Skocz do zawartości
Mayo

Gothic 3

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście nie ma co porównywać samych gier, chodziło tylko i wyłącznie o sam sposób toczenia walki.

To że są punkty które mniej lub bardziej czułe, machanie mieczem nie jest bezsensu jak to ma miejsce w O. czy w G3.

 

Też marzy mi się kopniak takiego dzika kiedy jest na brzegu skarpy :)

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, no chyba, że tak. To chodzi mniej więcej o hitboxy?*

W Oblivionie zawsze mnie śmieszyło, czy są hitboxy w przywołanych zombie? - tych bez głowy... B-)

Coś takiego rzeczywiście nie byłoby złe. Choć swoją drogą zaobserwowałem, że gdy dzik, wilk, czy inny milusi dziki zwierzak, dostanie w szyję (z łuku), traci więcej hp.

Sprawa pozostaje do dyskusji.

 

edit:

*Oczywiście chodzi o ich brak :lol2:

Dzięki tomek2344. B-)

Edytowane przez FrediX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamykanie bram Oblivionu jest nudne i schematyczne. Dotrzeć do wieży, zabrać sigil stone i zamykamy następną bramę. Main Quest w Oblivionie jest słaby, to wie chyba każdy. Na szczęście oprócz MQ jest jeszcze "trochę" do roboty. ;)

BTW: z jakimi modami? Może z Francesco's lub OOO? Bo bez któregoś z nich nie wyobrażam sobie grać ponownie w Obliviona - level scaling jest tak skopany, że odechciewa się grać powyżej 20 lvlu. Każdy bandyta w deadrycznej lub szklanej zbroi - nuda.

No wiadomo, ze te mody to podstawa, testowalem oba (jakies pol roku temu), ostatnim byl Francessco + kacs (system lvl) z najwazniejszych. Lista wszystkich w spoilerze (kilka z nich nie była aktywna, ale nie pameitam juz ktore to byly; kilka wydaje sie zbednych ale grałem kilka miesiecy temu, kiedy mody dopiero powstawały a lubie detale;] aktualnie gierka po instalacji i z modami lezy spakowana i czeka na lepsze dni;])

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Zawsze w podobnych grach moją ulubioną klasą jest zabójca...

Bardzo mi się nie podobało np. jak to zrobili to w Oblivionie, koleś śpi chce go pocichu zabić, no ale niestety nie można :(

Tak samo z zaskoczenia wale... macham jak popaprany sztyletem... wkońcu ginie koleś ale...

Nie jest to przyjemne...

Jest mod który zwiększa dmg podczas zaskoczenia, ale i tak nie ma wbicia ostrza w szyję czy coś w tym stylu, a tego właśnie brakuje...

Niestety w Gothicu w ogóle tego nie ma... :cry:

Wogole aspetk skradania w g3 został totalnie potraktowany na "odpierfol". Procz otwierania zamkow pozostałe skille złodziejskie sa chyba tototalnie nie przydatne - make excuse nie działa w przypadku kradzieży, wykradanie chyba wogole nie ma sensu - prosciej zmusic kogos do walki i go pobic -> zebrac loota. Nie wspominajac o wszechwiedzacych przeciwnikach - naewt majac silent huntera zwierzyna jest w stanie wypatrzec naszego bohatera. Nie wiem jak z morderca i ogluszeniem bo nie chcialem marnowac exp na loteri - a czy to zadziała/a czy to wogole jest przydatne.

 

Po drugie skoro dają, tak rozległy teren mogli pomyśleć o koniach chociażby, albo ewentualnie wielbłądach na pustyni.

Zamiast tego są kamienie teleportacyjne na szczescie; gdyby od poczatku istnialy inne srodki transportu to dopiero by sie zobaczylo jaki swiat gothica jest maleńki :/ (pewnie odrobine mniejszy niz oblivionowy, ale bardziej zroznicowany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego, że są telekamienie, jak i tak trzeba się nabiegać, do tego szybkość biegu pozostawia wiele do życzenia. Do wielu miejsc trzeba biec, kamieniem nic nie załatwisz. A co do systemu treningu, akurat chodziło mi o to, że jeśli czegoś dużo używasz to ta umiejętność rośnie (jeśli długo biegasz, skaczesz itp. to zwiększa sie akrobatyka, jeśli dużo walczysz mieczem, to rośnie walka wręcz itd. - nie krytykuje systemu Gothica bo znam poprzednie gry bardzo dobrze. Mówie tylko, że byłbym ciekawy takiego rozwiązania w G3. Jak dla mnie obie porównywane pozycje nie są hitami, nadają się na jedno przejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie toi są wady tych niby nieliniowych gier dostajesz zadanie znaleźć kilka przedmiotów no i nie masz pojęcia gdzie one są i chodzisz bez sensu po całym świecie

 

właśnie naszła mnie ochota na rpg ale bardziej liniowego (tzn nie możesz wykonać, przejść dalej jeśli nie zrobisz tego co wcześniej musisz), byłby tylko na jeden raz ale zato jaka grywalność za tym pierwszym razem, co polecacie ?

