Skocz do zawartości
nineinch

Prescott 3.0

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

 

proc i radiator montowal mi kumpel

 

przy 3ghz czyli nominale przy obciazeniu grzeje sie do 62'c a bez obc 49'c

przy 3.9ghz grzeje sie do 66'c a bez do 50'c ale czasami sie zwiesza

 

 

moje pytanie jest proste

czy wasze prescotty 3ghz tez sie tak grzzeja czy mam nie wlasciwie zamontowany radiator albo nie ta pasta czy cus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasnowidz czy co ? :D

 

i boxowe chlodzenie i plytke asus p5p800

 

i co i to niby normalne ? mozna intela zaskarzyc do sadu konsumeckiego ze sprzedaje wieszajace sie komputery!

bo to przeciez nie jest zbyt normalne

 

a co na to radzisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego powodu do sądu?

Proc nominalnie chodzi z prędkością 3GHz i sie pewnie nie wiesza. Jak chcesz żeby się nie wieszał przy 3,9GHz to sobie wyprodukuj 3,9GHz i się nie będzie zawiesza.

Jak ktoś zna temat to nie musi być jasnowidzem. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj ma 70*C full load na pentagramie QC-80Cu

1282537[/snapback]

Mam pytanie do ciebie Fidel - mam ten sam procesorek co Ty (co prawda na sockecie T, niemniej stepping ten sam), też na płycie Abita (AS8) i przyznaję, że jestem trochę zaskoczony Twoimi temperaturami. Mój w idle ma 41 stopni, 50 stress. Po OC na 3500 Mhz (Vcore 1,36 V) temp. idle 46, stress 57-60. To wszystko na boxowym coolerze, którego słyszę w minimalnym stopniu.

Teraz pytania:

- czym mierzysz (Abit EQ Uguru, odczyty w biosie, Everest a może jakieś oprzyrzadowanie :? )

- czy faktem jest, że czujki Abitów zawyżają temperatury, jak spotkałem się z opiniami również na tym forum?

- ile masz wentyli w budzie i czy masz air duct?

Z góry dzięki za odpowiedź, bo sam już nie wiem, czy wszystkie te programiki od biosu na evereście skończyszy wciskaja mi kaszanę, czy tez trafił mi się proc w wersji gold edition :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mekong -> speedfanem mieze

abit zawyzai podaje wyzsza temperature od innych plyt z atakim samym prockie. Wiem ze odnosi sie to do IC7 ale czy go twojego AS8 to nie mam pojecia

w budzie mam aktualnie tylko jeden wyciagajacy wentylator 12cm 24V ale puszczony jest na 12V prawie minimalne obroty na ktorych startuje!!

air duct to pewnie ten tunel do CPU z powietrzem z zewnatrz odbudowy?/

jesli tak to go nie mam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie od dzis wiadomo ze wraz z prescotami skonczyla sie era chlodnych procesorów pozatym co sie martwisz o ile wiem to max temp dla tego procka to 71 czy cos takiego wiec jest dobrze

1283901[/snapback]

No ja bym powiedział, że wraz Penium4 się ona skończyła (już Willamette grzał się niemiłosiernie na s 423 i 2GHz) i tylko u intela się ta era skończyła (ale może jeszcze zmądrzeją ale choć dwa rdzenie na Prescocie raczej nie wróżą najlepiej w najbliższej przyszłości). Ja swojego domowego A64 chłodzę pasywnie przez większą cześć czasu jego pracy...

Edytowane przez KvM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym powiedział, że wraz Penium4 się ona skończyła (już Willamette grzał się niemiłosiernie na s 423 i 2GHz) i tylko u intela się ta era skończyła (ale może jeszcze zmądrzeją ale choć dwa rdzenie na Prescocie raczej nie wróżą najlepiej w najbliższej przyszłości). Ja swojego domowego A64 chłodzę pasywnie przez większą cześć czasu jego pracy...

Nie wszystkie, mam Nordwooda 2.8@3.3 i w stresie ma do 40C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Pentium M?? jest zimny!! 20Wciepla wydziela

1284167[/snapback]

Tylko, że jest robiony do laptopów. Jedyna nadzieja, że intel zmieni filozofię i nastepców P-M zaimplementuje w sprzęcie stacjonarnym. Wiem, że można dostać płytę pod te procki w formacie ATX, ale to wszystko nieoficjalnie.

No i Pentium M nie jest oparty o arch P4 tylko P3...

Edytowane przez KvM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie, mam Nordwooda 2.8@3.3 i w stresie ma do 40C.

1284174[/snapback]

na boxowym coolerze, czy na WC?

Owszem Northwood był jeszcze w miarę, ale specjalnie energooszczędny też nie był. Tak czy inaczej trzeba patrzeć w jakim kierunku intel zmierza, a zmierza w stronę coraz bardziej grzejacych się procków. TDP 130W, standard BTX, robi się paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na boxowym coolerze, czy na WC?

Owszem Northwood był jeszcze w miarę, ale specjalnie energooszczędny też nie był. Tak czy inaczej trzeba patrzeć w jakim kierunku intel zmierza, a zmierza w stronę coraz bardziej grzejacych się procków. TDP 130W, standard BTX, robi się paranoja.

