Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis wzialem sie za podkrecanie... Po ustawieniu rdzenia na 570 juz daje arty :mur:

Takze chce zmienic chlodznie, a tu jest problem...jakie chlodzenie jest najlepsze (do 150zl) bo nie wiem co wybrac! 6600GT ma nietypowa budowe i nietypowo rozmieszczone pamieci, wiec nie wiem czy np."Zalman ZM80D + radiatory VGA RAM 8 szt." wejdzie na 6600GT! Albo "Cooler Master Cool VIVA"...pomozcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis wzialem sie za podkrecanie... Po ustawieniu rdzenia na 570 juz daje arty :mur:

Takze chce zmienic chlodznie, a tu jest problem...jakie chlodzenie jest najlepsze (do 150zl) bo nie wiem co wybrac! 6600GT ma nietypowa budowe i nietypowo rozmieszczone pamieci, wiec nie wiem czy np."Zalman ZM80D + radiatory VGA RAM 8 szt." wejdzie na 6600GT!  Albo "Cooler Master Cool VIVA"...pomozcie

1377970[/snapback]

Po zalozeniu super chlodzenia moze dojedziesz ze rdzeniem do 580. I pomysl czy dla wzrostu fps o 1-2% warto placic 150zl czyli 20% wartosci karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzialem to Zalman VF700 idealnie sie nadaje do chlodzenia GPU i pamieci :)

 

no i tak sobie przypomnialem, ze pojawily mi sie pare dni temu arty przy uruchamianiu windy, wiec wylaczylem fast writes'y i SBA.

bedzie duzy spadek wydajnosci?

 

jakie stery teraz powychodzily dobre poza 71.84, bo nie wiem czy jest sens sie bawic w instalke tych 75.90 i powyzej ??

 

pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SBA moze zostac, FW polecam wylaczyc - u mnie zaowocowalo artami przy wlaczaniu Windy :)

 

Kuba TM:

Napiecia AGP zwiekszac nie nalezy, bo mozna co najwyzej karte spalic, a na O/C to nie wplywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[

mi to się chrzani coś z tą grafą :( jakaś brzydka w Vietcongu :( Kamienie są jakoś zcalone z częsci (widac linie łączace te tekstury ) nie wiem czy sie dobze wyrazilem

mam górę (jest ona pokryta jakąs teksturą i jakby są linie łączace je)

w smarku 2003 tez tak mam na nature test:(

jak wwale XG STERY 75.90a to w nfs ug 2 mam 0 klatek jak gram

 

coś mi się wali z kompem pomóżcie :( bios 10/15 i ALL NOMINALNIE i stery 71.84 a mam przyciecia w Vietcongu (nie jest plynnie lecz sa takie lekkie przyciecia) tak samo w UT 99 na DIRECT 3d ;( pomozcie mi moze mam wymienic grafe ?? a jak nie grafa to co wtedy sprawdzic ?? w THPS 3 i 4 tez mam takie przyciecia :( ku***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[

mi to się chrzani coś z tą grafą :( jakaś brzydka w Vietcongu :( Kamienie są jakoś zcalone z częsci (widac linie łączace te tekstury ) nie wiem czy sie dobze wyrazilem

mam górę (jest ona pokryta jakąs teksturą i jakby są linie łączace je)

w smarku 2003 tez tak mam na nature test:(

jak wwale XG STERY 75.90a to w nfs ug 2 mam 0 klatek jak gram

 

coś mi się wali z kompem pomóżcie :( bios 10/15 i ALL NOMINALNIE i stery 71.84 a mam przyciecia w Vietcongu (nie jest plynnie lecz sa takie lekkie przyciecia) tak samo w UT 99 na DIRECT 3d ;( pomozcie mi moze mam wymienic grafe ?? a jak nie grafa to co wtedy sprawdzic ?? w THPS 3 i 4 tez mam takie przyciecia :( ku***

1379039[/snapback]

Hmmm i to ci sie robi od teraz dopiero tak?

Jesli tak to postaw tymczasowo system na innej partycji i zainstaluj jakies pewne stery np 71.84 i stery do mobo 5.10 i jak na nowym systemie bedzie sie kaszanic to wg mnie serwis...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha

osiągnąłem to co chciałem w testach, tzn.

