Skocz do zawartości
emilooos

Gigabyte 6600 Turbo Force Edition

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko było by wporządku ale ta karta gf6600 skwierczy jakbym jajecznice smażył :mur:

przy przewijaniu rolką, przy 3d markach i przy grach np. FEAR i zmianie opcji nie daje żyć

mam wyciszonego komputra, Freezer 64 PRO pasywnie chłodzi, 2x PAPST NGLLE te 9dB i Fander 120mm na LOW, pasywny zalman na NF4Ultra

i najbardziej to skwierczenie jest dokuczliwe, co do bólu oczu to nie zaobserwowałem mam monitor LCD

 

PS. Nawet gdy nie zmieniłem jeszcze chłodzenia dla nforce4 i miałem tam wiatraczek Asusowy (suszarka na 6000obr) było to słychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

:)

Ja zastanawiam się nad zakupem GV-NX66256DP2, czyli wersji 256 MB.

Wiem że większość z Was uważa, że 256 MB jest gorsze od 128 MB, ale mi się wydaję że lepiej mieć więcej pamięci, jak wyskoczy jakaś gra co będzie miała takie wymagania odnośnie ilości pamięci a niewielkie odnośnie GPU.

 

Zresztą widziałem test porównawczy kart 6600 GT z 256 MB i 128 MB i 256 wypadła czasem lepiej, np przy większej ilości efektów i większej rozdzielce.

 

Poza tym wyczytałem że wasze 128 mają pamięcie 4 ns, a tu ( http://www.vr-zone.com/print.php?i=3017 ) znalazłem coś takiego: "256MB, Infineon GDDR2 2.5ns 16Mx16", czyli 2,5 ns. Czy rzeczywiście tak jest? Prosiłbym o wypowiedź osoby posiadające tą grafe na 256 MB, bo może ona też się pięknie podkręci.

 

Względem tego 128 czy 256 to się jeszcze zastanawiam. :unsure:

Ale jak bym brał 128 to chyba bym wybrał tą: http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...tid=5&grupa=496 pamięci 2 ns, a podobno znajdą się nawet 1,6 ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pare pytań:

1) Jakie obecnie uzywacie sterowniki?

2)Czy lepiej dodatkowy wentylator usatwić prostopadle do grafy, pod spodem, czy na karcie (normalnie druga strona :) )

3)Na jakich ustawieniach pracujecie "na codzień"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare razy przewijal sie temat profili 2d/3d. Karte posiadam na PCI-E.

Najnowsze sterowniki, riva tuner/cool bits i dalej nie ma mozliwosci ustawienia osobnego taktowania 2d/3d a nie chce za kazdym razem przed graniem przestawiac taktowania:)

Jest na to rozwiazanie ?

A druga sprawa to czujnik temp. Nie modyfikowalem biosu i w najnowszym riva tunerze jest odczyt temperatury, wyniki sa w miare "logiczne" natomiast mam pytanie czy faktycznie ten odczyt jest poprawny, czy moze zawierac bledy ? czy moze wyniki ogolnie sa nieprawdziwe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

od jakiegos czasu jestem posiadaczem tego cuda...

mam pytanko odnosnie chlodzenia...

chcialbym zastapic tego liscia jakims porzadnym wentylatorem...

co polecacie...

w sklepach i na allegro mozna kupic rozne chlodzenia na Arctic cooler NV sillencer 6 czy cos w tym stylu ale nie wiem ktory bedzie na 100% pasowal do tej karty i czy to jest wogole oplacalne. czy moze mozna cos zamontowac jeszcze dodatkowo, nie usuwajac tego liscia i wtedy moze bedzie jeszcze lepiej, tyle ze nie wime co i jak to zrobic...

Prosze o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i wszystko :) Przeglądam ten temat od dłuższego czasu i jedno pytanie mnie nurtuje. Czy "skwierczą" karty na PCI-E czy na AGP, czy typ złącza nie ma znaczenia dla tego efektu ?

Pytanie nr 2 ;) Czy "skwierczenie" występuje podczas oglądania filmów (DVD, DivX itp.) ?

