Skocz do zawartości
emilooos

Gigabyte 6600 Turbo Force Edition

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra!

zalozmy ze wgralem sobie tego biosa z tymi timingami ale gdzie mam przzetestowac ile moge dac na pamieci??!! bo jedni mowia tak a inni tak!

jedni mowia zeby sprawdzac w 3dmarku03 test Mother Nature a inni mowia zeby pograc troche i szukac artow!

u mnie jest tak ze na pamieciach jak dam 675 to w 3dmarku arty a jak gram na 685 np. w NFSMW to ich nie ma!!!

no i czym sie teraz mam sugerowac??

a co z testowaniem GPU?? ja testuje w AtiTool bo podobno najlepiej wygrzewa!!!

co o tym myslicie? jakies propozycje??

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmienilem timingi i nie mialem nawet 1pkt w testach wiecej :( nie wiem czemu.. wogule to mam bios zablokowany bo nie moge zmieniac napiecia.. wiec prosze dajcie jakis dobry biosik pod PCI-E szukalem wczoraj na egielda ale tam byl tylko pod AGP :(.. tu tez nie widze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmienilem timingi i nie mialem nawet 1pkt w testach wiecej :( nie wiem czemu.. wogule to mam bios zablokowany bo nie moge zmieniac napiecia.. wiec prosze dajcie jakis dobry biosik pod PCI-E szukalem wczoraj na egielda ale tam byl tylko pod AGP :(.. tu tez nie widze..

zmiana timingow nie musi Ci dac wzrostu wydajnosci! celem zmiany jest lepsze podkrecenie pamieci!!! jak zmiana pomoze podniesc OC na pamieciach to wtedy skoczy Ci wynik w gore bo bedzie wieksze wykorzystanie magistrali pamieci!!

 

a na stronie egieldy jest biosik od Leadteka co robi 700Mhz na pamiatkach! sciagnij i sproboj na swoim takich timingow jak tam sa!!

a tak a propos to radze Ci nie wgrywac biosu z PCI-e na AGP :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja szukalem i nie moge.. pewnie masz go na dysku podeslal bys na email? ja mam karte na PCI-E :) wiec n/p :D zmienie timingi na swoim biosie i zobacze czy sie lepiej podkreci.. :D tylko jakos pod wieczor :) pozdro

 

Jooseep@op.pl

 

 

____

hee :/ zmienilem timingi na 2,8ns i w 3dmarku03 nawet przy 380mhz obraz skakal czasem.. chyba nic to nie dalo..

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o testowanie timingów to gdzieś w wątku 6600/6600GT i 6600GT napisałem małe FAQ,które może byc pomocne-zwłaszcza jaj ktoś ma słabe pojęcie o co w tym chodzi.

Jeśli chodzi o hynixy montowane na 6600/R.9550 to występują one w kilku odmianach(5ns-2.5ns) ale są to te same kości.Ostatnio znalazłem dane techniczne tych pamięci takze moge je zapodac(ale tabela na poprzedniej stronie wystarczy-póki co ,bo wielu timingow i tak nie można rozszyfrować)).

 

Tu przykładowe timingi ,których używam obecnie-są nieznacznie poluzowane.Generalnie nie ma co spodziewać się wzrostu punktó w w 3dmarku,bo może go nie być,ale wystarczy włączyć FSAA(czy to w 3dmarku czy w grze) ,żeby rożnice się uwidoczniły-oczywiście pod warunkiem,że pamięci na lużniejszych będą leppiej się kręciły.Nie ma sensu luzowac timingów po to by potem nie kręcić pamieci.

Nibitor->Timings->Autoselect timings(Select Device-OK)->Test timings->Get timings->wpisujemy:

TIMINGSET0- 060C1612

TIMINGSET1- 05010406

TIMINGSET2- 20240406

(tRC 18 , tRFC 22 , tRAS 12,tRP 6 , tRCDRD 6 ,tRCDWR 4, tRRD 4)

Następnie ->Set Timings->OK.

I timingi są ustawione bez flashowania karty(oczywiście po restarcie będą standartowe).Po przetestowniu można je wpisac na stałe(bądź nie).

 

Te timingi nie muszą nic dać-bo wystarczy ,ze pamięci są niższej jakości lub układ ich zasilania jest uboższy i pamięci nie bedą się podkręcać,na to może pomóc dopiero Vmod-ale i tak 100% pewności nie ma.

