Skocz do zawartości
Raul

Abit 9550 Guru/guru Xt

Rekomendowane odpowiedzi

tak ale ten napis na pudelku mowi co innego perfidnie przeginaja zreszta tego neoteca mialem juz dawno temu i jakos mnie do tej firmy juz nie ciagnie... a tak wyglada moj wykres napiec przy idle :angry:

 

 

edit:dzieki za przyklejenie tematu :)

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja akurat dużo moge wyczytać z tego wykresu.też mam płyte abita i abit eq i jak zapodam taki wykres co u ciebie Siwy05 to linie sa proste jak drut czasmi tylko jakies drobne skoki na 12v a mam zasilacz feel 300w...

Edytowane przez Fonzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja akurat dużo moge wyczytać z tego wykresu.też mam płyte abita i abit eq i jak zapodam taki wykres co u ciebie Siwy05 to linie sa proste jak drut czasmi tylko jakies drobne skoki na 12v a mam zasilacz feel 300w...

1392951[/snapback]

ja tez mialem feela 300W i faktycznie linie byly proste zdarzaly sie jedynie drobne przeskoki a tera taka hustawka na zasilaczu 3razy drozszym....

Edit: no i wsio wrocilo do normy linia prosta jak drut zauwazylem tez ze moja plyta standardowo ustawia napiecie na agp na 1,55V no to zmniejszylem i karta znowu sie kreci jak poprzednio moze nie najlepiej ale przynajmniej nie jest tak tragicznie

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wreszcie dorwalem ta karte. Niestety pamieci slabo sie kreca bo ati tool juz przy 320 znajduje arty. Co prawda przy 340 nie widzialem zeby w grach/3dmarkach byly jakies arty ale to jeszcze musze pomeczyc karte zeby to sprawdzic na 100%. Najdziwniejsze jest to ze zmiana napiecia na pamieciach wogole nie zwieksza mozliwosci oc a chyba nie jest to normalne. Takze radiatory na pamieciach wogole do pamieci nie dotykaja i moze pasowalo by je przesmarowac pasta tylko jak je oderwac zeby nie odeszly razem z memkami :D

Natomiast proc poszedl ladnie a nawet bardzo ladnie bo stabilnie na 535 (tutaj nie ma co nazekac) w 3Dmarku 03 idzie ok 4130 wiec nie jest najgorzej biorac pod uwage pamieci.

Zmiana timingow moze by pomogla wiec jak by ktos mogl mi je podeslac lub linka do nich na PW.

Zeby tylko ram poszedl na 720-740 to by ta karta byla super a tak jest tylko bardzo dobra :wink:

Edytowane przez gof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wreszcie dorwalem ta karte. Niestety pamieci slabo sie kreca bo ati tool juz przy 320 znajduje arty. Co prawda przy 340 nie widzialem zeby w grach/3dmarkach byly jakies arty ale to jeszcze musze pomeczyc karte zeby to sprawdzic na 100%. Najdziwniejsze jest to ze zmiana napiecia na pamieciach wogole nie zwieksza mozliwosci oc a chyba nie jest to normalne. Takze radiatory na pamieciach wogole do pamieci nie dotykaja i moze pasowalo by je przesmarowac pasta tylko jak je oderwac zeby nie odeszly razem z memkami  :D

Natomiast proc poszedl ladnie a nawet bardzo ladnie bo stabilnie na 535 (tutaj nie ma co nazekac) w 3Dmarku 03 idzie ok 4130 wiec nie jest najgorzej biorac pod uwage pamieci.

Zmiana timingow moze by pomogla wiec jak by ktos mogl mi je podeslac lub linka do nich na PW.

