Skocz do zawartości
emilooos

Gigabyte 6600 Turbo Force Edition

Rekomendowane odpowiedzi

witam

podpis jeszcze nie wyedytowany ale jestem posiadaczem tematowej karty gigabyte 6600 128mb turbo force (silent pipe - cicha pipa :D ) na PCIE. - i moje pytanie - bo cholerka niepokoi mnie to i denerwuje przy wyciszonym kompie - grafika podczas wyświetlania zmian na ekranie syczy, skwierczy, - coś takiego, wydaje z siebie odgłosy... ktoś jużtak miał z tą kartą? co z tym fantem zrobić? niechce wysyłać grafy odrazu na gware... a moze to sprawa mobo - siedze na dfi nf4 ut ultra-d i nie mam podpiętych tych dodatkowych zasilań... jeszcze spróbuje je podpiąć

poradźcie coś, plz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

unckle jesteś moją bratnią duszą :lol:

 

mam to samo... spróbuj odpalić speedfana i jakies inne okno. teraz speedfanowi daj wykresy, niech cos wyswietla i posuwaj troche tym drugim oknem po obszarze gdzie speedfan ma wykresy. Nie dosc ze wtedy uzycie procesora wzrasta do okolo 30% (???) to na dodatek ta karta cholernie... jakos tak robi trrrrr jak pc speaker gdy chcesz przewijac jakis tekst a juz jestes na koncu. Przy przewijaniu, zwłaszcza przesuwaniu jakichś obrazów też tak mam. Za pomocą rolki to jeszcze, ale przy użyciu pasków głośno tak robi. W 3DMarku to czasami. A od reinstalki to szczerze mowiac jeszcze tego nie mialem... zaraz potestuje :) moze to cos ze sterownikami od nvidii... ale wkurza mnie to bo hardkorowo wyciszam kompa i wiem ze jak juz zmoduje wiatraczek na dfi i umieszcze dysk na gabce albo go podwiesze to to bedzie najwieksza przyczyna halasu. Ale teraz jakos mam inna wersje sterow od nvidii i chyba to nie wystepuje... jeszcze potestuje i powiem.

 

Ja mam podpiete te dodatkowe zasilania, nie wydaje mi sie zeby z tym cos bylo na rzeczy, a tak nawiasem mowiac to lepiej je podepnij, moze bedziesz mial wieksze max OC ;)

Edytowane przez jediknight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej jediknight!

moze we dwójke damy rade szybciej rozwiązać ten problem :)

- pociągnąłem właśnie stery 71.89 i sprawdze co bedzie sie działo na nich.

-złącza dodatkowe podepne przy następnym odpalaniu kompa, ale widać ze to raczej nie w tym rzecz, tak samo co do zasilacza mojego - problem jak widać nie leży w 20pin atx, bo jak na szybko kojarze to twój tagan ma 24pin...

hmmm... kolejna rzecz to głupi pomysł - bo ja mam grafe nie przykręconą i jeszcze sobie tak krzywo siedzi w tym slocie... ale skoro masz grafę w budzie i masz to samo to ten motyw odpada...

hmmm... u mnie przynajmniej narazie nie słychać tego tak mocno jak pc speakera... trzeba sie wsłuchać zeby usłyszeć, ale w nocy juz wnerwia

przypominam ze komp na pająka obok mnie lezy:D

cóż, narazie pare rzeczy do wykonania, jak zrobie bedziem myśleć dalej

ps - jedi - weś napisz jeszcze o tym problemioe w temacie o dfi - ja juz pisałęm ale jakoś bez odzewu, tam sie wypasieńcy w markach ścigają :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie sadze ze to problem z dfi, raczej z karta... hmm sprobuje ja mocniej wsadzic moze to cos da... ale co tam ma sie ruszac w slocie przy przeciaganiu okna to ja nie rozumiem :lol:

 

ja mam teraz te stery ktore sa na plytce od dfi (wersja angielska) i powiem tak: problem mniejszy, ale wciaz dostrzegalny. Jutro albo pojutrze zmeniam system na xp-x86 to dam znac co tam slychac. (doslownie i w przenosni :D

 

jak juz mowilem to nie problem z dfi ale moze by przyciagnac ich uwage bo sie znaja... o to Ci chodzi? :D

Edytowane przez jediknight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- sprawa wygląda dziwnie - sprawdź to i sięprzekonaj: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=104130&st=3360 - początek historii od posta #3388 - widać ze nie tylko my jedi mamy tego typu problem...

jak narazie zmieniłęm stery od grafy i od nf4 i kupa nic nie dało,

a jak komp był bez sterów to nie syczało...