Dla przykładu moje podkręcały się max.do 675(~340Mhz),po zapodaniu tych timingów powyżej poszły na 740(370Mhz) więc nawet sporo.(po Vmodzie moze pojdą więcej-a zdarzały się ze 3,6ns szły na DDR800(400Mhz)po vmodzie i poluzowaniu timingów.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o testowanie timingów to gdzieś w wątku 6600/6600GT i 6600GT napisałem małe FAQ,które może byc pomocne-zwłaszcza jaj ktoś ma słabe pojęcie o co w tym chodzi.

Jeśli chodzi o hynixy montowane na 6600/R.9550 to występują one w kilku odmianach(5ns-2.5ns) ale są to te same kości.Ostatnio znalazłem dane techniczne tych pamięci takze moge je zapodac(ale tabela na poprzedniej stronie wystarczy-póki co ,bo wielu timingow i tak nie można rozszyfrować)).

 

Tu przykładowe timingi ,których używam obecnie-są nieznacznie poluzowane.Generalnie nie ma co spodziewać się wzrostu punktó w w 3dmarku,bo może go nie być,ale wystarczy włączyć FSAA(czy to w 3dmarku czy w grze) ,żeby rożnice się uwidoczniły-oczywiście pod warunkiem,że pamięci na lużniejszych będą leppiej się kręciły.Nie ma sensu luzowac timingów po to by potem nie kręcić pamieci.

Nibitor->Timings->Autoselect timings(Select Device-OK)->Test timings->Get timings->wpisujemy:

TIMINGSET0- 060C1612

TIMINGSET1- 05010406

TIMINGSET2- 20240406

(tRC 18 , tRFC 22 , tRAS 12,tRP 6 , tRCDRD 6 ,tRCDWR 4, tRRD 4)

Następnie ->Set Timings->OK.

I timingi są ustawione bez flashowania karty(oczywiście po restarcie będą standartowe).Po przetestowniu można je wpisac na stałe(bądź nie).

oki!! wiec ustawiam sobie takie timingi i co teraz??

widze ze jestes obcykany z tym tematem wiec pytam juz dla pewnosci a takze dla innych : Gdzie najlepiej testowac pamieci ze wzgledu na artefakty??

Najlepiej jakbys podal jakis konkretrny program ewentualnie test!!!

dzieki i pozdro B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki!! wiec ustawiam sobie takie timingi i co teraz??

widze ze jestes obcykany z tym tematem wiec pytam juz dla pewnosci a takze dla innych : Gdzie najlepiej testowac pamieci ze wzgledu na artefakty??

Najlepiej jakbys podal jakis konkretrny program ewentualnie test!!!

dzieki i pozdro B)

nic nie daja specjalnie mi przynajmniej te timngi około 7-10mhz na memkach, 3d mark najlepszy, ale najlepiej jest jak w grze sprawdzisz, jak pograsz godzine i nie bedzie artów to znaczy ze jest ok :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi zmana timingów dała ok 50 mhz więc warto...

 

acha znalazłem sposób na wyjca na gpu- pod grafą jest wentyl 80mm na śledziu puszczony na 5v...

W rivie ustawiłem zę w 2d ma wyłączać tego na karcie wyjca..Temperatury jedynie pare stopni wzrosły...

w 3d włącza sie ten na karcie i grzeje sie rdzeń nawet mniej niz poprzednio dzieki tej 80-tce..

 

acha wyedytowałem sobie biosik sparkla- timingi luzniejsze inne taktowania i id karkty... O/c na poziomie tego biosu leadteka 1.4v... Szkoda tylko,zę na nim też miga monitor przy wchodzeniu w ustawienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem tu nowy i powiem ze tez mam tą karte tylko i mam jeden problem z Vtunerem 2

dlaczego jak podkrece rdzeń i dam save a potem podkrece pamieci i tez dam save i po jakims czasie chce wlączyc te ustawienia to jak dam load przy obydwóch to tylko jeden sie załaduje jak po O/C a drugi jest default <_<

czy ktos wie jak to zrobic?

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mam problem.. wczesniej wgrywalem sobie normalnie biosiki a teraz po wlaczeniu nvflash error o tresci

 

NVIDIA firmware update utility (Version 5.13)

co to? od czego to spowodowane i czy moge jakos to ominac by wgrac sobie biosik? robilem execute upade w VGA utility, moze od tego? eh

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tą kartą mam problem, że sama zmienia mi się jasność obrazu. Czy wy też tak macie? Jest to trochę denerwujące. Czy wiecie jak na to zaradzić?

Edytowane przez sfix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gorącą macie rurkę heat pipe? Ja jak ją dotknę tak po np. 30min a moze i nawet mniej grania np. w Call of Duty 2 to po trzymaniu palca na niej tak ze 4 sek zaczyna mnie parzyc! czy to normalne? a nie wiem jaka jest temp. bo nie odblokowywalem i raczej nie bede tego robil...a co do pamieci to na 500/600 przy graniu np.3h w CoD2 one sa letnie (letnie-np. temp.ciala )....dziwne i wlasnie mnie ta rurka martwi bo to tak od rdzenia idzie chyba co.... i tam moze byc kaszana jak to tak parzy .

