Skocz do zawartości
krzewin

2x Antiwirus + Firewall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Używam pakietu Norton Internet Security z firewallem i antiwirusem. Firewall mnie jeszcze nie zawiódl, ale co do antiwirusa mam coraz większe wątpliwości, dlatego też chce zainstalować eTrust EZ Antiwirus; słyszałem dużo dobrego o tym programie...

W związku z wyżej wymienionym rozwiązaniem mam pytanko; czy instalacja i funckjonowanie ochrony real-time dwóch programów antywirusowych jest lepszym sposobem na zabezpieczenie komputera i czy wpłynie to znacząco na spadek wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz wielką moc pod maskę to nie odczujesz różnicy

NAV w wersji o kótrej piszesz jest chyba najbardziej zasobożernym wyborem

ja mam u siebie Mks_vir 2005 (bez włączonego firewalla) + firewall z sp2 i od tego czasu jak ręką odjął

(null, zero, no(niepotrzebne skreślić)) problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...własnie zainstalowałem eTrust EZ Antiwirus. Wykrył tyle ciekawych rzeczy, o których Norton Antiwirus i cały ten NIS 2005 nie miał pojęcia, że decyzja jest krótka - Nortonowi i firmie Symantec mówię dziękuje. Stawiam na eTrust Antiwira + PestPatrol do spółki z Kerio Firewall.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avast - jest bardzo fajny i szybki, choć zdarzyło mi się że w trybie rezydentnym nic nie znalazł a potem przy skanowaniu systemu wykrył wiruska. NO I NAJWAŻNIEJSZE - wersja HOME jest FREE

 

Co do Kerio to mam mieszane uczucia - wkurzające okienko POPUP ( wiem - można dać auto ) i po kilku miechach używania przymula go tak że się czasami nie chce otworzyć główna aplikacja ( po kliknięciu na ikonkę )

 

---

 

Teraz używam ZONE ALARM SECURITY SUITE - bardzo szybki progzik i do tego z wbudowanym Antivirem - co automatycznie ułatwia życie - i do tego antivir bardzo skuteczny ( ładnie poradził sobie z wiruskiem przykładem, którego avaścik jednak nie wykrył )

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...