Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

ok, od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem GF 6600Gt made by Leadtek

jak tylko przywiozlem ze sklepu, nie mogłem sobie odmówić przyjemności zdjęcia radiatorka i przesmarowania GPU Arctic Silverem :D

 

po testach zrobionych na szybko wygląda to tak

3dm01=13000 <-- to lipa jakas moje ti4200 robilo więcej :?

reszta chyba w normie

3dm03=7200

3dm05=3250

 

to bez krecenia narazie i 6 miesięcznym winXP, na sterach 66.93

karta fajna i gierki dwie dali :wink:

postestuje troche dziś i zobacze jak to cudo się kręci

respect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:Juz dziala zakladka w EVEREST!!! :rolleyes:

        A teraz problem słabych wyników w 3D Mark'ach! Inni na troche slabszych              kompach wyciagaja BEZ PODKRECENIA w 3D Mark'u 2003 ok.8100!!! A ja ok.          7700 :mur:

1374117[/snapback]

daj spokoj... wyniki masz w normie.. to ja bez podkrecania mialem gdzies kolo 7800 a max wycisnelem gdzies kolo 9300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem GF 6600Gt made by Leadtek

jak tylko przywiozlem ze sklepu, nie mogłem sobie odmówić przyjemności zdjęcia radiatorka i przesmarowania GPU Arctic Silverem  :D

 

po testach zrobionych na szybko wygląda to tak

3dm01=13000 <-- to lipa jakas moje ti4200 robilo więcej :?

reszta chyba w normie

3dm03=7200

3dm05=3250

 

to bez krecenia narazie i 6 miesięcznym winXP, na sterach 66.93

karta fajna i gierki dwie dali  :wink:

postestuje troche dziś i zobacze jak to cudo się kręci

respect

1374224[/snapback]

żadna lipa :) nie sugeruj się tym wynikiem :) Zarzuć 3d 2003 i zobacz :) najpierw sciagnij stery 71.84 WHQL se strony NVIDII :) po 2 twoj procek ma mało pamięci podręcznej (jak to doruny mają) i dlatego taki też wynik 13k :) pozdra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadna lipa :) nie sugeruj się tym wynikiem :) Zarzuć 3d 2003 i zobacz :) najpierw sciagnij stery 71.84 WHQL se strony NVIDII :) po 2 twoj procek ma mało pamięci podręcznej (jak to doruny mają) i dlatego taki też wynik 13k :) pozdra :)

1374259[/snapback]

stery sprawdzilem, troche wolniejsze niz 66.93 (moze u mnie)

a poza tym dobry Duron nie jest zły :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam komp taki jak w podpisie (to normalne) i mam teraz ustawione ALL na NOMINALNYCH USTAWIENIACH .Mam problem. Jest pewna gra "Unreal Tournament" (z 99 roku) . Jak mam w tej grze ustawiona grafę na Direct 3D to mam cięcia lekkie :( Gra mi się też wolno minimalizuje nie wspominając o maksymalizowaniu :( Jeżeli ustawię w opcjach sterów na ANISO 4x oraz wygladzenie obrazu np: tez na 4 to w tej grze mam od0-1 klatki na sekunde :( Dlugo mi w menu wchodzi(praktycznie w miejscu gra stoi) Natomiast mam po wlaczeniu aniso i tych innych [ciach!]l jakąś dziwną obramówkę (lewa strona i górna) coś takiego

_______________________________________________________________

|

|

|

|

|

|

|

|

|

|

|

|

właśnie tak mam :( W NFS UG 2 po wlaczeniu LIGHT GLOW tez tak mam :( moze mi ktos pomoc z tą grą i z tą obramówką ?? czy wy tez tak macie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc czy jest mozliwe zepsucie katry graficznej przez gre ??? zawsze bylem pewny ze nie ale po przeczytaniu kilku informacji w sieci okazalo sie ze istnieje kilka oprzypadkow iz graNFSU2 psuje gf6600gt poprostu karty siadaja chce wiedzec czy to nie sa jakies bzdury bo zmaierzam kupic te karte i bym z checia pogral w tegho NFS ale sie boje uszkodzenia karty wiem ze to glupio brzmi ale zrozumnie czlowiek sie wszystkiego boj :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz gdzie to widziałeś(słyszałeś)? Takiej komety dawno nie widziałem. No chyba, że prima aprilis. Od kiedy gry niszczą karty. No chyba,że ci przycina (co jest bardzo prawdopodobne) i zaczynasz podkręcać kartę z popsutym chłodzeniem.