Zeby tylko ram poszedl na 720-740 to by ta karta byla super a tak jest tylko bardzo dobra :wink:

1399898[/snapback]

Kupiles wersje bez XT rozumiem? Gdzie ja kupiles i za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest zwykle guru. Kupione w Sirusie za 326 ale rezerwowalem karte wczesniej (dostalem od nich maila ze sie maja pojawic karty i to w niewielkiej ilosci). Teraz sa po 350 i ma byc nastepna dostawa bo na stanie ich chyba nie ma. Mozna tez probowac w Proline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ja wiem jest jedna karta za 340zl w kup teraz w sumie uzywana z wgranym biosem na ustawieniach 460/600 ciekaw jestem czy ktos ja kupi swoja droga abit chyba troche zaszalal z ta karta bo jest jej strasznie malo na rynku i wyglada na to jakby produkcje limitowali albo schodza w takim tempie poza polska ze nie nadazaja z produkcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze juz zwykle guru zaczyna pojawiac sie na allegro.

gof co do timingow to popatrz na strone 13 tego tematu

1400169[/snapback]

Nic tam nie widze.. co prawda sa jakies timingi ale do Xturbo chyba a nie do zwyklego guru chyba ze sie myle. Chodzi mi o te o ktorych byla mowa na poczatku tematu i wszyscy (no prawie :wink: ) ich uzywaja, chyba te od Bobsona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tam nie widze.. co prawda sa jakies timingi ale do Xturbo chyba a nie do zwyklego guru chyba ze sie myle. Chodzi mi o te o ktorych byla mowa na poczatku tematu i wszyscy (no prawie  :wink: ) ich uzywaja, chyba te od Bobsona.

1400474[/snapback]

przeciez na 2giej stronie masz je podane

ORGINALNE OPTYMALNE6 TRCDRD 43 TRCDWR 26 TRP 612 TRAS 63 TRRD 2cl+3 TR2W cl+22 TWR 22 TWR2 12 TWR2 Same Bank 22 TR2R 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem za 326 w siriusie dostalem tydzien temu. ;) Macie moze pomysl bo juz na 330(660) pamiatki juz laduja artefaktami ;/ rdzen ladnie na 515 bd hakowal dalej tylko nie wiem co z pamiatkami ;/

 

na tych timingach:

6 TRCDRD 4

3 TRCDWR 2

6 TRP 6

12 TRAS 6

3 TRRD 2

cl+3 TR2W cl+2

2 TWR 2

2 TWR2 1

2 TWR2 Same Bank 2

2 TR2R 1

sypie artami;/ mam wersje GURU bez XT

 

Jak macie timingi biosy czy cos co moze sprawic ze mozna ja zhackowac bardzies slijcie abo co ...

Edytowane przez s4in7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem swojego Abita vguru (bez XT) w siriusie...czekałem chyba z miesiąc ale opłacało się :D . Na samym początku rdzeń przesmarowałem pastą srebrną. Temperatura po katowaniu w grach nie przekracza 45 st. Od razu jednak ustawilem taktowania 500/700 (zasilacz to zwykły feel 350 W) i .... poszło bez zajaknięcia. :lol: Wynik w 3dmarku03 w normie 4200 ( na athlonie XP 2300 Mhz). Timingami na razie się nie bawiłem.Max. co dało sie ustawic to 520/730 ale grafa juz sypie artami . Poza tym zauważyłem że nawet na ustawieniach 500/700 (oczywiscie napiecie na rdzeniu i pamieciach na high) na poczatku grania tez pojawiają sie małe przekłamania jednak po chwili wszystko wraca do normy. Znacie jakieś stronki z modowanymi biosami do tego abita?? Czy w ogóle ktoś bawił się w modowanie biosu? Do pełni szczęscia brakuje mi tylko jednego. Możliwości sterowania napięciami i obrotami wiatraka z poziomu AtiTrayTools :-P Albo odwrotnie... Takich możliwości jakie ma AtiTrayTools w Abitowskim OCGuru :lol: ehhh ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Ati tools znajduje arty na 320, ati tray tools na 330 a dalem 350 (700) rdzen na 535 i pogralem troche, przeszedlem 3dmarka i zero artefaktow a powinno sypac rowno jak juz przy 320 byly.. tak ze nie wiem komu wierzyc.. :?

