Skocz do zawartości
Świder

Bloki Wodne <<//by Świder\\> ...duużo Fot...

Rekomendowane odpowiedzi

Także mi zachciało się robić bloki wodne.... ;)

Czemu... chyba zaczęło się od bloku z radiatora.. Keponsa... który mnie zachęcił (thx ;) )

Potem postanowiłem zakupić potrzebne materiały... miedz 1cm (wtedy nie wiedziałem, ze za gruba.. :/) no i udało mi się kupić kawałek... resztke pleksy 12mm... potem jeszcze odpowiedznie wietrła... (szczególnie 11,5 na krócce) oraz doczekałem się gwintownika... Potem jeszcze pasta polerska i filc... aby lusterko zrobić ;)

 

Pierwsze zrobiłem dwie podstawy... moja pierwsza... była z kawałka miedzi 1cm...

Jak zawsze krzywa... ;) piny na około 5mm... potem lipa była z dremelem... narazie podstawa sobie leży... ponieważ za gruba... i nie ma co z nią zrobić...

 

Potem po konsultacjach z Cvirem... ;) wbiłem sobie do głowy... że trzeba robić na jakość a nie szybkość... (co może widać na moim bloku na cpu ;) )

Oraz mówił mi, że sam ciął (ręcznie) miedz... więc co mi zostało... kawałek 50x50... piłka i jazda... 2 dni roboty... oraz małe "zacięcia" na miedzi... co widać na fotach...

 

Z jednego kawałka powstał blok na GPU... posiadający 40 pinów... grubość miedzi 4mm... piny ~3mm... taki sobie... potem pleksa na niego... też nie zaspecjalna... jako, że nie mam miejsca na oring.. zrobie go na sylikonie... ale aby nie było oporów wyżłobiłem takie dwa kanały... niestety to psuje wygląd pleksy... przynajmniej opory będą mniejsze... ;)

 

A bloczek na CPU to mój 3ci spód... oraz 2ga pleksa... mi osobiście się podoba... miedz także z "cięcia".. 4mm.. piny troszke ponad 3mm... jest ich 60... niestety nie równe... starałem się... ale nie wyszło ;)

Pleksa to już lepiej troche... Cięta... potem dremelem... a potem papiery ścierne... na koniec polerka... ;)

 

Krócce camozzi 12ki... 1/4"

 

Jak by go ktoś chciał nazywać to... "Prison X" :lol: ponieważ... spód ala prison... a pleksa... taki motylek.. X ;)

 

Pamiętajcie, ze to dopiero początki... robienie bloków jest dosyć pracochłonne... ale podoba mi się to.. ;) więc na przyszłość postaram się jadniej...

 

Oraz podziękowania takze dla Misia za rady... ;)

 

GPU

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

CPU

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Sorry, że tyle fot... ;)

Thx dla Owsa za apracik... nie ma to jak optyka :D (kompakt+lupa :D )

W planach mam przebudować układ.. dać węże 12ki... i porównać temp z X3m :>

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he nio nio fajnie nawet :) he he zapomniales jeszcze tylko w temacie dodac modemowca wstep wzbrobiony :) he he oby tak dalej.. tez zamierzam teraz zrobic jakis swoj bloczek tylko nie wiem skad dorwac dosc gruba plexe/poliweglan .. :( moze ty mi powiesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pleksa... u mnie znalażłem sklep zajmujący się pleską... więc prawie każda jaką chce i tną na wymiar...

 

Trzeba poszukać w mieście... jak nie ma.. to albo allegro... albo jakiś sklep netowy... coś było plexi-akces... ;)

 

PS. Właśnie nie wiem czy nie zasporo ;)

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet niezle te bloki jak na narzedzia ktorymi dysponowales

szkoda tylko ze konstrukcja obcykana na maksa ,ale coz trzeba zaczynac od prostszych konstrukcji - po polsku czyli kopiujac innych :D

ladnie pleksi obrobiles - termicznie to robiles ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda fota inna... tylko troszke inne ujęcia... ;)

Coś chyba z tym zrobie ;)

 

KGB-> Pleksa pierwsze wycinana wyżynarą... potem "okrągły papier" na dremelu... a potem papiey ścierne... 600...1200 a na koniec pasta polerska i filc ;)

 

Co do postawy.. to takze 600...1200 i polerka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU.... wiem.. sam pisałem, że mi się niebardzo podoba... czego efektem jest blok na CPU ;)

 

A pozatym zrobiłem "zacięcia" przy cięciu miedzi na pół... co niełądnie wygląda... na przyszłość... kupuje miedz 5mm optimum ;)

 

KGB-> thx ;)

No końcówka na wiertare... (filc na rzepie) i ręka ;)

Przy wiertarze treba uważać... bo jak za mocno i nie dokładnie to można "dołki" porobić... i inne "zniekształcenia" co nie ładnie wygląda... jak wiemy ;)

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrr.... *&^^%* lycos... :[[

Zawiesili mi jedno konto... teraz zawieszają drugie... to co zrobiłem wczoraj... :[

 

Jaki dobry i darmowy serwer... no chyba, że będe na jakiś image shack albo co wrzucał... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co... wkońcu NF7 otrzymała kolejne znamie... :D -> w.o.d.o.w.a.n.a :D

Dzisiaj już kupiłem kolanka... wpiąłem w układ... zabezpieczyłem :> Czyli normalne kolanka 12ki + opaski... trzyma się ;)

Jutro testy... bo dzisiaj już mnie w domu nie będzie...

 

EDIT:

 

Ludzie.. nie do wiary ! ... nie wiem jak... Po założeniu mojego bloku na cpu i gpu mam 2C MNIEJ NIŻ NA X3m !!

 

Nie wiem o co chodzi :D Nagrzewnica idento, delty idento na 7V... węże 12ki... zamiast 16...

 

i na 200x11 @ 1.6V na

 

X3m-> 33C idle (przez kilka godzin)

Mój blok -> 31C (bez żadnych skoków, pół godziny narazie...)

 

Mobo to samo, czyli ten sam czujnik... nic nie ruszałem :D

 

PS. Chyba jednak sprzedaje X3m'a :D

 

Edit2:

 

Temp się ustabilizowała... po godzince...

 

32C idle i 34C stress (4+8MB SuperPI)

 

Moje odczucia... pozytywnie zaskoczony ;)

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie.. nie do wiary ! ... nie wiem jak... Po założeniu mojego bloku na cpu i gpu mam 2C MNIEJ NIŻ NA X3m !!

1305182[/snapback]

Moje gratulacje; pierwsze bloki, a efekty bardzo dobre - strach pomyslec jakie temp. beda na nastepnych :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No miałem teraz jakiegoś wira... svchost 100% proca... :D no i 32C... wyje* wira... no i 31C się na procku trzyma...

Ciekawi mnie, że taka konstrukcja 60 pinowa, mniej niż prison, spód za to dosyć cienki bo 1mm ma wydajnośc lepszą od X3m za 200zł ??

Coś mi tu śmierdzi, że to niemożliwe, ale co zrobić jak czujnik tyle pokazuje, a zmienił się tylko blok na cpu i doszedł jeszcze jeden na gpu...

 

Ja zadowolony jestem bardzo... są chętni na x3m :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... :D

 

Narazie nie zobacze... ponieważ Abit nie pozwala... (owies wie czemu ;) ) ale może niedługo będzie sprawny :>

Po 2... 2C na cpu więcej MHz mi nie dadzą ;)

 

A wczoraj przez 4h było jak skała 31C ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...