Skocz do zawartości
Raul

Abit 9550 Guru/guru Xt

Rekomendowane odpowiedzi

cze mam pytanie odnośnie tego abita mam od pewnego czasu r9550 xTurbo Guru i na trybie turbo ma 300/500 (w normalu 250/400) mHz. dlaczego niekturzy mają na turbo 400/500 czy były rużne wersje tych kart?? czy może taki egzemplaż trafiłem. tak samo było w benchmarku.pl pisali że turbo ma 300 na rdzeniu a znowu w innym sklepie nie pamiętam jakim 400 zgłupiałem normalnie :blink: a codo beepera to ja wydarłem z płyty wtyczke od głośniczka systemowego i mam spokuj w miare bo i tak słychać piszczenie w głośniczkach na wyjściu dzwięku <_< ale jak dam beepera na off w oc guru to jest już spokuj:) a codo zapamiętywania wartości w oc guru to udało mi sie zrobić że i poziom napieć podwyższony i taktowania sie ładowały automatycznie przy starcie kompa a robiłem to tak że przesuwałem napięcia na maxa i ok i taktowania i zaznaczałem przy starcie systemu żeby sie ładowało i działa. ok to ja tyle z góry dzięx za info cze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej sie oplaca to tansze, ja kupilem xt i sie zawiodlem. niby pamieci lepsze a sie slabiej kreca, nie rozumiem tego.

U mnie w xt pamieci kreca sie duzo lepiej niz w zwyklej, ale niestety rdzen duzo slabiej. Co do kupowania tanszej wersji czy drozszej moja opinia jest taka: wersja xt po maksymalnym podkreceniu chodzi szybciej niz wersja zwykla po maksymalnym podkreceniu. Jezeli jednak w zwyklej sie zmieni optymalnie taimingi to wydajnosci tych kart jest porownywalna. Czyli jak sie ktos nie chce bawic taimingami niech kupi drozsza,

a jak ktos sie na tym zna niech kupi tansza. Tym bardziej, ze jakakolwiek zmiana w taimingach w xt powoduje arty.

Wkurza mnie natomiast inna rzecz. Jak podepne grafe pod tv i uaktywnie wyjscie to podczas wlaczania kompa az do momentu zaladowania systemu mam obraz tylko na telewizorze. Dopiero jak sie odpali system to obraz jest jednoczesnie na monitorze i tv. Czy ktos ma taki problem i czy mozna to jakos naprawic? Bo wkurza mnie ciagle wyjmowanie kabla z grafy jak chce widziec ekran przy bootowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie...

Wracam do tematu najwydajniejszych ustawień u mnie (XTurbo). Ze wszystkich testów jakie przeprowadzałem to najbardziej optymalnym ustawieniem było core 486mhz i mem 371mhz (742). Przy tych ustawieniach wyniki w 3dMarku03 są jak na screenach wcześniej czyli ~ 4300-4400, 3dMark05 ~1700-1800 w aqua3 ~31,000-32,000 (wszystko oczywiście bez artów). Tak to wygląda i inaczej by nie chce :).

 

Co do wcześniejszych wypowiedzi na temat wersji zwykłej i XT. Zwykłej nie mialem okazji testować ale widać że w niej pamięci bardziej są podatne na O/C. W XT natomiast (jak przedmówca podkreślił) zmiany nie wpływają pozytywnie. Albo są arty, albo brak poprawy lub nawet pogorszenie wydajności. Wygląda na to że w wersji XT pamiątki są już fabrycznie wykręcone na maxa.

Mimo wszystko wersja XT jak widać przy mniejszych taktowaniach osiąga nieco lepsze wyniki niż wersja zwykła. Szkoda że nie można proca w TX podciągnąć bardziej. Ale itak jestem zadowolony z wydajności tej karty.

Dodam jeszcze że w większości gier lepiej (u mnie bynajmniej) ustawić rozdziałkę wyższą (u mnie 1280x1024 19" LCD) niż niższą.. czemu?.. bo na 1024x768 potrafi zacinać :| a na wyższej jak po maśle... nie wiem czemu tak... ale tak jest np. w GTA SA czy też TC SC Chaos Theory.