Edytowane przez SebaEnzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Właśnie zmieniłem kompa na to co w podpisie. Od razu zarzuciłem "smarki" i mam mały niedosyt ;). Kręcić nie zamierzam ale czy wyniki na stocku mam okej a mianowicie: 3d2k3: 5705pkt a 3d2k5: 2488 pkt. Stery 81.98 (najnowsze ze strony nVidii). Wydaje mi się że powinny być nieco lepsze :unsure: Ale i tak nie narzekam. Zakładam że stery też mają coś do powiedzenia ;). I ciekawostka: po odblokowaniu w sterownikach zakładki odpowidzialnej za ustawienie odświeżania monitora w różnych rozdziałkach i ustawieniu sobie 100 Hz w tych z których korzystam wyniki w markach nieznacznie zmalały (te które podałem są już wynikami na 100 Hz ale na niższym odświeżaniu były wyższe w 3d2k3 o ok. 50pkt a w 3d2k5 o ok 20 pkt.). Wprawdzie różnica praktycznie niezauważalna ale jednak warto to odnotować. Jak myślicie czemu tak się dzieje?

PS: Mi grafa też "skwierczy" :lol: ale na szczęście nie jest to tak upierdliwe jak myślałem, no i gram na słuchawkach, przy zamkniętej budzie i raczej tego nie słysze. Innymi słowy da się żyć ;). Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do "skwierczenia" wymienionych kart graficznych(zresztą dotyczy to też niektórych płyt głównych),odpowiedzialne za to są cewki indukcyjne(to te kółka z nawiniętym drutem),wraz z kondensatorami pełnią rolę filtra-są elementem układu zasilania (GPU w tym przypadku).By pozbyć się tej przypadłości ,trzeba je(cewki) zamalować/pokryć lakierem do paznokci ,to wszystko.

Co do odczytu temperatury przez Rivę Tuner(15.8) za pomocą wtyczki NVThermalDiode.dll-jest on identyczny z odczytem sterownika.Co za tym idzie jest w 100% pewny i prawidłowy.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj nowe stery do plyty i directa, moze sie mu cos pawalilo jak mi dzisiaj ze nie mialem wlaczonego Pcie-x16 przynajmniej tak pisalo w everescie a gry chodzily normanie. Albo może w BIOS-ie masz ustawiony mniejszy tryb? Zobacz tam czy nie ma czasem opcji wyboru trybu dla PCI-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie grzebalem w BIOS-ie, niestety nic tam nie znalazlem.

Nowe stery do plyty... mam zainstalowane te:

 

http://tw.giga-byte.com/MotherBoard/Suppor...-8I915ME-GL.htm

 

Tam te Chipset Driver Intel INF installation (for Intel 915/925/945/955 chipset series) 7.0.0.1025

 

"i directa" ? :) Mozesz jasniej.. bylbym wdzieczny bardzo za poparcie linkiem :P :F

 

Bo jezeli chodzi o direct-x'a 9.0c to mam, a wlasciwie... nic nie instalowalem i jest w systemie niby 9.0. Jak chce zainstalowac 9.0c, to poprostu nic sie nie instaluje i pokazuje sie ekran koncowy instalacji...

 

BARDZO PROSZE o pomoc :/

 

http://wes.neostrada.pl/riva_tuner.jpg

 

btw. Na swiezo zainstalowanym systemie nie da sie zainstalowac direct-x'a 9c, bo od razu jest w systemie dx9.. nie wiem, moze dlatego ze hardware'owo ma ten gf6600 obsluge dx9.

Edytowane przez -weS-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do uzytkownikow tej karty, pnieważ mam w planach jej zakup i zmodowanie na quadro: jaka jest wersja chipsetu

w tej karcie gigabyte: czy jest wcześniejsza od revision A4?

bo tylko karty na wczesniejszych wersjach chipsetu są modowalne

przez Riva Tuner

Jak w ogóle sprawdzić wersję chipsetu na karcie - jest to gdzieś zapisane na chipach?

pzdr Meeras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ło jesuuu, odpalcie sobie riva tuner kiedy robi - database builder

trwa to z 10-20sekund więc ładnie słychać syczenie karty graficznej gf6600

już myślałem że zaraz wybuchnie :)

 

PS. data builder jesli jest na wierzchu okna daje takie cos, jak go pokryjesz innym okienkiem umilka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nikt nie umie mi pomoc ? :/

Skoro DX10c się nie instaluje, znaczy że masz najnowszą wersję. Możesz się upewnić, uruchamiając dxdiag-a i sprawdzając "Informacje e o systemie".

 

Co do PCI-E 4x...przejrzyj dokładnie specyfikację:

http://www.giga-byte.com/MotherBoard/Produ...-8I915ME-GL.htm

W skrócie - kupiłeś badziewną płytę i nic z tym nie zrobisz :(

 

Edit: no prawie nic, na allegro są normalne 915-ki w cenie poniżej 150 zł

Edytowane przez Assassin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety wpadka z mobo :?

