sie coraz czesciej, a ten podobno dosc szczegolnie - dziala stabilnie i nagle sie komp wylacza - ja tak mialem i z tego co wiem, to nie bylem z tym sam

Ja mam HPC-420-302-DF i jestem bardzo zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi Chieftecami było tak: :)

Pierwsze egzemplarze jakie się pojawiły na rynku to kontrukcje Sirteca - praktycznie oryginalny Sirtec. Zasilacze po prostu wymiatały, cena nie była odstraszająco wysoka, a dostawaliśmy zasilacz naprawdę dobrej jakości. Później niestety nie wiem jak to się stało, ale Chieftec 360W -302 DF nagle stał się lżejszy - po dogłębniejszym obejrzeniu i porównaniu go do modelu starszego - obecnie zprzed roku - obydwa zasilacze się jednak róznią. Nowy jest wyraźnie lżejszy, kondensatory są mniejsze. Najłatwiej było to sprawdzić tak:

Poddłączyłem do komputera i do UPS'a pierwsze tego starego (przełączam tylko przycisk na zasilaczu z pozycji 0 na 1 !!!) - pisk przez jakieś 1,5 sekundy - tak długo ładował same kondensatory!

Podłączyłem do komputera drugiego - pisk był prawie, że niesłyszalny, trwał poniżej 1 sekundy.

Jeśli ktoś się zna cokolwiek na elektronice łatwo wywnioskuje, że ten drugi jest dużo słabszy. Widać to było po stabilności napięć - na sprzęcie Pentium 4 2,4 HT pracującym na szynie 280 MHz z GF 6800 GT nowy Chieftec wyraźnie nie wyrabiał - praktycznie jego granica utrzymywania.

 

Z informacji jakie uzyskałem w sklepach komputerowych okazuje się, że nowe "szefy" są też dużo bardziej awaryjne. O ile te stare rzadko można było spotkać uszkodzone, o tyle nowe Chiefteci często się wyciągało z pudełka niedziałające - horror! Dlatego też obecnie nie polecam zasilaczy Chieftec - bo to nie jest ten stary dobry zasilacz, jaki mogliśmy kiedyś nabyć. Jak myślicie jak to się stało, że jego cena z 200 kilku złotych spadła na 100 kilka ? Bo obecnie 360 - 302 można kupić za jakieś 130 - 140 złotych. ? Wątpię, by taka była marża na zasilaczach :)

 

Wracając do Enlighta - to podobnie jak pierwsze sztuki Chiefteca to są oryginalne Sirteci, tyle, że Enlight zawsze jakoś tak selekcjonował te zasilacze (może się mylę, ale wątpię), po prostu te zasialcze trzymają dużo powyżej normy. 300W potrafił utrzymać Athlona pracującego na zegarze 2300 MHz z napięciem 2,1 V do tego z GF 6800 GT, dalej trzy dyski twarde, napędy optyczne - i full stabilne napięcia - praktycznie zero drgań! Ale to pewnie jakiś ewenement :)

 

Wielki post nie na temat - przepraszam :) - ale, żeby nie było totalie OT to powiem tyle - costi - Specyfikacja AGP x8 przewidywała napięcie 0,8 V jakoś tak wyszło, że wszystkie karty pracują na takim samym jak AGP x4 czyli 1,5V - cóż czasamie specyfikacje rozmijają się z rzeczywistością :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus:

 

Wlasnie odpalilem colina 2005 i zdumiewajacy fakt! ponad 70 fpsow jak sobie gram, w Twoich testach wypada okolo 36 klatek srednio.( z tym ze ja dalem 1024x768 max detale, a Ty 1280...), ale nie sadze ze jest taka roznica(potem jeszcze sprawdze) po wlaczeniu aax4 i anisotropic x16 utrzymuje sie w granicy 48fps, nie spada praktycznie ponizej 41. Nie wiem czemu, o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kocham to forum. Wchodząc tu po raz pierwszy miałem zmówiony radeon 9600 XT, a niedawno

HPC-360-302-DF. Teraz juz nie kupie ani jednego ani drugiego. Jak sprawa 6600GT AGP zaczyna

zapowiadac sie wyśmiencie to ktos wyskoczy ze niebardzo, potem że extra, inny znów bez rewelki,

teraz colin wypasiony przy 41 FPS !!!

