Skocz do zawartości
.:Max:.

Athlon 64 Fx-55

Rekomendowane odpowiedzi

Skusiłem się na zakup procaFX-55 i teraz zastanawia mnie jedna rzecz, wszystkie FX-y mają odblokowany mnożnik w duł i w górę, a co za tym idzie większe mają możliwości do podkręcania i jest pytanie czy kręci się je tak samo jak Athlony 64, czy troche inaczej bardzo będę wdzięczny za bardziej szczegółową informaje na ten temat. Co prawda za kręcenie proca wezmę się nieco później, kompa będę miał złożonego na początku następnego tygodnia, a WC kupię trochę później i mam nadzieję , że znajdą się tutaj ludzie dobrej woli i pomogą mi w tym załorzeniu ???

Pozdrowionka wszystkim :)

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A woda sodowa nie uderzyła Ci do głowy? Po co Ci ten FX jak z tego co napisałeś widac , że nie wiele wiesz o porządnym OC.

Weź kup sobie bracie zwykłego A64 i na tym się baw, a jak obycia nabierzesz wtedy ewentualnie FX.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co ci chodzi Hanu?

 

Jak chce sobie kupić Fx i ma na to fundusze to jego sprawa.

A że czlowiek jeszcze niezbyt dobrze zna sie na kreceniu to nie jest chyba az tak wielki problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A woda sodowa nie uderzyła Ci do głowy? Po co Ci ten FX jak z tego co napisałeś widac , że nie wiele wiesz o porządnym OC. Może dla połechtania własnego ego....

Weź kup sobie bracie zwykłego A64 i na tym się baw, a jak obycia nabierzesz wtedy ewentualnie FX. Ech...

1279000[/snapback]

A może powiesz mi co to za róznica czy obycia nabiorę przy A64, czy też FX ?

Po drugie to pytanie było inne, nie pytałem co mam kupić tylko jaka jest różnica, jak nie znasz prawidlowej odpowiedzi to przynajmniej nie dawaj głupich rad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mnie obchodzi jego portfel?! Jak ma kasę na pęczki to niech kupuje. Ja zwróciłem uwagę, na fakt, ze bez sensu jest kupowanie FX'a jak się nie za bardzo wie co z nim zrobić. Nie sztuką jest wydać 3k na proca.....

Lepiej by zrobił dla siebie jakby zainwestował w przykładowo A64 3000/3200, może jakiegoś selekcjonowanego i na tym się podszkolił. A potem z wiedzą w głowie można brać FX'a i walnąć jakiś zgrabny wyniczek do rankingów...

 

BTW - FX'y mają odblokowane mnożniki i w górę i w dół. A co do OC - defaultowo to już jest 2,6GHz, więc trzeba naprawdę solidnego chłodzenia by taki proc męczyć. Na XS ludziki fikają i 3,1GHz , ale to na Prommie tudzież innym FC.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu ma rację - jak się nie zna to i tak nie wykorzyst amożliwości tego rpoca.

Co do różnic - FX ma odblokowany mnożnik w górę i przede wszystkim 55 jest jedynym procesorem w którym napewno wykorzystano Strained Silicon - a więc kręcił się będzie lepiej niż A64....w teorii, bo w praktyce by pożądnie wykręcić FXa potrzeba niemałej wiedzy...jak ktoś ma kasę na fxa to ma i na vapochilla/prometeje i dlatego te wyniki fxa w okolicach 3GHz nie są niczym szczególnym...śmiem twierdzić że A64 też by tyle osiagał gdyby wszyscy overclockujący go mieli fc...

no i fx szybszy odrobinę -1MB cache...

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by zrobił dla siebie jakby zainwestował w przykładowo A64 3000/3200, może jakiegoś selekcjonowanego i na tym się podszkolił.

1279032[/snapback]

A znasz taki sklep co tobie wybiorą takiego selekcjonowanego, bo ja nie znam i jak by tak każdy mógł kupić takiego selekcjonowanego to kto by kupił reszte tych nie selekcjonowanych ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, klapek na oczach to ty przypadkiem nie masz ZBYT duzych?

