Skocz do zawartości
Raul

Abit 9550 Guru/guru Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Przytrafila mi sie ta karta (jedzie poczta do mnie) i mam pytanko z innej beczki poniewaz priorytetem dla mnie jest cisza (gram rzadko ale zdaza sie) to czy karta w trybie zworki normal (zielona dioda) ma wiatrak na low a jesli nie to czy mozna na ustawieniach normal (nie turbo) zainstalowac OCGuru i skrecic w ustawieniach wiatraczek do trybu low? Byc moze pytanie dla posiadaczy tej grafy jest z gatunku kretynskich ale ja nie mialem jeszcze z nia do czynienia dlatego prosze o wyrozumialosc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tryb normal/turbo nie ma znaczenia przy obrotach wiatraka (chyba, ze grzanie sie karty i automatyczna regulacja obr.). przez ATT mozesz ten wiatrak nawet zatrzymac ;]

 

--edit--

a moze ten bios nie jest do vguru? i pisalo RV350 a w XT jest chyba RV360

Edytowane przez winuhux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos chce bios to ja moge swój zgrać i dać.podejrzewam że dzieki niemu pamięci lepiej się kręca bo większy voltarz jest.

Coś mi sie wydaje, że bios nie ma nic do tego.

Wersja biosu u mnie: 008.017D.033.00 (więc to samo co u Fonziego)

Kartę kupiłem w zeszłym tygodniu.

 

Co do podkręcalności jestem troszeczkę zawiedziony, bo:

500/650 chodzi bez artów (3850 w 3dmark 2003)

500/700 chodzi z artami (4100 3dmark 2003)

500/750 sypie artami aż miło (a raczej nie miło)...

wyżej nie sprawdzałem, bo chyba nie ma sensu?

Napięć na rdzeniu i pamięci nie zmieniałem, czyli wynoszą one 1.29-1.30V (rdzeń), 2.80V (pamięć).

Podkręcałem programem ATT. Z vGuru praktycznie nie korzystam, bo denerwuje mnie że musi być cały czas w trayu.

AGP x8, Fast Writes wyłączone w biosie (z resztą sprawdzałem tez na włączonym).

Obroty wiatraczka zmniejszyłem do 7% i jest w miarę cicho.

 

Ktoś ma jakiś pomysł na poprawienie podkręcalności tej karty?

 

 

 

 

z att jest tak że ono psuje ustawienia karty.podejrzewam że zmniejszają się napięcia na standardowe na rdzeniu i memkach temu nie chcą się kręcić.odinstalujcie att i będzie wszystko dobrze.

O cholerka, nie widzialem tego posta, zostawię att i spróbuję potestować jeszcze na innym sofcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie będę dużo pisał, bo mam mało czasu, ale Fonzi miał rację - jak ktoś chce kręcić tą kartę (a grzechem jest jej nie kręcić), to niech wypróbuje ATI Tool. U mnie jest spora różnica w podkręcalności w porównaniu z ATT. Także podniesienie napięcia na pamiątkach poskutkowało dodatkowymi ~50MHz.

 

Btw. Znacie może jakiś soft, ktory pozwalałby na zmianę napięć na rdzeniu i pamięci dla tej karty (mam na myśli taką zmianę ktora będzie zachowana także po zamknięciu programu).

Oraz czy w ATI Tool także nie monitoruje wam temperatur i obrotów wiatraczka?

Każdy z programów, z których korzystałem ma jakieś wady: vGuru musi być odpalony w tle, ATT jest bardzo wybredny jeśli chodzi o podkręcalność i artefakty, a ATI Tool nie monitoruje temperatur ani obrotów wiatraczka. Znacie jeszcze jakieś dobre programiki tego typu dla Radeonów?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie będę dużo pisał, bo mam mało czasu, ale Fonzi miał rację - jak ktoś chce kręcić tą kartę (a grzechem jest jej nie kręcić), to niech wypróbuje ATI Tool. U mnie jest spora różnica w podkręcalności w porównaniu z ATT. Także podniesienie napięcia na pamiątkach poskutkowało dodatkowymi ~50MHz.

 

Btw. Znacie może jakiś soft, ktory pozwalałby na zmianę napięć na rdzeniu i pamięci dla tej karty (mam na myśli taką zmianę ktora będzie zachowana także po zamknięciu programu).