 

To byłoby na tyle (chyba :P). Jeszcze obiecałem fotki tego zalmana na karcie. Już je zrobiłem ale teraz jestem w pracy i ich przy sobie nie mam. Pod wieczór je umieszczę.

Edytowane przez djmab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze obiecałem fotki tego zalmana na karcie. Już je zrobiłem ale teraz jestem w pracy i ich przy sobie nie mam. Pod wieczór je umieszczę.

1648075[/snapback]

No czekamy, czekamy :P

 

I tak ladnie Ci sie rdzen wykrecil u mnie max to 471 :| co do rozdzielczosci to sprawdze jak bede mial na kompie cos bardziej zaawansowanego niz cs :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to mały OffTopic :P

Uprzedzam że nie wszystkie są ostre tak jak być mogły ponieważ robiłem je w nocy (ciemno było a nie chciałem światła zapalać aby żonki nie budzić :) ). Podczas "sesji" grafa była w budzie bo nie chciało mi się jej wyjmować :P. Jakby co to fotki dorobie :P. Ale mam nadzieję że rozwieje to wątpliwości tych wszystkich, którzy się zastanawiali czy oryginalne radiatorki Abita się pod tym zalmanem zmieszczą (te w zestawie zalmana są większe! - ale narazie ich nie zamontowałem na tej karcie bo muszę klej silikonowy kupić). Co do wiatraczka.. tak naprawdę jest on zbędny bo technologie Duble Heat Pipe sobie spokojnie radzi.. ale zamontowałem go w celach wizualnych (chodzi na najniższych obrotach).

PS: Za bałagan (kabli w budzie) najmocniej przepraszam :P.. niedługo zimowe porządki w niej zrobie hyhy.

fotki

Edytowane przez djmab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako jeden z wielu niezadowolonych z pracy wentylatorka na 9550(xt) guru zrobilem dzis szybka operacje i to swiszczące gówienko zamieniłem na 60mm wiatrak ze starego coolera, podpiąłem pod regulator Pentagram, zmniejszylem max. obroty i teraz wiatrak kreci sie ok. 2200rpm, nie jest to 0dB tylko delikatny szum ale jak najbardziej akceptowalny i zupelnie nieslyszalny podczas giercowania czy muzykowania, temperatury mniej wiecej na tym samym poziomie co wczesniej, aha i niewiedziec czemu rezultaty w markach poszly w gore, po prostu radocha mnie ogarnela z popełnionej zamiany heh pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe :] np everest tez pokazuje 2 temp:

 

Pole Wartość

Procesor graficzny 32 °C (90 °F)

Pamięć procesora graficznego 29 °C (84 °F)

 

 

A tu taki mały dodatek :] zdjecie karty kumpla ze zmienionym wiatraczkiem (z tego co mowi jest o wiele ciszej):

foto_1

foto_2

Edytowane przez Camel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc!!!

 

Wczoraj po zainstalowaniu nowych omeg włączyłem 3dmarka 2003 aby sprawdzić czy jest przyrost wydajności.Potem włączam sobie 3dmarka 2005 pierwszy test i monitor zgasł!Pomyslałem sobie pewnie karta się zrestartowała, wieć wyłączyłem kompa.Włączam spowrotem a tu nic!Restet biosu na karcie tez nic nie pomógł!Zaniosłem karte do kumpla i tez nie chodzi a jego karta u mnie tak.Wniosek padła grafika.Karta była kupiona wysyłkowo w proline.Juz dzisiaj do nich dzwoniłem i kazali ja przysłac na mój koszt :angry: .Ale teraz jest problem bo:1.są ślady na śrubkach tych od wiatraczka,nie raz go odkręcałem,smarowałem bo charczał 2. kołeczki te co trzymają radiator są pokaleczone troche od kombinerek bo zciągałem radiator i dawałem nową pastę.I teraz nie wiem co robic przydałoby się wymienic śrubki i kołeczki ale skąd je wziąć???Ciekawe co na to serwis??Proszę o pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@camel: ja mam tanszy sposob odkad pamietam att zawsze nie obslugiwalo wiatraczka na guru ale ostatnio troche sie bawie tym programem no i okazalo sie ze udalo mi sie zwolnic wiatraczek do ~2160rpm co daje cisze no moze nie calkowita ale jest duzo lepiej niz na 3500rpm przy niskich obrotach w ocguru no i w polaczeniu z profilami i auto oc juz wogle jest super zapuszczam gre i wentyl idzie szybciej koncze gre wraca na 2160rpm jak dla mnie juz nie trzeba go wymieniac