Nawet sekta nie zafuduje mi takiej jazdy przy praniu mózgu. :D :D :D

Ale bez obrazy, hihi czekam na dlasze relacje bo mnie juz kasa w kieszeni swędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie jestem upartym dzieciakiem

Gdyby same karty graficzne miały wpływ na gry (detale, prędkość) to jechałbym nadal na P3 933Mhz, 128ram

ale kupiłbym sobie X800XT lub 6800Ultra i śmigały by wszystkie na max.

 

I według mnie "jesteś" upartym dzieckiem która wymienia mocniejszą karte na słabszą... (a przynajmniej podobnej wydajności) bo uważasz, że ilość ramu, prędkość procka nie mają totalnie wpływ na prędkość gier na wyższych detalach...

 

Poczytaj sobie plik readme.txt (czytaj.txt - czy jakikolwiek) gier takich jak FarCry, Doom3, NFS Ug2 Czy tam pisze w

 

Recommended (Zalecane kryteria sprzętu)

 

Czy pisze że zalecana ilosć ramu to 256Mb ?? ...

W samym FarCry pisze MINIMUM 512 (do gry na medium/high) ZALECANE 1024Mb (Very high)

W Doom3 to samo !!

 

A ty zwalasz "wszystko" na grafe...

 

Wiem,ze ramu mam malo,ale czy aby na pewno to on "blokuje" az tak moja karte??

... nie pewnie procek słaby ramu masz za dużo ...

JASNE ŻE TO RAM !! Gdzie mają być przechowywane te wszystkie informacje ? na 256Mb ?? Sam windows XP męczy sie na tekiej ilości ramu !!

 

I teraz nie żebym nie znał z doświadczenia...

 

Znajomy miał...

 

AMD 2000+

256DDR

GF4MX

 

Pierwsze co kupił to Grafe - (moją ;] ) 9800SE @ Pro na 128-bit szynie 256DDR (za jedyne 500zł)

 

Dało się odczuć mocnego kopa w wielu grach które miał, ale Doom3 w 640x480 na LOW szarpał !!...

Potem zmienił ram. dokupił 512... razem 768 a na końcy procek AMD XP 2500+ @ 2.0Ghz...

 

Już w momencie dokupienia ramu Windows zaczoł chodzić szybciej, gry na najwyższych detalach...

Po dokupieniu procka jeszcze troche przyspieszyły (nieznacznie, głownie takie jak FarCry)

 

teraz

AMD 2500+ @ 2800+

768 DDR

9800SE @ 8p

 

I nawet z taką ilością ramu HL2 w 1024x768 momentami zahaczy... (w 800x600 też) a ty sie dziwisz czemu tobie haczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam inny problem: wczoraj jak wlaczylem kompa to mi wyskoczyly arty (a po chwili zwis) na ekranie ladowania Windows 8O

 

Odkrecilem czym predzej wszystko do standardowych zegarow i zdjalem boczna scianke z obudowy i jakos dziala. Tyle ze HL2 mi sie co i rusz wiesza (co klika-kilkanascie minut) i to tak, ze tylko twardy reset pomaga :(

Czy to mozliwe, zebym cos trwale uszkodzil przez podkrecanie?

jak tam costi twoj problem - rozwiazany? pytam poniewaz sam zamierzam podkrecic ciutke swojego leadteka ale cos temp. sie obawiam - teraz mam do 50 na rdzeniu a karta tak goraca, ze w niektorych mijscach nie idzie palca przytrzymac...

