Skocz do zawartości
Raul

Abit 9550 Guru/guru Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sądzicie kupić do kręcenia colorshita 480W ??

w zadnym wypadq ! zasilacz to rzecz priorytetowa ! przeczytaj sobie temat o zasilaczach ! pozatym juz za 130-150 zl. mozesz qpic markowego szefa !

 

ps. mam juz karte, ale poki co jestem poza domem a boje sie jej wkladac do staaarego kompa z PIII i zasilaczem 235W :P wstrzymam ciekawosci na wodzy jeszcze przez pare dni i zaczynam glebokie testowanie :D

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy ktos mial do czynienia z ta karta??

1283321[/snapback]

 

poczyta tak z 30 stron ostatnich to będzesz wiedział

 

ja np miałem tą kartę przez 2 godziny i wymieniłem na Gbyte - nie dość, że gbyte lepiej się OC (Abit szedł max 405/510 i to z pamięciami 3,6 ! ), to jeszcze Abit "piszczał" (a uściślając piszczały kondensatory)

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żtciu nie bież tego CDT !!! bieraz GB a jak mas troszke wiecej kasy to bierz guru !! Nie słuchaj co pisze gość na allegro tylko słuychaj na forum bo tu cie nkit nie okłamie !! Tak CDT sie beznajdziejnie kręci !! pomyśl sam jakbyś chiał spraedac karte to czy pisałbyś ze kręci sie beznadziejnie ma słbe osiagi i wogóle ?? Czy bys pisał same superlatywy ??

 

Jak sądzicie kupić do kręcenia colorshita 480W ??

Ja mam colorsit 350 w !!! <_< I myślałem ze będzie gorzej jak narazie to nie narzekam kręce spokojnie napięcie nie skaczą tak bardzo !!! Denerwują mnie ludzie którzy oceniaja a wcael nie mieli !!! Mówia ale to syf nie bierz tego czy coś takeigo !!! I myśłą ze wszystko co chifteckowskie to niezniszczalne!!! Mam znajomych w sklepie komputerowym i jak narazie mieli wiecej chiftecków zwróconyc na gwarancje niz tylch colorsitów !!! Wieć sami widzicie !!! Nie móie ze chifteck bym nie chiał !! Broń boze pewnie ze bym chiał !!! tylko mówie zeby tak nie jechac tego colorsita (szczególnie jak sie go nie mialo) !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żtciu nie bież tego CDT !!! bieraz GB a jak mas troszke  wiecej kasy to bierz guru !! Nie słuchaj co pisze gość na allegro tylko słuychaj na forum bo tu cie nkit nie okłamie !! Tak CDT sie beznajdziejnie kręci !! pomyśl sam jakbyś chiał spraedac karte to czy pisałbyś ze kręci sie beznadziejnie ma słbe osiagi i wogóle ?? Czy bys pisał same superlatywy ??

Ja mam colorsit 350 w !!!  <_<  I myślałem ze będzie gorzej jak narazie to nie narzekam kręce spokojnie napięcie nie skaczą tak bardzo !!! Denerwują mnie ludzie którzy oceniaja a wcael nie mieli !!! Mówia ale to syf  nie bierz tego czy coś takeigo !!! I myśłą ze wszystko co chifteckowskie to niezniszczalne!!! Mam znajomych w sklepie komputerowym i jak narazie mieli wiecej chiftecków zwróconyc na gwarancje niz tylch colorsitów !!! Wieć sami widzicie !!! Nie móie ze chifteck bym nie chiał !! Broń boze pewnie ze bym chiał !!! tylko mówie zeby tak nie jechac tego colorsita (szczególnie jak sie go nie mialo) !!!