 

Po kiego diabla ma sie "szkolic"- co, ma zostac doradca inwestycyjnym albo innym bieglym rewidentem? Moze twoj swiatopoglad legnie w gruzach ale ja nie widze nic az tak ciezkiego w o/c (poza doborem odpowiednich komponentow do chlodzenia), zeby nie mogl sie tego "nauczyc" na tym fx'ie.

 

Zamiast pisac te swoje prawdy objawione odpowiedzialbys na jego pytanie... ale nie, lepiej powtorzyc w drugim poscie to samo co sie wczesniej napisalo. Tylko co to wnioslo do tematu? Nic, oprocz faktu, ze dales sie poznac jako osoba z leksza zawistna (jesli tak nie jest to wyprowadz mnie z bledu)

 

@Max- masz mnozik odblokowany w gOre wiec rownolegle ze zwiekszaniem HTT mozesz pokusic sie o przeskoczenie (unikaj polowek) na kolejny mnoznik.

 

Za wyjatkiem tego faktu (oraz uzycia przez AMD przy produkcji tych fxow technologi strained silicon-on-insulator, co powinno zaowocowac wyzyszymi taktami) fx podkreca sie w sposob identyczny jak inne a64. Poczytaj watek przyklejony o a64 w tym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem wlaczone okno odp. i nie zauwazylem ze cokolwiek dodales. Zreszta chyba widzisz, ze post mial "wyladowac" pod wypocinami Hanu, a nie gdzies tam dole, jako kalka twojego ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu - zazdrość Cię poprostu zżera...

 

A co mnie obchodzi jego portfel?! Jak ma kasę na pęczki to niech kupuje. Ja zwróciłem uwagę, na fakt, ze bez sensu jest kupowanie FX'a jak się nie za bardzo wie co z nim zrobić. Nie sztuką jest wydać 3k na proca.....

A co jest sztuką ? Sztuką jest wyrkęcenie proca i dawanie na forum screenów jaki się jest masta o/c ? Przcież to amd wyprodukowało tego proca, a nie overcloocker, który pozamieniał kilka opcji w biosie, więc czym chcę się chwalić ? Rozumiem - berkut wykonał FC własnoręcznie i ma się czym chwalić - chłodzeniem. Ale overcloocker ? Szczęściem ? To, że kupił selekcjonowany procesor ? Zejdźcie na ziemie. Jedynie jak ktoś wykonał mody mobo i doszedł do nich dzięki swej wiedzy jest rzeczą do chwalenia, ale zgapienie z gotowego screena to też nic ciekawego.

 

I jeszcze jedno - procesor kupuje się do używania, a nie tylko i wyłącznie podkręcania, więc jeśli go stać - to po co ma wydać na słabszy ?

Edytowane przez Nexer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@srekal34- jak dla mnie to Max juz "sie skusil" na zakup tego fx czyli znajduje sie juz w jego posiadaniu. Do czego mu teraz sie ten Twoj zestaw (niekiepski, nie powiem) przyda?

 

I druga kwestia- twierdzisz, ze posiadajac tego SAMEGO cpu, memorki, mobo, psu i chlodzenie jeden overclocker przetaktuje o powiedzymy 10%, a inny o 30-50%? Pewnie tak, ale SZTUKA i WYCZYNEM to bylo KIEDYS, jak sam dochodziles do odpowiednich timingow, napiec, robiles mody mobo etc. Teraz 3/4 z nas siedzi na zach. forach, jedzie na ustawieniach od kogos zywcem ukradzionych, wiec sooorry, ale bajek o niesamowitych talentach jakie trzeba posiadac by wykrecic swoja maszynke na max. w dobie powszechnego dostepu do netu nie kupuje.

