Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra zmianą sterów i drobnym oc uzyskałem 8695pkt w 2003 co niby jest lepszym wynikiem niż wczesniej ale i tak wydaje mi się coś mało:( taki wynik na ustawieniach grafy na 550/1050

1364113[/snapback]

nic nie mało :) tyle ile trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc sam jestem rozczarowany, ale najwyraźniej tak jest i nic mi do tego... co wprawdzie 03 robilem na starych sterach, ale aż tak dużego to wpływu nie ma na punktację - choć cholera wie... jak bedę miał chwilę to sprawdze na świeżutkim systemia (wtedy imperium może mi podskoczyć ^_^)

 

Tak z ciekwości, jaki masz wynik w 03 ?

1362666[/snapback]

Przy 580/580 mam 9135. Przy 595/580 bym mial okolo 9350 tylko ze juz nie mialem i nadal nie mam marka 2003 na dysku i nie robilem juz na nim testow i nie bede robil bo 2005 jest duzo lepszy i bardziej obiektywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Heja wlasnie okazyjnie ( 590 pln ) kupilem te karte. Jest to wersja z zalozonymi radiatorami na pamieciach.Wczesniej czytalem o kilku wersjach tej karty ( lacznie z taka ktora def. ma 520/520 ). Jak mam rozpoznac bez wlacznia ( nie mam jeszcze dfi nf4 ultrad ) ktora to wersja???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra coraz bliżej tych 9k:) na 550/1100 8859pkt, ale zaczynam się cykać bo pomiar temp pokazuje juz 66 stopni czyli już nie zielone a zółte kreski, jak u was jest z temp przy kręconych kartach powyżej 550/1100?

1364543[/snapback]

Przy 550 na rdzeniu masz arty? Mi przy zamknietej budzie w smarkach arty sie male pojawiaja dopiero przy 580. Ale za to w gry na 580 juz nie pogram bo po paru minutach zaczynaja sie pojawiac arty. Przy 575 bez najmniejszych problemow. Jak podmucham wentylem na karte to przy 580 przechodzi smarki bez artow. Przy otwartym oknie (w zimie) moglem dojechac do 595 ale tak robilem tylko do testow.

A inna sprawa ze przy 66 stopniach chyba nie powinno byc artow :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ale cyz ja napisałem ze arty??? nie nie ma żadnych artów wszystko wygląda normalnie tylk opytam czy te 66 stopnie to nie zadużo bo na skali pomiaru temperatury kreski juz przeszly  z zielonych  w zółte

1364646[/snapback]

panowie a ja nie mam swojej karcie miernika temperatury :) czym w prosty sposób go odblokuję ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem bardzo świerzy w tych sprawach a widze tu ze jestescie niezli, mam prozbe napiszczie mi krok po kroku jak podkręcic karte moze tez procka zeby chodziło wszystko niezle,lubie grac z dobra grafa i zeby fpsow było tez troche.posiadam sprzet:

 

ABIT nF2 NF7-SL

CHIEFTEC 420 W

512 DDR PC400

AMD ATHLON 2500+barto

80 GB

GIGABITE 6600 GT AGP, ktora niedawno zakupiłem

XP

 

mam HL2 i na parametrach medium w rozdzielczosci 1280 x 960 czasami ma skoki ,nie znam sie na tym za bardzo wiec prosze was o rade z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 550 na rdzeniu masz arty? Mi przy zamknietej budzie w smarkach arty sie male pojawiaja dopiero przy 580. Ale za to w gry na 580 juz nie pogram bo po paru minutach zaczynaja sie pojawiac arty. Przy 575 bez najmniejszych problemow. Jak podmucham wentylem na karte to przy 580 przechodzi smarki bez artow. Przy otwartym oknie (w zimie) moglem dojechac do 595 ale tak robilem tylko do testow.