Edytowane przez Voukodlak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc czy jest mozliwe zepsucie katry graficznej przez gre ??? zawsze bylem pewny ze nie ale po przeczytaniu kilku informacji w sieci okazalo sie ze istnieje kilka oprzypadkow iz graNFSU2  psuje gf6600gt  poprostu karty siadaja chce wiedzec czy to nie sa jakies bzdury bo zmaierzam kupic te karte i bym z checia pogral w tegho NFS ale sie boje uszkodzenia karty wiem ze to glupio brzmi ale zrozumnie czlowiek sie wszystkiego boj :P

1374813[/snapback]

Może inaczej... gra ma z lekka skopany silnik co sprawia, że na nvidii (sczególnie pod serią GF6xxx gra ma makabryczne spadki klatek. W praktyce jest tak, że za bardzo się tego nie zauważa i na 9800pro jest to samo, tyle że w mniejszym stopniu. Ja tam nie narzekam, a wymagający jestem :) Acha... podobno niektórym się z lekka przycina co piewien czas... ja u siebie tego nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej... gra ma z lekka skopany silnik co sprawia, że na nvidii (sczególnie pod serią GF6xxx gra ma makabryczne spadki klatek. W praktyce jest tak, że za bardzo się tego nie zauważa i na 9800pro jest to samo, tyle że w mniejszym stopniu. Ja tam nie narzekam, a wymagający jestem :) Acha... podobno niektórym się z lekka przycina co piewien czas... ja u siebie tego nie zauważyłem.

1375036[/snapback]

przy paleniu gum spadalo do dwudziestuparu klatek (1024 max, aa max) kiedy bylo duzo dymu spod kol. No ale moze przycina tym co maja 512 ram. Mi nigdy nie przycielo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dymie zwalania, tak było na wszystkich kartach - na V3 tez zwalniało na jakimś starszym nd4spd. Dym to masa cząsteczek, jeżeli do tego jeszcze aa dochodzi, to wiadomo ;)

Poza tym Underground dla mnei) to konwersja z konsol, dlatego jest taki, a nie inny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że na gt jeszcze lepiej się sprawdzi. Ja tam kupiłem na allegro Miedziana płytka COLD PLATES 50x50x3 mm, do tego Klej termoprzewodzący do radiatorów THERMOPOX 85 i ARCTIC CERAMIQUE - SUPER PASTA TERMOPRZEWODZĄCA. Zdjąłem radiator z karty. Odkleiłem za pomocą śrubokręta podkładkę z radiatora, przeszlifowałem powierzchnię papierem 2000, przykleiłem płytkę miedzianą do radiatora a do płytki podkładkę. Dałem krótsze spręzynki do zaczepów radiatora, nałożyłem pastę na rdzeń karty i zamontowałem radiator na kartę. Temperatura w stresie 49'C a bez 36'C. Na zalmanie miałem 2 stopnie mniej. Przy zegarach 550/700 mam 56'C max w stresie i 43 bez.

użycie pasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze powiedz jaki masz procek i ile ramu. U mnie na 64bitowym athlonie chodzącym na 2,25ghz i 1gb ramu mam na tym 6600gt raptem 37,5 fps przy 1024x768 aax4 i anizo x8 no i oczywiscie high detail, czyli tak bardzo średnio, jak masz słabszy procek, albo niedaj boże mniej niż 1gb ramy to niestety ale sama grafa ci nie pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze powiedz jaki masz procek i ile ramu. U mnie na 64bitowym athlonie chodzącym na 2,25ghz i 1gb ramu mam na tym 6600gt raptem 37,5 fps przy 1024x768 aax4 i anizo x8 no i oczywiscie high detail, czyli tak bardzo średnio, jak masz słabszy procek, albo niedaj boże mniej niż 1gb ramy to niestety ale sama grafa ci nie pomoze.

1375999[/snapback]

AMD Athlon (Barton) 2600+@2500Mhz Cooled by Pentagram 100Cu

GIGABYTE 7N-400-L bios F11

RAM GEIL 512MB 400@434Mhz

GIGABYTE 6600GT 500/1000

Chieftec 420W (420-302) Dual Fan

 

Dziwi mnie jednak fakt ze na mojej starej karcie (FX 5700 PixelView 425@550 / 500@625) Doom 3 chodzil mi na HIGH 800x600 bez zadnego zaciecia! A na 6600GT chodzi rowniez na HIGH 800x600 z tym ze z zacieciami przy otwieraniu drzwi :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz bardziej mi się ta karta podoba :D

pokręciłem dziś troche i jestem przy wartościach 560/1020

3dm03-->7750 w stosunku do nominalnego taktowania +550punktów

3dm05-->3300 wzrost o 50 punków - chyba cos nie tak :huh:

no ale nie o sMarki chodzi :wink:

gierki chodzą extra

 

aha, mam dziwne odczyty temperatury tzn. skacze mi co chwile od 45 do 70 stopni

nie bardzo wiem jak to interpretowac :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem MSI GF6600 Diamond, karta swietna, domyslnie ma mniejsze taktowanie niz GT, ale poza tym wszystko to samo (min. pamieci DDR3, duzy radiator na gpu, pamieci i mostek hsi) , aha, ma wylaczony czujnik temperatury chyba.. ale do rzeczy, ustawienia gpu: 550 Mhz, pamiec: 500 (1000) łyka bez najmniejszego problemu (a domyslnie ma przeciez 400/800) - przy czym nie robilem jeszcze extremalnych testow, czyli podkrecania az sie zawiesi, ot, załadowałem raz (w sumie przez pomylke) takie ustawienia i mozna bylo bez problemu grac... ;) , no i do tego wejscie VIVO z dolaczonym przydatnym rozdzielaczem HDTV/TV-OUT/VIDEO-IN

aha, no i ten system D.O.T. w sterownikach od MSI dziala rowniez bardzo ladnie

 

chociaz jak ktos chce tylko do grania karte (nie zalezy mu na VIVO) to w sumie mozna znalezc sporo 6600GT pełnych, na agp w tej samej cenie ... no ale dla mnie glownym kryterium bylo posiadanie VIVO