 

@fonzi:koleczki moze beda pasowac od innych kart a srubki hmm w sklepie raczej takich nie znajdziesz a w serwisie pewnie beda ogladali karte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to co ja teraz mam zrobić??może powiedziec że odkręcałem wiatrak bo charczał.przeciez nie bede oddawał go z tego powodu na gwarancję.kurde nie wiem czemu ta karta mi padła bo chodziła przeciez cały czas na takich samych ustwaieniach.najgorzej się boje że karta pojedzie do serwisu a oni mi ja naprawia i powiedza że z mojej winy i każą zapłacic ze 150 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@camel: ja mam tanszy sposob odkad pamietam att zawsze nie obslugiwalo wiatraczka na guru ale ostatnio troche sie bawie tym programem no i okazalo sie ze  udalo mi sie zwolnic wiatraczek do ~2160rpm co daje cisze no moze nie calkowita ale jest duzo lepiej niz na 3500rpm przy niskich obrotach w ocguru no i w polaczeniu z profilami i auto oc juz wogle jest super zapuszczam gre i wentyl idzie szybciej koncze gre wraca na 2160rpm jak dla mnie juz nie trzeba go wymieniac

 

1723869[/snapback]

No to mnie teraz zaciekawiles, napisz cos wiecej o tym sposobie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w majnowszym att tam gdzie sa opcje oc sa 3zakladki overclocking, timings i fan zaznaczasz tylko w fan include in profile zjezdzasz w okolice 7poziomu i jest cicho :) tylko wylacz to abitowskie cos bo w zasadzie nie jest juz potrzebne wszystkie temperatury moze wyswietlac att a i jeszcze jedno ponizej 5poziomu wiatrak chyba swiruje bo czasem wywala odczyty na poziomie 40 000rpm ;) i potrafi sie zatryzmac mi sie udalo go sciszyc do 1600rpm ale w pewnym momencie stanal :angry: fajna jest tez mozliwosc naprawde szerokiej regulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w majnowszym att tam gdzie sa opcje oc sa 3zakladki overclocking, timings i fan zaznaczasz tylko w fan include in profile zjezdzasz w okolice 7poziomu i jest cicho :) tylko wylacz to abitowskie cos bo w zasadzie nie jest juz potrzebne wszystkie temperatury moze wyswietlac att a i jeszcze jedno ponizej 5poziomu wiatrak chyba swiruje bo czasem wywala odczyty na poziomie 40 000rpm ;) i potrafi sie zatryzmac mi sie udalo go sciszyc do 1600rpm ale w pewnym momencie stanal  :angry: fajna jest tez mozliwosc naprawde szerokiej regulacji

1724991[/snapback]

dzieki za informację ;] gdyby jeszcze zrobili możliwość podniesienia napięcia w ATT... najlepiej tak do 3v na pamieci i 1.5v na rdzeń albo wyżej ;] (marzenia...)

ja trzymam wiatrak na 7 bo między 5 a 7 nie slysze roznicy (boxowy cooler athlona64 daje znaki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac ze att sie rozwija moze kiedys bedzie i taka opcja :] u mni att robi juz za kilka programow odczyt temp dysku i karty do tego sterowanie wiatraczkiem wyswietlanie fpsow no i o/c dawniej musialem miec hdd thermometer, fraps, ocguru i att sporo ramu w ten sposob mozna zaoszczedzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj na stronie omeg znalazłem coś takiego:

PERFORMANCE BIOS SETTINGS

...

