Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Qlawy - sprobuj zrobic to co pisalem pare postow temu - skrec pamieci karty tak jak skreciles rdzen. Mi na leadteku i mojemu bratu na sparkle (oba 6600gt) dzieje sie tak ze po przekreceniu pamieci powyzej wartosci ok 580 mhz wyniki w smarkach spadaja. Tu nie chodzi o rdzen bo na rdzeniu pomimo artow - wyniki zawsze rosna od krecenia go. Ale pamieci dam powyzej 580 to mi wyniki spadaja. Na 575/580 mam okolo 9200 w 03 a na 575/590 mam 8500 w marku 03 wiec roznica jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem interesujące zestawienie kart omawianych w tym topic'u. :)

 

Lista wszystkich 6600GT AGP z czasami dostępu do pamięci:

 

http://djstudio.a4.cz/6600gt.htm

 

Gainward 6600GT AGP Golden Sample GLH - 1,6ns chip - 540/575-1200MHz default

inno3D 6600GT AGP - 1,6ns chip

Galaxy 6600GT AGP - 1,6ns chip

XFX 6600GT AGP - 1,6ns chip lub 2ns (wg allegro wersja AGP ma 2ns)

ASUS 6600GT AGP Limited Edition - 1,6ns chip

BFG 6600GT OC AGP - 1,6ns chip 525/525

MSI 6600GT AGP - 2ns chip

Leadtek 6600GT AGP - 2ns chip

Sparkle 6600GT AGP - 2ns chip

Albatron 6600GT AGP - 2ns chip

eVGA 6600GT AGP - 2ns chip

Gigabyte 6600GT AGP - 2ns chip

Club3D 6600GT AGP - 2ns chip

Prolink 6600GT AGP - 2ns chip (dane z allegro)

Palit 6600GT - 2ns chip (dane z niemieckiego sklepu)

Pixelview 6600GT - 2ns chip (dane z niemieckiego ebay)

ELSA 6600GT AGP - 2ns chip (dane z koreańskiego sklepu)

AOpen 6600GT - 2ns chip (dane z koreańskiego serwisu)

Nieznane modele (no chyba, że podacie mi sprawdzone info, to dopiszę z przyjemnością :) ) : Point Of View 6600GT AGP; Chaintech 6600GT AGP; PNY 6600GT AGP; Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oke... ja natomiast mam pytanie z innej beczki. Sprawa wygląda tak, że chciałem sobie zagrać w mojego ukochanego Metal Gear Solid 2 na nowej karcie (no... może nie już tak nowej ^_^) i zonk. Kumpel miał ten sam problem na Radku 8500, ale do tego wyszedł stosowny patch. Krótko mówiąc... nie widać głównych obiektów (są ciemne), jakby ktoś zapomniał o teksturach. Jakby ktoś miał taki już problem i go rozwikłał, byłbym wdzięczny za pomoc ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlawy wiesz co - mi sie wydaje ze to po prostu z powodu za malej ilosci vlot rdzen nie ma sily pracowac z duza czestotliwoscia. Napisz pw do amrasa on wiedzial co zmienic w biosie zeby miec o 0,1 V wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowy na forum. czytalem ten watek i zastanawiam sie jak to mozliwe ze sa dwa modele gf 6600 gt GALAXY pod AGP. jeden z pamieciami samsunga 1,6ns a drugi z 2,0ns. na stronie producenta jest tylko jeden model...

 

mam zamiar kupic taka karte-czy to dobry wybor czy proponujecie cos innego?

Edytowane przez zhir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanie Panów

 

Tak jak pisalem wczesniej w mym poscie zamierzalem zmienic swoja grafike ...

 

Wybor padł tak jak zaplanowałem, po przeczytaniu wielu stron servisow itd na

 

Galaxy GeForce 6600GT

 

oczywiście na AGP ;)

 

Moją poprzednią kartą był GeCube Radeon9600Pro 256mb

 

Jestem dosłownie wniebowięty ! Karta prezentuje się niesamowicie. Chłodzenie kulturalne, cała podstawka miedziana, jest cicha, i jeszcze nie przetestowalem jej granic do podrecania ale ... narazie chyba nie mam po co :-P

 

Do rzeczy

 

Oto kilka szotów z wynikami timedemo wykonanego przeze mnie z gierki Counter Strike Source ...

Jakby ktos chcial porownac i ma css'a to demko mozna pobraz z

 

Tąd

 

Ustawienia grafiki ustawiamy TAK

 

Natomiasto oto wyniki porównawcze...