1283526[/snapback]

:lol: :lol: tozto z jednej fabryki co Codegen wychodzi... :lol: ZERO ZABEZPIECZEN a przynajmniej zero dzialajacych zabezpieczen radiatorki w srodku ktore wygladaja jak obrzympana folia kuchenna ktorej moja mama do pieczenia ciasta uzywa... wiec widzialem co te zasilki "potrafia" widzialem jedną w srodku a MNIE DENERWUJA LUDZIE KTORZY UPIERAJA SIE NA SWOIM i jak mu wszyscy mowia ze ma za taka kase cos markowego (Modecom 350W GTF by Fortron ) to on kupuje cos innego i potem jedzie ze to nie prawa ze ta zasila jest wypas i wogole bo on ja wybral.... zapytaj sie BENITO co o tych zasilkach by powiedzial (studiowal elektronike)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo wlasnie nie koniecznie i sam nie wie co sie dzieje ...karta wygladala na nowa ...zadnych sladow wsadzania w kompa itp (latwo to dostrzec jak popatrzymy ma element PCB laczacy sie z plyta) nie ma sladow "obcierki ...co wyklucza "tunning" karty :)

z omegami to chyba jest jeszcze gorzej bo zawiesza sie duzo wczesniej :(

1283001[/snapback]

a ja mam pytanie o te napiecia na mem 2,85?? chyba ciut za duzo no i w sumie malo jak na moj gust wyciagneles u mnie idzie na 500/700 z napieciami podciagnietymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem, ze radiator nie przylega dokladnie do GPU ! gdy dac pod swiatlo, widac szczelinki. ale w sumie to zaden problem, a moze i dobrze sie sklada bo zaaplikuje pod niego OCZ Ultra 5+ Silver, napewno bedzie lepiej spelniala swoje zadanie niz ta pasta/klej nalozony fabrycznie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj ja sie nie upieram ze to jest lepsze od modecoma GT czy chiftecka !!! Mówie tylko ze zasiłka jest spoko !! jak za te pieniądze!!

Nie kupiłem modecoma bo nie miałem hajsu juz nic teraz i tak mam same długi :/ Bo i tak chce wymienic na tego MODECOMA GT !!!

Tylko póki co musze kaske skombinować !!! Ja wiem ze ten colorsit to nic specjalnego ale do codegena go nie porównujcie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc mam dylemat poszukuje dobrej karty do 400zl i rozwazam cos z polki R9550 najrozsadniejszym wyborem wydaje mi sie cos z Abit vGuru lub Abit vGuru XT lub R9550 Xt Gigacube Extreme, ktora z tych kart ma najlepszy stosunek jakosc/cena mysle ze zadjee pytanie w odpowiednim topicu, btw. szukalem na forum ale wyraznej opini nie znalazlem na temat stosunku cena/jakosc tych kart, rowniez nie wiem ktora z nich jest najlepsza i najwydajnijsza. Natomiast na allegro znalazlem cos takiego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42254620 i rowniez sie nad tym zastanawiam jakie to ma potencialne mozliwosci, czy mozna ufac tamu sprzetowi?? i co jest z tego wszystkiego najlepsze, a moze ktos ma jeszcze jakis inna rade jaka karte kupic zeby miala najlepszy stosunek cena/jakosci? Z gory dzieki za wszelka pomoc i odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak

1. Zmień zworke na karcie

2.Zainstalu nie omegi tylko catalysty (najlepiej tez z sfoftem ale przy tej karcie mog byc onrmalne) !!! Bo przy tej karcie zebyy kreceic ci omeg nie trzeba bo mozesz w programie ocguru !!

3.I wtedy sprawdzaj !!! A tak pozatym mówiłem ci zebyś nie instalował najnowszych OMEg!!!!!!!!!!! NEi słuchajcie nikogo a potem sie dziwicie !!

i tak zrobilem green light ( czyli deflaut karty) na grafie ..odinstalowelm wszystko co bylo zwiazane z grafika strowniki - OC guru itp

Roznica polega tylko na tym ze w Oc guru blokuja sie zegary od core i mem. (takie szare sie robia) i nie mozna juz ich przstawiac

(zwiechy jak byly tak sa dalej) na orygianlnym oprogramowaniu.

