Skocz do zawartości
emilooos

Gigabyte 6600 Turbo Force Edition

Rekomendowane odpowiedzi

panowie - spróbujcie zmienićsobie poziom sygnału wejściowego w monitorze z 0,7v na 1v - nie jestem do konca pewien ale moze to być pomocne w rozwiązaniu problemu z bolącymi gałami, albo mi sięwydaje... sprawdźcie i ajcie znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiesz na to że ja mam:

 

2x nexus 120mm @ ~8V (800 rpm mniej wiecej, 2x 20 dBA = 23 dBA)

freezer 64 @ ~6V (??? rpm, ~19 dBA)

dysk (~22 dBA)

Tagan (~21 dBA)

 

razem ~27 dBA (to jest tyle ile ma sam jeden Freezer na 9V), i to cholerstwo bardzo dobrze słychać... ehh

 

ktoś wie czy można oddać na gwarancję z tego tytułu?

1509387[/snapback]

może ja mam jakąś cichą odmiane bo nie słychać albo to tez od płyty zależy bo poprzednio było wyraźnie słychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dany2006:

Ja mam tą kartę i na RUBIkON'ie 350W karta nie działała. Co do sterowników to nie wiem bo używam 71.89 i ogólnie jestem z nich zadowolony tylko nie wiem gdzie oni mają te ponad 70 profili gier bo ja widzę ok. 34 :mur: Wszystkie nowe gry będą śmigać. Mi GTA San Andreas chodzi płynnie na max detalach + aa8x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dany2006, ale swoj cfg opisałeś :o bez kręcenia, pewnie i uciągnie.

pawel7332, aa ustawiałeś z poziomu sterów? bo w grze o ile sie nie myle, są 3poziomy, przy czym pierwszy odp. AAx2, drugi odp. AAx4, a trzeci AAx6, którego grafa nie obsluguje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z poziomu sterów. A co do ForceWare 77.72 to ściągnęłem ze strony NVIDII i są bardzo dobre. Jest nawet zakładka do podkręcania karty w obrazie 3D i 2D. Można ustawić tak że podkręcone zegary będą ładowane automatycznie przy każdym starcie Windowsa. Aha można sprawdzić maxymalne częstotliwości zegarów przy których karta będzie prawidłowo działać bez żadnych artefaktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z poziomu sterów. A co do ForceWare 77.72 to ściągnęłem ze strony NVIDII i są bardzo dobre. Jest nawet zakładka do podkręcania karty w obrazie 3D i 2D. Można ustawić tak że podkręcone zegary będą ładowane automatycznie przy każdym starcie Windowsa. Aha można sprawdzić maxymalne częstotliwości zegarów przy których karta będzie prawidłowo działać bez żadnych artefaktów.

1511776[/snapback]

Hehe ;) Przecież te "nowości" były i w poprzednich wersjach sterów :)

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wszystkie od 71.24 i w żadnych nie było możliwości podkręcania ( jedynie V-Tuner 2 ) W taki razie miałem jakieś buble :mur:

1511955[/snapback]

Te możliwości pojawiają się, jak w zakładce NVTweak(poprzez uruchom.../ regedit) w rejestrze dodasz klucz CoolBits ;)

 

No chyba ,że nawet po tym nie miałeś tych zakładek. Jeśli tak to dziwne conajmniej :blink:

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoje 6600 gb turboforce odesłałem, teraz nie wiem na co sięzdecydować: 6600GT Gigabyte lub winfast albo x700PRO... co brać?! co lepsiejsze bedzie do grania, ale zastrzeżenie jest takie - nie chce sięznowu naciąć na problem ze bedą mnie oczy bolały!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeForce 6600 Gigabyte GV-NX66128DP-2 128MB (128-bit) TV/DVI (PCI-E)

 

Ta karta też ma turbo force tylko nie ma pasywnego chłodzenia. Ktoś mi powie co TO za stwór?? Kosztuje jak na komputronik to o 200 zł (Trzeba będzie poszukać ceny tego cuda na innym sklepie) mniej od 6600GT ale taktowanko 450/1000 mnie ciekawi bo jak GT ma 500/1000 czyli niewiele więcej. największa różnica to chyba pamiątki bo DDR a GDDR3. Co o tym sądzicie??

 

P.S. mam jeszcze jedno pytanko czy na 6600 turbo force z sailent pipe będzie dobrze pasować takie coś????

Edytowane przez frogkiller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewarte ceny raczej. Jeszcze 200 zyli i masz X800 pasywne Gigabyte'a. A normalne 6600 passive turboforce masz za 440 zł. Też mnie dziwią te zegary pamięci... ale jak wiadomo oznaczenia DDR nierzadko wodzą na manowce ;) a tu jest dokładnie 500 a 1000...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuję programu który obniżałby częstotliwosć rdzenia przy pracy w 2D coś takiego jak atitool, czy znacie jakis taki program żeby to robił automatycznie, albo czy można to zrobić w sterownikach??

1522309[/snapback]

no wlasnie po dodaniu rega coolbits nie powinno byc czasem w zakladce clock frequency settings opcji dla czestotliwosci podczas pracy w 2d/3d ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem <_< Posiadam taką kartę GV-N66128DP i zauważyłem że po przekroczeniu 60*C strasznie traci na wydajności w wymagających grach. Moje zegary to 450/650 lecz nawet na standardowych 450/500 też tak się dzieje tylko po dłuższym czasie. W windowsie mam 56-57*C więc długo płynnie sobie nie pogram :angry: Też tak macie ???? Czy problem rozwiąże założenie radiatorów na górne pamięci i postawienie jakiegoś wentyla obok lub pod kartą ????

