Skocz do zawartości
Raul

Abit 9550 Guru/guru Xt

Rekomendowane odpowiedzi

mi nagle podwaja napiecia (przeklamanie) w Asus Probe (mobo) jak odpale Everesta i wejde w jakas zakladke, gdzie sa podawane napiecia. Czyli jaki z tego moral? 2 PROGRAMY NIE MOGO NA RAZ POBIERAC INF. Z CZUJNIKOW !

 

edit: co z tymi testami sterow, o ktorych pisalem kilka postow wczesniej? czy znajdzie sie ktos, kto mogl by je przeprowadzic? oczywiscie na XP SP2 !

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem o GF6600 tylko martwia mnie ludzie ktorzy pisza o naglym spadku klatek, poza tym szukam czegos tanszego do 400zl, no a poza tym to tak wogole preferuje ATi 

Mam pytanie czy ten Abitek vGuru ale nie XT jest bardzo glosny? bo zalezy mi tez na ciszy....

Aha i czy jest bardziej opacalny niz np Gigabyte R9550 (4ns) na pasywnym chlodzeniu? wiem ze Abit jest duzo wydajniejszy i lepsze o/c ale chodzi mi o mozliwosci adekwatne do ceny, czy Gigabyte jest calkiem przyzwoity tez? Aha i jak sie ma konfrontacja Abita z GeCubem (ponoc jest na rdzeniu 9600Xt?)

Gosciu nie bierz tego GigaCube dasz 100 pln wiecej a na wydajnosci w grach duzo nie zyskasz no chyba ze sie chcesz chwlić wynikami w 3dmarkach to co innego ! nawt nie porównuj GB 9550 do teo ABITA ja sie przesiadąłęm z tego GB i róznica jest Olbrzymia !! Tylko ze tam było cichutko :-P

niestety nie mam juz tego softu i to od dawien dawna... co moze byc innego ?

Odinstaluj najnowsze omegi jak masz !!! I sprawdź catlysy a pote te omegi 2597a ja je własnie te mam jak nic sie nie zmieni to pisz !!!!

Edytowane przez kali990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ kali990

 

z ciekawosci przekopalem temat o GeCube i nie znalazlem zadnego ciekawego wyniku. Najwiekszy to 4200 z hakiem (i jeszcze doswiadczeni userzy twierdza, ze gostek kantuje i zrobil w 800x640), ale wiekszosc waha sie w skali 3900 - 4000. Ja juz w pierwszy dzien testowania uzyskalem prawie 4100 pkt na guru bez zmiany timingow! (bobson jak dobrze pamietam po zmianie osiagnal ~4300) gwarantuje, ze za tydzien wroce tu z nowymi, znacznie lepszymi wynikami, poprtymi screenami, ktore pograza GeCubowcow i ich drogą karte ! Szkoda, ze koledzy z guru xt cos cieko sobie radzą z ta karta, bo nie widzialem jeszcze zadnego ciekawego wyniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raul no ja własnie twierdze ze te GigaCub'y są nieopłacalne !!! Napisąłem tam jednego posta w tym topcu to sie chwlili ze gośc wycisnął 4700 pkt w 2k3 :lol: Ja twierdze ze tego GiagCuby to sie moga schować przy naszych kartach !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wykrywa guru na orbie? jako 9550, czy jako 9600 ? bo w sumie to przeciez karta z rodziny 9550 a przegladalem wczoraj wyniki z tejrze wlasnie familii i powiem Wam, ze rekord swiata na tej karcie jest calkiem realny :D

 

edit: no moze byl realny do wczoraj :/ pierwsze miejsce bylo 4491 na defaulcie, teraz jest 4846 na sprzecie:

 

Date: 2005-2-25

CPU: AMD Athlon™ XP/MP/4 2195 MHz

GPU: ATI RADEON 9550, 398 MHz / 351 MHz

Display Driver: 6.14.10.6505

Driver Status: Non WHQL - Not FM Approved

 

Resolution: 1024x768 32 bit

OS: Microsoft Windows XP

System Memory: 512 MB

Video Memory: 128 MB

 

Baardzo mi sie ten wynik podejrzany wydaje ! spojrzcie na taktowania ! sterowniki niezatwierdzone, pewnie jakies zmodyfikowane !

