Skocz do zawartości
Raul

Abit 9550 Guru/guru Xt

Rekomendowane odpowiedzi

oj kolego..

Ad. 1 nowsze technologie? niby jakie?

Ad. 2 9500 tez sie podkreca, chociaz fakt, przyrost % jest mniejszy

Ad. 3 9500pro tez maja 128mb pamiec, tylko (czytaj ze zrozumieniem!) rzadziej sie trafiaja, a jesli juz, to nie maja dlugiej gwarancji

 

9500pro (o ktorym pisalem - czytaj ze zrozumieniem!) ma 8 potokow standartowo

jak na dzisiejsze czasy, 64mb jest wystarczajaca wielkoscia jesli chodzi o karte graficzna w wiekszosci gier

 

po 1. naucz sie czytac

po 2. mam wrazenie ze nie za bardzo wiesz o czym mowisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowsze technologie ??? A naprzyklad dual BIOS !!! Jak sobie zwalisz w 9500 to sie bdizesz bawic z kartami na pci :) Ale nie za czesto sie trafiaja 9500 z 128 mb !!! A jezeli 8 potoków to sorki :) I wiesz na forum sie raczej ludzi nie wyzywa od tumanów co nic nie umieja a jeszcze bezpodstawnie !!!! A pozatym 64 mb to nie za wiele !! Zalezy w co grasz :P ael rózni ludzie rózne potrzeby :P

 

A tak pozatym z tego co sByszaBem (to moga maBo wiarugodne wiadomosci ) to podkrecanie 9500 widac tylko w 3d markach !!! Bo w grach nie ma za duzej róznicy !!

 

I jak dasz rade to nie mó ze nic nie wiem oki ??? Bo ja Ci z takimi textami nie wyskakuje !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj kolego...

"Nowsze technologie ??? A naprzyklad dual BIOS !!! Jak sobie zwalisz w 9500 to sie bdizesz bawic z kartami na pci"

to JEDNO udogodnienie, nie zwiekszajace w zaden sposob wydajnosci. z pewnoscia nie bede sie sugerowal czyms takim przy wyborze kart

 

" I wiesz na forum sie raczej ludzi nie wyzywa od tumanów co nic nie umieja a jeszcze bezpodstawnie !!!!"

gdzie wyzwalem Cie od tumana?

 

nie napisalem ze nic nie wiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 9500pro to tylko tanio i z 128mb pamieci. 9500pro jest troche wydajniejsze po podkreceniu od uguru (tez wykreconego w kosmos). 64mb to malo sie zaczyna robic w nowych grach a w starych... do starych nie jest potrzebna mocna grafa wiec wszystko jedno ktora;)

Oczywiscie ze uguru sie lepiej podkreca bo sam w sobie jest tak wolny ze bez podkrecania nie byl by konkurencja dla 9500pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chlopaki widze ze teraz jush sie wykrecacie mowilismy o 9500 a tera wyskakujecei z 9500 pro :P To juz calkiem inna bajka ;p No i jezlei sie trafi 8 potokowy 128 mb 9500 pro z dobrej cenie no to brac !!! Z tym sie zgodze !!! ale 9500 64 mb bym nie bral !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze caly czas mowa o 9500pro. 9500 to nie jest zadna konkurencja dla uguru. 9500 bylo chyba tak popularne dzieki 9500pro bo samo 9500 to jest slaba karta (jak na dzis). Mialem gf 4200 ktory co prawda przegywal z 9500 w 3dmarkach itp ale jak przyszlo do testu w gierce to radek dostawal baty.

obie karty maja 4 potoki

u guru 250/200

radek 275/275

tyle ze radek sie kreci na... (no wlasnie na ile? ;) 300/300? moze wiecej nie wiem nie mialem u siebie a uguru (przynajmniej u mnie) 540/350 wiec roznica jest i to spora.

Wiec jak 9500 to tylko pro i z 128 mb w przeciwnym razie abit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Do Raul, Camel, o-skar"

 

Dzięki chłopaki za radę na razie zostaję przy tym zasilaczu co mam, karta chodzi na razie przy ustawieniach 405/600. Half Life 2 ustawił sobie opcje graficzne na high, i działa bardzo wporządku. Porównując mojego poprzedniego radka 9200 to nie ma porównania. Temat zasilaczy przestudiuję i może wezmę jakiegoś CHIEFTECA, żeby był tylko cichy.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam, może i ja będę mógł komus kiedyś coś doradzić. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chlopaki widze ze teraz jush sie wykrecacie mowilismy o 9500 a tera wyskakujecei z 9500 pro :P To juz calkiem inna bajka ;p No i jezlei sie trafi 8 potokowy 128 mb 9500 pro z dobrej cenie no to brac !!! Z tym sie zgodze !!! ale 9500 64 mb bym nie bral !!!

1480005[/snapback]

spojrz na mojego pierwszego posta i powiedz GDZIE tam jest napisane o 9500 NON-PRO?