Edytowane przez Pawel7332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem sobie tą karte i..... grzeje się jak diabli, radiatora po godzinie gry

w GTA:SA ledwo można dotknąć, nawet przy otwartej obudowie:/

 

w ogóle to cała karta jest gorąca i zwiększa mi temperature w kompie dość znacznie, tak że obudowa jest bardzo ciepła

 

zaznaczam, iż jej nie podkręcałem

 

zresztą podczas normalnej pracy tez jest nie dużo lepiej

 

sęk w tym, że karta jest stabilna i poza tą temperaturą nie mam z nią żadnych problemów.... wymieniać ją, czy ten typ już tak ma ?? boje się że przy takim nagrzewaniu długo mi nie pociągnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci nie pociągnie to pojdziesz na gware z nią, proste <_< Na gware nie masz co sie udawać z nią, chyba, że zauważyłeś na prawde jakieś dolegliwości.

A grafa już raczej tak ma, czymś się płaci za ciszę w komputerze...

Może mam jakiś wyjątkowy egz. ale ludzie, mam sprzęcik jak niżej, jedyne co u mnie wieje to BOX i Arctic Fan Pro TC pod dyskiem, a karta jak letnia tak letnia. Wreszcie się zmusiłem do pomiaru temp. zaraz to uczynie ;)

 

edit: No i jestem, odblokowane :) 55 Celsjuszów :) I to jest gorąco, po całym dniu włączonego kompa praktycznie, z kilkoma przerwami na CS Source? ;]

Postanowiłem się wziąć za tą grafe, zaraz pokręcimy, benciach!emy, pomierzymy.

Pozdrawiam.

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam karte miesiąc i jestem zadowolony, grzeje się troche ale przecież nie bede tam dotykał ciągle i sprawdzał w razie czego mam 2 lata gwarancji, wszystkie gry najnowsze chodzą na full detale i jest spoko, stabilna i wszystko OK, polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oto chodzi ;)

Dorzucam mały teścik razem z temperautrami:

Counter Strike Source Video Stress Test

Ustawienia: 1024x768, All Medium (?), AAx2, AFx4, V-Sync OFF, Simple Reflections - to i tak nieważne... ->

450/500 - 88.18FPS - 63C (odrazu po tescie)

500/600 - 101.52FPS - 66C (-||-)

Co do OC to karta jeszcze może ofcourse ;) Ale nie wiem jak będzie z tempami, jutro sie za to wezmę.

Next tests comming soon, zebrane edytuje w pierwszy post potem.

Aaa, także o utracie wydajności po przekroczeniu progu 60C nie ma mowy w moim przypadku. Jest taka sprawa, grając w CSS często grę minimalizuje (co zdrowe nie jest) i tak kilka razy pod rząd, pamięć sama się 'zżera', ze tak powiem, ubywa jej, no i potem slynne spadki, tak przynajmniej jest u mnie :) pozdro

 

edit: Jeszcze mi sie przypomniało co do ustawień 2d/3d, no wlasnie, czym? PowerStrip'em probowałem, nie wyszło, jakieś pomysły? No i jeszcze...czy zalozmy 2d - 400/500 3d 500/600 nie bedzie za duzym skokiem? I jak takie skoki znoszą grafiki ?

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj Riva Tuner i w tedy w sterownikach będziesz miał opcję 'USTAWIENIA CZĘSTOTLIWOŚCI ZEGARA', w której ustawiasz parametry karty w trybach 2D i 3D. A co do 2D 400/500 i 3D 500/600 to w ten sposób Ci nie wyjdzie. Jeżeli podkręcisz pamiątki do 600 to będą one w obydwu trybach takie same :mur: Zmienna zaś będzie wartość rdzenia czyli np. 2D - 400/600 a 3D - 500/600.

Nie wiem czy innymi programami można to zrobić inaczej ale z poziomu sterów tylko tak :wink: Aha jeżeli nie chcesz mieć tego Riva Tuner to po tym jak ukaże Ci się ta nowa zakładka to Rivę możesz usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj Riva Tuner i w tedy w sterownikach będziesz miał opcję 'USTAWIENIA CZĘSTOTLIWOŚCI ZEGARA', w której ustawiasz parametry karty w trybach 2D i 3D. A co do 2D 400/500 i 3D 500/600 to w ten sposób Ci nie wyjdzie. Jeżeli podkręcisz pamiątki do 600 to będą one w obydwu trybach takie same mur.gif Zmienna zaś będzie wartość rdzenia czyli np. 2D - 400/600 a 3D - 500/600.

Nie wiem czy innymi programami można to zrobić inaczej ale z poziomu sterów tylko tak icon_wink3.gif Aha jeżeli nie chcesz mieć tego Riva Tuner to po tym jak ukaże Ci się ta nowa zakładka to Rivę możesz usunąć.

mam sterowniki 77.72 i rivatuner 2.0RC15.6 i jakoś nie moge doszukać sie tej opcji, mam tylko ustawienia dla trybu 3D. Czy jest na to jakis inny sposób lub program który automatycznie bedzie mi przestawiał taktowanie w trybach 2d/3d?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do Rivy i obok napisu FORCEWARE DETECTET kliknij na taki jakby trójkąt, otworzy ci się zakładka z której wybierz SYSTEM SETTING ( obrazek karty graficznej ) a następnie zaznaczy kwadrcik z napisem ENABLE DRIVER-LEVEL HARDWARE OVERLOCKING. W nowym okienku kliknij DETECT NOW, wyjdź z rivy i w sterownikach masz ustawienia dla 2D i 3D :lol: PROSTE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...