Skocz do zawartości
Raul

Abit 9550 Guru/guru Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jakby tak wybierać miedzy Guru max podkręcone a 9500pro z 8 potokami to co jest lepszą perspektywą na przyszłe gry jak i teraźniejsze...wydaje mi sie że nawet jak te karty bedą miały zbliżone wyniki to jednak te 8 potoków coś daje ! oczywsicie z 64mb bym nie kupił bo to jednak za mało...jak wyjdzie taki quake4 albo nfs:under3 ;-) to trzeba bedzie miec na karcie 128 pewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrozpa01,nie warto pchać sie w Fx5200ultra ,ta karta nawet 3000 nie wykreci w 3dem03,

Tylko Abit9550 guru,pozdrawiam :)

1315530[/snapback]

to wiem, ale jesli mam juz fx to czy jest sens zmieniac na guru xt .

bedzie jakas roznica ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest

nVIDIA GeForce FX 5600 Ultra (Creative 3D Blaster 5 GeForce FX 5600 Ultra)

 

pytanie nie dotyczy mnie tylko kumpla - prosil mnie zebym to poruszyl. z tymi taktowaniami to tez wpisalem to co mi podal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

To jest

nVIDIA GeForce FX 5600 Ultra (Creative 3D Blaster 5 GeForce FX 5600 Ultra)

 

pytanie nie dotyczy mnie tylko kumpla - prosil mnie zebym to poruszyl. z tymi taktowaniami to tez wpisalem to co mi podal :)

1315623[/snapback]

na pewno się opłaca zamieniać to na Abita-Guru, szczególnie jak to jest XT-Guru :razz:

 

BTW: Radek 9700 bez pro za 444zł był tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj kolejny wynik ;)

 

-gpu: 533, mem: 722

-3DMark 2k3: 4243

 

(prubowalem poniesc napiecie na AGP ale to niestety nie przynioslo sqtq w postaci wzrostu npiecia na mem i gpu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie nie zauwazylem tego ale czy spotkal sie ktos z tym ze abit uguru slabo sie krecil?? tzn zamiast tych 500/700 bylo max np. 430/600 Bo w przypadku gecuba to tam jest wielka loteria do tego stopnia ze mozna kupic karte ktora na fabrycznych zegarach juz sypie artefaktami a o podkrecaniu nie ma mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj kolejny wynik ;)

 

-gpu: 533, mem: 722

-3DMark 2k3: 4243

 

(prubowalem poniesc napiecie na AGP ale to niestety nie przynioslo sqtq w postaci wzrostu npiecia na mem i gpu)

1316845[/snapback]

Ładny wynik ale tylko o 14 pkt większy niż mój i to na taktach 510/716 :D, coś masz nie tak, co da Abita to dziś został wykonany przelew przez zainteresowanego jeśli wszystko bedzie git to jutro bede popylał na savage 4 pro:D, czas polować na 9500:D

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w przypadku gecuba to tam jest wielka loteria do tego stopnia ze mozna kupic karte ktora na fabrycznych zegarach juz sypie artefaktami a o podkrecaniu nie ma mowy.

1316907[/snapback]

A ja jestem żywym przykładem, i w sumie nie wiem co robić. Wyśle Komputronikowi a oni mi stwierdzą że nie ma usterki i będę jeszcze dodatkową kasę musiał płacić. :/ Eh ... czemu ja tu wcześniej nie zajrzałem? :mur: (miałem do wyboru albo GeCube albo Abit ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem żywym przykładem, i w sumie nie wiem co robić. Wyśle Komputronikowi a oni mi stwierdzą że nie ma usterki i będę jeszcze dodatkową kasę musiał płacić. :/ Eh ... czemu ja tu wcześniej nie zajrzałem? :mur: (miałem do wyboru albo GeCube albo Abit ...)

1317012[/snapback]

Jak na fabrycznych zegarach bez podkrecania wali artefakty to jak najbardziej trzeba reklamowac bo jest do tego podstawa. Gecube ostatnio wypuszcza za mocno przetaktowana karty a nie sprawdza tego i takie sa efekty.

 

Dlatego sie zastanawiam czy jest duze ryzyko przy kupnie abita ze sie bedzie slabo krecil ale jak narazie nie zauwazylem zeby komus odmawial "wspolpracy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie mam tefo radka. mój wynik przy procu standart i radku 500/700 3879. czy mieści się w normie? ?? czy jeśli będę miał więcej ramu i podkręconego proca to wynik polepszy się ?? Hilfe bo ich bin załamany !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja już zmieniłem timingi !!! Btw. jak myślicie co sie bardziej opłaca do tego kopma kupić: Zasilacz chiefa 360 i podkręcić proca czy 512 ramu żeby było 768 ??? Co bardziej zwiększy wydajność??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja już zmieniłem timingi !!! Btw. jak myślicie co sie bardziej opłaca do tego kopma kupić: Zasilacz chiefa 360 i podkręcić proca czy 512 ramu żeby było 768 ??? Co bardziej zwiększy wydajność??

