Skocz do zawartości
Mayo

Gothic 3

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj male info

 

Jeśli spodobało Ci się to wszystko, co jest w tegorocznym Oblivionie, to Aspyr i Piranha Bytes mają nadzieję, że Gothic 3 też przypadnie Ci do gustu. Ostatnia część z niemieckiego studia ma wiele podobnych mechanizmów jak w serii The Elder Scrolls.

Gothic 3 obiecuje otwarty system RPG razem z realistyczną sztuczną inteligencją i dynamicznym światem, gdzie każda postać posiada własne codzienne plany. To wygląda całkiem interesująco.

A na deser filmiki

 

http://www.gamespot.com/pc/rpg/gothic3/media.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o gloryfikowanie (szczegónie, że gra jeszcze nie wyszła :wink: ), mowa raczej o koncepcji bardziej złożonego, wymagającego rpg jakim nie wykluczone będzie właśnie Gotik 3 (po wielu pseudo - rpg rozczarowaniach czas najwyższy na coś poważnego; to że twórcy świetnego Morrowinda poszłi ostatnio na skróty, nie znaczy, że chopcy z Piranii zrobią to samo)...interesująca fabuła (która wymaga min. rozbudowanych dialogów) to oczywista tutaj sprawa podstawowa; strona techniczna ma znaczenie drugoplanowe...Zapowiedzi pozwalają przypuszczać, że nie dostaniemy kolejnego, spłaszczonego cukierkowatego action-rpg :wink: ...i tym optymistycznym...finis :wink:

 

Sorry, ale jak juz sie czepiasz mechaniki to ja bym chcial zauwazyc, ze mechanika w Gothicu sie nawet nie umywa do tej z Obliviona (O Morrowindzie nawet przez grzecznosc nie wspominam). 4 staty, 5 skilli na krzyz, jednowspolczynnikowa bron - a Ty smiesz nazywac Obliviona action-rpg.

 

Troche krytycyzmu polecam, bo Twoje bezustanne najazdy na Obliviona wygladaja po prostu smiesznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ci Costi teraz Jake79 odpisze ze jestes nadpobudliwy nerwowo albo niekulturalny bo cie w koncu zirytowalo... wszystko podane w formie pseudo kulturalnej retoryki.

 

Sory wiem ze pewnie % za ta wypowiedz dostane ale tak pewnie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale jak juz sie czepiasz mechaniki to ja bym chcial zauwazyc, ze mechanika w Gothicu sie nawet nie umywa do tej z Obliviona (O Morrowindzie nawet przez grzecznosc nie wspominam). 4 staty, 5 skilli na krzyz, jednowspolczynnikowa bron - a Ty smiesz nazywac Obliviona action-rpg.

 

Troche krytycyzmu polecam, bo Twoje bezustanne najazdy na Obliviona wygladaja po prostu smiesznie...

 

Trafnie punktuje kurek - wszelkie (delikatne nawet) uwagi pod kątem usterek Obliviona są odbierane z przesadną nerwowością. To tylko zwykła gra, a wy panowie zachowujecie się jakbym krzywdził waszą matkę :wink:

 

Poza tym twierdzisz costi, że krytykuje Obliviona i przy tym zalecasz mi trochę krytycyzmu :wink: ...nie ma w tym sensu :wink: ...cały komentarz dowodzi natomiast, że najwyraźniej nie bardzo rozumiesz o czym mówiłem. Nie wspominałem przecież ani o mechanice gry ani o szczegółach technicznych (zalecam więcej uwagi przy czytaniu :wink: ) ale o ciekawej fabule (chyba wszyscy się zgadzamy, że od strony fabularnej Oblivion wypada bardzo słabo) i rozbudowanych dialogach (chyba wszyscy się zgadzamy, że w Oblivion mamy dialogi w postaci szczątkowej), które mają wpływ na akcje (czego również w Oblivion brak; o innych licznych usterkach Oblivion wspominać nie ma tu potrzeby). Dobra, ciekawa fabuła (kórej brak jest jednym z najpoważniejszych minusów Oblivion) to z kolei podstawa porządnego rpg - prościej się nie da :wink:. Nie wykluczone natomiast, że G III spełni te jakże proste postulaty :wink: (mechanika gry i sprawy techniczne to już osobny rozdział).

 

Ostatecznie to ja zalecam trochę krytycyzmu pod adresem Oblivion, który poprostu znacznie odbiega na minus od doskonałego Morrowinda.

