Skocz do zawartości
R.i.P.

Epox 8kda3+/8kda3i/8kda3j

Rekomendowane odpowiedzi

to zdjęci co masin dałeś to jest EPOXK 8KDA3I, gości mi pokazywął w sklepie i tak smao wygląda, tez ma trójfazowe zasilanie proca, ale wersje J łatwo po tym coolerku rozpoznac oraz po napisie na płycie ofcorz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zdjęcie to jest dokładnie 8KDA3J rev3.x zdjęcie z epox.com a ja mam dokładnie taką samą płytę takie same rozmieszczenie wszystkiego tyle że na pcb mam rev2.2

kuknij na model koło slotu AGP :)

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Labe

 

Nie płacz , Nie płacz

 

miałem rok temu EPOXA 8RDA+ z dwuFazowy zasilaniem

i Athlona XP1700+ który chodził sobie spoko na 2320MHz czyli wydajność coś około XP 3300+ :)

Jak masz dobrą zasiłkę to Epox jak najbardziej nadaje sie do ostrego kręcenia

 

Dodam jeszcze że obecne moje mobo to mój trzeci EPOX na przestrzeni 3,5 roku , z żadną płytą nie miałem problemów a z 8RDA+ i obecnej 8KDA3J jestem bardzo zadowolony ,

Edytowane przez magx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEE nie płacze :D poprostu firma ludzi robi w balona każąc płacic duże pieniądze a z drugiej strony tnąc koszty na czym sie da ,nie tędy droga . Nie chodzi o to że epox jest zły tylko o to że czuje sie wydy*any ale z tego co widze w nowych rewizjach już dali 3 fazowe zasilanie bo na mojej płycie V-core latało między 1,52 do 1,62 sam przyznasz ze to dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetaktowalem na tej plycie procka.Przetestowalem prime i wszystko w porzadku temp tez swietne.Rano wlaczam kompa i na POST zatrzymuje sie i jest info ze proc jest przetaktowany i zeby zmienic ustawienia w biosie.Co zrobic zeby tak sie nie dzialo???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime95 to nie za dobry progs do testowania na platformie A64

polecam

SuperPi i ustaw 32miliony

chyba najlepszy progs do testów A64 to ruski

S&M

http://testmem.tz.ru/soft.htm

trza troche pokombinować żeby ściągnąć

ale progs jest rewelacyjny ,lepszy niz SuperPI i Prime95 razem wzięte

jak w nim ustawisz maxymalne wartości testu i CPU to wytrzyma to jest

FullStable

 

 

Prime95 często gryzie się z Cool&Quite i wtedy proc chodzi na 60-70% maxymalnej mocy ,dlatego wielu ludzi cieszy sie ze im CPU w Prime95

osiaga tak niskie temperatury , u mnie Prime95 rozgrzewał proca do 45-48'C

za to S&M potrafił rozgrzać proca do 62'C to jest dopiero test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to potestowalem S&M i fakt procek rozgrzal sie do 50 bez zadnych bledow, natomiast test pamieci pokazuje mi okolo 100 bledow- czy to oznacza ze pamieci nie wyrabiaja?? teraz chodza na 205.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej płycie jedno mnie denerwuje bardzo, a mianowicie napięcia, daje na proca 1.5 a on ma 1.6 itd, przy 1.8 ma 1.95, i nie wiem czy to płyta ma coś z[ciach!]e z napieciemi czy zle podczytuje :mur:

 

hehe własnie się pobawiłem z moim eoxem i mnie zaskoczył 332x8 się odpalił :D

fajnie nie wiedziałem że płyta ma taki potencjał tylko proc by się przydał co by poszedł na 332x9 :D

 

pzdr

Edytowane przez marek.t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej płycie jedno mnie denerwuje bardzo, a mianowicie napięcia, daje na proca 1.5 a on ma 1.6 itd, przy 1.8 ma 1.95, i nie wiem czy to płyta ma coś z[ciach!]e z napieciemi czy zle podczytuje :mur:

 

hehe własnie się pobawiłem z moim eoxem i mnie zaskoczył 332x8 się odpalił :D

fajnie nie wiedziałem że płyta ma taki potencjał tylko proc by się przydał co by poszedł na 332x9 :D

 

pzdr

1500375[/snapback]

z tymi napieciami to raczej jest zly odczyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

337 HTT mi się udąło wyciągnąć, nie wime czy moze więcej bo proc już nie a nie moge ustawić mnożnika mniejszego niż 8, wie ktoś moze czy da się jakoś ustawić 7 na tej płycie?