 

i jeszcze spytam uzytkownikow tych kart (winfast leadtek): czy glosno chodza wam pamieci? chodza, piszcza, bucza - jak tam zwal. bo u mnie nawet bardzo glosno bym powiedzial. chociaz z drugie strony uwazam, ze sprzet mam dosc cichy wiec moze przewrazliwiony jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam inny problem: wczoraj jak wlaczylem kompa to mi wyskoczyly arty (a po chwili zwis) na ekranie ladowania Windows 8O

 

Odkrecilem czym predzej wszystko do standardowych zegarow i zdjalem boczna scianke z obudowy i jakos dziala. Tyle ze HL2 mi sie co i rusz wiesza (co klika-kilkanascie minut) i to tak, ze tylko twardy reset pomaga :(

Czy to mozliwe, zebym cos trwale uszkodzil przez podkrecanie?

jak tam costi twoj problem - rozwiazany? pytam poniewaz sam zamierzam podkrecic ciutke swojego leadteka ale cos temp. sie obawiam - teraz mam do 50 na rdzeniu a karta tak goraca, ze w niektorych mijscach nie idzie palca przytrzymac...

 

i jeszcze spytam uzytkownikow tych kart (winfast leadtek): czy glosno chodza wam pamieci? chodza, piszcza, bucza - jak tam zwal. bo u mnie nawet bardzo glosno bym powiedzial. chociaz z drugie strony uwazam, ze sprzet mam dosc cichy wiec moze przewrazliwiony jestem.

moze troche OT ale piszczenie leadtekow to jest ich taka exclusive wada ;)) ja tam lubie slyszec ze przewijam strony w operze albo ze sie laduje kolejne demko 3dmarka ;)) i juz przywyklem i lubie to piszczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zauwazylem zeby na moim Leadteku piszczaly pamieci. chociaz na halas nie jestem przewrazliwiony wiec moze dlatego. ale po zmianie zasilki to bym musial zauwazyc bo teraz to mam dopiero cisze. ale to pewno tylko subiektywne odczucia. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta chodzi cicho - pamieci sa bezglosne a wentylator cichy. Jeszcze pare dni temu wydawalo mi sie ze jak sie rozgrzeje to wentyl zaczyna glosniej chodzic ale to po prostu zasilacz nie wyrabia i zaczyna halasowac(jak po podkrecam sprzet).

 

Acha - ja jeszcze nie spotkalem gry ktora by mi haczyla - oprocz half life - w tym poziomie z woda to pamietam ze mi raz spadlo do 23 klatek jak helikopter zestrzelilem a w tle duzo budynkow bylo i ten helikopter mi na glowe spadl a drugi raz mi do 24 zwolnilo tez w podobnej sytuacji. A tak to chodzi superplynnie gram w 1024x768 AA 4x AF 4x. W 1280 chodzi podobnie ale jak sa te ciezkie momenty to mam o 2-4 fpsy mniej a roznica 23 albo 19 to juz sie daje odczuc wiec gram w 1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie piszczy ani nie buczy.

 

Jesli chodzi o moj problem: zwisy w grach sie rozwiazaly przez wylaczenie FastWrites w biosie. Na razie jade na "odkreconym" sprzecie, jak dojdzie do mnie Arctic Ceramic to przesmaruje GPU, HSI i proca i wtedy znow bede krecil.

 

Jak myslicie, da sie te Zalmaniki upchnac jakos na tego Leadteka (oczywiscie wyginajac je odpowiednio)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyłacze sie tutaj. mam karte leadteka i chciał bym zmianić chlodzenie na cos co nie przykrywa pamieci albo przykrywa tak ze chłodzi :D ma ktos jakies propozycje ? (wiem ze może juz ktoś pisał w tym watku o tym ale jest on bardzo długi i niechce mi sie czytac całego.) pamieci chcem schłodzić bo przy 1170 bardzo szybko sie przegrzewają. sa jakies chłodzenia na ta karte firmowe czy trzeba samemu kombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawiam nad tymi radiatorami - trzebaby je tylko powyginac tak, zeby sie zmiescily miedzy listkami glownego radiatora.

Tak przynajmniej wyglada teoria - niestety mimo dwukrotnego zapytania nikt nie raczyl sie podzielic spostrzezeniem czy da sie to zrobic :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...