 

P.s. zalecam więcej uwagi przy czytaniu cudzych komentarzy i więcej spokoju :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze tutaj od jakiegos czasu sie toczy ostra, wrec brutalna dyskusja, ale ja nie dam sie w nia wciagnac :P

 

A co ja tutaj chcialem... aha tutaj macie do sciagnecia te filmiki o ktorych wczesniej pisalem bez potrzeby rejestrowania sie na gamespocie.

 

http://www.gothic.phx.pl/gothic3/download....cmd=click&id=31

 

A tak poza tym chcialem sie jeszcze podzielic ogolna opinia o G3 po targach.

Wiec tak - kiedy rok temu, na e3 2005 po raz pierwszy pokazano G3 pomyslalem sobie, ze niestety nie udalo im sie stworzyc godnego nastepcy i gra im totalnie nie wyszla, ale teraz, gdy zobaczylem te magiczne filmy z e3 2006 moja wiara wrocila... Z tych prezentacji bije charakterystyczny klimat Gothica i zostalem mile zaskoczony. Mam nadzieje, ze gra bedzie wspaniala i zapadnie mi w pamieci tak samo jak poprzednie czesci.

Edytowane przez FrIkO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizus, przypomina mi sie stara wasn - Duke Vs Quake :] tyle ze teraz Ci ktorzy grali w wyzej wspomniane gry troche dorosli i szukaja ambitniejszych pozycji i innych doznan w grach, choc polemika zawsze pozostaje bo sa zwolennicy Tego i Tamtego :]

W tej debacie Duka juz mamy, teraz poszukajmy Quaka :[]

 

Aha - osobicie wolalem Duka niz Q :)

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizus, przypomina mi sie stara wasn - Duke Vs Quake :] tyle ze teraz Ci ktorzy grali w wyzej wspomniane gry troche dorosli i szukaja ambitniejszych pozycji i innych doznan w grach, choc polemika zawsze pozostaje bo sa zwolennicy Tego i Tamtego :]

W tej debacie Duka juz mamy, teraz poszukajmy Quaka :[]

 

Aha - osobicie wolalem Duka niz Q :)

Co to ma do Gothica ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to ma do Gothica ?

Hmm chyba mlody jestes jak nie pamietasz starych "bojow":] ale jest na to banalny przyklad:

 

Intel vs AMD

Duke vs Quake

Oblivion vs Gothic III

 

To taka drobna aluzja :] NVM

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no to mogles od razu dac znak jakis ze chodzi tutaj o TES4 vs G3, a ja czytam i mysle o co chodzi z tymi Quakami ?...

 

Nie no spoko, wiem o co chodzi, tylko, ze watpie zeby to az taki 'boj' bo konkurencji jest wiecej (np. Two Worlds, Dark Messiah).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko, wiem o co chodzi, tylko, ze watpie zeby to az taki 'boj' bo konkurencji jest wiecej (np. Two Worlds, Dark Messiah).

A no spoko :]

Dark Messiah to zadna konkurencja bo to raczej fpp fanatsy szuter wiec z O i G ma tylko wspolne klimaty sama mechanika bedzie zupelnie inna.

Jak cos to zawsze zostaje NWN II i bedzie takie trio wesole.

Two Worlds jak to z Polskimi tytulami (Wiedzmin) bywa moze sie ukazac za rok dwa sialala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Po obejrzeniu wszystkich filmikow i screenow z E3,musze powiedziec ze jestem zawiedziony jesli chodzi o strone graficzna,te wszystkie przechwalki tworcow w temacie grafiki jak na razie nic nie pokazaly oprocz troche ulepszonego engine z 2,na trailerach wyraznie bylo widac brak klatek animacji postaci czy zwierzat, oczywiscie mam nadzieje ze wszystkie moje watpliwosci nie potwierdza sie w dniu premiery ,bo na pewno kupie Gotica3 ,ale chcialbym aby wrescie obietnice skladane przez developerow byly realizowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przeciez bylo juz pare razy w temacie pisane, ze do gry na razie zaimpletowane jest 50% efektow wiec grafika sie znacznie zmieni!

 

Do tego IMHO nawet w tym stanie grafa prezentuje sie wspaniale, malo jest teraz gier o lepszej/porownywalnej grafice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Friko. Filmiki prezentują tylko dość wczesny etap implementacji efektów graficznych.

 

Poza tym najważniejsza jest fabuła, a ta zapowiada się interesująco; wszystko wskazuje, że kolejna uboga fabularnie, pełna bugów, sieczka raczej z tego nie wyjdzie.

