Skocz do zawartości
luks__pl

Allegro - Kradzież Praw Autorskich ! ! ! !

Rekomendowane odpowiedzi

:angry: Po pierwsze nie zaczynać, że to nie ten dział itd.

 

Więc sprawa wygląda następująco firma patmedia.pl sprzedająca swoje produkty na allegro wykorzystała zdjęcia, które należą do mnie i do serwisu Tweak.pl bez zgody oraz nałożyła na te zdjęcia swoje logo. Więc dosłownie ukradła je i wykorzystała w celach zarobkowych (zdjęcia są formą reklamy przyciągającą klientów).

 

To są przykładowe aukcje w których zostały wykorzystane zdjęcia zrobione przezemnie:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42269790

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42270370

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42275385

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42283687

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42283894

 

Tu można zobaczyć z skąd pochodzą zdjęcia

 

Co polecacie zrobić w tej sprawie? Czy mogę mieć jakieś żądanie finansowe w stosunku do tej firmy, czy mogę ich zaskarżyć, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz nakazac im usuniecie zdjec z serwsiu allegro i przeprosin, jeslit ego nie zrobia masz prawo wytoczyc im sprawe tylko czy warto takie cos dlugoooooooo trwa ... mozesz tez uderzyc do allegro razem z dowodami moze oni im "cos" zrobia pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiadomiłeś już Liska? Bo jego też powinno to interesować, jako własciciela serwisu na którym jest ten artykuł..

Więc - decyzja należy tylko do Ciebie (Was)...

Jest to ewidenta KRADZIEŻ - i to jest tu najważniejsze...

Tego musisz się trzymać...

Nie wiem czy jest sens narazie wdawać się w sprawy sądowe (mimo że jest to zwyczajna kradzież :P) - na początek list do nich o usunięcie zdjęc i przeprosiny..

Jeżeli to nie zadzoała (ale byli by naprawde głupi gdyby nie zauważyli jaki jestes łaskawy nie zgłaszając sprawy do sądu..) poinformuj że zgłaszasz tą sytuacje do odpowiednich organów...

 

Nie orientuje się - sąd ustala kwote odszkodowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh, miałem dokładnie taką samą sytuację, w moim przypadku facet był jeszcze bardziej bezczelny, zerżnął nie same zdjęcia, lecz normalnie podlinkował sobie w swoich aukcjach (z mojego serwera). Działałem tak samo u allegro, nic - jak kamień w wodę. Po prostu szkoda zdrowia oni bez policji nic nie zrobią, a policja też nic nie zrobi (mała szkodliwość + brak dowodów), zresztą czy w ogóle warto? Wkurzyłem się i po prostu pod te zdjęcia wywaliłem inne z napisem te zdjęcia zostały bezczelnie skradzione przez złodzieja itd. Gościowi zrzędła mina jak na jego aukcjach pokazało się takie info hehe.

 

Moje zdanie jest takie.

 

Po oględzinach Twojej sytuacji - nie masz szans. Nie masz żadnego dowodu skąd pochodzą zdjęcia, a w tym przypadku on ma już na nich logo.

 

Możesz co najwyżej napisać list do allegro skąd te zdjęcia pochodzą, ale wydaje mi się, że będzie to lanie wody do dziurawej szklanki, jedną stroną wleci, drugą wyleci. Allegro w takich sytuacjach się po prostu umywa.

 

Ewentualnie możesz się zemścić poprzez założenie fałszywego konta, kupno w jego aukcjach i z miejsca negatyw. Gość ma 0 negatywów to mu mina zrzędnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po oględzinach Twojej sytuacji - nie masz szans. Nie masz żadnego dowodu skąd pochodzą zdjęcia, a w tym przypadku on ma już na nich logo.

1284430[/snapback]

:D Mam dowód:

- mam oryginalne zdjecia jeszcze nie obrobione

- mam zdjęcia podcięte pod layout Tweak.pl

- mam świadków, którzy byli przy robieniu zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walcz o swoje takich trzeba tepic zglos na allegro z podaniem przyczyn itp powinno pomoc przynajmniej w przypadku znajomego pomoglo

Edytowane przez madmax57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa niesmaczna... Ale moze nie ma sensu skakac sobie odrazu do gardel. Byc moze szef zlecil pracownikowi wystawienie przedmiotow a nie kompetenty pracownik poszedl na latwizne i zerznal zdjecia. Staram sie byc obiektywny.. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zgody autora kopiowanie jakichkolwiek materiałów ze strony jest zabronione! All rights reserved ® by Tweak.pl.

