Skocz do zawartości
Szosiuu

Z Athlona 1700 + Na 3000 + ( Zasilacz Sie Zjarał!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. mój procek thourbred 1700+ 2 lata smiga jako 2600+ przy napieciu 1,95 V. zadnyk kłopotów nie było, dopuki nie postanowiłem postawić go na ok 3000+ tj, ok 2500Ghz. połączyłem na nostku L11 wszystkie mostki, uzyskując w ten sposób wartości napiecia ( możliwości) powyżej 2,0 V !!! przy ustawieniu na procka 2,2 v płyta zaczeła sie grzać a konkretnie tranzystory i kondensatory ( układ stabilizujacy ?) system w stał i smigał aż miło do momentu, kiedy grafika weszła w tryb 3d ( 3dm 2005). 5 sekund i po zalilaczu jakiś kondensatorek sie stopił.

Pytanie:

1. czy słusznie mysle ze to wina przeciążenia zaliłki , a jak tak to czy mozna cosik ztym zrobic ?

2. wiem ze ludzie pracuja na prockach na 2,4 v i chodzi im to , czy mam do [gluteus maximus] płyte, słaby zasilacz?

 

 

mój sprzęt: Athlon 1700+ T-bred ( 2600+), płytka gigabyte 7VAX bios F13, asus 6000 GT, ram 400 geil.

woda na: procku, fsb, zasilaczu, grafa

Edytowane przez Szosiuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

350 WAT wodny, polskiej przeróbki

1279859[/snapback]

jednym słowem NoName- po prostu wina zasiłki i tyle :-P

no i zależy jaką mobo miałeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilu watowy ma wkoncy być ten zasilacz aby podolal, a moze to wina jakiejś wady zasilacza. normalnie by sie raczej nie zjaral jakis dobry, mam racje ?

1279934[/snapback]

Ten twoj zasilasz to pewnie wodna wersja Codeshita z cpc. :mur: 350 - 380W MARKOWEJ (Tagan, Topower, Enermax, Antec, Chieftec itp. - szukaj na forum) zasilki powinno starczyc. Co z tego, ze no-name ma napisane 350W jak juz przy mniejszym obciazeniu wylatuje w kosmos???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie edytuj posty a nie pisz jeden pod drugim, zasiłke masz megabajta 350 (tak wynika z twojej odpowiedzi) powiem ci tylko tyle, ze gorszego zasilacza nie mogłes trafić :)

poza tym co to ma wspólnego z ekstremalnym podkręcaniem to nie wiem :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój sprzęt: Athlon 1700+ T-bred ( 2600+), płytka gigabyte 7VAX bios F13, asus 6000 GT, ram 400 geil.

woda na: procku, fsb, zasilaczu, grafa

1279841[/snapback]

 

Powiedz mi tak jak można chłodzić FSB?? i co to za karta bo 6000GT nie widziałem, ale jeśli jest taka to sorry...

 

 

chłopie edytuj posty a nie pisz jeden pod drugim, zasiłke masz megabajta 350 (tak wynika z twojej odpowiedzi) powiem ci tylko tyle, ze gorszego zasilacza nie mogłes trafić :)

poza tym co to ma wspólnego z ekstremalnym podkręcaniem to nie wiem :|

1280158[/snapback]

mógł trafić na Codegena :D :D :D pewnie jedziesz na FSB 200 (bo masz ramki 400) albo asynchro, dla mnie no extreme, chyba że za extreme uważasz trzymanie sprzętu na takim zasilatorze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: :mur: Oj chłopie .....

 

 

Ja do wczoraj jechałem na dokładnie tym samym MGB 350W i nic mi się nie sfurało :)

A konfig taki jak w syg.

Tylko ja mam mniejsze napięcia. Za ostro jak na tamtą zasiłkę ty dałeś :)

 

 

Ps. ja bym go nie naprawiał :) Tylko w kosz wy............ł :) bo naprawisz go i co...... spali się i stracisz coś jeszcze !!!

Wtedy będzie płacz za sprzętem.

Zakup jakiś markowy zasilacz. Ja przeskoczyłem na Enermaxa i mogę go polecić :) :) B) B)

Edytowane przez łuk-a-sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi tak jak można chłodzić FSB?? i co to za karta bo 6000GT nie widziałem, ale jeśli jest taka to sorry...

mógł trafić na Codegena  :D  :D  :D  pewnie jedziesz na FSB 200 (bo masz ramki 400) albo asynchro, dla mnie no extreme, chyba że za extreme uważasz trzymanie sprzętu na takim zasilatorze...

1280192[/snapback]

może miał na myśli chipset? :lol: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale...... co w tym jest ekstreme :lol: ? Twoje 2600+ (ok 2.1ghz) to ja miałem na 1.5v (też na 1700+ :wink: ) więc ło so chodzi :lol: ?

1281961[/snapback]

nie tylko ty sie nad tym zastanawiasz, topic do zamknięcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

Wszystko fajnie ale...... co w tym jest ekstreme :lol: ? Twoje 2600+ (ok 2.1ghz) to ja miałem na 1.5v (też na 1700+ :wink: ) więc ło so chodzi :lol: ?

1281961[/snapback]

podobno nie ma glupich pytan, a jednak tobie sie udalo!! potrafisz czytac??

swoja droga 2,2v na jakims %%#^# zasilaczu, nie ma co autorowi gratuluje szczescie i odwagi...

Edytowane przez artur.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...