Fast Writes: DISABLED (ENABLED FOR RADEON 9600 OR ATHLON64 SYSTEMS)

...

z tego co wiem radeony 9550XT działają na rdzeniu 9600xt. ja mam i athlona64 i radeona z rdzeniem 9600xt. wiec powinienem miec to wlaczone czy wylaczone? slyszalem, ze do podkrecania lepiej miec wylaczone. jak wlacze to co sie zmieni?

 

--edit--

wlaczylem fsat write i zainstalowalem nowe omegi - tragedia. przy zegaracz na jakich wczesniej ladnie chodzilo sypie artami co pare sekund (sprawdzane przez ati tray tool). po wylaczeniu fastwrite sypalo artami tak samo. wniosek: catalysty lepsze, fw nic nie daje. wam na omegach tez tak sypie artami a att? bo moze ja czegos nie wiem...

 

--edit--

moja karta jest jakas powalona ;/ zainstalowalem spowrotem catalysty i jest to samo co na omegach. a wczesniej chodzilo ladnie bez artow! ;[ wie ktos o co tutaj chodzi? raz karta chodzi ladnie bez artow a raz na prawie wszystkich klatkach sa.

Edytowane przez winuhux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znalazlem troszke czasu by w koncu sprawdzic opis podany przez Siwego, po krotkiej wymianie maili i opisie co i jak mam ustawic, niby wszystko jest ok, w koncu nastala błoga cisza :) (niestety @siwy05 jestes nieosiagalny na gg, albo nr nie ten masz wpisany w profil :>)

Wiec powiedzcie mi czy tylko ja mam problemy z podkrecaniem tej karty w ATT? mianowicie dotychczas mialem wlaczone ocguru i ATITool (w nim 2profile standard i OC-470/710) i smigało to ok.

Zainstalowalem ATT i w nim maxymalnie ile moge ustawic to 470/600! i odrazu sa arty na pulpicie :|

 

W czym problem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samych artów - moja grafa raz dziala 535/460 :? a raz 525/700 :? gram przy 9600xt (500/600) a czasami musze grac wlasnie 535 i z racji takiej, ze po jakims czasie sypie na 460 to gram na 450, ale tylko posiedze troche dluzej, pobawie sie w biosie napieciami, zapodam spowrotem jak było i karta loto juz na 600mhz na pamieciach...

 

Np. dzisiaj tak mialem. 450 max, agp @1.6V, x4 troche zabawy, agp 1.5v x4 zostawiłem (x8 i tak nic mi w gierkach nie daje), odlaczylem cd roma z molexa, przetaktowalem procka to na wiecej to na mniej i zaczelo chodzic spowrotem :lol: ta grafa ma niezle odpały (tzn chodzi mi o to lepsiejsze :P bo abita nie mam )

Edytowane przez Camel-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samych artów - moja grafa raz dziala 535/460 :? a raz 525/700 :? gram przy 9600xt (500/600) a czasami musze grac wlasnie 535 i z racji takiej, ze po jakims czasie sypie na 460 to gram na 450, ale tylko posiedze troche dluzej, pobawie sie w biosie napieciami, zapodam spowrotem jak było i karta loto juz na 600mhz na pamieciach...

 

Np. dzisiaj tak mialem. 450 max, agp @1.6V, x4 troche zabawy, agp 1.5v x4 zostawiłem (x8 i tak nic mi w gierkach nie daje), odlaczylem cd roma z molexa, przetaktowalem procka to na wiecej to na mniej i zaczelo chodzic spowrotem :lol: ta grafa ma niezle odpały (tzn chodzi mi o to lepsiejsze :P bo abita nie mam )

Sorki ale co to ma do Abit 9550 Guru/guru Xt? zreszta ja pisze ze z moja karta jest wszystko ok, tylko nie daje sie podkrecic w ATT!

 

 

ps-ktos mnie tu dubluje...? X_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...