 

Załączam link do kolejnej odsłowny wywiadu z twórcami - http://www.gothic.phx.pl/gothic3/news.php?id=581 - miłej leORT: ORT: ORT: ktury.

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no o fabule to duzo nie wiadomo, jedynie tyle ze glowny watek zajmie 70-80h gry

 

hm poza tym mam ciekawe skojazenia :-) grafa w G3 na obecnym poziomie mi bardzo przypomina fallouta nasycenie kolorow teksury srodowska i generalnie po screenach widac klimat fallouta nawet po niektorych zbrojach bezimiennego ktore przypomiaja zbroje NPC`tow z wiosek :-).....

.... JA CHCE FALLOUTAAAAA buuuuuuu hlip hlip hlip......

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zla informacja, ale na razie to tylko plota

 

Targi E3 zakończyły się kilka dni temu, teraz wysłannikom rozmaitych czasopism pozostało zdanie relacji z tej ogromnej imprezy. Spośród tysięcy tytułów wśród fanów RPG zainteresowanie wzbudzało demo Gothic 3 przygotowane na targi, które obok Neverwinter Nights 2 oraz naszego rodzimego Wiedźmina zostało wyróżnione w wielu portalach.

Wrażenia jednego z wizytatorów dostępne są na Evil Avatar. Nie wyjaśniają wielu aspektów gry, ponieważ wersja na E3 była pokazówką żyjącego świata i systemu walki. Niepokojące jest jednak stwierdzenie, że twórcy chcą wprowadzić do rozgrywki rodzaj skalowania potworów, podobnie jak kontrowersyjnie rozwiązano to w Oblivionie. Osobiście nie popieram tego typu zmian i mam nadzieję, że zostanie to ograniczone do opcjonalnego regulowania stopnia trudności. Z drugiej strony może okazać się, że twórcy osiągną tym krokiem lepszą grywalność, lecz nie posiadamy jeszcze wystarczających (i oficjalnych) informacji na ten temat.

Edytowane przez FrIkO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zadziwiajace jak bardzo ludzie lubia kopiowac glupie pomysly .... :?

Moze dzieciom z podstawowki sie takie roziwazanie podoba bo zabija kazdego potFORA, ale jak dla mnie w crpg nie powinno miec racji bytu :|

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie napawa to optymizmem :? ; być może jednak bardziej przemyślany sposób implementacji tego patentu nie uczyni w G 3 takiego spustoszenia, jak przy Oblivion.

Przy okazji - nie są to na szczęście potwierdzone informacje :wink:

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W portalu GameBanshee pojawił się artykuł streszczający wrażenia z targów E3 wywołanych na prezentacji Gothic 3.

Przekażę wam najistotniejsze informacje, mimo że większość faktów mogliśmy poznać już wcześniej. Autorzy wspominają o cudownej grafice i niezwykłym realizmie gry, którymi zostaniemy uraczeni zaraz po uruchomieniu gry. O grafice, której zespół nadał naturalność projektując ją odręcznie. Przygody toczą się na obszarze o łącznym polu 75 kilometrów kwadratowych. Gracz otrzyma niemały teren do zwiedzania. W krótkiej demówce odbyto podróż do warownej fortecy. Przebywający tam NPCe prowadzili konwersacje, ostrzyli swoje miecze i ogólnie zajmowali się własnymi sprawami. Sztuczna inteligencja jest podobna do tej z Obliviona, jednak tutaj wszystko wydaje się być jeszcze bardziej realistyczne. Interakcja z otoczeniem umożliwia nam wykonywanie szerokiej gamy czynności, którymi zajmują się NPCe.

Zapowiedziano dostęp do około 40 zaklęć, z których najczęściej wymieniano "Deszcz Ognia". Podczas jego inkantacji niebo zmienia kolor na krwistoczerwony, a okoliczny teren bombardują ogniste meteoryty.

Czyli jak widzimy teren jest ZNACZNIE wiekszy niz te 20km2 Obliviona.

Edytowane przez FrIkO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za duble post, ale to dosc wazna informacja

 

Redaktor z Evil Avatar zaintrygowany pogłoskami o skalowaniu w Gothic 3, które pojawiły się również w zapowiedzi owego serwisu, skontaktował się z dystrybutorem na terenie Ameryki Północnej - Aspyr Media. W odpowiedzi dotyczącej aktualnego stanu gry uzyskano informację, że potwory będą miały charakter liniowy, a ich rozwój nie będzie skalowalny jak w Oblivionie. Rozbalansowanie potworów pozostanie w głównym stopniu identyczne z poprzednimi częściami serii. Po czym dodano informację odnoszącą się do walk z bossami:

 

Jednakże skalowanie *może* pojawić się przy pewnych kluczowych spotkaniach w celu ułatwienia balansowania rozgrywki.