1284533[/snapback]

1284549[/snapback]

Zgody na pewno nie otrzymali. Jak tylko dorwę Liska na GG to omówię z nim tą sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Mam dowód:

- mam oryginalne zdjecia jeszcze nie obrobione

- mam zdjęcia podcięte pod layout Tweak.pl

- mam świadków, którzy byli przy robieniu zdjęć

1284468[/snapback]

Właśnie dlatego napisałem, bo to wg mnie nie wystarczy na dowód, on np. powie to samo, że ma oryginalne zdjęcia jeszcze nie obrobione (a ma z tweaka), też znajdzie świadków, którzy powiedzią, że byli przy robieniu i co policja powie? Mógłby sobie nawet wymyślić, że to Tweak ma jego zdjęcia i co? Brak wystarczających materiałów do poprowadzenia sprawy. Aż mi się przypomniała jedna z ostatnich drogówek jak goście stłukli lusterka w samochodzie i co? To samo. Nie dało się ustalić kto przekroczył linię i kto kogo zahaczył. Coś mi się wydaje, że tu będzie podobnie.

 

To bardzo ciężka sprawa do udowodnienia.

 

Ale powiem szczerze, że taki gość > 1200 pozytywów i takie numery, dziwne, może uda Ci się z nim dogadać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On nie udowodni, ze zdjęcia są jego, ponieważ nie ma jak. Ja mam zdjęcia jeszcze nie ruszane zrzucone prosto z aparatu i te zdjęcia mają jeszcze w sobie zapisane wiele danych z aparatu. Zdjęcia, które były przerabiane tracą te dane. W jednej z aukcji jest zdjęcie mojego kompa, i co niby powie, że to jego komp :-P i że tapeta ma taką samą jak ja. Na fotce jest nawet widoczny zmodowany gainward 5900xt z arta o 5900xt, a takiego to nie wiem z kąd on wytrzaśnie.

 

Przykład z tej aukcji

Dołączona grafika

 

Fotka z Tweak.pl

Dołączona grafika

Edytowane przez luks__pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys podobna sytuacje przerabiala redakcja linux.pl, tyle ze tam kobieta sprzedawala skopiowane artykuly. Nie sledzilem sprawy do konca, ale mozna by do nich napisac co w tej sprawie zrobili i jak sie to wszystko zakonczylo.

 

W ich przypadku allegro nawet nie usunelo aukcji zlodzieja (przynajmniej nie od razu po interwencji linux.pl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem podobne zdarzenie

jakis koles sprzedajacy okienka wstawil sobie zdjecie mojego kompa :>

wyslalem do allegro opis calej sytuacji i moje oryginalne zdjecia po czym aukcje kolesia zostaly usuniete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On nie udowodni, ze zdjęcia są jego, ponieważ nie ma jak. Ja mam zdjęcia jeszcze nie ruszane zrzucone prosto z aparatu i te zdjęcia mają jeszcze w sobie zapisane wiele danych z aparatu. Zdjęcia, które były przerabiane tracą te dane. W jednej z aukcji jest zdjęcie mojego kompa, i co niby powie, że to jego komp  :-P i że tapeta ma taką samą jak ja. Na fotce jest nawet widoczny zmodowany gainward 5900xt z arta o 5900xt, a takiego to nie wiem z kąd on wytrzaśnie.

No jak tak to masz chyba wystarczające dowody, tylko co na to allegro i co na to ewentualnie policja?

 

Nie pisałeś jeszcze czy kontaktowałeś się z nimi i co oni na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luks_pl, widzę że trzeba chyba zjednoczyć siły. Przeginają już pałę po całości.

 

Widzę, że tutaj sobie linkują naszą reckę (Mod-Planet). To akurat nie jest aż takie straszne, ale będę się musiał przekopać przez wszystkie aukcje, czy czegoś jeszcze nie ma.

 

Poza tym ostatnio w aukcji Liquid Neona były linki do filmików z recki na MoDeD-KOMPz jak i fotki z usuniętym logo (informowałem już o tym Puchacza, ale z tego co widzę, to w nowo wystawionych aukcjach wciąż są umieszczone :arrow: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42284228 ).

Edytowane przez NAZIR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Poza tym ostatnio w aukcji Liquid Neona były linki do filmików z recki na MoDeD-KOMPz jak i fotki z usuniętym logo (informowałem już o tym Puchacza, ale z tego co widzę, to w nowo wystawionych aukcjach wciąż są umieszczone  :arrow: 1284882[/snapback]

dzieki za info Nazir, napisalem juz do pana inżyniera Patryka Woźnego... to jest po prostu kradzież. Co gorsza to nie pierwszy taki przypadek, kiedyś jakiś dobry człowiek przysłał mi mailem linka do mojej recenzji Nostromo n52 zamieszczonej na serwisie o Counterstrike'u, nawet zdjecia podlinkowali do naszego serwera... chamstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc sprawa zakończyła się dobrze :)

Zdjęcia zostały usunięte, i w ramach rekompensaty firma patmedia.pl wyśle tzw. sprzęt do testów, który jak wiadomo już do niej nie wróci :-P Nie będzie to nic wielkiego: kable UV, katody UV, obudowa do zasilacza, wentyl UV ale też zawiele nie można wymagać za 3 zdjęcia.

 

Teraz zobaczymy jak sprawa potoczy się Mod-Planet i MoDeD-KOMPz, których materiały zostały również wykorzystane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...