 

a ciekawe, zapuść jakiegoś 3d marka 2003 albo 2005 jak ci pokaże ? bo widze też masz 6600 non gt

03 ~ 6000pkt

05 ~ 2500pkt

tak masz ?

Edytowane przez Naits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, super :F Tak to jest jak sie idzie w ciemno do sklepu kupowac :F

Naits, na sterach z CD (77.72) na samym poczatku jak robilem 3d 2003 mialem 5800. Jak zrobilem 2 dni pozniej mialem 5200 :) W sumie nie wiem czemu, moze namieszalem ze sterami bo duzo instalowalem, odinstalowywalem.. ogolnie nie jest zle - 5800 bez jakiegokolwiek krecenia to chyba nie jest tragedia...

Sadzac po TYM tescie roznice miedzy x4 a x16 sa prawie niezauwazalne, tym bardziej ze nie katuje jej narazie najnowszymi gierami.

No coz, narazie pociagne tak jak jest, a wkrotce jak jakies 300 zl wpadnie zmienie tego szrota gigabajta na cos porzadniejszego :P

Thx 4 Help.

Edytowane przez -weS-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce sobie podkręcić tą karte tylko nie mam tej opcji w sterownikach, może ktoś napisać albo dać linka jak odblokować te dodatkowe zakładki w opcjach karty i czytałem gdzies że w jakis sterownikach komputer sam wykrywa max OC karty, używam 81.87

Do ilu mozna bezpiecznie podkręcić tą karte przy tym pasywnym standardowym chłodzeniu ?

Trzeba 'coolbits' dodać do rejestru: http://downloads.guru3d.com/download.php?det=815

 

Co do automatycznego wykrywania maksymalnych wartości, to tak jest przy podziale taktowań na 2D i 3D, do tego trzeba już wyedytować bios karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Co jakis czas gdy gram w counter-strike'a 1.6 (w nic innego nie gram :P) zwisa mi co jakis czas komp na 15-20 sekund, po czym wszystko wraca do normy... poprostu zamraza sie nic nie da sie zrobic.. po chwili wszystko wraca do normy i moge grac dalej... wie ktos co to moze byc? Moze karta sie przegrzewa... pasywne chlodzenie.. stoi nieopodal kaloryfera :P obudowe otworze to nic nie daje..

Chodzi mi o to czy tak w ogole by sie dzialo w przypadku przegrzewania?

Edytowane przez -weS-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tą karte od paru dni i musze przyznać że sprawuje się świetnie. Nic nie skwierczy. W 3d marku 2001 SE mam 14500pkt a w 3dmarku 2003 mam 6324 pkt

Jak na sprzęt w sygnaturce to dobrze ?? Karta delikatnie podkręcona o 100MHZ pamięć i GPU i wogóle się nie grzeje. Radiator jest zimny praktycznie. Może dlatego że mam wentylator na górze wprowadzający zimne powietrze prosto na radiator karty graficznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :) Pojawił się po raz kolejny wątek na temat opłacalności zakupu karty Gigabyte z 256 MB pamięci. Odpowiedź była jednoznaczna:

"nie opłaca brać się wersji 256 MB, z tego względu, ze karta ta jest po prostu za słaba, większa ilość vram przydaje się w przyapdku kart na tyle wydajnych, ze da się grać na nich w wysokiej rozdziałce i z aa i anizo :/"

Właśnie przerabiam ten temat i nie do końca się zgadzam z w/w opinią. Znalazłem kartę Gigabyte 256MB Silent Pipe na AGP za 442 zł. Za 457 zł możemy w tym samym sklepie kupić kartę tej samej firmy ze 128 MB pamięci ze standardowym (głośnym) chłodzeniem... Mam nadzieję że nie jest to błąd sklepu :wink: A nawet gdyby był - różnica cenowa jest na tyle mała że wybór pomiędzy "ciszą z niepotrzebną dodatkową pamięcią" a "głośnym standardem" nie jest taki oczywisty.

 

PS. Rozważałem również problem zakupu GF 6600 ze standardowym chłodzeniem i zakupu do niego np. Pentagrama AL. Jednak cenowo wygląda to porównywalnie z zakupem wersji z radiatorem (i ewentualnym dokupieniu cichego wentylatora), natomiast nie jestem przekonany do ciszy oferowanej przez tego Pentagrama ... Podobnie sprawa ma się w przypadku "dozbierania" kasy na wersję GT - wymiana chłodzenia będzie dodatkowym wydatkiem. Tak w każdym razie sobie tłumaczę swój zamiar zakupu karty Silent Pipe z tematu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...