-heh - ja też nie wiem co ma sięruszać przy przeciąganiu okna, mówiłem ze to głupi pomysł... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Też jestem posiadaczem Gigabyte GeForce 6600 z Silent Pipe - i mam ten sam problem co Wy.

Przy przewijaniu stron www karta wydaje dźwieki brzmiące jak skwierczenie. Słychać to na szczęście tylko w przypadku niektórych stron - na jednych wcale, na innych dźwięk jest bardzo wyraźnie słyszalny.

Kombinowałem z podłaczaniem dodatkowych napięć na mobo DFI nf4 SLI-DR - flop dla wentyli i dodatkowy molex dla grafy - niestety nic nie pomaga. Tak samo jest ze sterami - różne kombinacje ForceWare i żadnej zmiany! :angry:

Myślę, że to po prostu taki urok tej karty - a szkoda, bo kupilismy przecież ciszę!

Czy ktoś zauwazył może jak wygląda problem tego skwierczenia przy podkręconej karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha... tego jeszcze nie bylo zeby grafa skwierczala :)

 

Pewnie znowu gigabyte sp...rzyl sprawe, ja sam qpilem kiedys plyte glowna gigabajta i na niej za cholere nie chcialy pamiatki w dualu jechac (a na DFI bez problemu) ,wiec u nich chyba wszystko jest mozliwe...

 

Ja na podstawie wlasnych doswiadczen odradzam kupowanie CZEGOKOLWIEK Gigabyte'a...

 

Sam mam 6600GT ale XFX-a i zadnych dzwiekow nie wydaje, a kreci sie o wiele lepiej niz jakikolwiek Gigabyte...

 

A jedynym wyjasnieniem tego syczenia jak dla mnie jest hitpajp, moze on takie dzwieki wydaje, chociaz jesli tylko przy przesuwaniu okien to dziwne :-| Proponuje podmienic na niej chlodzenie i wtedy sprawdzic.

 

Swoja droga sa takie same Gigabyte'y ,ale ze zwyklym chlodzeniem, sprawdzcie czy na nich tez syczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze by ja "podkrecic" na 100/200? w ten sposob, jesli to podziala, przynajmniej w windows bedzie cicho, a nie udawajcie, ze jestescie hardcore gamers skoro ja kupiliscie...

 

@LuSo: prawdopodobnie w ogóle niesłyszalne jeśli nie wyciszasz kompa.

 

ja sie wieczorem zapytam (a raczej najpierw poszukam) na silentpcreview.com, na forum... jesli tam nikt nie wie to znaczy ze sprawa przegrana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha... tego jeszcze nie bylo zeby grafa skwierczala  :)

 

Pewnie znowu gigabyte sp...rzyl sprawe, ja sam qpilem kiedys plyte glowna gigabajta i na niej za cholere nie chcialy pamiatki w dualu jechac (a na DFI bez problemu) ,wiec u nich chyba wszystko jest mozliwe...

 

Ja na podstawie wlasnych doswiadczen odradzam kupowanie CZEGOKOLWIEK Gigabyte'a...

 

Sam mam 6600GT ale XFX-a i zadnych dzwiekow nie wydaje, a kreci sie o wiele lepiej niz jakikolwiek Gigabyte...

 

A jedynym wyjasnieniem tego syczenia jak dla mnie jest hitpajp, moze on takie dzwieki wydaje, chociaz jesli tylko przy przesuwaniu okien to dziwne  :-| Proponuje podmienic na niej chlodzenie i wtedy sprawdzic.

 

Swoja droga sa takie same Gigabyte'y ,ale ze zwyklym chlodzeniem, sprawdzcie czy na nich tez syczy...

1505947[/snapback]

HeatPipe powodem trzeszczenia? :lol: jak jakiś płyn może być powodem odgłosów takiego MECHANICZNEGO trzeszczenia? :lol: Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zaznaczyc, ze ten plyn w hitpajpie niby paruje, wiec moglby jakies odglosy wydawac (syczec). Mowie, nie zaszkodzi sprobowac z innym chlodzeniem, takie sa moje przypuszczenia, chociaz watpie zeby to cos dalo, pewnie zrodlo tych dzwiekow tkwi w elektronice...