 

Widzę że temat umarł :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

337 HTT mi się udąło wyciągnąć, nie wime czy moze więcej bo proc już nie a nie moge ustawić mnożnika mniejszego niż 8, wie ktoś moze czy da się jakoś ustawić 7 na tej płycie?

 

Widzę że temat umarł :cry:

1554887[/snapback]

bios z kwietnia umozliwia ustaienie mnoznika min 5x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś miał podobny problem, płyta chodziła pięknie z Sempronem 2800+ na FSB 300, pamięci Hynix 512 MB dwustronne asynchronicznie 166 HTT x3, dodałem jedną 256 MB Hynix i klapa, Windows wysypuje się powyzej FSB 260 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem z arctic freezerem który naciska dosyc mocno na grafike... szkode troche tego 6800le :P nie mam kasy na nowy cooler, wszystko juz przesralem, w drodze jest jeszcze myszka i pasty polerskie, komp miał byc cały gotowy do niedzieli ale cły czas coś sie sypie, to kurier nie przyjedzie, to okaże sie, że geile są gorsze niz ustawa przewiduje (co to za ram co nie robi cl2 na 400mhz??) i teraz jeszcze to :P piłowac nos fryzjerowi, czy lepiej skrócic mu stelarz od wentyla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem sobie Semprona 2800+ 64bit i teraz szukam jeszcze do niego płytki. Mam sentyment do Epoxa i dlatego zastanawiam się nad kupnem 8KDA3I/J. Czytałem, że są na nich problemy ze skaczącym Vcore a do tego Semprona nie można ustawić na defaultowym 1.4V ponieważ regulacja nie przewiduje niskich napięć (od 1.5V chyba dopiero wzwyż). No i teraz chciałbym wiedzieć czy problem dotyczy tylko starszych wersji tych płyt. Mam nadzieję, że w rewizjach 3.x które teraz są w sklepach (takie z większym radiatorem, 3-fazowym zasilaniem i trochę innym rozmieszczeniem niektórych elementów) Epox zlikwidował problemy z napięciami.

Będę wdzięczny za pomoc, szczególnie mile widziane opinie uzytkowników tych płyt w wresjach 3.x.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam 8kda3+

Ogólnie jestem zadowolony tylko mam jeden problem ktory mnie denerwuje

wkrecalem proca juz nie raz i za kazdym razem musze robic to stopniowo chociaz znam wynik ktory jest stabilny (opis) jednak jak odrazu wpisze mu 250*9 to wyskakuje komunikat że można doprowadzić do uszkodzenia komponentów komputera itp. a jak bede taktowal go stopniowo to tak sie nie robi

Czy jest jakiś bios który nie ma tego zabezbieczenia albo jak inaczej to g.... obejść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcialem rozwiac watpliwosci dotyczace EPOX'a 8kda3i oraz Semprona 2800 64bit poniewaz kupilem ten sprzet, plyta rev 3.2.

Wszystko chodzi cacy, napiecia sa rowniotkie, napiecie procesora non-stop 1,399V. Najnowszy bios pokazuje ze jest to Sempron 64bit. Narazie tyle, w pozniejszym czasie powiem jak sie rasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie powiedziałeś tyle ze działa-my chcemy wyniki kręcenia i takie tam :P

Sam sie zastanawaiłem nad epoxem ale wersja J była za droga a i jeszcze uboższa niż gb k8ns do tego z gorszą dzwiękówka i nadal droższa. Dlatego mam gb ale do epoxa mam jakiś sentyment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie powiedziałeś tyle ze działa-my chcemy wyniki kręcenia i takie tam :P

Sam sie zastanawaiłem nad epoxem ale wersja J była za droga a i jeszcze uboższa niż gb k8ns do tego z gorszą dzwiękówka i nadal droższa. Dlatego mam gb ale do epoxa mam jakiś sentyment.

