Skocz do zawartości
janus

Kolczyk W Jezyku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chce sobie przekłuc jezyk i mam w zwiazku z tym kilka pytan do osob ktore juz maja kolczyk w tym miejscu:

 

- CZy dlugo sie goi?

- Czy boli samo przekłucie ?

- Ile czasu stosowalisie diete ?

 

Jakies inne sugestie??

 

 

Ps prosze o nie komentowanie typu ale poroniony pomysl itp

Z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Goi się ~ 3 tygodnie

- Boli tylko przez 5 minut, potem język spuchnie jak balon i nie nie możesz mówić ani nim ruszać.

- Dieta --> jedzenie tylko płynnych pokarmów typu zupki chińskie, rosołek – oczywiście przez słomkę. Mięsko, ziemniaczki, coca-cola, odpadają całkowicie. ~2 tygodni.

 

Przekuwaj tylko i wyłącznie w salonach i bież kolczyk ze stali chirurgicznej. Na własną rękę odradzam (u kolegi/koleżanki) ponieważ w języku umieszczone są nerwy smakowe i trafienie na nie grozi utrata smaku do końca życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam słyszałem (od źródla- "wyzwolone" koleżanki) że kolczyk w języku jest poto żeby lepiej łechtac węzidełko na praciu - KKKAAAAARRRAAAA :mrgreen:

 

(btw. pierwszy moj post w zyciu w ktorym uzylem polskich fontow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha moja druga polowa ma kolczyk w jezyku :D widze tutaj ciekawe spekulacje co do domniemanych przyczyn kolczykowania jezyka :)))))) fajna sprawa to jest wogole... ale u dziewczyn u facetow moim zdaniem juz nie bardzo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Poca: czasami jeszcze zaglądam :ph34r:

zestarzałem sie chyba (w styczniu miałem jakieś urodziny i prawdę mówiąc, liczba świeczek na torcie przestaje mi się powoli podobać :mur: ), mam mało wolnego czasu, poza tym częściej zaglądam na fora terrarium i fsoautoklub :oops:

jednak od czasu do czasu wracam do korzeni - do tweaka.

co do kolca:

 

@Smol__ar:

- Goi się ~ 3 tygodnie

- Boli tylko przez 5 minut, potem język spuchnie jak balon i nie nie możesz mówić ani nim ruszać.

- Dieta --> jedzenie tylko płynnych pokarmów typu zupki chińskie, rosołek – oczywiście przez słomkę. Mięsko, ziemniaczki, coca-cola, odpadają całkowicie. ~2 tygodni.

 

Przekuwaj tylko i wyłącznie w salonach i bież kolczyk ze stali chirurgicznej. Na własną rękę odradzam (u kolegi/koleżanki) ponieważ w języku umieszczone są nerwy smakowe i trafienie na nie grozi utrata smaku do końca życia.

 

nie wiem dlaczego tak piszesz, przeżyłeś to czy moze usłyszałeś od kogoś?...

 

moje doznania:

- goi się dość długo - by mozna wyjąć kolec, przechodzić bez niego kilka dni i póżniej bez problemów włożyc go ponownie potrzebowałem ponad trzech miesięcy.

- przekłucie jest stosunkowo nieprzyjemne, zabieg wykonywany jest za pomocą wenflonu (takie cudo do kroplówek), ból jest stosunkowo mały (jak wbicie w żyłę sporej igły), najgorszym momentem (przynajmniej dla mnie) była ostatnia faza przekłówania (wenflon tkwił juz w języku i napinał jego zewnetrzna część). całość trwa około 30 sekund - nic więcej.

zadbaj o to by kolec (sztyca) był dość długi ponieważ rzeczywiście język będzie spuchnięty przez następnych 3 do 5 dni. jeżeli będziesz miał za krótką sztycę (i nie daj boże za małe kółko na dole języka) - kolec wpije ci się w język i kapa.

jeżeli zazy ci na bezproblemowym i szybkim gojeniu - kub kolec z tytanu - G"cośtamcośtam" (czysty nie pokryty niczymkolwiek). jest sto razy bardziej tolerowany przez organizm niż stal chirurgiczna lecz niestety ciut droższy.

- dieta - najedz się porządnie przed przekłuciem, ponieważ kolejne trzy do pieciu dni twój język bedzie wracał do normalnych rozmiarów. w tym czasie doznasz dość nieprzyjemnych doznań - spróbujesz rosołku z makaronem - od razu się porz.ygasz (będziesz miał nieprzyjemne doznania gdy coś zostanie ci na języku pomimo prób przełknięcia). więc jedz same zupki bez makaronu itp. liż lody - pomagają. browara i inne napoje mozesz wlewać w siebie do woli :D

kiedy zniknie ci obrzęk - uważaj na kolec - jest długi i łatwo ukruszyć nim zęba. nie baw się nim wystawiając go poza usta (twoja ranka jest nadal świerza). gdy przez przypadek zachaczysz dolna kulką o przednie dolne zęby - nie wpadaj w panikę próbując wciągnąć język do srodka - rozerwiesz rankę - pomóż sobie palcem odczaczając kolec.

- studia - tu Smol__ar ma 100% racji - Tylko porządne, znane studia - sprawdzaj certyfikaty, zdobyte nagrody, popytaj znajomych. warto zapłacić więcej i mieć spokój niż zaoszczędzić kilka groszy i mieć zonka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fuuujjjjj :blink: :blink: :blink: po przeczytaniu jak sie to goi, co mozna jesc itd. az mi sie teraz zrobilo niedobrze...a fe..NIGDY bym sie na takie cos nie zdecydowal..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i jestem staroświecki ale kolczyk w języku bleeee a dotego takie męki a tak przy okazji z czasem język zacznie zarastać kolczyk "Nieźle brzmi co nie ?? " :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolczyk w języku u dziewcyzny zapewnia niezapomniane wrażenia podczas calowania....choć na stałe nie chciałbym takiej dziewyczny ;)

1281035[/snapback]

sie zgodze z przedmowca :):)... i chce miec taka dzewczyne na stale :) ale watpie by miala kolczyk do konca zycia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał_misiek

sie zgodze z przedmowca :):)... i chce miec taka dzewczyne na stale :) ale watpie by miala kolczyk do konca zycia :D

1281102[/snapback]

a czy taki kolczyk da sie usunąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...