 

 

P.S. Wystarczy z boku nawiew AC Fan pro TC 80mm ?Bo jak wiadomo on tak sie kreci 1400-1500 w budzie, wystarczy to tak na grafe? (bedzie centralnie na rurke z boku wial i przy okazji po pamiatkach i radiatorze) Bo mam taki wiatraczek jeden wyciagajacy z budy i drugi mi lezy . Za odpowiedz bardzo dzieki!!

Edytowane przez Vitton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakim sposobem ale czasem everest ultimate pokazuje temp. GPU :) mimo że czujnik jest zablokowany - u mnie pokazał 50st w Idle to raczej nie możliwe by aż taka była, ale tak jak pisze (czasem) bo włączam ponownie everesta i już tego GPU nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie gdzie najlepiej dac nawiew? gora, dol, bok ? ja aktualnie sobie podlaczylem tak:

 

post-136119-1144240326_thumb.jpg post-136119-1144240338_thumb.jpg post-136119-1144240349_thumb.jpg

 

zdjecia troche lipa jakosc bo telefonem robilem.. wzielem przykrecilem wentyl do wejscia PCI i polaczylem ta oslonka od otwory na paci by wentyl byl lekko w powietrzu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dal go tak by wial rowniez na mobo tak po srodku gdzie jest zgiecie rurki pipe..i tak zrobie u siebie...wieje na oba radiatory i po pamiatkach tez do tego na chipset przy moim DFI. tylko z eja zamontuje raczej 120mm a nie te 80..sie zobaczy... P.S. To jaka macie te rurke goraca? tak ze parzy po kilku sekundach trzymania za nia? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak ...tylko moze troche lekko w prawo go zeby zachaczal pamiatki..dlatego ja zamontuje 120mm na 120mm wiatrak. (zastanawiam sie nad tym AC co za 18zeta jest ) 1500rpm styknie.Acha tylko pamietaj zebys mial za wiatrakiem jakies otwory chociaz zeby mial skad czerpac jako tako chlodne powietrze. Ja wytne chyba Otwor na plexe i w plexie zamontuje tego wentyla.

 

P.S. Jak pamiatki masz chlodne to nie przesuwaj go niech wali tak jak masz teraz :) Heheh baniowy ten śledz :P

Edytowane przez Vitton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i git :D Radiator tez masz zimny bo przeciez wiatrak owiewa go proste :) No to ja jednak zainwestuje w plexe i 12cm wentyl.

 

 

P.S. Jak mas zramy ustawione? 166 czy 133?

Edytowane przez Vitton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ze jak dalem radiator pod grafike to mam teraz po 30minutowym graniu w nfdmw 56C :) prawie o 10 mniej niz jak byl radiator z boku.. bo pewnie ostro sie grzal rdzen i ustawilem sobie tak ze wieje na pamieci i na rurke..:)))

 

pamieci mam na 100mhz bo sa to 333mhz .. po podkreceniu procka mam 150mhz na pamieciach, a wlasnie moze od ciebie sie dowiem.. czy moze cos sie stac jak np. dam napiecie na ram 3V? bo jak dam 3V to lepiej mozna procka krecic..napisalem posta w dziale ram ale nikt nie odpisuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ja bym nie ryzykowal...a jakie teraz masz napiecie? podnos powoli i sprawdzaj ..tak chyba najlepiej a to tez zalezy jakie masz pamieci. Walnij fote jak teraz masz dokladnie ten wiatrak skoro ci jeszce o 5 w sumie o 10 stopni obnizyl.

 

Acha...po co ci krecic jeszcze proca? nie styka ci tak jak masz?

Edytowane przez Vitton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie bede go krecil bardziej tylko zaowazylem ze przy wiekszym napieciu maja wieksza wydajnosc..

 

 

a wiec podsumujac:

 

@wentyl pod spodem

+ tego ustawienia jest mniejsza od bocznego az o 8-10C w stresie

 

@wentyl bokiem

+ to jest to ze chlodzi jeszcze chipset i procek co dawalo mi mniejsze temp. 34 procka i 32 chpsetu a po podlaczeniu pod spodem mam 36 procka i 36 chipsetu

 

temp grafiki teraz w standardzie przy zamknietej obudowie to 45/46 wacha sie..

 

post-136119-1144329807_thumb.jpg post-136119-1144329816_thumb.jpg

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...