 

MOJA POPRZEDNIA KARTA GeCube RADEON 9600PRO 256MB

Wyniki Tutaj

 

AKTUALNY WYMIATACZ KURZU Z OBUDOWY :wink: GALAXY GeForce 6600GT 128MB

Wyniki Tutaj

 

 

Na guru3d mozna przeczytac recke o Tej karcie ... ale wystarczy zapytac sekretarki google a uswiadczymy duzo pozytywnych recenzji...

 

Lina do Recki Na guru3d

 

Jakby jakies pytanka były - pisac smialo

 

 

Pozdrawiam serdecznie,

KaMaS

Edytowane przez KaMaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwne, że masz więcej z mniejszymi detalami :)

Jak ściągnąć to demko ? Nie widzę przycisku download....

Chcesz pograć na CSS, to wejdź na nasz Tweakowy serwer - 82.192.78.4:27045 hasło: pfe34gbrs. Przygotuj się na lanie ;)

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Galaxy, to nie powiedziałbym że jest cicha... ale nie słyszalem sparkl'a tak wiec nie mam skali porównawczej. Poza tym jak pisałem wcześniej, ja mam spaczone pojęcię "głośności" pod tym wzgledem. Karta jest w porządku i spoko się kręci. Jeżeli się ktos zamierza się bawić w oc na standartowym chłodzeniu, to polecam odrazu wyposażyć się w papier wodny i dobrą pastę (przynajmniej w moim przypadku wyglądało to żałosnie - odniosłem wrażenie, że maszyna podająca silicone zapowietrzyła się nad tym egzemplażem). Po zastosowaniu tych dwóch akcesori temp spada średnio o 5-6'C ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukarsz, zapodaj szota i ustaw detale jak ja ... choc pewnie nie uruchomiles timedemo z moim demkiem ... oba testy sa na dx 9 i KZI, oba takze sa puszczone na max detalach ... ustawienia na jakich lecialem widac na 2 szocie ...

 

 

Poprawilem KZI, pliczek do sciagniecia. Teraz mozna go pobrac bezproblemowo. wystarczy kliknac ;)

Szkoda tylko ze nia ma na serverze nikogo i ze jest chroniony haslem ... Malo osob tam pewnie gra :( Ale jak kogos tam zobacze, sproboje sie wbic.

 

 

TaYu, w sumie moze dlatego mam Cicho ze mam obudowe wyciszana ... ale jak zdejme to wydaje mi sie ze pracuje wlasciwie tak samo jak moj poprzedni radek ...

Ale to tez mylace bo mam w obudowie 3 inne wiatrak ( oprocz proca, zasilacza, grafy )i i one tez troszke szumia :lol:

 

pozrawiam,

KaMaS

Edytowane przez KaMaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Znalazłem interesujące zestawienie kart omawianych w tym topic'u. :)

 

Lista wszystkich 6600GT AGP z czasami dostępu do pamięci:

 

1328891[/snapback]

Popatrz na dole:

 

GeForce 6700 GT:

8-12

4

256-bit

GDDR3/128/256MB

400

1000MHz

 

Jak dla mnie świetnie - gdyby tylko na AGP była taka karta to extra, nieco niższe taktowanie rdzenia, ale zawsze jest O/C - jedna jednostka vertex więcej i wreszcie 256-bitowa szyna, w dodatku może i 12 potoków i 256 MB pamięci :)

 

Taka maszyna, tyle, że cena może skoczyć do ponad 1 tysiaka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TaYu, w sumie moze dlatego mam Cicho ze mam obudowe wyciszana ... ale jak zdejme to wydaje mi sie ze pracuje wlasciwie tak samo jak moj poprzedni radek ...

Ale to tez mylace bo mam w obudowie 3 inne wiatrak ( oprocz proca, zasilacza, grafy )i i one tez troszke szumia  :lol:

1331283[/snapback]

Hmm... mówiłem, że mam spaczone poczucie jeżeli chodzi o ta sprawę... dla mnie się wydaje głośna i tyle. U mnie założony jest na zdeka zmodyfikowany radiator od tej karty (wypolerowany na lusterko + pasta Arctic 5 + wspomagajace płytki miedziane do pamiątek) wentyl 80mm chodzacy na 7V (praktycznie nie słychać), który podczas normalnej pracy daje mi 38'C na wycisku 3D około 56-58'C (przy ustawieniach karty 550/1150). Co do reszty wentyli, to jedna 80 z tyłu ustawiona na 1700 obrotów i z przodu 120mm ustawiona na minim. Jedynie wentyl od procka trochę szaleje (2000 obr = w windzie ok 44'C przy stałym ustawieniu 2300). Dyski to odzielna sprawa, a zasilacza nie słyszałem od kiedy go kupiłem... w zasadzie wychodzi lekki szum z pyrkoleniem dysków, z czego 90% to właśnie te dyski.