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o-skar wiem i widzialem !!!! Tylko byc dokladny bo kiedys przypadkiem kupisz sobie zla karte i co bedzie ??? Zadzwonisz do sklepu zapytac sie o karte 9500 pro ptem za dwa dni zadzwonisz i pwoies zprzypadkiem 9500 oni ci wysla 9500 dostaniesz karte i co zadzwnis zi powiesz ze za pierwsyzm razem si epytales o pro i co Oni ci ku*** przyslali ?? Wiec prosze o dokladnosc i jezlei mnei zle zrozumiales albo po tym posice zrozumeis zto sorki bo ja nie mam zamiaru nikogo obrazac !!! Bo forum jets od tego zeby sobie pomagac !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Do Raul, Camel, o-skar"

 

Dzięki chłopaki za radę na razie zostaję przy tym zasilaczu co mam, karta chodzi na razie przy ustawieniach 405/600. Half Life 2 ustawił sobie opcje graficzne na high, i działa bardzo wporządku. Porównując mojego poprzedniego radka 9200 to nie ma porównania. Temat zasilaczy przestudiuję i może wezmę jakiegoś CHIEFTECA, żeby był tylko cichy.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam, może i ja będę mógł komus kiedyś coś doradzić.  :wink:

1480343[/snapback]

po pierwsze - nie ma sprawy, po drugie - podaj mi napiecia jakie masz po o/c na zasilce to Ci powiemy, czy ryzykujesz smierc kompa, czy wsio jest ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chiba ni dy rydy ;)

bawi sie ktos jeszcze w krecenie swojej karty?? mi sie juz znudzilo zreszta malo gram a najbardziej wymagajaca gra to fifa 2005 ktora wcale nie jest wymagajaca :D 3d markow nie chce mi sie znowu sciagac a gdzies posialem plyte z programami no wiec stwierdzilem ze wole cisze i odlaczylem wiatrak na karcie bo przy standardowym taktowaniu wystarcza sam radiator... i tak moj abit narazie dziala na standardowych taktowaniach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od paru dni posiadam 9550 Guru Abita... Karta super i moze chyba duzo jak za ta cene.. ale mam pewien problem od czasu do czasu slychac sygnalizacjie z bipera.. ale wszystko jest ok.. Czy ktos moze mi powiedziedziec co moze byc przyczyna. A moze zaslaby zasilacz obecnie mam 300 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zasilka jakas nie markowa to bardzo prawdopodobne ze niedomaga, jak masz mozliwosc to sprawdz napiecia miernikiem. Poza tym wersja ocguru z CD czesto "pika", wiec jak jeszcze nie masz najnowszej to sciag --> klik

A jesli mimo wszystko jest ok, to poprostu odznacz beeper i go olej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie a jakie powiny byc prawidlowe napiecia, narazie to ocguru pokazuje 1.30 V i 2.50 V a temper jest w granicach 34 C ....a moze to czas na wymiane zasilacza a to standardowa zasilka kompa z obudowa i nic nie bylo robione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o zasilacz to sadze ze powinienes sie rozgladnac za czyms silniejszym, szczegolnie ze krecisz proca i kupiles nowa grafe, wiec biedactwo moze niewyrabiac :wink: dodatkowo, jesli masz miernik pod reka zawsze mozesz sprawdzic dokladnie napiecie:

Specyfikacja ATX

pomiar

U mnie przy @ karcie ocguru pokazuje 1.33/2.85, oczywiscie na high.

 

ps-w ocguru masz taka opcje jak Check Log File zobacz sobie tam i bedziesz wiedzial z jakich przyczyn masz alarmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie taka norma to szit, 10% na linii 12V, LOL, co dawalo by 10,8V :D nawet na codegenie tyle nie mialem :D dla mnie zasilacz trzyma napiecia jak ma przeskoki napiecia z rzedu 0,01V na wyjsciach i ANI 0,00001 na Vcore !

 

co do tych alarmow to pisalismy juz setki razy, olac to i wylanczyc beeper. nic Ci sie z karta nie stanie, ze dostanie 0.02 wiecej V na rdzen... a tak wogole to jest to blad pomiarowy. jedyny wiarygodny pomiar to miernikiem recznym, ale wez tu zmierz :D.

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i dzieki wam za rady i pomoc

 

w pliku check log file jest tylko zapis o " Core Temperature abnormal!, Core Temperature : 127" i to wszystko. ale temperaturka jest ok. BO 34 stopnie to chyba niezbyt wiele. A moze faktycznie ocguru fiksuje. jutro mam wolne i troche sie pobawie w testy i podziele sie uwagami.