 

I jak juz "walimy" off'a to do konca. Sam, od nastu lat (nie kilku, pare latek na karku juz sie ma) zawsze podkrecam swoje pecety do granic stabilnosci (oprocz tego co w sigu, bo mobo jest chu**we). Pasjonuje mnie ta walka o kazdy MHz, nizsze timinigi na pamieciach, wiecej smarkow itp rownie mocno co Ciebie albo Hanu. Ale w odroznieniu od Was nie widze nic dziwnego w tym ze Max strzelil sobie FX'a. Pewnie jakbym nie mial innych naglych wydatkow zrobilbym to samo. To po prostu ARCYWYDAJNY proc, z ogromnym potencjalem. Ten potencjal Max wykorzysta w przyszlosci, jak bedzie tego potrzebowal i CHCIAL.

 

To tyle. Przeciez to proste?

 

PS. Widac, ze Lodzianie inaczej sie zapatruja na ten "problem" niz Katowiczanie ;]

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nexer - no comment bo chbya nie mamy o czym gadać...

myślsiz że czemu z jednego proca ktoś potrafi wycisnąć przeciętny wynik, a inna osoba pobić an nim rekord...ale to widac cię nie interesuje

1279115[/snapback]

Oj interesuje... Ale zacytowałem pewną część postu. Pewni ludzie zatracili wogóle informacje do czego służą procki. Je się nie kupuje dla sztuki, ale dla pracy.

 

myślsiz że czemu z jednego proca ktoś potrafi wycisnąć przeciętny wynik, a inna osoba pobić an nim rekord

Bo ta poprzednia osoba nie miała o tym pojęcia ?

 

I co niby trudnego jest w samym podkręcaniu ? To, że ktoś wyciągnął z a64 2,7ghz wogóle wrażenia na mnie nie robi. Ale to, że ktoś stworzył własnoręcznie bude/chłodzenie - owszem. Bo niby co ma na mnie robić wrażenie ? Szczęście - nie, pozmienianie kilku opcji w biosie - też nie. phew.

Edytowane przez Nexer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co to się macie kłócić każdy kupuje według swojego uznania i tak już jest, tylko jak ktoś prosi o rade w doborze zestawienia sprzętu to bym rozumiał takie rady o kupowaniu czego innego, sprzęt dobralem sam i kręcic też dam radę wcześniej, czy później z tego skorzystam, a ci ludzie co postępują według innych to nigdy niczego nie osiągną.

Dzięki za wypowiedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Draak, Nexer - cóż, osobą zawistaną nigdy nie byłem i nie ku wyrażaniu takich emocji napisałem swoje słowa. Moje spojrzenie ma chyba widoczny nawet dla ślepego aspekt: jaka jest ekonomia kupowania FX'a do OC w stosunku do tego co się osiągnie, jak mozna zadecydowanie rozsądniej ulokowac w sprzęt te niemałe przecież pieniadze? Zastanówcie się sami, czy jest jakakolwiek poważnie uzasadniona przyczyna dla , której trzeba kupić takie monstrum? W tym momencie poza satysfakcją posiadania nie widzę innej...

 

Po drugie - to jest FORUM i psim prawem każdy ma prawo wyjawić swój pogląd. Mój jest taki, a nie inny.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Draak, Nexer - cóż, osobą zawistaną nigdy nie byłem i nie ku wyrażaniu takich emocji napisałem swoje słowa. Moje spojrzenie ma chyba widoczny nawet dla ślepego aspekt: jaka jest ekonomia kupowania FX'a do OC w stosunku do tego co się osiągnie, jak mozna zadecydowanie rozsądniej ulokowac w sprzęt te niemałe przecież pieniadze? Zastanówcie się sami...

 

Po drugie - to jest FORUM i psim prawem każdy ma prawo wyjawić swój pogląd. Mój jest taki, a nie inny.

1279176[/snapback]

Toteż ja wyraziłem swój ;]

 

http://www.hardocp.com/article.html?art=NTI0

 

Niewiele fx wygrywa od a64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość frosti

ciut odchodząc od tematu to czym się różnią mobilne a64 od fx-ów?

(oprócz zmniejszonego wydzielania W), są low power chyba i super low power

ich się dużo nie wykręci ?

gdzie to się kupuje ?

pasują do podstawki? a one są 90nm?

No nie wiem moje rozumowanie jest złe ? xp2500+mobile zrobiły furorę,

co nie?

