Skocz do zawartości
emilooos

Gigabyte 6600 Turbo Force Edition

Rekomendowane odpowiedzi

heh wiecie, zdjąłem firmowy wiatraczek ASUS'a z chipsetu bo za głośno chodził więc posadziłem pasywne chłodzonko, i skwierczenie niemal ustało, teraz w systemie gdy przewijam strony rolką nie ma tego beznadziejnego odgłosu, w grach tylko w niektórych momentach potrafi sie odezwać cewa na karcie ale ogólnie już nie jest to tak denerwujące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was ma jeszcze tego gigabyte na rdzeniu A4? Jak tak to niech odpisze ile wycisnął z rdzenia i na jakim napięciu.

Z góry dzięks

moj gb A4 chodzi bez wiekszych problemow na 545 MHz, bios standardowy czyli chyba 1.4V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was ma jeszcze tego gigabyte na rdzeniu A4? Jak tak to niech odpisze ile wycisnął z rdzenia i na jakim napięciu.

Z góry dzięks

u mnie 450/500@554/654 na standardowym napieciu i zmienione timingi z 3.6ns@2.6 !! :rolleyes:

Powiedz mi skad wziales napiecie 1.6V??!! bo w Nibitorze nijak nie moglem tego zrobic!! :mur:

aha mam wersje PCI-e ale po Twoim podpisie widze ze ty tez!!! czekam na pomoc B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 450/500@554/654 na standardowym napieciu i zmienione timingi z 3.6ns@2.6 !! :rolleyes:

Powiedz mi skad wziales napiecie 1.6V??!! bo w Nibitorze nijak nie moglem tego zrobic!! :mur:

aha mam wersje PCI-e ale po Twoim podpisie widze ze ty tez!!! czekam na pomoc B)

jak to zrobiłem - normalnie ołóweczkiem proste :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to zrobiłem - normalnie ołóweczkiem proste :rolleyes:

podnosiles tylko napiecie Gpu czy pamieci tez? pomoglo to chociaz troche?

masz standardowe chlodzenie na niej czy zmieniales(np.dodatkowy nawiew i radiatorki na mem)?

jakie masz timingi pamieci?

fajnie by bylo jakbys zapodal linka do tego olowkowego moda najlepiej ze zdjeciami i dokladnym opisem krok po kroku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnosiles tylko napiecie Gpu czy pamieci tez? pomoglo to chociaz troche?

masz standardowe chlodzenie na niej czy zmieniales(np.dodatkowy nawiew i radiatorki na mem)?

jakie masz timingi pamieci?

fajnie by bylo jakbys zapodal linka do tego olowkowego moda najlepiej ze zdjeciami i dokladnym opisem krok po kroku :D

Ostatnio zamontowałem na niej pentaka alcu(a ile to było roboty :mur: :angry: matko!!)i radiatorki na mem.Napięcie zmieniłem na razie tylko na rdzeniu bo nie mam czasu żeby zrobić dodatkowe zasilanie dla pamięci.Timingi te od Bezbronnego i tyle.

 

Niestety nie mogę dać żadnego zdjęcia bo nie mam czym zrobić :mur: , a jakiegokolwiek linka też niezbyt bo bardzo mało ludzi przerabiało tę kartę :angry: (albo tak mi sie wydaje?? :huh: )ale układem, który kontroluje napięcie na rdzeniu jest ISL 6549CB na ''grzbiecie'' karty a rezystorek to R655 - poszukaj a znajdziesz.Standardowo powinien mieć ok 590ohm - ja mam "tylko" 505 i 1.62V na rdzeniu dużo,ale chłodzenie wytrzymuje B) .

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zamontowałem na niej pentaka alcu(a ile to było roboty :mur: :angry: matko!!)i radiatorki na mem.Napięcie zmieniłem na razie tylko na rdzeniu bo nie mam czasu żeby zrobić dodatkowe zasilanie dla pamięci.Timingi te od Bezbronnego i tyle.

moglbys zapodac te timingi od Bezbronnego??!! bo q..a nie moge znalezc :oops:

a jaka temperature na Gpu w stresie masz? bo u mnie jak wieje Fanderek 120mm to max.63 stopnie C

a jakich uzyles radiatorkow i czy bardzo pomogly w OC?? bo mam stary aluminiowy radiator od Celka 533 i moze bym go pocial ladnie i przykleil na memki?!! co o tym myslisz? :blink:

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglbys zapodac te timingi od Bezbronnego??!! bo q..a nie moge znalezc :oops:

a jaka temperature na Gpu w stresie masz? bo u mnie jak wieje Fanderek 120mm to max.63 stopnie C

a jakich uzyles radiatorkow i czy bardzo pomogly w OC?? bo mam stary aluminiowy radiator od Celka 533 i moze bym go pocial ladnie i przykleil na memki?!! co o tym myslisz? :blink:

http://img160.imageshack.us/img160/3659/schowek014px.jpg <---masz bo nie mam siły tego przepisywać. :wink:

Niestety nie mogę zmierzyć temp na gpu bo nie chodzi u mnie czujnik temp :mur: :blink: ,a radiatorki owszem na pamiątkach w komplecie od pentaka...i raczej troche dają+radiator na mosfety od gpu bo się grzeją jak cholera.