 

ps. w gothica też gram i będę grał

Edytowane przez futureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

futureman: Jeśli chcesz klimatu to polecam Planescape - Torment, czy Baldur's Gate (cała seria), choć pewnie znasz to, jak na każdego fana RPG przystało. Jeśli chcesz dobrego klimatu to polecam starą gierkę 2D Blood Omen - Legacy Of Kain, to nie rpg, ale dla klimatu warto, kolejne części serii o Kainie i Razielu są o wiele gorsze. Obecnie próbuję odpalić u siebie FF7, niestety jakieś problemy z wyświetlaniem. Albo Vampire-Masquarade możesz spróbować. A co do Gothica 3 to jednak mimo wszystko jestem ciekaw jak on się skończy i dlatego będę grał, a wrócić do niego raczej nie wrócę po skończeniu, podobnie Oblivion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w planetscape grałem bardzo dobra gra - czekam na jakieś gry od bioware a jeśli chodzi o vampire to czekam na spolszczenie i będę grał dopiero wtedy

 

jeszcze te wymagania w g3 żeby były mniejsze to by było ok - albo jakiśporządny patch żeby wydali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie naszła mnie ochota na rpg ale bardziej liniowego (tzn nie możesz wykonać, przejść dalej jeśli nie zrobisz tego co wcześniej musisz), byłby tylko na jeden raz ale zato jaka grywalność za tym pierwszym razem, co polecacie ?

KOTOR, KOTOR 2, NWN, NWN 2, od biedy Dungeon Siege i Sacred. Może jeszcze Icewind Dale lub Temple of Elemental Evil?

 

I proponowałbym przenieść tą dyskusję do jakiegoś tematu traktującego o grach cRPG. W tym i tak zbyt dużo rozmawiamy o Oblivionie i innych tytułach, a przecież motyw przewodni tego topicu jest zupełnie inny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Crosis (lepiej późno niż wcale :wink: ), od dłuższego czasu lekkie bordello się tu robi...

 

A propos Gothic 3 - mimo całej sympatii do serii - na obecnym etapie (versja 1.09) - grać się w to niestety nie da :cry: (przynajmniej na P IV 3.0, 2x512 DDR i GF 6800); jakkolwiek strona fabularna jest ciekawa (nawet dialogów za bardzo nie pocieli), to niedopracowane technikalia - na dłuższą metę - rozwalają całość (gra przy 10-25 fps mija się z celem).

 

Jak wspominałem wcześniej zmiany sterowników, konfig opcji czy grzebanie w pliku ini niewele pomaga. Napewno trudno było stworzyć slinik niedopracowany bardziej niż przy Oblivion, ale chłopcy z Piranii (przy wsparciu Jowood) świetnie sobie z tym poradzili :-|

 

...z retoryczna - czy są w najbliższym czasie widoki na porządny patch optymalizujący silinik?

 

p.s.

futureman - jeżeli ciekawią cię proste liniowe, pseudo-erpegi to pograj sobie w Fable TLC (o ile dotąd tego nie zrobiłeś), tam nie ma szans żeby się w czymś pogubić, a gra jak na raz jest ręką machnąć; Oblivion także świetnie spełnia te postulaty.

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

im dłużej gram w gothica tym bardziej mi się podoba jeśli chodzi o grywalność ale tym mniej mi się chce grać w niego ze względu na niedopracowanie, gra była by bardzo dobra ale musiała by być odpowiednio wydana a tak pewnie będę musiał czekać na modernizacje

 

ps. jeśli chodzi o rpg to grałem we wszystko co mnie interesowało oprócz vampire ale w vampire będę grał jak wyjdzie spolszczenie (a jest już robione) no i nvn2 w wersji pl ale to dopiero w grudniu a teraz pozostaje jedynie oblivion i gothic

 

