Skocz do zawartości
R.i.P.

Epox 8kda3+/8kda3i/8kda3j

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam kilka lamerskich problemów ze swoją płytką. Otóż jakim programem uaktualnić bios. Próbowałem Awdflash, ściągnełem bios z oficjalnej stronki epoxa, wwalam wszystko na dyskietke i pokazuje mi sie komunikat w stylu "zły bios" itp.(to raz)

(dwa) mam ustawione fsb 300 ht 3x pamięć na 100, chcę ustawić pamięć na 133 ale za rzadne skarby nie chce ruszyć, powraca do standarowych ustawień. Co powinienem zrobic z tymi pamięciami żeby poszły w 133 ??!! :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magic BIOS z płytki instalacyjnej. Przez rok używam i nie narzekam.

Jeśli chodzi o pamięci to wolniejsze timingi i podniesienie napięcia może pomóc.

1698837[/snapback]

Dzięki wielkie !!

Co do pamiątek to okazało sie że jedynym wyjściem są tylko timingi ;)

A co do tego Magic bioS to mam go wrzucić na dyskietke(bo teraz jest zainstalowany na dysku) jak tak to które pliki?

 

EDIT

 

Teraz mam znowu taki problem że ściągam sobie awdflash, bios z października, wwalam sobie na dyskietke wszystko, wgrywam bios, wszystko ładnie poszło bios wgrany, klikam F1 i patrze na samym dole data biosu jest taka sama jaka była zawsze(4.01.05)

co jest grane ??

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rev.2.2 z nowym bisoem jest całkiem spoko :D

wyjałem nawet wentyl z chipsetu i mam sam radiatrek a tem przy zamknietej budzie i htt 300 nie przekracza 33C :D

w tej płytce brakuje mi tylko mnoznika ht 2,5, wszytko inne super, teraz mam 300x8 na 1.4V i cihutko wszytko chodzi i sie nie grzeje nawet nic :D

Edytowane przez marek.t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam Pytanie czy w sklepach sa juz tylko nowe rewizje czyli 3.2 czy moga sie zdarzyc jeszcze starsze jak np 2.2 <_<  :wink:

1736435[/snapback]

Nie no jush raczej powinny być ver3.2.

ja kupywałem we wrześniu to jest 3.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EPOX 8KDA3I rev 3.2. Najnowszy BIOS

Przy załączaniu PC prawie zawsze pojawia się na wyświetlaczu płyty głównej liczba 25 i tak już zostaje, nawet monitor się nie uruchamia, jak już się uda uruchomić np po 2 godzinnych próbach to przeważnie potem się zatrzymie na jakiejś innej cyferce i mogę zapomnieć o bootowaniu.

 

Nic nie kręcone, nawet zaniżone wszystko co się da.

A jak odłączony jest HDD to PC załącza się na 0,5 s i wyłancza się.

 

Co jest?;/ Co oznacza ta cyferka 25 bo to co pisze w manualu dużo nie mówi (pisze w nim że 24-26h oznacza 'Reserved'). Czyżby płyta zwalona?

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zlozylem KDA3I rev. 3.2 z sempem 2600 i kingmax 500. Jak na razie fsb 250 chodzi bez podnoszenia napiec, 270 trzeba podniesc na procu. Jutro bede sie bawil dalej. Aha, temp przy 250 28 stopni, w prime max 35.

 

Edit kilka minut pozniej :>

 

--------[ EVEREST Home Edition © 2003-2005 Lavalys, Inc. ]------------------------------------------------------------

 

Wersja EVEREST v2.20.405/pl

Strona domowa http://www.lavalys.com/

Typ raportu Szybki raport

Komputer WLD-014157A2ED0

Generator raportu wld

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional 5.1.2600 (WinXP Retail)

Data 2005-11-10

Czas 02:16

 

 

--------[ Przetaktowanie ]----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Właściwości procesora:

Typ procesora AMD Sempron

Nazwa kodowa Venice-128 S754

Seria DH-E6

CPUID: nazwa procesora AMD Sempron Processor 2600+

CPUID: nr wydania 00020FC2h

 

Szybkość procesora:

Częstotliwość taktowania procesora 2399.49 MHz

Mnożnik procesora 8.0x

Procesor FSB 299.94 MHz (oryginalny: 200 MHz, overclock: 50%)

Magistrala pamięci 239.95 MHz

 

Pamięć podręczna procesora:

Pamięć podręczna L1 kodu 64 KB (Parity)

Pamięć podręczna L1 danych 64 KB (ECC)

Pamięć podręczna L2 128 KB (On-Die, ECC, Full-Speed)

 

Właściwości płyty głównej:

ID płyty głównej 10/04/2005-nForce-6A61CPAFC-00

Nazwa płyty głównej Epox EP-8KDA3I (6 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

 

Właściwości mikroukładu płyty głównej:

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce3 250, AMD Hammer

Taktowanie pamięci 3-5-5-8 (CL-RCD-RP-RAS)

Command Rate (CR) 1T

 

Moduły pamięci SPD:

DIMM1: Kingmax MPTC22D-38HT4-HGAH 512 MB PC4000 DDR SDRAM (3.0-5-5-10 @ 250 MHz) (2.5-3-3-6 @ 133 MHz)

 

Właściwości BIOS'u:

Data BIOS'u systemowego 10/04/05

Data BIOS'u wideo 03/10/23

Typ BIOS'u Award Phoenix - AwardBIOS v6.00PG

Informacja z BIOS'u Award 10/04/2005 For nForce3 250 Chipset

DMI: numer wersji BIOS'u 6.00 PG

 

