Skocz do zawartości
Mayo

Gothic 3

Rekomendowane odpowiedzi

Max detail settings + some ge3.ini tweaks.

VegetationAdmin.ViewRange=7000.0

Shader.CurrentShaderVersion=3_0

ObjectDetails.fProcessingRangeFadeOutRange_High=500.0

ObjectDetails.fRangedBaseLoDOffset_High=500.0

ObjectDetails.fProcessingRangeFadeOutRange_Medium=600.0

Dołączona grafika

 

imo słabiej to od obka wygląda i to zauważalnie, ciekawie jak u mnie komp będzie dławił się na 768 RAM :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 768 ramcu i jestem ciekaw czy bedzie grywalne lub czy wogole sie odpali ? Nie widzial ktos jakichs testow na 768mb?? Nie wie ktos czy w opcjach można wybrac rodzaj Shaderow ?? Bo jak by cos to może na 2.0 chodzilo by lepiej niz na 3.0 ??

Edytowane przez _Ran'dall_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie walki w Gothicach, to w takiej dwojce na przyklad mozna bylo walczyc bardzo widowiskowo, jak ktos wiedzial jak. Jak sie macha w kolko lewo-prawo-lewo-prawo, to trudno oczekiwac porywajacych animacji ;)

 

@LPKorn3324 - jak dla mnie wyglada to porownywalnie z Oblivionem, a nawet powiedzialbym, ze lepiej, dzieki rozmyciu dalszych planow. Pasek skrotow troche przasny, mogli ladniejsze ikony zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze nie potwierdza sie moje obawy ze juz nikt nie potrafi robic tak wspanialych erpegow jakich kiedys mielismy na peczki (saga baldurs'a, icewind dale, planescape, fallouty i morrowind).

Nie te czasy (W dzisiejszych czasach jest wielki przerost formy nad terscią).

@LPKorn3324 - jak dla mnie wyglada to porownywalnie z Oblivionem, a nawet powiedzialbym, ze lepiej, dzieki rozmyciu dalszych planow. Pasek skrotow troche przasny, mogli ladniejsze ikony zrobic.

Dla mnie Obek wydlądał lepiej ale to kwiestia gustu ;d.

Bym powiedział że to nie lol a kpina.

Dla mnie jedno wielkie NC 8O. Jednak mieli racje. Oblivon prz tym chodzi znakomicie :lol: ( w dodatku lepiej wygląda - tutaj zdania podzielone ale napewno nie wyglada gorzej ;/.) Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudne czasy... gry coraz mniej zoptymalizowane <_< ale cóż poradzić jest kilka tytułów dla których jestem gotów zmieniać sprzęt. Jak dla Tomb Raider: Legend kupiłem płytę główną zasilacz i grafikę (16 godzin gry) to i dla Gothica (prawdopodobnie 80 godzin gry) i Obliviona (prawdopodobnie 2 miesiące gry) kupię 2GB RAM :) 900zł już nie moje <_< ale może stare ramy sprzedam za 650zł to nie będzie tak źle B-) Co do wyglądu gry, dla mnie liczy się grywalność w Gothica I grałem po Far Cry i jakoś nie krzywiłem się na jakość grafiki tylko zastanawiałem się jak ja TAKĄ grę zauważyłem dopiero 3 lata po premierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze mówisz m40 ..sa tytuły dla ktorych trzeba zmienic sprzet nawet gdyby sie mialo nie jesć :P ....wiec jezli zajdzie potrzeba to zakupie 2gb ramu ....

W 2 grałem 18h bez przerwy , kladłem sie spac myslac o gothicu , sniłem o gothicu , budziłem sie myslac o gothicu ...

Jezli 3 bedzi etak dobra ja 1 i 2 to bedzie super, a napewno bedzie lepsza wiec bedzie fantastycznie ...

na screenach wyglada dobrze ( nawet na medium) wiec nie narzekajcie juz

klimat napewno jest swietny ...a bledy do polskiej premiery powinni naprawic ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yuucOm- źle zacytowałeś ;) jqa pisałęm że obek wygląda lepiej to costi mi odpisał to co zacytowałeś :)

 

Co do zmieniania sprzętu specjalnie pod grę to mam mieszane uczucia. Jednak w tym przypadku uważam, że imo się nie opłaca. Na zagranicznych forach widziałem masę screenów na max detalach na super sprzętach i grafika w żadnym wypadku mnie nie zaskoczyłą ponad to co widziałem w obku ba nawet jest od niego słabsza. To rozmycie DoF wygląda fajnie to przynam, ale weźcie pod uwagę, iż po pierwsze ukrywa wszelkie niedociągnięcia graficzne, a po drugie na dłuższą metę może lekko denerwować (jak dla mnie efekt ten jest zdecydowanie za blisko pola widzenia gracza)