1670913[/snapback]

ja mam baaaardzo mile wspomnienia po 8rda+ i tez myslalem nad epoxem ale cena wygrala i kupilem k8ns, niemniej zawsze mozna zmienic, czekam na wyniki OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcialem rozwiac watpliwosci dotyczace EPOX'a 8kda3i oraz Semprona 2800 64bit poniewaz kupilem ten sprzet, plyta rev 3.2.

Wszystko chodzi cacy, napiecia sa rowniotkie, napiecie procesora non-stop 1,399V. Najnowszy bios pokazuje ze jest to Sempron 64bit. Narazie tyle, w pozniejszym czasie powiem jak sie rasuje.

1670892[/snapback]

To chyba jakaś nowa rewizja 3.2; jeżeli trzyma nap def i nie zawyża to jest ok.

Ja miałem 3J rev 2.2 zawyżała Vcore def +0,1V,co do dużego krecenia dobre było można było nawet ustawić max 1,9V.Na pozostałe rzeczy też nie mogłem narzekać,w sumie jak poprawili układ zasilania to może to być niezłe rozwiązanie na s754.

Układ zasilający masz 3-fazowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zasilanie 3-fazowe, bede mial czas to napisze wiecej :-)

aha plyta ma teraz 5pci, odjeli ten najblizszy pod AGP

 

 

dobra, chwilka czasu wiec cos skrobne

 

otoz nie wiem czemu, pewnie cos zle robie ale komputer ma problem z fsb powyzej 260, do testowania taktowan daje pamieci na minimum (odpowiednio DDR200), ht=2x, nie podnosze vcore bo to nic nie daje, no i chce miec te 2,4GHz ale daleko...

Teraz mam wszystko ustawione, procesor na 2GHz, szyna HT na 1000MHz, pamieci na 408Mhz (taki optymalny dzielnik) cl 2,5, super pi przelazi bez problemu, temperatura teraz jak pisze i slucham muzyki 27 stopni, podczas 3dmarka czy normalnych gier dochodzi do 32 stopni (obudowa otwarta, pentagram freezone caly miedziany), powiedzcie co moge zrobic by uruchomic na htt 300MHz czy jak to sie tam nazywa bo po prostu chyba czegos nie wiem :)

Edytowane przez GEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem dla roznych ustawien (ht, pamieci na najgorsze itd) zmieniac fsb i max to 261 bez wzgledu na vcore :) wina musi byc po stronie procesora qrcze aczkolwiek ciezko mi w to uwierzyc, ah instalowalem tez najnowszy bios do tej plyty, a moze trzeba poczekac z jeszcze nowszym, spokojnie, tak czy siak musze sie nacieszyc najpierw tym ci mam teraz bo i tak jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey, przeczytalem artykulik na egieldzie porownujacy plyty 754 i przyszlo mi do glowy by magistrale AGP podkrecic o 1Mhz oraz dodac 0,05V na chipset'ie i ot HTT 300MHz nie jest problemem :D procesor 2,4GHz jak mlody chlopczyk szaleje przy 28 stopniach w idle i 33 podczas grania, no po prostu jestem super zadowolony, egielda - super recenzje!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie inne komponenty chodza caly czas normie, rzeczy ktore ustawiles tycza sie generalnie procesora i pamieci (oczywiscie plyty gl tez ale w zwiazku w poprzednim).

 

Bawilem sie ostatnio ta plyta troche i wstaje na htt 325 ale nie jest stabilna w windowsie, zmniejszam do 315 chodzi cacy ale problem z dobrym mnoznikiem pamieci, najlepiej chula na htt 300 - pamieci fajnie dzialaja, aha przy tak wysokim htt dziala mnoznik ht 3x i wzwyz, mnoznik 2x oraz 1x nie uruchamiaja komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...