UFFF jaka ulga :)

Edytowane przez FrIkO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie :) dobrze ze zdementowano ta glupia plotke.

75km2 terenu hmmm ... niezle ... 4x wieksze niz Oblivion ... no no.

Sam pomysl ze skalowaniem poziomu przeciwnikow w niektorych momentach nie jest zly o ile bedzie to wykorzystywane sporadycznie.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO skalowanie mogliby zastosowac wlasnie TYLKO w przypadku bossow. No bo przeciez pamietamy, jak w poprzednich czesciach za bardzo dopakowana postacia rozwalalo sie bossow paroma uderzeniami, a te walki maja byc najwieksze i najtrudniejsze, wiec skalowanie wtym przypadku jest dobrym pomyslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm , już mam ciepłe rączki na samą myśl o gothicu trójeczce , na oblivionie sie zawiodłem wszystko miodne ale nudne , zero zróżnicowania terenu. Ale to co narazie widziałem w gothicu 3 to mie przeraża : ) ale jak najbardziej pozytywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

filmik calkiem przyjemny wizualnie,jednak jak dla mnie system walki 2 mieczami jest tragiczny!!!!!!, obrot jaki robi bochater przy kamerze nieco z gory wyglada jak jakies obracajace sie smiglo lub noze od kosiarki, nikt w taki sposob nie da rady wykonac obrotu i wyglada to bardzo sztucznie,mam nadzieje ze to zmienia na cos lepszego bo innaczej lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOWY FILMIK INGAME

 

IMHO najlepszy ze wszystkich jakie wyszly. Jest troche lepszej jakosci i teraz widac prawdziwa grafike. I do tego ten motyw muzyczny z G2...

walka wyglada delikatnie mowiac komicznie (zgadam sie z gladiac w 100%) gohater sie rusza jak w jakiejs taniej łzawej bajeczce japonskiej typu dom latajacych sztyletow. Z takiego patetycznego obracania sie z nozykami to by sie tylko spocil i nic wiecej. Jesli chodzi o tekstury zbroi to biorac poprawke na zenujaco niska jakosc materialu to widac ze jakosc tekstur w Oblivionie (wersja large) rozklada na lopatki G3. Podobnie twarze sa bardziej realistyczne w Oblivionie (chociaz nie sa rewelacyjne i mi sie za specjalnie nie podobaja) w G3 wygladaja jak slaby model z 3d maxa po naciagniecu jedenj wartstwy sredniej tekstury i wypadaja PUKI CO zdecydowanie gorzej niz w Oblivionie.

Aha i mam nadzieje ze bedzie mozna mimo wszystko zmienic twarz glownego bohatera bo wyglada jak idz stad.

 

Ja to sie chyba nie doszekam jakiegos pozadnego materialu w HD.... :mur:

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko tylko prosze mnie nie zabijac na miejscu. Nie jestem wielkim fanem rpg, owszem lubie ten gatunek ale nie gralem ani w poprzednie czesci Elder Scrolsow ani w Gothica. Juz kiedys pytalem o to na innym forum ale w takim razie zadam je i tutaj :

 

jaka jest roznica miedzy Oblivionem a Gothiciem??

 

Chodzi mi o to, jak sie roznia swiaty tam przedstawione, ktora z nich jest lepsza (czyt. latwiejsza) dla osoby ktora dopiero "zaczyna" przygode z crpg? Gdzie opcje i cale te statystki sa jakby bardziej "user friendly"? (kurek ty nie pisz bo twoje zdanie juz znam ;) ). Poza tym jakie sa mocne i slabe strony kazdej z tych gier? Z gory dzieki za odpowiedzi.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o poziom trudności dla początkującego to obie gry są podobne. Nie wdając się w technikę.

Oblivion:

+ rozbudowany świat, masa questów pobocznych i bardzo marny wątek główny.

- gra potrafi znudzić, często mało dynamiczna

Gothic 2 (o 3 sie nie wypowiem bo niewiem):

+ ciekawy i rozbudowany wątek główny, gra dynamiczna i ciekawa

- słabsze questy poboczne, mniej rozbudowany świat, bardziej liniowy niż Obek

Takie jest moje zdanie.

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...