 

I jeszcze jedno dlaczego u mnie maksymalnie moge podniesc taktowania rdzenia do 480 a pamieci do 320? Czy zwiekszenie napiecia cos zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zainwestować troche w kartę i kupiłem sobie radiator zalmana NB32J (zolty) i puscilem na to wentylator ARCTIC FAN PRO TC. Wydalem niecale 30 zl. a efekt jest od razu "slyszalny", tzn gdy po raz pierwszy uruchomilem kompa z tym wentylatorem to zastanawialem sie czy wogole sie wlaczyl i dopiero po wlaczeniu monitora wiedzialem ze sie wlaczyl. Temperatura spadla w granicach 1-2 st C, ale zmieniajac tego abitowskiego wyjca, przeciez nie o to chodzi, chodz jest milym zaskoczeniem ze temperatura nei wzrosla. Tak wiec pracujac na ustawieniach 350/500 mam niecale 30 st C i grafika jest wogole nieslyszalna, a po przelaczeniu na 500/700 w idle temperatura wzrasta do 35 st wiec wszystko jest w porzadku.

Jezeli denerwuje Cie swist, zgrzyt lub inne dzwieki wydawane przez ta pierdziawke na chipsecie karty graficznej to polecam wlasnie taka zmiane nwet samego wentylatora, niekoniecznie z radiatorem, chociaz nie wiem jak juz bedzie w tym przypadku w temperaturami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie radiatora nie ruszalem (pasta oryginalna) tylko zamiast oryginalnego wentylatora zalozylem 80-ke coolermastera puszczona na 7V. Grafa jest teraz calkowicie nieslyszalna a temperatura spadla w porownoaniu to starego wentylatora o jakies 2-3 stopnie.. co chciec wiecej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Do Raula "

 

Sorry że tak długo nie odpisywałem, ale bedę już na bieżąco, wreszcie mam neta w domu :D . Co do tematu tego napięcia to nie mam pojęcia. Ale już nic z niego nie wycisnę. Mam też procka podkręconego więc nie będę chciał ryzykować. A zasilacz mam Merkury 300W taki jaki był w obudowie - czyli trochę słaby.Taki zasilacz kosztuje chyba 50 zł nie więcej W tej chwili mam kartę na 405/608 przy napięciu core 1.38 i memory 2.93.

Czasami przy dłuższym graniu uruchamia się na góra 5 sekund sygnał a w programie mam odznaczone żeby nie piszczał. Podejrzewam że uruchamia się wtedy gdy jest core powyżej 1.40. Więc chyba nie warto kręcić więcej. Mam zamiar sprawić sobie taki zasilacz Chieftec 360W (HPC-360-202DF). Na benchmark pl ludzie dobrze się wypowiadają na temat tego zasilacza.

 

Czyli co Raul lepiej chyba nie ryzykować??? Dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez xytros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem że przed reinstalka windy śmigał mi vguru na 505/360 na sterach softmod, a teraz gdy tylko rusze suwak choc o 50mhz to odrazu zwis i restart kompa, ktoś wie co jest nie tak?

 

próbowałem juz te softmody na których wcześniej działało git, oraz omegi, i zwykle catalysty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

softmod do guru <_<?

 

moze zainstaluj stery do plyty glownej

1499296[/snapback]

stery softmod (tak sie zwą) , ale juz sobie poradzilem. poprostu nie wiem czemu ale przy każdym restarcie OC guru zmniejszał mi woltowanie pamieci i rdzenia - dlatego nie działało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Do Raula "

 

Sorry że tak długo nie odpisywałem, ale bedę już na bieżąco, wreszcie mam  neta w domu :D . Co do tematu tego napięcia to nie mam pojęcia. Ale już nic z niego nie wycisnę. Mam też procka podkręconego więc nie będę chciał ryzykować. A zasilacz mam Merkury 300W taki jaki był w obudowie - czyli trochę słaby.Taki zasilacz kosztuje chyba 50 zł nie więcej W tej chwili mam kartę na 405/608 przy napięciu core 1.38 i memory 2.93.

Czasami przy dłuższym graniu uruchamia się na góra 5 sekund sygnał a w programie mam odznaczone żeby nie piszczał. Podejrzewam że uruchamia się wtedy gdy jest core powyżej 1.40. Więc chyba nie warto kręcić więcej. Mam zamiar sprawić sobie taki zasilacz Chieftec 360W (HPC-360-202DF). Na benchmark pl ludzie dobrze się wypowiadają na temat tego zasilacza.

 

Czyli co Raul lepiej chyba nie ryzykować??? Dzięki i pozdrawiam

1495591[/snapback]

ogolnie wiadomo jest, ze dobry zasilacz to fundament jakiegokolwiek overclockingu, i nie chodzi tutaj jedynie o moc, jaka mozemy pokrzepic nasze podespoly, lecz takze o systemy antyprzepieciowe, ktore chronia nasza skrzynke przed wiekszymi skokami napiec. Co do zasilacza ktory chcesz kupic to raczej wybor dobry, sam go mam i raczej nie narzekam, no moze tylko, ze troszeczke glosny i jak mam proca podkreconego z 1,6V -> 1,9V (2083mhz -> 2500mhz) i grafike na maxa tak jak w podpisie to troche juz nie wyrabia, ale to raczej normalne, bo to niezly hardkor ;) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...