Skocz do zawartości
Raul

Abit 9550 Guru/guru Xt

Rekomendowane odpowiedzi

hehe ale ze mnie gamon :oops: wystarczylo zainstalowac ocguru zmienic zakres napiec rdzenia i pamieci z low na high i hulaj dusza piekla nie ma - 500 rdzen i 720 pamiec - wynik w 3dmarku03 - 4157 - i to na defultowych timeingach :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To znaczy @Slav123 ze zmieniles tylko napiecia na karcie i tak ladnie samo podskoczyly pamiatki i rdzen mam zamiar wymienic mojego gecube 9550xt wcale go nie moge podkrecic chodzi 400na 500 na wlasnie abita guru xt warto?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Witam

 

To znaczy @Slav123 ze zmieniles tylko napiecia na karcie i tak ladnie samo podskoczyly pamiatki i rdzen  mam zamiar wymienic mojego gecube 9550xt wcale go nie moge podkrecic chodzi 400na 500 na wlasnie abita guru xt  warto?

 

pozdrawiam

1305067[/snapback]

jasne że warto, a jeszcze jak niewiele dokładasz to tym bardziej !! teraz abity potaniały do 400zl także miód (ale za 450zł można mieć 9700 :) )

 

BTW: to jaki jest rekord dla pamięci na XT-Guru ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie nowy rekordzik!

ustawiłem timingi i poszła 510/746

1308359[/snapback]

Coś mało tych pkt, a jak wyniki w 2001? kompa masz bardzo podobnego do mojego.

 

 

Tonic, tak jak obiecałem na PW

 

 

 

przód

 

Dołączona grafika

 

1 - APW7062A

 

2 - W83L785R

23065580

4100B

 

3 - W83

310DS

438LB

 

tył

 

Dołączona grafika

 

1 - PHD55N03

LTA

PHV0432 A1

 

2 - 431AC

46M

D38R

 

3 - APM 4410

MG 887

 

4 - 25POSAV

84368

 

5 - CU257

49M

A7TH

 

6 - 46ELE5K

ACT86

 

7 - CM1117

000428

 

Posiadacz abita w wersji xt tez moglby zrobic takie cos :-P

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3Dem01 nie robiłem testów na tych ustawieniach,ale wydaje mi sie,że 14000 raczej nie osiągne,nie wiem jak Tobie się to udało? ale gratulacje,może dlatego,że timingi na ramie masz lepsze,u mnie jest 8-3-3-2,5,przy ostrzejszych sie wykłada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh coraz wyzszy ten pulap jutro dorwe AI7 i neoteca 3800 to zobaczymy czy sie uda pobic choc powoli zaczynam powatpiewac bo te wyniki juz sa niezle wysrobowane :) mam juz ai7 ale na neoteca musze poczekac a juz mniew korci zeby wszystko krecic ale z lekka sie boje

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje sie ktos gdzie mozna taka karte w maire tanio kupic?? sklep internetowy lub jakis sklep w krakowie. Bo na allegro to za bardzo nie widac abita uguru a tez wole zobaczyc ta karte osobiscie (w sklepach internetowych moge odeslac do 10 dni jak nie bedzie cos pasowalo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy juz ktos potrafi odpowiedziec na pytanie co sie bardziej oplaca Guru czy XT Turbo Guru i jak wychodzi konfrontacja tych Abitow z tym:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43664806

lub

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43621760

 

Mianowicie mam na mysli porownanie wydajnosci przed i po o/c oraz to ze te R9500 maja tylko 64DDR..

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej oplaca sie kupic zwyklego guru, to po pierwsze; po drugie to 9550 guru przegra dopiero z nikreconym 9500pro, a 64 mb wystarcza calkowicie jak gra sie w 1024x768. Tak apropo to ja wlasnie poluje na jakiegos 9500pro, na infineonach 3ns, bym go troche pospawal itd :D :-P

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej oplaca sie kupic zwyklego guru, to po pierwsze...

chyba juz kazdy to wie :-P

 

Zastanawiam sie czy nie ma jakiegos innego programu do OC ktory moglby zastapic ten od Abita, moze ktos uzywa innego??