 

Troche potestowalem karte i przy 540/350 (700) idzie bez artefaktow, niestety timingi jak wrzuce nowe to zaczyna sie sypac ale bez nowych timingow w 3Dmarku 03 wyszlo 4370 pkt wiec nie jest najgorzej jak na system bez reinstalacji po GF.

 

Najgorzej denerwuje mnie programik ocguru ktory jak mam odpalony to co jakis czas pozera tak z 20% mocy procka przez co 3dmarki i gry zatrzymuja sie na chwilke. Jak go zminimalizuje do paska to jest lepiej ale nadal widac zwolnienia w grze co jakis czas.

Czy u Was tez takie cos wystepuje czy tylko u mnie?

Dopiero zmniejszenie piorytetu ocguru roziazuje problem ale komu sie chce bawic w takie cos za kazdym razem (albo wylaczyc ocguru).

Druga sprawa to poza tym programem nie ma nic co by regulowalo obroty wentylatora na grafice? Zamkniecie ocguru powoduje wlaczenie max obrotow, co prawda znazlem na niego sposob bo wystarczy ubic program w managerze zadan i obroty nie wzrastaja ale fajnie by bylo jak by mozna jakos program przerobic zeby nie zwiekszal obrotow przy zamykaniu.

Edytowane przez gof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. W 3dMark'u 2003 mam wynik okolo 3800 pkt. Ale jak wlacze Call Of Duty to FPS mam srednio 60 :| Na moim GF 3Ti mialem lepsze FPS'y. Stery to najnowsze Catalyst.

1402789[/snapback]

a wywaliles driver cleanerem stery od nvidii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reinstalka systemu byla. Jestem zalamany w Call Of Duty mam srednio 60 fps i ani jednego wiecej :|

1403246[/snapback]

 

hmm 60 i ani jednego wiecej to mi sie kojarzy z wlaczona synchronizacja z odswierzaniem. Sprawdz czy nie ma tego wlaczonego w sterach. W Call Of Duty to na GF 4200 szlo czasami i po 150 fps wiec na tym abicie powinno byc cos kolo tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tego szukac??

1403538[/snapback]

 

Pytasz niewlasciwiej osoby bo mam radka dopiero drugi dzien (wczesniej bylem wierny nvidi :wink: )

Z tego co widze w to zaawansowanych wlasciwosciach ekranu zakladka 3D, w niej dac na ustawienia uzytkownika i przestawic "Czekaj na synchronizacje pionowa" na zawsze wylaczony czy zalezne od aplikacji. Tyle dziwne ze domyslnie jest to ustawione na zalezna od aplikacji nie fps jest tyle ile grafa wydoli wiec czasami moze nie byc tego wina.

A swoja droga jak masz w 3D tylko 60Hz odswiezania to sciagnij sobie programik RefreshForce zeby ustawic odswiezania bo mozna sobie mozg usmazyc przy 60Hz... no chyba ze masz LCD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a wpadl juz ktos na jakis pomysl jak wyciszyc ten pierdzacy witraczek na karcie.. bo jak dla mnie, mimo wlaczonego "FanEQ" jest on zdecydowanie zaglosny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a wpadl juz ktos na jakis pomysl jak wyciszyc ten pierdzacy witraczek na karcie.. bo jak dla mnie, mimo wlaczonego "FanEQ" jest on zdecydowanie zaglosny :(

1405125[/snapback]

ja podpielem go przez potencjometr od freezone ale wtedy znowu freezone zasuwal jak glupi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanqo !!! A mianowicie czy da sie przestawiać czymś takty kart co 1 mhz a nie skokami 500/700 513/716 itd

1407232[/snapback]

A probowales ATITool ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sadzicie czy moge odlaczyc wiatrak ( strasznie mi turkocze;/ sam suzm to bym zniosl ale turkot to nie;/ ) Odlaczyc wiatrak zworke dac na "nie-turbo" powinno dzialac no nie? Jak sadzicie? moze ktos probowal?=]

 

Bo w sumie nie potrzebna mi wydajnosc jak nie mam w co grac:) a cisza sie zawsze przyda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...