A na koniec sam fakt, że taka a nie inna grafika jest okupiona masakrycznymi wymaganiami. 1,5 GB RAM to jest przegięcie podobnie jak wymagana grafika. Jeżeli ktoś pisał, że obek ma nędzną optymalizacje to G3 osiągnął pod tym względem dno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym ramem to jest przegiecie, ja rozumiem, jakies chwilowe spadki fps przez proca czy grafe (slaba) mozna jakos mozna przezyc ale docinek przez ram sie nie da wytrzymac, zazwyczaj w najwazniejszych momentach leca takie sciny ze masakra, mowie tu o roznych grach, a jesli obek bedzie potrafil przychaczyc przy 1-1,5gb ramu to az mi sie w glowie kreci. kiedys nie bylo takich problemow, grafa z rzutu izometrycznego, polaczenie grafy 2d i 3d i byly takie erpegi ze palce lizac. jak dla mnie to erpegi pod wzgledem graficznym mogly sie zatrzymac w czasach bg2 (ewentualnie, dodatku TronBhaala ktory wygladal super), przynajmniej nie bylo by problemow ze sprzetem. a przejscie na 3d niektorym grom nie wychodzi na dobre, wg mnie heroesi 5 to juz nie to co kiedys, grafa jest ladna ale psuje klimat jaki miala 3 i 4 czesc heroesow. ale to tak na marginesie. sorry za ot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z tego co widziałem narazie na filmikach i na screenach Gothica3 grafika może nie to, że jest leprza ale jest jej więcej. W Oblivionie grafika jest na dobrym poziomie i leprza w miejscach specyficznych (las+trawa w niektórych momentach są piekne), ale... jak znika las z pola widzenia to juz sie robi beznadzejnie, szczególnie ten teren w oddali ktory wygląda tragicznie nawet z modami. W Gothicku to dużo ładniej wygląda, przynajmniej na filmikach czy screenach, niewidziałem jeszcze na żywo.

Niespodziewałem się jakiegoś super systemu walki, w Oblivionie miał być rewelacyjny a jest do du.., więc czemu tutaj miała by być jakaś rewolucja. Co do wymagań pamiętam jak wyszedł Gothic 2 czy Morrowind, nawet się włączyć mi niechciały (za mało pamięci na karcie).

Osobiście mam nadzieję, że gra mnie pochłonie, nie znudzi się tak szybko (3 tygodnie) jak Oblivion w którym cały czas wszystko się powtarza (sceneria, potworki, questy itp.) i można będzie do niej wracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yuucOm- źle zacytowałeś ;) jqa pisałęm że obek wygląda lepiej to costi mi odpisał to co zacytowałeś :)

Zwracam honor. Mój bład sorki ;).

 

Spadki fps to dla mnie norma :lol: ale cięcia spowodowane przez ram to już inna historia. Grałem kiedyś w W3 ze 128ramu i tak doczytywało że po 2 misji powiedziałem pa (najgorsze było to ze worldcraft 3 był dla mnie naprawde dobry rts'em). Dopiero po dokupieniu 512 ramu dało sie normalnie grać. Problem w tym ze dziś ram jest jakoś dziwnie drogi ;/. Mam kase na nowe gpu ale nie na 1GB ramu (500-600 zł :/).

Zobaczymy dopiero na własnych kompach czy G3 aż tak zjada ram.

 

@Aran

Co jak co można o Oblivione powiedzieć ale model walki ma jeden z lepszych z wszystkich RPG (nie licząc fallouta ;] i jednej staty opisującej attack/dmg).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle to napisałem, chodziło mi o reakcje przeciwników (które są komiczne), sposoby uderzenia (reakcja na to w co się trafi, odbijanie się miecza), miejsca w którę się trafia (chociaż żeby odpowiednio reagował, w noge to utyka, w kask to np. ogłusza się albo woglę się odrąbuje), ataki z zaskoczenia (które nie są za skuteczne...) itp. Myślałem że tu będzie będzie ta rewolucja.

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis Eurogamer.de przedstawił krótki raport z jednego ze spotkań z Kai Rosenkranzem, które zorganizowano w okolicach premiery gry. Kompozytor w końcu ujawnił więcej o wersjach na inne platformy: "Gothic 3 na Xboxa 360 może być w zasięgu naszych możliwości" i dodał:"Gościliśmy ludzi z Microsoftu, którzy analizowali czy konwersja jest technicznie możliwa.". Jednakże wersja na konsolę PlayStation 3 nie jest brana pod uwagę, gdyż z technicznego punktu widzenia owa stacja nie ma tyle wspólnego z PC, co Xbox 360.

 

W odpowiedzi na pytanie o najbliższy patch dowiedzieliśmy się, że szukują się zmiany w sztucznej inteligencji, zachowaniach towarzyszy i potworów, pojawi się też kilka drobniejszych usprawnień związanych np. ze znikaniem bohatera po wczytaniu rozgrywki. Pracują nad tym dwa zespoły.

KaiRo zdementował pogłoski, iż rozpoczęto już prace nad dodatkiem. Niewątpliwie twórcy mają sporo pomysłów, ale nie przystąpiono (jeszcze) do developingu. Bardzo prawdopodobne jest powstanie Gothic 4, który mógłby być bardziej prequelem niż kontynuacją Gothic 3, choć jego przemyślane zakończenia nie zamykają przed twórcami drogi.

Robia nowego patcha. I bardzo dobrze. Moze wydadza go zanim dostaniemy polska wersje G3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze w swoje rece dostaniemy juz pelnowartosciowy produkt pozbawiony denerwujacych bugow. Chociaz w dwojce roznego rodzaju glupich bugow nie brakowalo i gralem z wypiekami na twarzy zaglebiony w fabule. Mam nadzieje, ze z 3 bedzie tak samo :wink: Jezeli bedzie potrzeba to bede gral nawet na wszystkim na low :P Ale naprawde nie przesadzajcie, ze mi sie wogole nie odpali... W obliviona gralem i najgorzej nie chodzil i wygladal i tak ladnie, wiec jestem dobrej mysli. Najwyzej pozycze od kumpla dodatkowe 512 ramu i gf 6800 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...