A inna sprawa ze przy 66 stopniach chyba nie powinno byc artow :huh:

1364602[/snapback]

Heh... widzę, że dual daje całkiem nieźle... cóż... postawie system i looknę jak mi wyjdzie na nowych sterach ^_^... któż wie... może nie będzie tak źle (no bo w 05 jak sam nawet stwierdziłeś wyszło mi raczej dużo - a on juz był testowany na nowszych niż 03).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem bardzo świerzy w tych sprawach a widze tu ze jestescie niezli,  mam prozbe napiszczie mi krok po kroku jak podkręcic karte  moze tez procka zeby chodziło wszystko niezle,lubie grac z dobra grafa i zeby fpsow było tez troche.posiadam sprzet:

 

ABIT nF2 NF7-SL

CHIEFTEC 420 W

512 DDR PC400

AMD ATHLON 2500+barto

80 GB

GIGABITE 6600 GT AGP, ktora  niedawno zakupiłem

XP

 

mam HL2 i na parametrach medium w rozdzielczosci 1280 x 960 czasami ma skoki ,nie znam sie na tym za bardzo wiec prosze was o rade z gory dziekuje

1364781[/snapback]

najpierw poczytaj forum , doksztalc sie co do sprzetu , jego mozliwosci , potem poczytaj poradniki na pltformie amd , nie omin przyklejonych topicow o tajnikach krecenia no i moze zaczniesz SAM myslec i dochodzic do czegos SAM , coraz wiecej takich userow na tym forum sie pojawia a mnie od czytania ich postow rece opadaja , szkoda ze duzo pisza a malo czytaja , najpierw sie czyta regulamin potem faq i cala reszte ktora cie interesuje , a najleprzym przyjacielem nooba na forum jest szukajka ...

 

Anomandarist troche ci do mnie brakuje ale jestes na dobrej drodze , mowie ci daj od razy 1160 na mem , spokojnie tyle pojda B)

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem bardzo świerzy w tych sprawach a widze tu ze jestescie niezli,  mam prozbe napiszczie mi krok po kroku jak podkręcic karte  moze tez procka zeby chodziło wszystko niezle,lubie grac z dobra grafa i zeby fpsow było tez troche.posiadam sprzet:

 

ABIT nF2 NF7-SL

CHIEFTEC 420 W

512 DDR PC400

AMD ATHLON 2500+barto

80 GB

GIGABITE 6600 GT AGP, ktora  niedawno zakupiłem

XP

 

mam HL2 i na parametrach medium w rozdzielczosci 1280 x 960 czasami ma skoki ,nie znam sie na tym za bardzo wiec prosze was o rade z gory dziekuje

1364781[/snapback]

nie dziw się że możesz mieć skoki :) Najpierw ściągnij stery do grafy KLIKNIJ

później stery od płyty głównej KLIKNIJ

później program RIVA TUNER >> KLIKNIJ

i tak : po zainstalowaniu nowych sterów odpal RIVA TUNER , kliknij na zakladke CUSTOMIZE , System Settings , i tam masz suwaki do przekręcenia karty graficznej :) Zaznaczasz ENABLE HARDWARE OVERCLOCKING i wybierasz PERFORMANCE 3d . Przesuwaj co 5MHz albo co 10MHz suwaki (dla rdzenia nie dawaj tak dużo , dla rdzenia daj max gdzies do 540MHz narazie a później jak bedzie ok (nie bedzie artow) do dawaj więcej , dla pamięci ustaw na poczatku 1000MHz (jak nic sie nie bedzie dzialo w SMARKACH lub w grach to dajesz wiecej (mozesz dojechac do 1100MHz) wszystkie zwiekszenia taktowania testujesz klikajac guzik TEST . póżniej zaznaczasz apply overclocking at startup, save i zastosuj :) i masz :) myślę że to coś pomoże :) a tak apropo to graj na 1024x768 FULL DETAILS :)

a z prockiem to wejdz do biosa , wchodzisz do SOFT MENU i ustawiasz szyne dla procka :) ustaw pierw 176MHz , później zwiesz VCORE o 0.25v i zwieksz do 188MHz . Dalej ustaw napięcie na 1.725v i ustaw FSB na 200MHz i mnoznik x11

miłej zabawy :)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... widzę, że dual daje całkiem nieźle... cóż... postawie system i looknę jak mi wyjdzie na nowych sterach ^_^... któż wie... może nie będzie tak źle (no bo w 05 jak sam nawet stwierdziłeś wyszło mi raczej dużo - a on juz był testowany na nowszych niż 03).

1365105[/snapback]

Dual? Jak dual? Ja nie mam zadnego duala :unsure:

Wiesz w smarkach moglbym wycisnac jeszcze wiecej tylko ja nie instaluje lewych sterow typu 75.90 ktore daja duzo pkt a gry sie za to sypia :-/

Najlepszy sposob zeby nabic duzo pkt to sciagnac jakies smarkowe stery dac w nich jakosc obrazu na wydajnosc(to troche daje) wystawic komputer za okno w nocy kiedy jest zimno krecic do oporu i tyle.