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img160.imageshack.us/img160/3659/schowek014px.jpg <---masz bo nie mam siły tego przepisywać. :wink:

Niestety nie mogę zmierzyć temp na gpu bo nie chodzi u mnie czujnik temp :mur: :blink: ,a radiatorki owszem na pamiątkach w komplecie od pentaka...i raczej troche dają+radiator na mosfety od gpu bo się grzeją jak cholera.

dzieki wielkie!!! :lol:

jak wroce na chate to potestuje te ustawienia i dam znac bo teraz jestem w budzie :mur:

a i wrzuce tabele z ustawieniami timingow pamieci B)

pozdro B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak tam?

pomogla komus ta tablica z timingami do pamieci?

jest moze gdzies polski opis uzywania Nibitora i testowania biosu bez wgrywania go z dyskietki? wiem ze tak wlasnie mozna w Nibitorze ale nie wiem dokladnie jak!

jak cos to dajcie linki :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie. ja nabylem ta karte jakies 2tygodnie temu. Jestem z wynikow zadowolony tylko te chlodzenie.. nie nadaje sie po 10m grania w nfs wiesza sie na jakies 15s i tak co jakis czas. Przymocowalem wentyl nad nia i teraz temp jest w normie (sprawdzalem na dotyk bo nie mam odblokowanego czujnika) poprostu zimniutka :) podkrecilem ja z 450@501 na 440@650 jak dam wiecej pojawiaja sie artefakty dalo by sie z niej wycisnac wiecej? np. jak bym zalozyl radiatorki na pamiec?

 

wynik w 3dmark03 to 7009

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey hey. POdkręciłem moje go Gigabyte 6600 TurboForce AGP do wielkości 560/680 i postanowiłem założyć radiatorki na kości pamięci. Wszystko na standardowym chłodzeniu, bios wgrany z innej karty, napięcie rdzenia nie zmienione.

I co ciekawe - założenie radiatorków nic nie zmieniło, artefakty pojawiają sie już przy 685 na pamięciach. Jaka może być tego przyczyna?

Pozdro

Edytowane przez antek1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey hey. POdkręciłem moje go Gigabyte 6600 TurboForce AGP do wielkości 560/680 i postanowiłem założyć radiatorki na kości pamięci. Wszystko na standardowym chłodzeniu, bios wgrany z innej karty, napięcie rdzenia nie zmienione.

I co ciekawe - założenie radiatorków nic nie zmieniło, artefakty pojawiają sie już przy 685 na pamięciach. Jaka może być tego przyczyna?

Pozdro

 

a moglbys podac model karty z ktorej wziales ten bios??

napewno pomogloby to troche ludziom :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie wiem z jakiej karty jest to bios, znalazłem go przypadkowo na forum tweak.pl. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to mogę wysłac na maila.

Model mojej karty to GV-N66128DP, standardowa karta gf 6600 TF od Gigabyte.

Kości pamięci mają oznaczenie HY5DU281622ET-4.

Więc jak narazie to chyba nie jest źle.

Jeżeli ktoś ma pomysł na podciągnięcie zegarów o kilkanaście Hz-ów to niech napisze na forum.

Pozdro ... :mur:

post-136292-1142208559_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie wiem z jakiej karty jest to bios, znalazłem go przypadkowo na forum tweak.pl. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to mogę wysłac na maila.

Model mojej karty to GV-N66128DP, standardowa karta gf 6600 TF od Gigabyte.

Kości pamięci mają oznaczenie HY5DU281622ET-4.

Więc jak narazie to chyba nie jest źle.

Jeżeli ktoś ma pomysł na podciągnięcie zegarów o kilkanaście Hz-ów to niech napisze na forum.

Pozdro ... :mur:

 

tak ale z tego co piszesz to masz karte na agp tak??!!!

a jak testowales czy pamieci nie daja ci artefaktow?

