Skocz do zawartości
JAVX

P4 1600@2944 Mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ostatnio zabrałem się za podkręcanie i mój wynik to P4 1600@2927MHz na boxowym wiatraku (przy otwartym oknie).

 

Mam płytkę Asusa P4P800SE na chipsecie i865pe, 512 Twinmosów 400MHz i wszystko to na 300W zasilaczu firmy krzak.

Procek pracuje z FSB 183 przy napięciu 1,7V.

 

Czy zmiana chłodzenia na XP-120 da 3GHz?

Edytowane przez JAVX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ostatnio zabrałem się za podkręcanie i mój wynik to P4 1600@2927MHz na boxowym wiatraku (przy otwartym oknie).

 

Mam płytkę Asusa P4P800SE na chipsecie i865pe, 512 Twinmosów 400MHz i wszystko to na 300W zasilaczu firmy krzak.

Procek pracuje z FSB 183 przy napięciu 1,7V.

 

Czy zmiana chłodzenia na XP-120 da 3GHz?

1282063[/snapback]

Uważaj żebyś przez ten zasilacz "krzak" nie straci tego pentiumka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ostatnio zabrałem się za podkręcanie i mój wynik to P4 1600@2927MHz na boxowym wiatraku (przy otwartym oknie).

 

Mam płytkę Asusa P4P800SE na chipsecie i865pe, 512 Twinmosów 400MHz i wszystko to na 300W zasilaczu firmy krzak.

Procek pracuje z FSB 183 przy napięciu 1,7V.

 

Czy zmiana chłodzenia na XP-120 da 3GHz?

1282063[/snapback]

 

tia, Spawacz o ile on ma takiego procka ;) moze jakies wyniki z orba, albo screene czy cokolwiek :/

1282498[/snapback]

kolego jakieś screeny można? ja też moge napisać że mam coś...i daj screena gdzie jest pokazane jak ten zasilator trzyma napięcia....a zamiast zmiany chłodzenia lepiej zmień zasilacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak Berkut ma sporo racji :D jestem trochę bardziej wtajemniczoy w sprawę :D:D No i ani żadnych vmodów niebyło ani nic!! Zwykły sprzecior i odrazu wrzucił się na fsb 180, jeszcze trochę walki i doszło do 183.

Tyko pytanie co teraz zrobić aby wiecej wymodzić z tego procka.

 

A i Berkut jak masz takie rozeznanie to chciałbym wiedzieć jak kręcą się D1 :P:P:P bo mój p4 ma taki stepping, i powyżej 3.525 ani rusz.

Czy kręciłeś takiego procka ??? Czy zmiana chłodzenia coś da ???

 

A i ostatnio kręciłem mojej siostry P4 1.8 i bez zmiany napięcia wskoczył na 2.6 :D:D, ale był ciutke niestabilny wiec zostawiłem na 2.4. Ale w tym przypadku sypała się płyta główna bo jest przeznaczona do procesorów max fsb100, a ja tu raptem o połowę więcej wrzuciłem :D:D. Jak bede miał czas to przełorze tamtego procka do siebie i zobaczę ile można wycisnąć :D:D:D.

Edytowane przez Spawacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez ja mam 2.4C na D1

 

moj chodzi spoko na powietrzu / wodzie na 3.6ghz na 1.7V

 

3.85ghz max na -40C (-70C nie pomaga) i 4.15ghz screeny

 

pierwszy D1 jakiego mialem chodzil ledwie na 3.3ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAVX zapodaj coś więcej niż zrzut z CPU-Z, bo nie wiadomo czy to stabilne masz...

1286603[/snapback]

Niestety procek nie jest stabilny, wykrzacza sie przy 5 teście w 3D2k1 (program się zawiesza). Prime95 tez pewnie nie przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz pytanie czy to wpełni stabilne?? ja bym prosił w celu zaspokojenia mnie jeszcze screena z 3D2k1 i pokaż nam te napięcia...

1282633[/snapback]

Napięcia:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 albo 18 :P;P MOBO mu źle mierzy temperatury Te screany były srzelane przy otwartym oknie :D:D ale to niezmienia faktu że ani 18 ani 12 niejest możliwe, a napewno nie rpzy takim napięciu i boxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no ale wyniczek pierwsza klasa, moge nawet napisac ze miodny, jak ci sie uda dojsc do okroglych 3Ghz to siekierka na twoja czesc :rolleyes: byle tak dalej

 

swoja droga czemu oni robia takie wolne cpu jak my z nich wyciagamy 2 razy tyle :wink: B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że muszą wyprodukować P4 2.5 i P4 1.6, oba procki różnią się tylko mnożnikiem :D:D, a informacja o tym jest zapisana w jakimś rejestrze procesora, tak jest najtaniej!!

Poco robić urządzenia do dziesiątek P4, lepiej zrobić jedną :D:D

No i kupując takiego 1.6 kupujsze praktycznie to samo co 2.5, dlatego można go tak kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no ja znam ten mechanizm , ale zabawne jest to ze amd powiedzialo ze max co wycisnie z bartonow to "nedzne" 2,2Ghz a przeciez sami wiemy ze one potrafia chodzic szybciej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buu - twierdza że max bartom osiągnie 2200Mhz hmm częściowo mają racje, gdyż wydając na rynek procesor musi być on super stabilny przy w miarę niskich napięciach, żeby użytkownik nie potrzebował super chłodzenia :D:D:D. A z innej strony to bartony chodzą nawet i na 2500Mhz, ale trzeba wrzucić na ~1.9V żeby tyle osiągnąć no i chłodzenie wodne. A i procesor taki szybko sie skatuje :P:P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy to niejest przypadkiem mobile ???? One lecą spokojnie do 2.7Ghz i nie próbuj podważać moich wypowiedzi. W mojej wyowiedzi chodziło o bartona (zwykłego).

Zresztą co do tego screana to przecież ten procek niejest stabilny!!! Prime to wykazał przecież nieprzeszedł jednego testu.

A tak wogule to bardzo kiepsko go podkręciłeś. FSB 170Mhz na bartonie to pestka z makiem.

Edytowane przez Spawacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...