Edytowane przez raf.z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnosc radeona 9500@pro (275/275) bedzie chyba porownywalna z wykreconym abitem na 500/350 tyle ze 9500 tez mozna podkrecic i to calkiem niezle. Generalnie 9500pro jest wydajniejsza i byla by lepszym wyborem gdyby nie fakt ze ma tylko 64MB (te z allegro) a w nowych grach przy wysokich detalach zamuli sie teksturami. Do tego gwrancja u producenta wiec wysylka na wlasny koszt i jak by cos sie z grafa stalo to nowa przyjdzie juz niemodowalna. W abicie za to trzeba karte niezle wykrecic zeby osiagnac wydajnosc 9500pro ale z tego co widze na forum to nie ma z tym wiekszych problemow. Osobiscie wybral bym chyba 9550 uguru mimo ze wolniejsza ale kto chce miec szybsza karte musi zaryzykowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie wlasnie zastanawialem czy nie lepiej byloby qpic 9500, cena porownywalna, tylko te 64MB... no i nie wiadomo na co sie trafi, bez odblokowania dodatkowych potokow chyba nie ustepuje ona abitowi :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnosc radeona 9500@pro (275/275) bedzie chyba porownywalna z wykreconym abitem na 500/350 tyle ze 9500 tez mozna podkrecic i to calkiem niezle. Generalnie 9500pro jest wydajniejsza i byla by lepszym wyborem gdyby nie fakt ze ma tylko 64MB (te z allegro) a w nowych grach przy wysokich detalach zamuli sie teksturami. Do tego gwrancja u producenta wiec wysylka na wlasny koszt i jak by cos sie z grafa stalo to nowa przyjdzie juz niemodowalna. W abicie za to trzeba karte niezle wykrecic zeby osiagnac wydajnosc 9500pro ale z tego co widze na forum to nie ma z tym wiekszych problemow. Osobiscie wybral bym chyba 9550 uguru mimo ze wolniejsza ale kto chce miec szybsza karte musi zaryzykowac.

1313742[/snapback]

 

Mi wydaje sie ze w rozdzialce do 1024x768 64 mb starczy, ja nie gram na wiekszych bo chce miec 85 hz, tak wiec jak opyle abita lykne jakiegos 9500pro ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..też się może dołącze do dyskusji....bo chce kupić na dniach jakąś karte, po Waszych opiniach widze że jednak zwykłego Guru bardziej polecacie a najważniejsze że tanszy duzo jest od GuruXt...jednak zastanawiam sie czy nie lepiej moze kupic geforce 6200 na Agp bo na allegro są za 450 .Warto dodać troche jednak to tego 6200???? prosze pomóżcie bo ja juz długo nie wytrzymam i zamówie cos ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge sie mylic ale 6200 na AGP słabo się moduja, a zwykly 6200 + OC chyba nie bedzie duzo szybszy od kreconego Guru, jesli masz pewnosc modingu to bierz 6200 ;]

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale 6200 to nowsza karta i posiada nowszą ver pixel shadera....napewno za jakis czas ktos wymysli sposób na zmodowanie jej ;-) ....tak wogole to moze bym kupil od ciebie tego guru...ale sam zastanawiam sie teraz nad 9500pro...jest nawet na allegro 9500pro 128mb of course 8potoków za 450zl :-D hmm jak cos to sie odezwe do ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie wlasnie zastanawialem czy nie lepiej byloby qpic 9500, cena porownywalna, tylko te 64MB... no i nie wiadomo na co sie trafi, bez odblokowania dodatkowych potokow chyba nie ustepuje ona abitowi :?

1313828[/snapback]

Jak juz 9500 to tylko z gwarancja na modowanie bo bez tego to 9500 jest duzowolniejsze od abita. To juz wolal bym GF 4200 od 9500.

 

Majac abita krecacaego sie na ponad 500/350 to 9500pro bedzie szybszy o tyle o ile sie wykreci bo na domyslnych zegarach wydajnosc bedzie zblizona. Ogolenie 9500pro jest fajna karta w tej cenie ale te 64MB to chyba troche malo szczegolnie w najnowszych grach jak doom 3 na max detalach nawet w 1024/768 to moze byc malo.

 

Na poczatku tez sie slinilem na widok gf 6200 ale po tescie na egieldzie to w prawie wszystkich testach jest wolniejszy od 9600XT (ktory jest slabszy od wykreconego abita) wiec nie wiem czy to jest dobry wybor szczegolnie ze jest 100 drozszy. Chyba ze z gwarancja modowalnosci na 6600 tylko gdzie takiego dostac. Ja pozostane przy kupnie abita, pewny bez zabawy w odblokowywanie potokow i gwarancja na miejscu a przy moim szczesciu do sprzetu to moze sie ona przydac :D

 

 

Edit

 

Ze 6200 jest nowszy to sie zgadza i to jego zaleta (chyba jedyna) Modowac sie wszystkie moduja tylko ze artefaktami wiekszosc sypie wiec chyba nic sie juz na to nie poradzi (uszkodzone jednostki teksturujace).

Za 450 to mozna dorwac 9700pro a za 500zeta 9800pro. Ja szukam taniej grafiki a tak dodajac po 50 czy 100 zeta to dojdziemy do 6600GT :wink:

Edytowane przez gof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZA 450zl 9700pro ??? TO JA JUZ TERAZ MOGE KUPIĆ,MOZESZ NAPISAC GDZIE TAK MAŁO CENIĄ TĄ KARTE :-P bo na allegro najtańszy 9700pro za ponad 500 a mam dosłownie 450 i ani złotowki wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak wy ale ja chce kupić tego radka 9500 pro 64 mb koniecznie na 3,0 ns infineonach i na 100% bede ja lutowal (mody), chce zrobic jakis ladny rekordzik i pobawic sie troszke;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko 9800pro nawet od mediona jest szybsze od 6600 nie wspominajac juz o 6200 ktorej jest tansze ok 40 zeta. Krecic sie ta karta nie kreci ale przy takiej cenie to cos za cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...