1284182[/snapback]

nic tylko trzeba sie zwijac do AMD dosyc tych BTX gigawatów wydzielanego ciepła itd....

poczytajcie sobie to http://www.tomshardware.pl/cpu/20041114/index.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD tez miał bardzo "gorący" okres w swej karierze - sam pamiętam takie kompy u ludzi gdzie kable były w środku miękkie od ciepła z coolera proca - Intel tez nieco eksperymentuje ale sadze ze jego 64 bity dla mas wydane w odpowiednim momencie zrobią jakies postępy takze w tej kwestii - poczekamy - zobaczymy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD tez miał bardzo "gorący" okres w swej karierze - sam pamiętam takie kompy u ludzi gdzie kable były w środku miękkie od ciepła z coolera proca - Intel tez nieco eksperymentuje ale sadze ze jego 64 bity dla mas wydane w odpowiednim momencie zrobią jakies postępy takze w tej kwestii - poczekamy - zobaczymy,

1284360[/snapback]

Owszem AMd robiło cieplejsze procki niż teraz, ale bez przesady. Najgorętszym prockiem AMD był 1,4GHz, co i tak nie było tyle co u intela w Willamette, nie wspominając już o Prescotach. Problem z AMD polegał na tym, że wtedy jeszcze nie były tak dobrze rozwinięte systemy chłodzenia, były słabe zasilacze itd.

 

 

Niewątpliwie ciepło to problem dzisiejszych procków.

AMD poszło po rozum do łowy i zaczęło zamiast gonić gigaherce usprawniać architekturę (tu przede wszystkim 64bity, to już niedługo pokaże skrzydełka). Zwróćcie uwagę, że intel jest zajeviście do przodu jeśli chodzi o technologię produkcji. AMD produkuje jeszcze procki 0,13 um a Intel niedługo wprowadzi 0,65 um. Ciekawe tylko czy znowu przejście na niższy wymiar technologiczny zaowocuje zwiększeniem zpotrzebowania na ciepło zamiast jego zmniejszeniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem początkowo też problemy z temperaturą tego procka....ale chwilka męki i wszystko oki. Kupiłem nowy cooler Pentagram Freezone Q-80 AlCu, zauktualizowałem BIOS - (poprawka dotyczyła własnie złego odczytu temperatury procka) i ostatnio wymieniłem obudowe na Tracer turbo -jet.

Po tych czynnościach przy normalnej pracy ok: 44-47

Przy benchmark'u: 65 - i to jest max (sprawdzone jeszcze na grach)

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo ze mam nowego P4 3ghz to tez juz mysle o przeskoczeniu to amd i to 64bits

ale to na lato raczej bo cos czuje ze ten latem to bedzie wisial na dzin dobry

a potrzebuje sprzetu ktory ma conajmniej 20GHz lol

1284325[/snapback]

Sprawdź najpierw testy AMD64 - porównaj z Intelem: np. w CHIP 1/2004 wydanie specjalne -"Wielka Księga Testów".

Jest tam jeden fajny AMD Athlon 64 FX-55 - cena 5000-, <LOL>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw testy AMD64 - porównaj z Intelem: np. w CHIP 1/2004 wydanie specjalne -"Wielka Księga Testów".

Jest tam jeden fajny AMD Athlon 64 FX-55 - cena 5000-, <LOL>

1286711[/snapback]

 

no jezeli ktos swoja wiedze stawia na chipa to gratulacje.

:-)

Mysle ze majac dostep do tylu userow i ich opinii

nie warto nawet tam patrzec.

Wole czytac testy userow a nie sprzedawcow sprzetu.

To forum daje taka mozliwosc.

A Ci ktorzy tutaj pisza nie sa uzaleznieni od reklamodawcow

na sprzet wydali wlasna kase a nie sponsorow wiec jakos

wierze tutejszym od celerona 300 do wypasionych sprzetow

vipa czy lancera i reszty.

powolywanie sie na "cipa" tutaj jest moim zdaniem nie smaczne.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczjcie się... Albo chłodzenie wodne albo amd... Intel już nie wyrabia i nadrabia miną... A tak na marginesie amd nigdy nie było tak bllisko temperatury granicznej. Mam na myśli różnicę między temperaturą maksymalną a temperaturą osiąganą przez procsesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jezeli ktos swoja wiedze stawia na chipa to gratulacje.

:-)

Mysle ze majac dostep do tylu userow i ich opinii

nie warto nawet tam patrzec.

Wole czytac testy userow a nie sprzedawcow sprzetu.

To forum daje taka mozliwosc.

A Ci ktorzy tutaj pisza nie sa uzaleznieni od reklamodawcow

na sprzet wydali wlasna kase a nie sponsorow wiec jakos

wierze tutejszym od celerona 300 do wypasionych sprzetow

vipa czy lancera i reszty.

powolywanie sie na "cipa" tutaj jest moim zdaniem nie smaczne.

 

pzdr

1286946[/snapback]

Tak tylko znajdź porównanie 48 procków w jednym miejscu....żeby przejżeć testy różnych modeli musiałbyś troszkę poświęcić na to czasu...już mi nie chodzi o to czy te testy są w pełni wiarygodne - a wydaje mi się że w 80 % są . I tak jeżeli mi się coś "spodoba" to sprawdzę to w 30 róźnych miejscach przed zakupem (chyba jak każdy).

Aha czegoś tutaj do końca nie rozumiem. Jeżeli są sponsorowani "chodzi o chip" to dostają sprzęt od jakiegoś sklepu (przedtawiciela). To teraz powiedz mi co im da napisanie nieprawdy (np. że taki a taki procek jest lepszy niz w rzeczywistości) przeciez tego procka i tak można wszędzie kupić - nie tylko u tego sponsora.

 

PS

Czasem i forumowicze są sponsorowani (co nie jest oczywiście czymś złym) :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...