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupić tę kartę -http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=12473&sid=1????? Słyszalem żeby ta karta zamienila sie w tryb turbo trzeba przestawqić zworki??? , czy ta karta bedzie lepsza od GeCuba 9550XT . Z góty dzieki za odpowiedzi :wink:

Edytowane przez _Ran'dall_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wykrywa guru na orbie? jako 9550, czy jako 9600 ? bo w sumie to przeciez karta z rodziny 9550 a przegladalem wczoraj wyniki z tejrze wlasnie familii i powiem Wam, ze rekord swiata na tej karcie jest calkiem realny :D

 

edit: no moze byl realny do wczoraj :/ pierwsze miejsce bylo 4491 na defaulcie, teraz jest 4846 na sprzecie:

 

Date: 2005-2-25

CPU: AMD Athlon™ XP/MP/4 2195 MHz

GPU: ATI RADEON 9550, 398 MHz / 351 MHz

Display Driver: 6.14.10.6505

Driver Status: Non WHQL - Not FM Approved

 

Resolution: 1024x768 32 bit

OS: Microsoft Windows XP

System Memory: 512 MB

Video Memory: 128 MB

 

Baardzo mi sie ten wynik podejrzany wydaje ! spojrzcie na taktowania ! sterowniki niezatwierdzone, pewnie jakies zmodyfikowane !

1298715[/snapback]

Już w to wierze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4800 :?: Na takich taktowniach :?: :lol:

Niew eim co to by były za stery ale nie koleś zapoda linka do nich to mzoe i my sie przekonamy czy takie dobre są :!:

Gosci miał core 400 i mem 700 i miałbym miec tylko pkt nie bardzo :!: Chyba ze umie dobrze screeny w paincie tuningowac :razz:

 

Ale linki do tych sterów niech poda to wszyscy sprawdzimy :!:!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol, to jest wynik z orba :( nie musi teraz kazdy po kolei pisac, ze sciema rzeczywiscie. pisalem o dwoch waznych sprawach i tym sie nikt nie zainteresowal! powtorze jeszcze raz! czy ktos mogl by przetestowac wydajnosc sterow? (wiecej szczegolow opisalem kilka postow wyzej, nie bede jeszcze raz pisal na darmo) i czy moze ktos sprzwdzic jak orb rozpoznaje karte w trybie turbo? jako 9550 czy jako 9600 ! pozdro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o konfrontacji tego Abita z jakims Gf 6200 AGP? moze byc od Sparkle albo od LeadTeka?

1299196[/snapback]

podejrzewam, ze nie ma co kart z rodziny 9550 porownywac do 6200 modowalnego do 6600. byc moze podkrecony na maxa guru by szedl leb w leb z standardowym 6200, ale ten gf to mimo wszystko nowsza konstrukcja, napewno tez lepsze wspomaganie directX a co za tym idzie gier. ale szczerze moge powiedziec, ze guru to poki co najlepsza karta z jaka sie spotkalem w konfrontacji jakosc/cena. Taktowania 528/716 oraz prawie 4300 pkt. w 3Dmarku03 to chyba bardzo duzo jak za 340 zl, isn`t it? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kogos ciekawi to podaje oznaczenie kosci na moim ramie

 

SAMSUNG 437

K4D261638F - TC36

 

Raul - zassaj omegi 2597a, moim zdaniem sa najlepsze, jak narazie jade na nich i zero problemow. Z moich malych spostrzezen sa lekko szybsze od tych na 5.2 catach.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Lucas86 ja kupilem na allegro za 347 z przesylka od IMEXCOM

 

@ bobson37 pisalem juz, ze mi omegi zawieszaja system, sprawdzalem kilka v. widocznie cos nie wspolpracuja z XP HE SP2 albo gryza sie z jakims innym skladnikiem systemu, a nie chce mi sie dociekac z ktorym do poki nie zobacze wynikow jakis testow, ktore potwierdza mi, ze na omegach osiagne lepsze wyniki niz na katach, len jestem poprostu :P