Właściwości procesora graficznego:

Karta wideo Asus A9600XT

Nazwa kodowa procesora graficznego RV360 (AGP 8x 1002 / 4152, Rev 00)

Częstotliwość taktowania układu graficznego 500 MHz (oryginalny: 500 MHz)

Częstotliwość taktowania pamięci 297 MHz (oryginalny: 300 MHz)

 

 

Dimm 2,7v , proc 1,42 , temp w idle 28 :>

Edytowane przez wld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do skinny500: tez sie zastanawialem co to sa za liczby i okazalo sie ze to temperatura :P wez sobie porownaj odczyt z ghost monitora i wyswietlacz. Nie wgrywaj biosa z magic biosa, bo wgra nie od rev 3.2 :| najlepiej sciagnac i tradycyjnie z dyskietki.

Edytowane przez wld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie.

 

Posiadam płytkę 8kda3j rev 2.2. Zessalem ze strony Epoxa http://www.epox.nl/downloads/bios/?obj_product_id=292 biosy z september '05 i april '05. Probowalem Bios Magica i WinFlasha...

 

Wyswietla sie: The file's BIOS-Lock string does not match with yr system.

 

Czy moglby ktos pomoc?

 

Z powazaniem

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Pytanie do posiadaczy Płyty czy u was normalnie dało sie kręcić na dzielniku pamieci 133 <_< <_<

Cześć

Ja również do wczoraj byłem przekonany, że div 133 nie działa na moim epoxie 8kda3j rev. 2.2 (prawie identyczna z Twoją) - wystarczyło zablokować timingi (nie zezwalać na ustawienia "auto" - płyta trochę tam miesza) ja ustawiłem tak jak dla div 166 (ustawienia "auto" określone przez płytę dla tego dzielnika są poprawne) i oczywiście mój sempron 2600 poszedł na 2720MHz (htt 340)

Spróbuj, warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja również do wczoraj byłem przekonany, że div 133 nie działa na moim epoxie 8kda3j rev. 2.2 (prawie identyczna z Twoją) - wystarczyło zablokować timingi (nie zezwalać na ustawienia "auto" - płyta trochę tam miesza) ja ustawiłem tak jak dla div 166 (ustawienia "auto" określone przez płytę dla tego dzielnika są poprawne) i oczywiście mój sempron 2600 poszedł na 2720MHz (htt 340)

Spróbuj, warto.

Witaj. Ja jestem posiadaczem 8KDA3I rev.3.2 i również nie działa mi dzielnik 133MHz. Płyta nie chce się uruchomić powyżej HTT300.

 

Nie zrozumiałem Twojego posta do końca. Mam ustawić dzielnik na 166MHz, wszystkie możliwe timingi pozmieniać na takie jakie są na auto i włączyć dzielnik 133MHz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ja jestem posiadaczem 8KDA3I rev.3.2 i również nie działa mi dzielnik 133MHz. Płyta nie chce się uruchomić powyżej HTT300.

 

Nie zrozumiałem Twojego posta do końca. Mam ustawić dzielnik na 166MHz, wszystkie możliwe timingi pozmieniać na takie jakie są na auto i włączyć dzielnik 133MHz ??

dobrze zrozumiałeś. Tak właśnie zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema, mam problem bo komp mi sie cos zrabał, otóż po resecie cmosa, wszedłem do BIOSU ustawiłem wszytko tak jak było wczesniej, uruchomił się i zaciął sie na wykrywaniu napędów, no nic mysle i zresetowałem go i zonk blink.gif od tamtej pory nie chce sie włączyć, próbowałem wszystkiego, czysciłem odkurzałem sprawdzałem, wyjmowałem batertię, przestawiałem zworki, no nic nie chce ruszyć... na wyświetlaczy w epoxie ciągle się tylko wyświetla FF blink.gif włączyłem płyte bez niczego i tez ciagle to FF sie swieciło, wiec tak jakby proc był zwalony, albo płyta sam już nie wiem, musze od kumpla pozyczyc proca i sprawdzić, możejakieś pomysły co się mogło stać? icon_sad3.gif icon_sad3.gif icon_sad3.gif mieliscie moze juz takie jazdy z płytą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest jakas dziwna procedura kasowania cmos. Trzeba na wylaczonym przestawic zworki na kilka sekund na "clear" i spowrotem na normalna pozycje i dopiero potem wlaczyc kompa. Nie wiem, moze zle to wykonales??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w swoim 8kda3+ mam problem z napięciami dla ramu

To że dla procka żawyża to mi nieprzeszkadza ale ram zaniża :angry:

Ja mu daje 2.8V a on daje 2.72 - co jest

 

I mam jeszcze pytanie jakie maksymalne HT wyciągneliście

Edytowane przez dzik84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy 8KDA3I rev 3.2 jakie maxymalne HTT udało wam sie ustawic na tej płycie bo gdzieś czytalem ze kończy sie przy 320-330. Mi jak narazie idzie na 330 przy 335 Komp sie wieszał przy tescie w S&M :mad: :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem powiedzieć tyle że po resecie biosu napięcie ramu wróciło do normy czyli jak daje mu 2.8V to on daje 2.82V

Jedynie co mnie denerwuje to skaczące napięcie Vcore pod obciążeniem między 1.75V a 1.8V :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...