Edytowane przez MisticGohan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa...przy sterach bodajze 71.84 WHQL mialem z tydzien temu 7800 przy sparklu 500/1000.Teraz z ciekawosci zrobilem testy i ... 7200!Zmienilem stery na 76.50 i jest niecale 7400.Co moze byc powodem takiego spadku wyniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapchany system

1376601[/snapback]

Az w takim stopniu?Ten wynik jest tragiczny!Duzo nie instalowalem poza kilkoma aplikacjami,i grami ktore i tak podczas testow nei siedza w pamieci.Zastanawiam sie nad instalacja win server 2003,ktory po odpowiedniej optymalizacji ponoc swietnie nadaje sie do gier.Jak tylko skoncze sciagac Pogrzeb Papieza zabiore sie za testy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam dokonać zakupu GF6600GT, oczywiście AGP. Waham się między Leadtek Winfast a Galaxy. Przeglądałem forum (to, inne, szukałem po stronach), ale nie udało mi się odnaleźć jednoznacznego rozstrzygnięcia, która karta jest lepsza. Jakie są różnice między nimi, co przemawia na korzyść pierwszej, co na korzyść drugiej...? Jak jest (w praktyce) z chłodzeniem, czy przy niewielkim podkręceniu konieczna jest zmiana standardowo dołączonego chłodzenia (w obu przypadkach)? Karta planowana dla sprzętu: MSI K8T Neo2-F (K8T800 Pro) z AMD ATHLON 64 3000+ (socket-939), 2 x 512/400 DDR CL2.5 Twinmos, HDD Maxtor 120 GB i Caviar 80 GB, LiteOn DVD-RW SOHW-1633S, monitor... hmm, proszę się nie śmiać - Sampo KM-712 :rolleyes: - czy widzicie tu jakieś potencjalne konflikty, braki komatybilności? Będę wdzięczny za rzeczową poradę, z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast mam po wlaczeniu aniso i tych innych [ciach!]l jakąś dziwną obramówkę (lewa strona i górna)            coś takiego                 

_______________________________________________________________

|                                                       

|

|

|

|

|

|

|

|

|

|

                          właśnie tak mam :( W NFS UG 2 po wlaczeniu LIGHT GLOW tez tak mam :( moze mi ktos pomoc z tą grą i z tą obramówką ?? czy wy tez tak macie ??

1374718[/snapback]

o właśnie

odpaliłem nfsa i tez mam taką ramkę - w sumie w niczym nie przeszkadza - no ale jest :?

wszystko na full i anizo tez

działa spoko - wg frapsa nie spada poniżej 25 klatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o właśnie

odpaliłem nfsa i tez mam taką ramkę - w sumie w niczym nie przeszkadza - no ale jest  :?

wszystko na full i anizo tez

działa spoko - wg frapsa nie spada poniżej 25 klatek

1376688[/snapback]

dzięki Ci jak nie wiem co :) widocznie SILNIK gry skopany na maxa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee co do ramki, nie wiem czy to to samo, ale w Fifie 2005 po wlaczeniu antyaliasingu i anizo mam taką kreske pionową w menu

 

.. | Gra

.. | ...menu

.. |.. menu

.. |...menu

.. |..

 

ale jak wylacza AF i AA to jest ok... czyzby skopane sterowniki? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dingot każdy ci będzie zachwalał swoje:) ja np za 600zł kupiłem 6600gt pixelview i chodzi na standardowym chłodzeniu na 570/1140, w markach mam 9339 w 2003 i prawie 4k w 2005 więc myśle że się opłaca. a bez problemów ją za 600-650 łykniesz na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dingot każdy ci będzie zachwalał swoje:) ja np za 600zł kupiłem 6600gt pixelview i chodzi na standardowym chłodzeniu na 570/1140, w markach mam 9339 w 2003 i prawie 4k w 2005 więc myśle że się opłaca. a bez problemów ją za 600-650 łykniesz na allegro.

1376895[/snapback]

heh no tak Wy ty kręcicie grafy a ja nie :) max jaki uzyskalem bez zwisu to 600/1200 i bez artów :) heh i to na dobrej wentylacji obudowy :)

a czy dla AGP dajecie wyższy VOLTAGE ?? Czy macie ustawione SIDE BAND ADRESSING oraz AGP APARATURE SIZE NA ILE MB ??

Czy macie Fast Writes włączone ??

i co to daje :P pozdra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...