Skocz do zawartości
Raul

Abit 9550 Guru/guru Xt

Rekomendowane odpowiedzi

1. Sorki ale co to ma do Abit 9550 Guru/guru Xt? zreszta ja pisze ze z moja karta jest wszystko ok, tylko nie daje sie podkrecic w ATT!

2. ps-ktos mnie tu dubluje...? X_x

1. Do abita moze nic, ale do kolesia co ma problem ze sterami troszke ma.

 

2. A kto powiedzial ze ja ten nick wymyslilem przy rejestracji?

Edytowane przez Camel-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Do abita moze nic, ale do kolesia co ma problem ze sterami troszke ma.

Ja tu nie widze "kolesia" co by mial problem ze sterowniakmi tylko z ATI Tray Tools...

Czyli wg Ciebie powinienem pobawic sie: biosem, napieciami, agp, prockiem itp by wszystko zaczelo poprawnie dzialac? :blink:

 

2. A kto powiedzial ze ja ten nick wymyslilem przy rejestracji?

A kto tak mowi? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@camel: moje gg to 3644964 czyli tak jak mam w profilu nie wiem czemu nie mozesz sie ze mna skontaktowac na ogol jestem niewidzoczny wiec pisz nawet jak mnie nie ma napewno odpisze co do twojego problemu nie wiem zbytnio o co chodzi ja jade na omegach gdzie att jest standardowo instalowany wiec nie wiem czy u mnie tego problemu tez nie ma ale faktem jest ze nowe att jest mocno wyczulone na arty u mnie aktualnie gdy dam find max gpu tez staje na 470 a kiedys szlo spokojnie do 490 chociaz jak ustawie na 490 w grach nie ma zadnych problemow co do pamieci to na 280 ma jakies arty ale recznie przepuszczam dalej i tak leci do 290 czyli tez nizej niz kiedys moze w weekend pobawie sie ati tool zobacze jak tam jest

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z att jest tak że ono psuje ustawienia karty.podejrzewam że zmniejszają się napięcia na standardowe na rdzeniu i memkach temu nie chcą się kręcić.odinstalujcie att i będzie wszystko dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh tylko ze nawet jak mam ATT + ocguru (z podniesionymi napieciami) to i tak sa arty, zreszta jak by att jechalo z napieniami to by przy rdzeniu 470 wieszalo kompa. A att jako jedyny znany mi program pozwala zmniejszyc obroty wiatraczka do nieslyszalnych!

 

@siwy05 calkiem mozliwe ze na ATITool + ocguru wykrecisz karte jeszcze bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odinstaluj att i sprawdz mówię ci że bedzie różnica.

Fonzi chyba nie doczytałes do konca tego co pisalem na poprzedniej stronie, u mnie karta chodzi ok, tylko w ATT jest problem z kreceniem pamieci i moje pytanie bylo wlasnie odnoscie tego. W tej chwili ATT odpalam "recznie" przy starcie systemu tylko po to by wyciszyc karte, co nie oznacza ze chetnie zrezygnowal bym z ocguru i przesiadl sie na samo ATT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomiedzy podkrecalnoscia ATT i atitoolem nie zauwazylem zadnej roznicy. jak juz pisalem wczesniej pieknie chodzilo przy taktowaniach 500/700+ ale moja karta ma schizy i juz nie chodzi tak pieknie (znaczy raz chodzi raz nie). teraz bede kupowal tego niebieskiego zalmana i moze wycisnie sie cos wiecej ;]. czy oplaca sie sciagac radiatorki z pamieci abita na korzysc tych z zalmana? i czy sa one przyklejone na klej (dwuskladnikowy?) czy cos innego?

zapytalem juz o to w tym temacie:

http://forum.purepc.pl/Kilka-Pytan-Odnosni...aa-t165336.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle że w karte juz nie warto inwestować nawet jeśli wycisniesz z niej pare mhz więcej i tak tego nie poczujesz.lepiej ją sprzedac dołożyc i kupic coś lepszego i to szybko bo jeszcze pół roku i osiągnie ona miażdżąco niską cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle że w karte juz nie warto inwestować nawet jeśli wycisniesz z niej pare mhz więcej i tak tego nie poczujesz.lepiej ją sprzedac dołożyc i kupic coś lepszego i to szybko bo jeszcze pół roku i osiągnie ona miażdżąco niską cenę.

ale jak sprzedam karte i doloze 100 zeta nie dostane nawet czegos podobnej wydajnosci z chlodzeniem pasywnym, a mi zalezy na ciszy

 

--edit--

no to dokonalem zakupu ;p http://www.slammer.neostrada.pl/fz/fz.html poza tym ja chce wyciszyc kompa i miec go na pare lat tylko do internetu i jakichs slabych gierek. do lepszych gier wole inwestowac w konsole: mniej kasy idzie, a gry lepiej działają.