3dm03 -> 8000

więcej mi się na razie nie chce :D

a jeszcze bym z karty trochę wycisnął, bo na razie było 580/1080

a po drugie coś mi się winda sypie, muszę przeinstalować badziewie

aha, nadal śmieszy mnie wynik z 3dm01,

gdzie nawet po podkręceniu 6600GT nie przebiłem Ti 4200, które miałem wcześniej :lol:

a poza tym jest ok :wink:

a co do sterów - patrząc po wynikach na orbie większość jest robiona na 66.93,

sprawdziłem ze trzy różne i wróciłem właśnie do tych,

 

:arrow: do Kuba TM - w kwestii nfs:u2 zauważyłem że nie wyświetla mi się 3, 2, 1 przy starcie wyścigu,

no i w dragu muszę stosowac metodę nasłuchową :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUBA TM: a wlaczyles prawidlowe ujecie faktury w ustawieniach sterownikow?? :)

moze jeszcze teksture clamping wlacz, albo wylacz, pozmieniaj ustawienia mipmap detail w nvhardpage - moze cos z nimi nie tak:)

jesli to nie to, a dbasz o kompa (defragmentacja, czysty system) to tez polecam reinstalke windy, a jak nie to serwis....

 

pozdro:)

 

P.S.

 

odpalilem 3dmarka03 (wreszcie) i wiecie jaki mialem wynik?? uwazajcie ci, ktorzy sie martwili o 7700 pktow - ja mialem 5700 pktow :blink:

stery 71.20, ustawienia sterow jakosc, czyli taki standard do grania :)

pozniej przekrecilem cpu, gpu, pamieci i dalem wszystko na low i zyskalem prawda te 8005 pktow, ale ciezko bylo na to patrzec....

Edytowane przez kaffee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S.

 

odpalilem 3dmarka03 (wreszcie) i wiecie jaki mialem wynik?? uwazajcie ci, ktorzy sie martwili o 7700 pktow - ja mialem 5700 pktow  :blink: 

stery 71.20, ustawienia sterow jakosc, czyli taki standard do grania :)

pozniej przekrecilem cpu, gpu, pamieci i dalem wszystko na low i zyskalem prawda te 8005 pktow, ale ciezko bylo na to patrzec....

1379628[/snapback]

Ok ale jaka masz reszte sprzetu, jakie masz sterowniki do reszty sprzetu itp...?

A swoja droga 5700 to i tak malo...

Polecam sciagnac 3d mark 2005 - jest po prostu lepszy i bardziej miarodajny

Edytowane przez !exec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reszta sprzetu: 2x512mb no-name ram, intelowska mobo pod p4, dvd, cdrw, 40gb baracuda 4, 80gb baracuda 4, dwa wiatraki na 5/12v w budzie, wszystko na neotecu x3800 (380w) :) no a stery poza karta to wszystkie najnowsze, bo do czego mialbym sciagac :)

no wiem, ze 5700 to malo, dlatego napisalem dla porownania dla tych co sie 7700 przejmowali :)

marka05 zaraz przetestuje

update: na standardowych ustawieniach do grania 2281pkt, po o/c 3773 pkty... tez chyba slabiutko?? <_<

Edytowane przez kaffee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ja mam przewiew w obudowie elegancki , nawet mam system chldozacy nad grafika (akasa na sledziu) a grafa przy 550MHz na rdzeniu np w TOCA RACE DRIVER lub NFS UG2 sypie zielonymi artami :(

nie wiem moze fatkycznie mam ta grafe zje****

Przyciecia po formacie jak mialem tak mam :( nic nie dalo :( kombinowalem w opcjach sterow i dalej to samo :( mam te przyciecia w grach (UT 99, Vietcong, THPS 3 oraz 4 :( Wiecie sprawdzalem czy mam przyciecia na GF2 MX 440 w tony hawku na low details to mialem :( takie jak i tu na GF6600GT :( nie wiem co jest :(

 

co mogę mieć skopane ?? GRAFA , PROCEK , PŁYTA GŁÓWNA , RAM ??

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ja mam przewiew w obudowie elegancki , nawet mam system chldozacy nad grafika (akasa na sledziu) a grafa przy 550MHz na rdzeniu np w TOCA RACE DRIVER lub NFS UG2 sypie zielonymi artami :(

nie wiem moze fatkycznie mam ta grafe zje****

Przyciecia po formacie jak mialem tak mam :( nic nie dalo :( kombinowalem w opcjach sterow i dalej to samo :( mam te przyciecia w grach (UT 99, Vietcong, THPS 3 oraz 4 :( Wiecie sprawdzalem czy mam przyciecia na GF2 MX 440 w tony hawku na low details to mialem :( takie jak i tu na GF6600GT :( nie wiem co jest :(

 

co mogę mieć skopane ?? GRAFA , PROCEK , PŁYTA GŁÓWNA , RAM ??

1380861[/snapback]

Hmm a moze zainstalowales jakis program do CPU (kontrola temperatury) bo one potrafia czasami zmniejszyc mnoznik w cpu hehe

Albo zainstalowales stery do mobo nowsze niz 5.10 (czyli z driverami do pcx).

Albo moze nie masz pasty pod radiatorem albo cos sie z nia stalo...