Oraz czy w ATI Tool także nie monitoruje wam temperatur i obrotów wiatraczka?

Każdy z programów, z których korzystałem ma jakieś wady: vGuru musi być odpalony w tle, ATT jest bardzo wybredny jeśli chodzi o podkręcalność i artefakty, a ATI Tool nie monitoruje temperatur ani obrotów wiatraczka. Znacie jeszcze jakieś dobre programiki tego typu dla Radeonów?

 

pozdrawiam

 

Przecież jak zamykasz oc guru to masz podniesione napięcia i po restarcie systemu też.trzeba zaznaczyć tyle ile się chce kliknąć na zegary zaznaczyć load setting on strtup a potem klikasz na klucz i zaznaczasz launch oc guru on strtup.z wentylatorem i napieciami tez tak robisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak zamykasz oc guru to masz podniesione napięcia i po restarcie systemu też.trzeba zaznaczyć tyle ile się chce kliknąć na zegary zaznaczyć load setting on strtup a potem klikasz na klucz i zaznaczasz launch oc guru on strtup.z wentylatorem i napieciami tez tak robisz.

witam i mam pytanko moze mi jakos pomozesz mam taka sama grafike co ty...ale jak dam wiecej niz 460 mhz i pamieci puszcze wiecej ni 660 to wywala mi sie system a dzieje sie tak po kazdym 3 dmark zaznacze ze jade na omegach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i mam pytanko moze mi jakos pomozesz mam taka sama grafike co ty...ale jak dam wiecej niz 460 mhz i pamieci puszcze wiecej ni 660 to wywala mi sie system a dzieje sie tak po kazdym 3 dmark zaznacze ze jade na omegach

Zwiększyłeś napięcia na pamięciach i rdzeniu na high w ocguru? Przestawiłeś zworkę na grafie? Jaki masz zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyłeś napięcia na pamięciach i rdzeniu na high w ocguru? Przestawiłeś zworkę na grafie? Jaki masz zasilacz?

zworka jest przestawiona....zasilaacz mam 350W nawet jak obnize taktowanie procka...to problem jest ten sam malo tego to jeszcze zaczol sie pojawiac niebieski ekranik....a co do oc guru jak podciagne napiecia z low-high i po zatwierdzeniu po ponownym restarcie i tak mi schodza na low /o/.....jesli chodzi o chlodzenie to jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a co do oc guru jak podciagne napiecia z low-high i po zatwierdzeniu po ponownym restarcie i tak mi schodza na low /o/.....jesli chodzi o chlodzenie to jest ok

Bylo to juz opisane w tym temacie... najpierw dajesz napiecia na high --> zatwierdzasz --> wylaczasz ocguru --> wlaczasz ocguru ponownie. Od tego momentu po restarcie kompa napiecia beda caly czas podniesione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo to juz opisane w tym temacie... najpierw dajesz napiecia na high --> zatwierdzasz --> wylaczasz ocguru --> wlaczasz ocguru ponownie. Od tego momentu po restarcie kompa napiecia beda caly czas podniesione.

fakt pomoglo( po reinstalacji oc guru) mogle zwiekszyc juz napiecia...ale zbyt wiele juz to nie daje na max to mam 470 rdzen a pamieci na 345 /o/ ale na tym mozliwosci karty sie nie koncza przeciez...bo jak dam wiecej niz te wartosci to zaraz sypie artami ze az milo .....ps..czy moze juz dac sobie spokoj z kreceniem ...modre glowy co o tym myslicie

B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt pomoglo( po reinstalacji oc guru) mogle zwiekszyc juz napiecia...ale zbyt wiele juz to nie daje na max to mam 470 rdzen a pamieci na 345 /o/ ale na tym mozliwosci karty sie nie koncza przeciez...bo jak dam wiecej niz te wartosci to zaraz sypie artami ze az milo .....ps..czy moze juz dac sobie spokoj z kreceniem ...modre glowy co o tym myslicie

B)

 

A masz abita turbo guru czy zwykłego guru?podkręcanie zależy dużo od zasilacza i od tego jaką masz temperaturę w budzie.jak masz chłodno to zawsze poleci jeszce wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz abita turbo guru czy zwykłego guru?podkręcanie zależy dużo od zasilacza i od tego jaką masz temperaturę w budzie.jak masz chłodno to zawsze poleci jeszce wyżej.