A karta widocznie zwolnila :(

Edytowane przez TatoTurbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc mam dylemat poszukuje dobrej karty do 400zl i rozwazam cos z polki R9550 najrozsadniejszym wyborem wydaje mi sie cos z Abit vGuru lub Abit vGuru XT lub R9550 Xt Gigacube Extreme, ktora z tych kart ma najlepszy stosunek jakosc/cena mysle ze zadjee pytanie w odpowiednim topicu, btw. szukalem na forum ale wyraznej opini nie znalazlem na temat stosunku cena/jakosc tych kart, rowniez nie wiem ktora z nich jest najlepsza i najwydajnijsza. Natomiast na allegro znalazlem cos takiego 1284745[/snapback]

w stosunku jakosc, wygrywa zapewne guru xt, ale jeszcze nietstey nie odpowiedzielismy sobie na pytanie, czy warto dokladac 100 zyli do xt. w stosunku jakosc/cena na pewno liderem jest zwykle guru, ktore mozna podkrecic do gpu: 5XX, mem: 7XX ! co do tej karty co podales linka to poszukaj w topicu o radkach 9550 czy warto !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pozbylem sie Abita R9550 CDT PAMIATKI 4 NS Samsunga

Poszedlem do sklepu i po namysle wziolem jednak G Cube Extreme 9550 i po zainstalowaniu zadnych problemow w grach jak i windzie karta wykonana wzorcowo pamiatki dolegaja ladnie do radiatorkow jestem pod wrazeniem jestem b.zadowolony z zakupu wlasnie tej karty bo zastanawialem sie jeszcze nad Abitem guru ale po co katowac karte skoro mozna dolozyc troche i miec to bez podkrecania a Abit ten XTguru jest za drogi

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do timingów to niewiem czemu wam nie dziala. Ja robie to tak:

-wlaczma prog od grafy i krece na maxa w nim z max napieciami, zapisuje i wylaczam

-wlaczam ati tray tools i ustawiam timingi ktore juz znacie

-odpalam rivke i podkrecam do odpowiednich wartosci

 

Po takich zabiegach nie mam zadnych problemow, oraz na monitku nie swieci :D , moze robicie to jakos inaczej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez Abita Guru, najbardzije sie oplaca, potem sprzedaz ze strata 40-50 zl i kupisz naprzyklad jakiegos 6200-6600.

XTurbo guru jest drogi i wydaje mi sie ze tu jest juz lekki przerost tresci nad forma, 500/700 daje juz duzego kopa, co do Gecube to z tego co dobrze pamietam to tylko wersje 2.0 byly dobre i krecili sie bardzo ladnie, 2.1 to wedlug mnie porazka, testowalem jednego i gpu wywalalo sie nawet na standardowych taktach, ram podkrecil sie zaledie o 20mhz (40 ddr) Moze trafilem na zly model ale z forum wiadome mi ze nie ma czego sie spodziewac po tej wersji.

 

Tak wiec najbardzije oplaca sie Guru za te 340 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki wiec tak ...nie moglem przetestowac swojej karty w 3dmarku3 to wzialem sie za AquaMarka... najnowszys (chyba) bo "ich" stronki...

300/500 (fabryka) turbo mode

19,653 Aqma.

 

486/760

28.857 Aqma.

do rdzenia nie starczylo skali regulacji(to jest max w fabrycznym Abita OCguru)...wydaje mi sie ze mozna dokrecic do 30.000 w Aqma.

mem pod wiekszym podkrecaniu zaczela sie wysypywac... artefakty, zwiechy itp

 

procek na czas tej opracji z 2.4@2.59

patrzac na stronke xxx... zeby nie robic jakis krypto reklam :) to ta karta to wcale nie jest najgorsza bo ze swoimi wynikami plasuje sie gdzies pomiedzy :

post-15890-1108871941_thumb.jpg

Edytowane przez TatoTurbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, ze nie mozesz przetestowac na 3DMarqo3, nie wiem dlaczego. pocuduj cos jeszcze, moze cos wymodzisz! Widze ze po podkreceniu zyskales niezlego kopa, okolo 30% ! ja jak pisalem mam juz kare od tygodnia, ale nie jestem z nia u siebie i nie moge jeszcze przetestowac, a mnie juz bardzo korci :D zassam na wszelki wypadek AquaMarka, gdy by Ci sie jednak nie udalo z tym 3DMarkiemo3 to wtedy bedziemy miec jakies porownanie chociaz na platformie AquaMarka pomiedzy zwyklym guru a guru xt.

 

ps. czekamy na wiecej testow zarowno guru jak i guru xt !