B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem-zmieniłem bios na leadteka-rdzeń na 550 fika. Niestety coś marne wyniki smarków mam

ok 5400 niekręcona(400/500), 6200 450/660, dalsze kręcenie już daje symboliczny wzrost... Gdzie moje 8k w smarku 03? :? Kurde ide czyścić rejestr z ati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo moja karta miala dzis dobry humor albo nie wiem.. wyciaglem z niej 550/700 w 3dmark03 pkt: 7103, potem pogralem w nfs_mw na max detalach 1280_960 z 20m gralem i moze pare razy drzewa niekrztaltnie wygtladaly a obraz wogule nie skakal, a i czasem sie zawiesila, ale to chyba od ramu bo wziolem ostatnio kolegi 1gb i nie bylo zmul.. a zasilanie mam trackera 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo moja karta miala dzis dobry humor albo nie wiem.. wyciaglem z niej 550/700 w 3dmark03 pkt: 7103, potem pogralem w nfs_mw na max detalach 1280_960 z 20m gralem i moze pare razy drzewa niekrztaltnie wygtladaly a obraz wogule nie skakal, a i czasem sie zawiesila, ale to chyba od ramu bo wziolem ostatnio kolegi 1gb i nie bylo zmul.. a zasilanie mam trackera 400

 

cos mi sie nie chce wiezyc!!! albo rzeczywiscie masz farta i trafiles na udany model albo nie wiesz ze masz artefakty!!(bez obrazy B) )

Pograj tak ze 30 min w NFSMW i zapusc sobie potem 3dmarka 2003 test Mother Nature w petli i przygladaj sie uwaznie!!!

tam najlepiej widac artefakty!

pozdro B)

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no slowo ze nie bylo, po dluzszym graniu tylko robily sie na ekranie takie plamki niebieskie male.. i nic wiecej ale gralem to chyba z 40m wiecej nie.. bede dzis testowal..

 

a z tego co widze na lepsze karty to one maja takie parametry 500/1000 - moze lepiej rdzen tylko wykrecic do 50 a pamieci ile sie da? czy to nie ma nic w3spolnego ze jak wykrece rdzen na maxa to pamiec juz gorzej bedzie sie podkrecac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo moja karta miala dzis dobry humor albo nie wiem.. wyciaglem z niej 550/700 w 3dmark03 pkt: 7103, potem pogralem w nfs_mw na max detalach 1280_960 z 20m gralem i moze pare razy drzewa niekrztaltnie wygtladaly a obraz wogule nie skakal, a i czasem sie zawiesila, ale to chyba od ramu bo wziolem ostatnio kolegi 1gb i nie bylo zmul.. a zasilanie mam trackera 400

 

Zgadzam się ze mogłeś wycisnąć 700 MHz na pamięciach i nie było widać artefaktów w grze. Sam też tak miałem. Ale w 3DMarku artefakty sie na pewno pojawią. Moim zdaniem nie ma sie co kierować 3DMarkiem, tylko podciągać ustawienia zegarów odpowiednio wysoko do każdej gry. Każda gra zareaguje inaczej na dane częstotliwości zegarów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale smęcicie-zmieńcie sobie timingi na te podawane w temacie o 6600/6600gt i 700 spokojnie wycisnie sie-niestety bez radiatorków to raczej tylko do testów bo po 30-40min pojaiwają już sie arty :-|

CZemu ten badziwny wentyl memki zasłania :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam nawiew na niej i temp mam okolo 47C max to chyba 60 ale i tak mysle o radiatorach na pamieci.. i czy jesli kupowac to miedziaki czy aluminiowe tez dadza rade :) :> ??

 

http://www.allegro.pl/item91262644__uniwer...zy_mosfety.html

 

http://www.allegro.pl/item89933148_radiato...iki_super_.html

 

http://www.allegro.pl/item91876605_pentagr...zt_niebies.html

 

te najlepsze, ale cena..i troche wymiar nie pasuje do moich pamieci bym musial podcinac: http://www.allegro.pl/item89802098_revolte..._f_ra_w_wa.html

 

niby takie gowienko a drogie :P heee

 

edit: troche czasu by zajelo przeczytanie 183stron 6600/GT

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak beznadziejna-to są timingi z lepszych kosci ściagniete i tyle...

 

włąćzasz nibitor dajesz na autoselect timingset i zmieniasz:

 

NV_PFB_TIMING0 : 060E1814

NV_PFB_TIMING1 : 05010406

NV_PFB_TIMING2 : 20240406

 

jask sie sprawdzą to sobie bios wyedytuj...

A w 6600 przy szynie 128 bit każdy mhz na pamięci zwiększa przepustowość wieć nawet kosztek timingów naprawde warto i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...