Mnie np zadowoliłby chłodny proc z niesłyszalnym chłodzeniem ale jak gram to oczekuję wydajności , fx mobile panowie (takiego to już na pewno nie ma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja napisze, by temat nam sie zgoda zakonczyl ;], zebys Hanu nie bral tego zbyt do siebie.

 

Faktycznie, mamy na to inne spojrzenie i faktycznie po to jest forum by o tym podyskutowac. Peace

 

PS. W sumie to i ja musze stwierdzic, ze ekonomicznie nie ma uzasadnienia w pakowanie sie w FXa, ale nie zawsze kieruje nami chlodna kalkulacja, czyz nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Nexer, zwykłym linkiem do testu sprowadziłeś Nasze spojrzenia do wspólnego mianownika. Nie trzeba było od razu tak zapostowac, a nie od "zazdrośnika" mnie wyzywać....

 

Draak, mam wstarczająco latek na karku, by doskonale zrozumiec istotę konstruktywnej krytyki i do serca sobie kąśliwych uwag nie wziąłem. Tym akcentem proponuję zakończyć te dywagacje.

 

Max - jesli moje słowa zrozumiałeś w kategoriach zarzutów i nędznej ironii to wybacz. Jeśli czujesz, ze ten FX jest ci potrzebny,prosze bardzo, ja osobiście bym nie kupił.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele to fakt tylko, że z FX-51 który to też był pierwszym FX-em, a tu jest mowa o FX-55 nieco szybszym smiem zauważyć Pozdrowionka :)

1279216[/snapback]

Pardą :> Poprawiam się - http://www.nordichardware.com/Reviews/?skrivelse=362 :>

 

Jeszcze garść linków :

 

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2249

 

http://www.tecchannel.de/hardware/1244/

 

http://www.amdreview.com/reviews.php?rev=fx-55-4000

 

http://www.pcper.com/article.php?aid=79

 

reszta of course na google :>

Edytowane przez Nexer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 15 2005, 23:51-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 15 2005, 23:51)
Kurde sam bym sobie kupił taką bestię jak bym miał kesz ;) MAX nie daj się ! Ale daj znać jak go będziesz miał i zaczniesz kręcić ciekaw jestem co to to potrafi :D

1279228[/snapback]

Pewnie, że się nie dam kupno tego FX-a planowałem już od wielu lat i ot tak sobie nie zmienię tej decyzji.

Po drugie to niektórzy trochę źle mnie zrozumieli, ja nie pytałem co by zmienić czy kupić tylko chciałem znać różnice w kręceniu tych dwuch proców i uzyskać ewentualną pomoc w jego kręceniu.

Jeżeli ktoś daje odpowiedź ja bym nie kupował to należało by później napisać PS. a wracając do tematu to różnica jest taka i taka.

@Mardok =:)

Napewno się odezwę jak będę go kręcił i dzięki za wsparcie.

Pozdrowionka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że procesory od AMD te które nie są wykonane technologi "strained silicon-on-insulator" to niby mają jakieś problemy z pamięciami 2x512`Dual Chanel DDR400 jak użyjesz takową pamięć to ona automatycznie jest przełączana na DDR333, nie chodzi tu o to że nie pracuje z DDR400 bo jak dasz do 512 MB tej pamięci to będzie ok tylko problem się zaczyna z pamięciami powyrzej 512 MB i mam pytanie czy ktoś o czymś podobnym słyszał ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi dokładnie o 2-stronne 512MB kości, problem znany już od czasów NF2. I tak to prawda mogą być problemy, co tu więcej mówić… Ale ciebie to nie dotyczy ;)

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 16 2005, 08:42-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 16 2005, 08:42)
Chodzi dokładnie o 2-stronne 512MB kości, problem znany już od czasów NF2. I tak to prawda mogą być problemy, co tu więcej mówić… Ale ciebie to nie dotyczy ;)

1279458[/snapback]

No właśnie i oto chodzi.

Może i bym łykną A643800+ ale jak mam mieć jakiekolwiek problemy to dziękuje .

Pozdrowionka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...