 

Podsumuwując... gdy kupiłem 6600GT dostałem skrętu ucha prawego, ale jak mówiłem... ech... nie chcę mi się powtarzać <_<

 

P.S. przy 12V na grafice (szumi, ale do testów może być), temp podczas zwykłej pracy 32'C, a w 3D nie wiem, bo to różnie bywa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARCTIC COOLING - NV Silencer 6 rev. 2.0

Dedykowany kartom:

AGP: NVIDIA FX 5700

PCIe:NVIDIA Geforce 6200, NVIDIA Geforce 6600 (GT)

 

Ciekwae jak sie sprawuje ten Silencer na 6600GT.

Widzial ktos jakies testy?

Teraz tylko czekac na wersje AGP, jeżeli w ogóle będzie. :mellow:

 

http://www.cooling.pl/product_info.php?products_id=785

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kurde problem :( Coś nie tak z moim SPARKLE GF 6600GT AGP8x :( Mam stery 71.84 WHQL ze stronki nVIDI :) Mimo to coś nie tak :(

zobaczie Tutaj i sami powiedzcie :)

teraz nastepny screen z EVERESTA : tutaj

mam piekne taktowania 500/900

a wystarczy ze przejde na zakladke monitor a pozniej na procesor graficzny i taktowania sie zmieniaja tak : tutaj

 

w 3d markach mam tak samo :( raz usatwi sobie 500 MHz CORE SPEED a raz 300 :( Czemu tak sie moze dziac ?? Czy to tylko ściemia ?? Mam również kartę grafiki PROLINK 6600GT agp8x i trzyma mi taktowania w przeciwienstwie do tego sparkle :(

Prosze o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam sparkla i sie słabo kręci :( nie wiem co jest z moim kompem :( slabo się podkręca :( mimo zmiany napięć dalej to samo , juz napisalem 2 odpowiedzi wyzej o moim kompie :( daje wam tutaj linka do zdjęcia SPARKLE GF 6600GT

U mnie moja grafa ma 2 naciecia na waflu na złaczu AGP zamiast jednego , czy to ma coś do rzeczy ?? zapodaje oryginalna SPARKLE gf6600GT

 

Tutaj

 

podam teraz gdzie mam naciecie i powiedzcie czy to ma jakis wplywa na cos ?? :

 

TUTAJ KLIKNIJCIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kurde problem :( Coś nie tak z moim SPARKLE GF 6600GT AGP8x :( Mam stery 71.84 WHQL ze stronki nVIDI :) Mimo to coś nie tak :(

zobaczie 1333671[/snapback]

 

Witam

Spokojnie u mnie dzieje się tak samo ale ja mam ASUS 6600GT w 2D mam taktowanie 300/900 a jak się włączy 3D to podskakje do 500/900. To jest wina driverów same tak ustawiają taktowanie, żeby się karta nie grzała jak nie obrabia obrazu 3D. Używam 71.84 detówk i NVtweak po odblokowaniu zakładki overcloking możesz nawet zrobić żeby system automatycznie kręcił kartę. W ten sposób u mnie w 2D mam 300/900 a jak odpale 3D to drivery podkręcają mi kartę do 585/900. Dziwne tylko, że sam rdzeń podkręcają pamieci nie ruszają.

Ustaw se w zakładce ręczne taktowanie 500/900 i masz spokój.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak ja mam - niechce mi sie wyciągac karty (tez mam sparkla).

Co do podkrecania to moj podkreca sie niezle- rdzeni 600 i pamiec 1172.

Rdzen powyżej 600MHz powoduje ogólne wykrzaczenie sie czyli artefakty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy problem :(

 

zainstalowalem stery 71.84, zapuszczam 3dmark2001 i w tescie NATURE wylacza mi sie monitor (komp chodzi). Sprawdzilem drugi raz i to samo.

Czy ktos wie co to moze byc???

 

Karte mam dopiero od dzisiaj...prosze o szybka odpowiedz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...