mam turbo guru a w budzie jest chlodno zreszta caly czas jest otwrta obudowa...widzialem twoje osiagniecia i jestem pod wrazeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam turbo guru a w budzie jest chlodno zreszta caly czas jest otwrta obudowa...widzialem twoje osiagniecia i jestem pod wrazeniem

Tak jakoś mi się trafiło że się tak podkręciło.Może to za sprawą innego biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jakoś mi się trafiło że się tak podkręciło.Może to za sprawą innego biosu?

hmm no wlasnie ale czytajac kilka postow wczesniej..wpadlem na numer biosu i porownalem go ze swoim i mam taki sam juz bije :mur: i sam niewiem albo cos z moja karta jest nie tak ale przypominam sobie ze na samym pocztku krecila sie wyzej tylko teraz cos sie jej powalilo...a moze to wina sterow do kart uzywam obecnie nowych omeg i tak samo ale mam plan od kolesia wezme zasilacz i zobacze moze po tej stronie lezy przyczyna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Czy zna ktoś miejsce gdzie można kupić jeszcze tą kartę?

W proline nie ma i raczej nie będzie

Dzwoniłem też do dystrybutora Veracomp i u nich też nie ma i raczej nie będzie

Na allegro też jakoś pustawo.

Wycofali je już?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Czy zna ktoś miejsce gdzie można kupić jeszcze tą kartę?

W proline nie ma i raczej nie będzie

Dzwoniłem też do dystrybutora Veracomp i u nich też nie ma i raczej nie będzie

Na allegro też jakoś pustawo.

Wycofali je już?

Jak chcesz możesz kupic ode mnie.Skąd mam kartę i jak sie kręci mozesz się dowiedzieć z poprzednich postów.Jak cos to pisz na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak myslicie warto sie przesiadac z abita 9550xt na cos z rodziny 6600gt na agpx8 czy dac sobie spokoj i zbierac miedziaki na pcix16? aha i jesli wystawic tego 9550xt to za ile, bo w obrocie ciezko je znalezc i nie ma jak porownac cen, a nie chce sie wyglupiac ze zbyt wysoka suma, ale to jednak perelki, ktore potrafia milo zaskoczyc wydajnoscia i za grosze tez jej nie oddam, dzieki za ewentualne sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biez 6800LE odblokuj potoki i jechanka na Oc ;) i masz karte wymiot ;) pozdro

Jakich omeg uzywacie zauwazylem ze na nowych 6.2 nie da sie wogole krecici jakas bokada a na 6.1 mam slabe osiagi 473/340 mam Xturbo i jechalem co dziwne na orginalnych sterach od abita zajechalem az na 510/360 tyle ze one maja sporobugow w renderingu :( a mi zalezy na max oc i dobrym sofcie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie QbStEr masz racje co do 6800LE ale musi byc gwara na odblokowanie potokow, bo inaczej ta karta jest tragiczna( http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=685 ), a znowu za selekty sobie krzycza o conajmniej 100 zeta wiecej, a wtedy juz mozna myslec o 6800GS i kółeczko sie zamyka, ale panowie na ile w ciemno wyceniacie swoje 9550xt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, trochę odgrzebę temat, no ale trudno. :wink:

Przejrzałem cały temat i widziałem że kilka osób zadawało jedno pytanie, ale chyba nikt nie udzielił na nie odpowiedzi.

Mianowicie czy ktoś ściągał radiatory z pamięci :?: Jeśli tak, to jak dokładnie to robił :?:

W tym rzędzie kości z boku karty, po przeciwnej stronie względem śledzia widać wyraźnie że radiator styka się tylko z tymi zewnętrznymi kostkami. Zastanawiam się nad ewentualną zmianą chłodzenia i interesowało by mnie jak zdjąć te radiatory z kości pamięci. Chodzi mi o ewentualne sugestie, jeśli ktoś już dokonywał tego zabiegu właśnie na tej karcie. Ewentualnie jakie chłodzenie polecilibyście do tej karty :?: Jak wiadomo kości są w obudowach TSOP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...