Skocz do zawartości
Świder

Bloki Wodne <<//by Świder\\> ...duużo Fot...

Rekomendowane odpowiedzi

Aby powrócić to tematu... pare foteczek... co byłem u kumpla i robiłem z układem... ;) (cyfrak za 3k zł :mrgreen: )

 

Mój ostani na NB :) chyba 40 nawiertów, połączone dremelem..

Dołączona grafika

 

 

 

oraz moje dwa bloczki inside :)

Dołączona grafika

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świder naprawde fajne bloczki sklepałeś, full respect :] Zacznij masową produkcje to na tweaku bedzie większa konkurencja :mrgreen:

Konkurecnja by sie chyba naprawde przydała, bo ostatnio to z nudów umieram.

A "produkty" masz bardzo ładne i estetyczne, wiec porblemów nie powinno być z podbiciem rynku Tweak'a :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałem jeszcze okazje zrobić pare zdjęc swojego 'starego' bloczku ;)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Oraz jedna fotka pierwszego bloczku co na gpu siedział.. i pewnie jeszcze siądzie ;)

Dołączona grafika

 

No i mam takie dwa... pewnie z nich coś też powstanie :mrgreen: pamiętacie.... :>

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chce do fakerów. Nawet NF7 popsułem :D . Moja lista na szybko:

 

-NF7

-8RDA3+

-infinity nf2

-a1333

-durex 1400

-jiuhb 1700+

-bartek 2500+ mobile

-bartek 2600+

-9800pro... zasilanie pamieci zostalo oderwane od pcb :lol:

-4mx gainwarda :D

-2mx szlifierką katową

-dfi lp nf4 sli-dr

-newcastle 2800+

-antec 550w :lol:

-gf6200

-4ti4600

-r9600 - memkom vmem sie niespodobał :lol:

 

I duuuużo duuuuuuuuuużo wiecej :D

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, kto jest duużym psujem to może do fakerów dołączyć :D pamietajcie o prioretytowej NF7 :mrgreen:

 

PS. No te moje 2 jeżyki (Owsiu też ma takiego jednego :mrgreen:) są dosyć skromne w porównaniu do nowej jeżowej 'kontenerowej' rodzinki B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cpu jeden pójdzie.. a drugi.. hmm ostanio też coś mnie na fc naszło.. jak śniegi odejdą to po złomach pochodze z Owsem i sie może coś będzie budować.. więc na parownik drugi spód.. czemu nie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, mam własną maszynę CNC Weeke ^^, interesuje mnie jakimi frezami działasz w miedzi, mógłbyś zrobić zdjęcia narzędzi ?

 

Czy nic Ci się z frezami złego nie dzieje tzn się do materiału nie kleją, za bardzo nie grzeją(czy jakoś je chłodzisz) ?

 

Gdzie nabywasz miedź ? ja bym kupił ciut grubszą np 6-7mm i z obu stron na maszynie po 1mm zebrał żeby mieć idealnie płaską powierzchnie (zostaną ślady po frezie ale to potem do szlifowania pójdzie).

 

U mnie nie tyle praca ciężka co maszynę ciężko zaprogramować ... wydaje mi się że 1 dzień spędzę przy komputerze maszyny żeby w 15 min zrobić spody ^^,

 

mam płytkę Asrock Z68 extreme3 gen3 (czarno-złota) dlatego idealne byłoby to:

http://www.mod-planet.com/forum/printview.php?t=5098&start=0&sid=aeccb4ab64f9c1d1a0c466546580934f

Edytowane przez Dwd89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Xaarkes2

Może i dobrze, że ten gościu odkopał ten temat, ponieważ chciałbym zadać wam pytanie. A mianowicie czy opłaca się jeszcze dzisiaj robić bloki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz sprzęt - czemu nie.

Dawanie gdzieś do roboty natomiast jest kompletnie nieopłacalne. Unikalność jednak to już inna sprawa.

Edytowane przez Hejger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz sprzęt - czemu nie.

 

... i umiejętności. :) Każdy chyba widział przypadki na forum, że pierwszy blok nigdy nie grzeszy wydajnością. ;) Chyba, że to jest podpatrzona konstrukcja. Jeśli zrobisz to estetycznie to nie dość, że taniej to i oryginalnie. No i masz wieczystą gwarancję producenta. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

A czy da się zrobić samemu bloczek na cpu wydajniejszy od topowych bloków dostępnych na rynku? Od czego zależy wydajność bloczku cpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy da się zrobić samemu bloczek na cpu wydajniejszy od topowych bloków dostępnych na rynku? Od czego zależy wydajność bloczku cpu?

 

Wydajność bloku zależy od użytego materiału i tak poprowadzonej konstrukcji, żeby woda przepływała przez jak najbardziej możliwie cienką i dużą powierzchnię owego metalu. Czyli prosto patrząc Taki bloczek ma mniejszą powierzchnię styku metalu z wodą niż taki.Oczywiście ten drugi jest wydajniejszy. Teraz pewnie można pomyśleć, że skoro im więcej finów - ścianek, tym wydajniej, czli najwydajniejszy byłby taki ? Otóż nie, bo w tym wszystkim trzeba także pamiętać o przepływie. Zbyt gęste finy są "opływane" przez zbyt cienką warstwę wody. Sztuką jest znaleźć złoty środek pomiędzy ilością-grubością metalu a ilością przepływającej wody. :)

 

Czy da się zrobić lepsze niż topowe dostępne na rynku ? Hmm , ciężkie pytanie. Z jednej strony te firmy mają przepracowanych tyle konstrukcji, mają zatrudnionych inżynierów materiałowych / fizyki, że ciężko byłoby samemu, ot tak w domu, w garażu wstrzelić się z czymś wydajniejszym. Choć nie jest to niemożliwe, bo czasem nawet największe głowy zapominają o najprostszych (i czasem zarazem) najlepszych rozwiązaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

No dobrze ale dla czego wszystkie bloki mają rozmiar podstawki procesora? Czy zrobienie bloku dajmy na to dwa razy większego od tych dostępnych w sklepach wpłynęło by pozytywnie na spadek temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...