Skocz do zawartości
pvd777

Stery Do Soundstrom /muzyka Na Wszystkich Kanałach

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, kupilem niedawno ABITA NF7-S + zestaw glosnikow crative inspire 6700.

Sounnstrom, jak na genialna karte przystalo, dekoduje 5.1 w grach i dvd, ale

podczas sloochania mp3-ojek dzialają jedunie dwa kanaly. Kolega podpowiedział

mi ze to wina sterów, nie potrafil jednak wskazac tych 'odpowiednich', Szukam

sterownikow (softu) ktory pozwolilby w latwy sposób przelączac tryb np 2.1 / 5.1

tak aby zawsze chodzily wszystkie kanaly (niech bedzie to nawet 'oszukane' stereo

podczas sluchania muzyki, ale niech bedzie :) ) dzieki za pomoc /michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam, to nie zależy od sterów, bo na każdych możesz słuchać w 5.1.NF7-S mam już długo i nie było z tym nigdy problemu.Jeśłli słuchasz w Winampie to tam w opcjach wchodzisz na "Wyjście" i tam dekoder wyjściowy, na konfigurację i tam wybierasz w okienku sterownik NFORCE...(był Podstawowy sterownik dźwięku) a pod tym wyborem zaznaczyć "ptaszkiem" opcję "Allow hardaware...." (nie pamiętam dokładnie co tam jest napisane) i wciskasz Apply, OK, resetujesz Winampa i grają Ci już wszystkie głośniki

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tez podepne sie do tematu :) Mam epoxa 8rda+ na ktorym tez jest SS (ale to chyba wszyscy wiedza :lol:) i Creative'y inspire 5100. U mnie problem przedstawia sie nastepujaca: do sterownikow 2.01 graja wszystkie glosniki w winampie i nie ma zadnego problemu, lecz gdy wgram stery w ktorych jest Nvmixer (obecnie uzywam paczki 5.10) to juz centaralny nie gra :mur: Moge go co prawda wlaczyc instalujac w winampie plugin KB_5_Channels_Output, ale jakos ten plugin nie przypadl mi do gustu :-| Czy u kogos tez wystepuje taki problemik?? Moze to nie jest wielki problem bo przy sluchaniu mp3 czy graja 4 glosniki czy 5 to roznicy raczej nie ma, ale chcialbym sie dowiedziec czy u jakiegos uzytkownika taki maly problem tez wystepuje :)

 

UPDATE

 

W filmach i gierkach wszystko jest w jak najwiekszym porzadeczku:)

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz ja, co prawda dzialaja wszystkie (prawie, bo tylko 6 z 7) ale na tylnich slychac jedynie poglos, chodzilo mi o uzyskanie efektu jak ja to nazywam 'oszukanego' stereo.. kiedys podlaczylem te glosnieczki do stacjonarnrgo dvd, cuda na kiju jaki kabelek do tego zmajstrowac musialem ale dzialalo.. wszystkie rowno.. czy jest taka mozliwosc zeby na kompie zdaialac taki efekt? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie spotkal sie z tym problemem, ktory opisalem wyzej?? :mur:

1284473[/snapback]

U mnie również ten problem występował. Mieszałem plug-in'ami do Winamp'a itd.

W końcu uzbierałem troche $$$ kupiłem Audigy 2 ZS i teraz już niczym sie nie martwię. Jest GIT B)

Dźwięk w gierach jak i muza - SUPPERRR. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno takie pytanko. Dlaczego po instalce nowych sterow do dzwieku w panelu sterowania nie pojawia sie ikonka od soundstorma?? :? Na starych sterach byla :mur: Czy to jest spowodowane tym, ze w specyfikacji nvidii epox 8rda+ nie ma soundstorma?

U mnie również ten problem występował. Mieszałem plug-in'ami do Winamp'a itd.

W końcu uzbierałem troche $$$ kupiłem Audigy 2 ZS i teraz już niczym sie nie martwię. Jest GIT  B)

Dźwięk w gierach jak i muza - SUPPERRR. Polecam.

1288748[/snapback]

U mnie z $$$ niestety nie za dobrze i na razie zostane przy soundstormie, ale z checia bym zamienil na audigy 2 ZS :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...