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zaznaczyc, ze ten plyn w hitpajpie niby paruje, wiec moglby jakies odglosy wydawac (syczec). Mowie, nie zaszkodzi sprobowac z innym chlodzeniem, takie sa moje przypuszczenia, chociaz watpie zeby to cos dalo, pewnie zrodlo tych dzwiekow tkwi w elektronice...

1506000[/snapback]

Ale to nie syczy, zrozum... To jest dźwięk jak dla mnie przypominający kręcenie rolką w starej myszce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wozag ty nie cwaniakuj jak to się twój sprzet kręci, a teorie ze to heatpipe to są śmiechu warte - to czemu syczałby tylko przy przesuwaniu rolką?

u mnie również nic się w tej sprawie nie ruszyło.... podmianki sterów, podłączanie dodatkowego zasilania mam za sobą, i konczą mi się pomysły...

- ale co mnie dziwi - poruszyłem temat w topicu o dfi i tam ludzie sięwypowiadają ze im piszczą takie karty jak radki z serii X ... oraz np 6600gt, 6800...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to to się nazywa coil whine (jęk cewek :D) i spotykane jest często w psu i mobo... hmm poszukam na spcr

1506602[/snapback]

Czytam tak ten topic i sobie myślę... niektórzy to mają problemy :lol: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam tak ten topic i sobie myślę... niektórzy to mają problemy... to do Ciebie

 

i tyle wniosłeś do dyskusji że aż!

1506893[/snapback]

Ech... tak sobie pozwoliłem na ironię :lol: Na żartach się nie znasz :blink: Poza tym akurat rozbawił mnie ten topic :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to załozyciel tematu sie tez odezwie [; Witam wszystkich.

I co moje oczy widzą, mój problemik :)! Mam/Miałem? to samo...

Sprawa wygladała tak, ze przeusuwanie paska ie powodowało takie bzzz ;]

Równiez podczas update'owania steama miałem takie bajery, okienko od steama na pulpicie = syczenie, okienko zminimalizowane = brak syczenia :D

Jakoś z tym problemem zyłem i szczerze powiedziawszy o nim zapomniałem. Może dlatego, ze teraz ciągle słuchawki na pysku siedzą, a może problem ustąpił ?

Stery 71.89 wqhl. Ktoś mi rzucił teorie, ze to dzwięk od zasiłki (?), cewki na mobo (?), w heatpip'a wątpie. Sam umieram teraz z ciekawosci czy jest jeszcze ten problem :D Zaraz obadam ;] Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emiloos daj znać czy cie bolą oczy od tej karty i jaki masz monit

 

wogóle - czy ból oczu to przypadłość tylko 6600 czy jeszcze jakiś? jak to jest z waszego doświadczenia?

i jeszcze - jak jest z syczeniem i bólem oczu na 6600gt szczególnie od gigabyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego prawie wogóle nie słychac ale da się usłyszeć :D

mam też tą karte i na płycie Gigabyte GA-K8NF (shit) właśnie to miałem, na początku nie wiedziałem co to jest (1 raz sie z tym spotkałem) ale tak wyszło że mam nową płyte Asus A8N-E i teraz tego dźwięku nie mam

 

Edit:

przyłożyłem ucho do obudowy i zacząłem przewijac strone rolką myszki i jednak jest,

dla mnie jest to tak: miałem płyte Gigabyte chłodzoną radiatorem i tylko 1 wiatrak box z A64 i było słychać, teraz na Asusie jest mały wiatrak na chipsecie + box na A64 i wogóle nie słychac (trzeba przyłożyć uch do obudowy żeby słyszeć) bo jest minimalny wiekszy hałas dlatego dźwięk znika w tłumie <_<

Edytowane przez marcin.mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiesz na to że ja mam:

 

2x nexus 120mm @ ~8V (800 rpm mniej wiecej, 2x 20 dBA = 23 dBA)

freezer 64 @ ~6V (??? rpm, ~19 dBA)

dysk (~22 dBA)

Tagan (~21 dBA)

 

razem ~27 dBA (to jest tyle ile ma sam jeden Freezer na 9V), i to cholerstwo bardzo dobrze słychać... ehh

 

ktoś wie czy można oddać na gwarancję z tego tytułu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...