Skocz do zawartości
ChrisB

Gigabit Ethernet - Problem Z Transferem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam do rozwiazania problem z siecia gigabitowa:

problem polega na masakrycznie wolnym transferze (2mb/s - wykorzystanie sieci w menadzeze zadan 2 - 3 %, procesora bliskie paru %)

 

polaczone sa dwa kompy, oba nowki athlony xp 2200, winxp, itd itp,

na starych sieciowkach(100mb) transfer byl w okolicach 6-7 mb

kompy łączyłem poprzez switcha - jakis dlink, i na kablu skrosowanym - efekt dokladnie taki sam

 

sieciowka w pierwszym kompie to micronet na realteku 8169 (mialem 2 do testow - efekt ten sam na obu)

w drugim jest zintegrowana 3com-a na jakiejs plycie pod athlona 64...

 

testowane na 3 roznych kablach....

negocjacja prędkości: auto czy 1000 fullduplex - efekt ten sam

 

HELP,

jakiekolwiek sugestie mile widziane!

PS. sieciowki pracuja w trybie 1000, na switchu tez jest sygnalizowane 1000....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, 100 mbit chodzi poprawnie w 100% 1gb tez, ale transfery nie te... pozatym testowane na paru kablach, lacznie z wmontowanymi w sciane przez jakas firme..., ze switchem i bez, efekt dokladnie ten sam

 

acha, oba kompy windows xp (legalny:) ) +sp2

Edytowane przez ChrisB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kable sa do gigabitu? Do transmisji gigabitowej uzywane sa 4 pary. Czasem wystarczy skrosowac dwie a dwie pozostale krosuja sobie sama karta jesli ma taka mozliwosc. Pozatym nie wiem czy do poprawnje pracy gigbitowej nie powinna byc uzywana skretka podwojnie ekranowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kable sa do gigabitu? Do transmisji gigabitowej uzywane sa 4 pary. Czasem wystarczy skrosowac dwie a dwie pozostale krosuja sobie sama karta jesli ma taka mozliwosc. Pozatym nie wiem czy do poprawnje pracy gigbitowej nie powinna byc uzywana skretka podwojnie ekranowana?

1280812[/snapback]

U mnie trzy switche Cisco Catalyst są połączone zwykłą skrętką Cat 5e bez ekranu - chodzą 1 Gbit bez zająknięcia. Na 1 Gbit jest też podłączony serwer SQL (karta 3Com'a 1 Gbit PCI 64 bit). Kilka kompów ma 1Gbit'owe Broadcom'y na płytach ale switich'e mają tylko po dwa gniazdka Gbit, więc nie ma ich jak podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musza byc wszytkie 4 pary i sa, ekrany wiekszego znaczenia nie maja, pozatym testowane na dlugosci 40m okolo -> przez dwa gniazkda nascienne i kable dodatkowe(ze swichem dlinka gigabitowym), dodatkowo przez crosa 2 metrowegoi crosa 8 metrowego -> dokladnie ten sam efekt na kazdym z tych kabli...

nie trzeba przy tej zintegrowanej sieciowce cos w biosie mieszac?, albo ogolnie w ustawieniach sieciowki cos zmieniac poza 1000 full duplex? bo nie bawilem sie tym nigdy i mam zonka...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może:

 

Przy zaawansowanej konfiguracji Intela Pro/100 S Desktop Adapter i Pro/100+ Managment Adapter miałem problem z softem od Intela (driverami) drastycznie spadała wydajność i przerzuciłem się drivery MS z Windows Update'a i problem zniknął. Pochrzaniłem coś w konfiguracji QoS, balansem obciążenia sieciówki/cpu i optymalizacji przesyłania pakietów i nie mogłem dojść co.

 

Zakładam że do 3Com'a i Realtek'a masz najnowsze drivery?

 

Może firewall Cię blokuje.

 

Zamiast Realtek'a pożycz jakąś markową sieciówkę i sprawdź na cross'ie jak będą chodziły.

 

Zazwyczaj 1Gbit'owe sieciówki korzystają z PCI, tylko Intel korzystał z oddzielnej magistrali i bezpośredniego połaczenia z chipsetem mobo, taka sieciówka na PCI potrafi nieźle zarżnąć system.

 

Kable cross'owałem standardowo na nieekranowanym kablu i spiołem nimi switche - brak jakichkolwiek error'ów. Myślę że to bardziej problem bardziej z Realtek'iem albo softem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jesli dobrze opisales problem to prawdopodobnie mozliwa jest taka przyczyna:

Jeden z komputerow (albo oba) na karcie sieciowej ustawione maja typ polaczenia zotymalizowany pod CPU.

Jak to sprawdzic:

Menager urzadzen, wlasciwosci karty sieciowej, zaawansowane.

Powinna tam byc opcia optimize for i zamias cpu wybierasz troughput.

Niestety czesto na gigabitach montowanych na chipsetach nf2 ta opcja domyslnie jest przestawiona na CPU,

co powoduje takie problemy.

 

Pozdrawiam :)

post-107492-1109969059_thumb.jpg

Edytowane przez ravense

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...