1319961[/snapback]

kup 256 ramu żeby ci chodzilo w dualu i kup zasilacz :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam duala !!! :( mam chipset kt600. Ale co najpierw ?? Zasiłkę czy ramik bo moje fundusze nie pozwalają na kupno obydwu. Chyba że w śmigust wydarzy sięcud :P i dostanę 370 zeta - ale to raczej nie możliwe :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam duala !!! :( mam chipset kt600. Ale co najpierw ?? Zasiłkę czy ramik bo moje fundusze nie pozwalają na kupno obydwu. Chyba że w śmigust wydarzy sięcud :P i dostanę 370 zeta - ale to raczej nie możliwe :/

1320106[/snapback]

zasilacz kup! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No. Też tak myślę !!! Karta jak podkręcę do 500/700 benchmark przechodzi ale motogp 2 na full etalach po 1/2 h gry wiesz się komp przez zasilacz !!! :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: . A i jeszce coś co daje zmiana core voltage z low na high??

Edytowane przez SlayR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radek 9500PRO=9600XT

 

 

9500PRO 8x1 275mhz 2200 Mt/s 8,6gb/s

9600XT 4x1 500mhz 2000 Mt/s 9,4gb/s

 

wydajnosc GPU 8x1 275mhz jest rowna = 4x1 550mhz

 

wiec radeon GPU 9600XT teoretycznie odstaje od 9500PRO

ale w praktyce jego gpu bardziej zoptymalizowane/ma nowszy kontroler pamieci przez co lepiej ją wykorzystuje/nadrabia taktowaniem pamieci 540 vs.600 + nowszy kontroler

 

R300 jest projetowany z myslą o 256Bitowej szynie pamiec

w 9500pro jesto na 128bitowa GPU traci na tym pare %

 

 

radek 9550 guru @ 500/700 JEST wydajniejszy od 9500pro oczywiscie niekreconego ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam pierwszy powazniejszy problem z ta karta otoz nie bardzo chce sie krecic tzn. dochodze do 440/330 na modecomie 300W i dalej arty co dziwne na neotecu 3800 jest jeszcze gorzej nie bardzo wiem o co chodzi poniewaz na chieftecu 360-202 kiedys poszlo szlo do 500/700 bez wiekszych problemow a chyba neotec jest lepszy probowalem zwiekszyc napiecie na agp i dalej lipa OCGuru wogle swiruje log jest dlugasny od wpisow z bledami wie ktos o co chodzi? przeinstalowalem sterowniki (omegi 2.5.67) zara chyba wrzuce orginalne z cd od karty, sprzet:

Celeron D (odkrecilem go do normalnej czestotliwosci zeby zasilki nie obciazal zbytnio)

Ai7 - guru

2x256MB 400MHz kingston

wspomniany 9550 guru

2dyski, CdRW, CDROM....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie widze ze wszystkim chodzi na 500/700 nawet na slabych zasilaczach a moja to jakas uparta bestia poczatkowo myslelem ze to przez zasilacz co potwierdzily moje testy na chieftecu a tera na neotecu jest tragicznie wogle cos tak karta dziwna jest napewno sie nie grzeje bo dmucha na nia dodatkowo wentyl 120mm trza znalezc sposob na dovoltowanie jej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AKTUALIZACJA:

 

Postanowiłem troszeczke zaktualizowac pierwsza strone postu w oparciu o doswiadczenie jakiego nabralem przy zabawie z karta :)

 

Wydajnosc karty:

- default: gpu: 250, mem: 400, 2k3: 2157

- tryb XT gpu: 405, mem: 512, 2k3: 3105

- XT + OC: gpu: 533, mem: 722, 2k3: 4255

 

zobrazowane na wykresie:

 

Dołączona grafika

 

mamery jedyne co to wymienilem paste na gpu na OCZ Ultra 5+ Silver ;) btw. cos mi sie nie chce wierzyc, ze Ci memki polecialy na 746 bez artow ;P chlodzenie tutaj i tak nie gra znaczacej roli bo to standardowe i tak dobrze chlodzi, ale paste zawsze warto wymienic na firmowa.

 

edit:

siwy05 ja swoj wynik osiagnolem na wlasnie na sterach z cd, tj. catalystach 4.9 :) zassaj driver cleanera, odinstaluj stery, reboot, wywal stery ati za pomoca drvcleanera, odinstaluj inny soft do krecenia karty, reboot, zainstaluj stery z cd, zassaj najnowszego OCGuru, nie zmieniaj napiecia AGP bo to i tak nic nie da a moze tylko spiepszyc. w oc guru odchacz alarmy dzwiekowe przewoltowania bo to i tak szit, daj napiecia nia high na gpu i mem no i krec! to tak po krotce, jezeli nie pomoze to masz jakis powazniejszy problem hardwarowy.

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raul a na jakich timingach jedziesz?? Tych od Bobsona ?? Btw niezłego zgona ze śmiechu zaliczyem gdy zainstalowałem najnowsze stery DNA z optymalizacją pod bechmark :D. ~4900 3dmarks :) :) :-P :-P . Czy arty mogą być winą słabego zasilacza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...