Edytowane przez winuhux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi zrobilo 6600GT z mozliwoscia zmian napiecia itd. czyli tak jak abit z tym ze moim zdaniem MSI potrafi robic soft a abitowi to niezbyt wychodzi Dołączona grafika

moim zdaniem taki cus jest o wiele wygodzniejsze i bardziej rozbudowane niz ten shit od abita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie mam już kartę!wysłałem ją 2 listopada i dzisiaj dostałem!ogólnie jestem zadowolony bo zamiast zwykłego guru dostałem turbo guru :lol:.w proline mieli problem bo abit nie naprawił karty ani nie przysłał nowej,przez co cała operacja się przedłużyła.musiałem dzwionic ze 20 razy dowiadywać się co i jak i wogóle dużo sie nadenerwowałem bo w proline nie mieli na co wymienić bo sami takich abitów nie mają.no ale jakos załatwili wreszcie i dostałęm nowego XTurbo Guru.pierwsze wrażenia to dużo głosniejszy wentyl bo min.ma około 4500 obr. a max.5200. karta bardziej się grzeje:rdzeń ok. 72 stopnie a pamięć 68 stopni.A co do oc doszedłem narazie do 486/780 w 3dmarku 2003 4600pkt.Zaraz zagram w FEAR to zobaczę co jeszce z niej wycisnę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fonzi jakos strasznie sie grzeje ta Twoja karta normalnie jakbys nad ogniem ją smażył, ja na swoim XTurbo nigdy nie doszedlem do 60 stopni i to na zastepczym(customowym :wink: ) wiatraku ok. 2600obr/min., a na seryjnym to 50 stopni nie przypominam sobie zebym mial a wykrecalem ja nawet 494/810 ale juz wtedy z artami, a na co dzien w giercach hulam sobie jak mi sie wybierze, albo 473/700 albo 486/742 i styka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy doprowadziły mnie do 513/810 pamięci może poszłyby wyżej ale trzeba zapewnic dobre chłodzenie.Wyniki jak w podpisie.

:shock: cos Ty za demona z serwisu dostal..

 

ps-jak mozesz sypnij linkiem do orba lub screnem

Edytowane przez Camel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny screen dla niedowiarków.Dałbym linka do orba ale wyskakuje u mnie błąd że nie mam wersji pro i cośtam.

Siwy05 ja miałem 24 miesiące gwarancji kupowałem w Proline.pl.Ale karta była serwisowana w Veracomp.Czekałem na nią 1.5 miesiąca.

Camel u mnie napięcia wyglądaja tak że 1.30-1.32 2.80-2.83 mam w trybie low a w trybie high 1.35-1.38 2.91-2.94.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny screen dla niedowiarków.Dałbym linka do orba ale wyskakuje u mnie błąd że nie mam wersji pro i cośtam.

Siwy05 ja miałem 24 miesiące gwarancji kupowałem w Proline.pl.Ale karta była serwisowana w Veracomp.Czekałem na nią 1.5 miesiąca.

Camel u mnie napięcia wyglądaja tak że 1.30-1.32 2.80-2.83 mam w trybie low a w trybie high 1.35-1.38 2.91-2.94.

Masz wieksze napiecia np u mnie na high 1,36 / 2,86 Moze masz nowszy: bios? ocguru? chłodzenie? Jesli nie to tylko pogratulowac swietnego egzemplarza karty :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios:BK-Ati Ver008.017D.033.000

oc guru 1.02

Spisywany z ocguru? Jak tak to wyglada ze masz nowszy bios moj to:

 

BIOS BK-Ati VER008.017D.005.000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dziwne ze nie moge nigdzie w necie znalesc biosu do tej karty (albo zle szukam:P) chetnie bym go wgral tylko nie mam innej karty w zapasie, na wypadek niepowodzenia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Camel zbadaj ten link ponizej, jest tam chyba jakis bios do 9550XT ale z adnotacja NORMAL i nie bardzo wiem dlaczego, moze sie czegos doczytasz

http://www.techpowerup.com/bios/

Dzieki za linka, faktycznie jest tam chyba bios ktory ma @Fonzi, tylko ocb z tym normal to juz nie wiem (chodzi o tryb normal na karcie?) Moze ktoś kto ma "zapasowa" karte skusi sie na przetestowanie tego biosu? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...