I nie zgadzam sie ze w smarkach procek nic nie daje - daje daje wiec procka jak najbardziej krecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bylem najblizej 10 kilo , 9.5kilo bylo , ale to procek tylko 2.6 a idzie na 2.7 spokojnie , wtedy lewy ram mialem , ale teraz czekam na dfi i powalcze na moim sprklu 6600GT :] bez 10 kilo sie nie pokazuje :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bylem najblizej 10 kilo , 9.5kilo bylo , ale to procek tylko 2.6 a idzie na 2.7 spokojnie , wtedy lewy ram mialem , ale teraz czekam na dfi i powalcze na moim sprklu 6600GT :] bez 10 kilo sie nie pokazuje :]

1366213[/snapback]

Przy procku 2,6 to faktycznie sie nie pokazuj bez 10k :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary zainstalowałem kolor wedy zmienił mi sie w HL2 z żółtej na krystalicznie czysta (myslałem ze tak ma byc :lol: ) podkreciłem GIGABITE 6600GT dla rdzenia 540 MHz a dla pamieci 1080 MHz

lecz na full detalach moge zapomniec o graniu.Własnie sciagam 3Dmarka 2003.

jak powinienem sprawdzic na nim swoja karte ? bo nadal HL2 na medium i 1280 x 960 mi lekko przycina co moge jeszcze zrobic czy podkrecenie procesora pomoze?

i jaki zadowalajacy wynik na tym sprzecie powinien wyjsc.Prosze o rade

 

 

LG 700P

ABIT nF2 NF7-SL

CHIEFTEC 420 W

512 DDR PC400

AMD ATHLON 2500+barto

80 GB CAVIAR 7200/36m

GIGABITE 6600 GT AGP, ktora niedawno zakupiłem

XP profesional

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary zainstalowałem kolor wedy zmienił mi sie w HL2 z żółtej na krystalicznie czysta  (myslałem ze tak ma byc :lol: )  podkreciłem GIGABITE 6600GT dla rdzenia 540 MHz a dla pamieci 1080 MHz

lecz na full detalach moge zapomniec o graniu.Własnie sciagam 3Dmarka 2003.

jak powinienem sprawdzic na nim swoja karte ? bo nadal HL2 na medium i 1280 x 960 mi lekko przycina co moge jeszcze zrobic czy podkrecenie procesora pomoze?

i jaki zadowalajacy wynik na tym sprzecie powinien wyjsc.Prosze o rade

LG 700P

ABIT nF2 NF7-SL

CHIEFTEC 420 W

512 DDR PC400

AMD ATHLON 2500+barto

80 GB CAVIAR 7200/36m

GIGABITE 6600 GT AGP, ktora  niedawno zakupiłem

XP profesional

1366772[/snapback]

Odpowiedz to - potrzeba ci ramu.

Ale w topicu o hl2 jest napisane co trzeba zrobic.

Hl2 potrzebuje silnego procka wiec go podkrec. Jak podkrecisz procka to jednoczesnie podkrecisz pamiec co ci sie bardzo przyda i moze sprobuj czy ram ci pojdzie na lepszych timingach. Jezeli nie masz karty dzwiekowej tylko jakis zintegrowany badziew to ustaw dzwiek na low - bardzo moze pomoc.

 

EDIT: aha bo to wazne - w launch options do hl2 wpisz sobie -heapsize200000 albo -heapsize 200000 juz nie pamietam czy trzeba spacje dawac - sprawdz w topicu o hl2

Edytowane przez !exec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego grasz na takiej dośc nietypowej rozdzielczości?? bo imo lepiej 1024x768 a jak już tak bardzo chcesz te twoje 1280 to 1280x1024

 

Kvaz!

Jakiś coolerek od P4 i jazda.... ja taki mam i jest wszystko wypas

Edytowane przez Qlawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ello ! jakie chłodzenie Byscie mi polecili do Sparkle 6600gt bo standardowe jest odrbine zasłabe i za głosne max co moge dać to ~100 -150 zł

 

Dzeki za help :)

1366842[/snapback]

Polecam to co polecalem innemu kolesiowi pare stron temu i jeszcze innemu iles tam stron wstecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...