 

ps. wiecie moze ktora v. utilitow do karty jest najnowsza? czy istnieja jakies updaty biosu do guru? na stronie Abit - USA aktualna v. softu to ABIT vGuru Utility 1.01, Released Date: 2004-11-29. Rozumiem, ze jest ona najnowsza? ale niestety po kliknieciu w odnosnik BIOS wyswietlaja sie biosy dla mobo a nie dla karty. Mam jeszcze pytanie odosnie sterownikow. Ktore warto zainstalowac? Catalyst (to chyba te oryginalne) czy omegi najnowsze? robil juz ktos moze testy na ktorych karta chodzi lepiej/wydajniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TatoTurbo --> tylko tyle idzie ta grafa??, pomecz ja jeszcze, szczegolnie rdzen. Ja przy swoich ustawieniach 498/357 robie w aqua3 33,492 fps średnio. Troszke mało jest u Ciebie, proc mam skrecony na 10x210.

 

 

Raul --> najnowsza wersja to 1.020, zassałem ją ze stronki abita z 1,5 tygodnia temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,u mnie po podkręceniu wyglada tak:

3demark 03- 513/728- 4063

3demark 01-513/728- 1291

Mam jeszcze jedno pytanie,do jakiej wartosci podnosicie napiecie na pamięciach i procku graficznym w OCguru?,

u mnie :Core voltage 1.28V/1.37 ,a Memory 2.51/2.58V ,wydaje mi sie że to drugie powinno iśc wiecej ?ale jak to zrobić?

Abit 9550 Vguru

My Webpage

 

My Webpage

Edytowane przez mamery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TatoTurbo --> tylko tyle idzie ta grafa??, pomecz ja jeszcze, szczegolnie rdzen. Ja przy swoich ustawieniach 498/357 robie w aqua3 33,492 fps średnio. Troszke mało jest u Ciebie, proc mam skrecony na 10x210.

Raul --> najnowsza wersja to 1.020, zassałem ją ze stronki abita z 1,5 tygodnia temu.

1287056[/snapback]

az mi sie nie che wiezyc :D... jak to sie robi? ...chyba z plyta glowna muli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,u mnie po podkręceniu wyglada tak:

3demark 03- 513/728- 4063

3demark 01-513/728- 1291

Mam jeszcze jedno pytanie,do jakiej wartosci podnosicie napiecie na pamięciach i procku graficznym w OCguru?,

u mnie :Core voltage 1.28V/1.37 ,a Memory 2.51/2.58V ,wydaje mi sie że to drugie powinno iśc wiecej ?ale jak to zrobić?

Abit 9550 Vguru

1287066[/snapback]

U mnie gpu na 510 czasami wiesza sie w 3d2k3, ogolnie ladnie ci sie karta podkrecila, zapodaj moje timingi do niej, powinienes zrobic wtedy nawet 4300 pkt, timingi znajdziesz na stronce w mojej sygnaturce.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamery jeżeli chodzi o zmianę napięć w OC guru to u mnie jest to samo co u Ciebie, napięcie na pamięci zmienia mi sie tylko o te marne 0,07V - takią zmianę pokazuje najnowszy everest i OCguru, ale może mamy coś nie tak z tym pomiarem...

Jeżeli chodzi o różnicę między omegami a catalystami to powiem tyle że na najnowszych omegach udało mi się w końcu zapodać timingi Bobsona z drobnymi artami. Na omegach ruszyło mi także Vice City (też mam jakieś przekłamania ale to bez względu na taktowania) na Catalystach Vice City nie ruszało mi wogóle więc używam Omeg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos jeszcze wypowiedziec sie na temat sterow i zarzucic ew. linki? bobson zarzuc linka do vguru utility 1.2 bo jakos nie moge znalesc nic nowszego jak 1.1. od jutra czaczynam testy i chce sie porzadnie do niech przygotowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:?  2 minutki szukania

1287632[/snapback]

spoko, ale nie mam pojecia czemu mi glowna strona Abita nie bangla ta com.tw, a na abit-usa nie ma najnowszego softu, stad prosilem o konkretnego linka. teraz jeszcze musze zassac kilka wersju catalystow i omeg, aby miec co porownywac :D w koncu 2 dni laby przedemna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...