 

@ kali990 nie mysl sobie, ze te stery podwyzszyly wydajnosc karty, tylko po prostu wprowadzaja w jakis sposob w blad 3DMarka i stad taki wynik, nie realne jest raczej, aby sterowniki daly takiego kopa karcie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Zamówiłem właśnie kartę :D :D :DD :D :DD :D :DD :D :DD :D :D

Przyjdzie we worek :D Gostek z sklepu barwkomp.pl(współpracującego z tweak.pl) powiedział mi że mój zasilacz colorsit

uciągnie nawet radeona 9600xt. A teraz mam pytanko - Moja zasiłka może nie wytrzymać - mam fsb 227 jak widać w sygnaturce. Co lepiej mieć podkręcone Radzia na 500/700 i procek 1800 czy radzia np 450/650 procek 2043 ???

Kiedy będzie lepsza wydajność ?? Aha i jeszcze jedno jeśli podkręcę wszystko na fulla jest możliwość że zhajcuje mi się wszystko przez zasilacz ?? ?? Tzn. Dyski twarde : nr1.Segate 5400 40gb i nr2. Segate barracuda 5 60gb 7200rpm , karta sieciowa WLAN oraz mobo ?? Jeśli tak to będę musiałqpić nową zasiłkę w postaci Chiefteca lub czegoś innego 360 lub 400 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja mam byc szczery to nie ryzykuj tak extremalnego krecenia no colorsice :!: JA go mam wiec coś wiem o tym ja sie teraz boje zeby mi nie padł :!: A co dopiero jakbym miał tak ostro kreconego jak ty :!:

Miałem kupywać MODECOMA 350 gtf ale po długich wieczorach czytania doszłem do wniosku ze to http://sklep.benchmark.pl/pelny_15704.html chyba najlepszy akup za tą kase :!: Tylko ja najpierw musze kupić płyte główną ABIT NF7 jeszcze jakies dwa tygondie i powinna byc moja :0 !!!Pomyśl nad tym i daj te 150 pln za zasiłek niz potem miałbys dawać 800 pln za spalone czesi do kompa :!: A jeszcze tyle czasu bez kompa :-) Ja bym nie wytrzymał !!

Edytowane przez kali990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadajesz strasznie glopie pytania i to w dodatku nie zwiazane z tematem. jak bym mial taki zasilacz to bym wogole nie krecil, bo ryzyko zawsze wystepuje. ten zasilacz nie ma zadnych zabezpieczen antyprzepieciowych, a Ty wymagasz jeszcze od nas abysmy podali Ci tu bezpieczna linie krecenia dla niego. to tak jakby powiedziec, ze kazdy czlowiek ma faze po 5 piwach, jedni tak, dordzy nie, a dawka ta sama ! preosze nie prowadzic tutaj dysqsji na tematy nie zwiazane z tytulem topica, jakim jest abit guru !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezłe są też DNA

1300525[/snapback]

niezle, niezle ! to nie jest odpowiedz ! prosze o uzasadnienie jej jakimis testami/porownaniami w odniesieniu do Omeg i Catalystow !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na ile mniej więcej mogę PieCa podkręcić ?? Fsb 200 ?? i 500/700 ?? Nie będzie ryzyka ??

 

Na tym zasilazcu mas wybór albo krecić karte albo proca bo jedno i drugie to nie ma szans !!!

Daj chociazby 120 pln na MODEOCMA 350 GTF !!! Tylko ze on głosny trosze jest :/ Ale jezeli ci nie zalezy to weź a jezeli ni zalezy na ciszy to bierz tego chiftecka co ic pokazłem albo chifteck 350 BB tez fajna zasiłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak sądzisz jeśli chodzi o porkrcanie proca i karty ??? A co da większy przyrost wydajności ?? Podkręcenie proca czy karty ??

1300761[/snapback]

podkrecanie dysku :? , zmien zasilke i krec obydwie rzeczy naraz, jak chcesz wiedziec co bedzie wydajniej czy proc czy grafa to potestuj, czy to takie ciezkie?? i trudne?? Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...