Moze sprawdz napiecia zasilacza miernikiem i sprobuj podlaczyc zasilanie z innego molexa...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam ZIELONE arty w NFSU2 powyzej 550 na rdzeniu, ale tylko w czasie filmow, wczesniej mialem tez w czasie gry, wiec ja nie wiem o co chodzi. pewnie wina gry, bo ja mam leadteka... moze to rzeczywiscie zasilacz... ale przeciez masz chiefa 420 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam zadnych progsów a stery to 5.10 od mobo :)

1381210[/snapback]

Ale wczesniej juz miales arty czy dopiero niedawno ci sie zaczely pojawiac? Kup jakas paste za kilka zl zdejmij radiator bo moze ci sie cos z nim stalo przesmaruj i zaloz jeszcze raz. Moze pomoze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wczesniej juz miales arty czy dopiero niedawno ci sie zaczely pojawiac? Kup jakas paste za kilka zl zdejmij radiator bo moze ci sie cos z nim stalo przesmaruj i zaloz jeszcze raz. Moze pomoze...

1381372[/snapback]

mi tez nie chopdzi o te arty ale tez o to ze perfidnie sie gry tna takie jak : VIETCONG ma okolo 200 klatek a kurde jakies mam ciecia , jakby obraz przeskakiwal lekko , w THPS3 to samo , w THPS4 tez , w UT 99 na DIRECT 3d tez , W NFS ug tez tak mialem :(

 

a jak wlacze ANISO 4x i filtorwanie 4x np to w UT na direct 3d mam 0 klatek :( na intrze juz prawie stoi ekran w miejscu i jest taka obramowka o ktorej mowilkem wczesniej

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurcze ja nie wiem co macie z tymi grami.

Vietcong chodzi miodzio Anizo4X AA4X

UT2004 Max chodzi miodzio, nawet sie nie zajaknie

Doom3 High chodzi miodzio

Jedyne co od czasu do czasu sie tnie to Battlefield Vietnam jak ustawie wszystko na maxa.

Wszystko na sterach 76.44. Zreszta na poprzednich tak samo bylo. Te stery jedynie lepiej wykazuja w 3dmarkach

3dmark03 ~8600

3dmark05 ~3800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wczoraj pod wiecżór zaobserwowałem że mi strasznie gry zaczeły zwalniać ,np nfsu2 przy 1280x1024 i wszystkim na high jak wczesniej chodził płynniutku to teraz około 20 klatek, wyłaczyłem, kompa mówie rano się tym zajme, teraz go odpalam i pierwsze co dostałem to wiadomość od Nvidia sential że ilość dostarczanej mocy do karty jest zbyt mała i moze to prowadzić do uszkodzenia karty i żebym sie upewnił czy mam podpiętego molexa.... mam zasiłkę chiefteca 420W, wogóle winda mi podaje na 12v 12,8 a na 3,3v 3,2 bios podaje 12,3 i 3,37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!

Jak byscie mogli to wypowiedzcie sie jak wam chodzi Doom 3! Kupilem 6600GT po to zeby grac w doom 3 na Very High 1024x768...a tu kicha ledwo idzie High 800x600  :mur:  :mur:  :mur:

1375897[/snapback]

Całkowicie grywalny w 1024x768x32xUltraQxAAx4xANIZOx8

 

W UltraQ minimum to 1GB RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wczoraj pod wiecżór zaobserwowałem że mi strasznie gry zaczeły zwalniać ,np nfsu2 przy 1280x1024 i wszystkim na high jak wczesniej chodził płynniutku to teraz około 20 klatek, wyłaczyłem, kompa mówie rano się tym zajme, teraz go odpalam i pierwsze co dostałem to wiadomość od Nvidia sential że ilość dostarczanej mocy do karty jest zbyt mała i moze to prowadzić do uszkodzenia karty i żebym sie upewnił czy mam podpiętego molexa.... mam zasiłkę chiefteca 420W, wogóle winda mi podaje na 12v 12,8 a na 3,3v 3,2 bios podaje 12,3 i 3,37

1381758[/snapback]

No, to samo mialem z zasilaczem "noname400w".

Po zaktualizowaniu biosu plyty glownej i karty graficznej problem ustapil.

Dla pewnosci kupilem Chefteca 410W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bawil sie ktos z was tym biosem zmodyfikowanym do leadteka 6600GT od mirampa?? Ja w NIbtorze nie moglem zmienic na 1.5V za chiny a tu kolega jakims cudem zmodywfikowal bios. Testowal ktos tego biosa, bo nie mam przy sobie stacji FDD i karty PCI zeby odratowac grafe wrazie czego, a strasznie mnie ciagnie zeby wgrac tego biosika:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...