ps2. a fable była bardzo dobrą grą

Edytowane przez futureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale wróćmy do tematu G3. Już wkrótce u mnie zmiana GPU, wtedy może będzie bardziej grywalne. Próbowałem instalować te zmodyfikowane .ini, ale wywalało mi błędy i przeinstalowałem grę. A po wyzwoleniu Montery, kielich dostajemy od niewolnika (zadanie z Bradleyem) jak sprawić by dał nam ten kielich już po zabiciu Bradleya :/, nie zostaje nic innego chyba jak powalić niewolnika i zabrać, ale wtedy reszta się rzuci na mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Słuchajcie mam problem. Gdzie znajduje się GORN ?? nasz kolega z g1 i g2 ? Czy aby nie przypadkiem pod Gotha ?? Bo gadalem z przywodca tych orkow, pokonalem go w walce nagle pokazuje mi sie cos takiego z moge uwolnic gorna za 2tys zyli, ale go niegidz nie ma ! Myslalem ze jest obok w pokoju tego orka, ale jest pusty <_< zaplacilem 2ts. dostalem xp a gorna jak nie bylo tak nie ma. co jest do diabla ?!
Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
A ja mam prośbę - jeśli piszecie coś w stylu "nie wiem, co zrobić, a zrobiłem już to a tamto" albo "zrób to tak..." to dajcie to taki właśnie spojler. Nie każdy chce czytać co ma zrobić za nim sam nie spróbuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mayo z całym szacunkim to w takim razie jeśli niechcesz czytać to nie czytaj, forum jest od rozwiązywania problemów z danym tematem. A myślisz, że "ciekawość" nie spowoduje, że ktoś i tak zajrzy pod spoiler?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mayo z całym szacunkim to w takim razie jeśli niechcesz czytać to nie czytaj, forum jest od rozwiązywania problemów z danym tematem. A myślisz, że "ciekawość" nie spowoduje, że ktoś i tak zajrzy pod spoiler?

Jezeli gra w G3 i nie doszedł do tego miejsca, to taka osoba moze sie zdenerwować, bo chyba tez nie lubisz oglądać filmów gdy wiesz jak się skonczy?

 

EDIT: zresztą na forum panuje ogólnie przyjęta zasada, że np. wydarzenia z najnowszego filmu, odcinka serialu piszemy pod spoilerem.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, mam taki problem z G3 że cały czas, non stop zmieniają mi się warunki pogodowe. Patrze na ziemie jest noc a jak lookne w niebo nagle nastaje piekny dzień by po sekundzie zamienić się mglisty wieczór ... i tak bez przerwy ... [ciach!]lca można dostać ... wtf? o.O Można jakoś zniwelowac tego buga?

 

PS. G3 ma wiele wspólnego z stareńkim crpg Ultima IX - sama mechanika gry wygląda podobnie, do tego beznadziejne sterowanie i masa bygów ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"

Heh, mam taki problem z G3 że cały czas, non stop zmieniają mi się warunki pogodowe. Patrze na ziemie jest noc a jak lookne w niebo nagle nastaje piekny dzień by po sekundzie zamienić się mglisty wieczór ... i tak bez przerwy ... [ciach!]lca można dostać ... wtf? "

 

Wystarczy na pewien czas odstawić zioło i powinno wrócić do normy :wink:

 

...a tak na poważkę to przeinstaluj grę i zamontuj patche do 1.08.

 

Przy okazji - jak ci to dxziała od strony płynności?

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mayo z całym szacunkim to w takim razie jeśli niechcesz czytać to nie czytaj, forum jest od rozwiązywania problemów z danym tematem. A myślisz, że "ciekawość" nie spowoduje, że ktoś i tak zajrzy pod spoiler?

Wyobraź sobie, że nie jest to forum tylko od problemów z przejściem gry. I jak juz napisał grzesiu tak juz się przyjęło, że jakieś "tajemnice" czy "pomoce naukowe" lub też "odkrycia" walimy pod spojler. Wyobraź sobie, że jak cos jest pod spojlerem to już wiem co sie szykuje i tylko sprawdzam czy mam rację i dalej nie czytam. A tak, to nie wiadomo gdzie jest o pomocy do gry, a gdzie o sprawach inszych.

 

A tak poza tym - Boże, co za problem walnąć spojler, zmęczysz się? Co się tak od razu rzucasz?

EOT

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki nie wiedziałem. Zaraz poprawię. Dawno mnie na forum nie było, i nie znam waszych "przyjętych" zasad.

 

BTW w sprawie Gorna:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
czy on się nam na coś przyda ?? bo nie chce zaczynać gry od początku :/ U mnie Gorn po prostu nie istnieje.... :mur: Czy jest na tyle ważny że wymaga on istnienia by ukończyć grę ??
Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jake79 - witamy, witamy - chyba wyjechałeś na dłuższa chwilę? :wink:

 

"Wystarczy na pewien czas odstawić zioło i powinno wrócić do normy "

 

Nie ma mowy :D - okazało się ze to taki bug - zrestartowałem kompa to przeszło o.O

 

"...a tak na poważkę to przeinstaluj grę i zamontuj patche do 1.08"

 

Gothic ]I[ PL ma juz 1.08 bo wczesniejszej wersji się bałem :>

 

"Przy okazji - jak ci to dxziała od strony płynności?"

 

Hmm, yako-tako przy 1280x1024 ustawienia mid-high z przewagą high. W miastach i okolicy często 20 fps ... ale co ciekawe w plenerach leśnych mam ponad 30 o.O. Ale te [ciach!]lone docinki nawet pana Bogusława Kaczyńskiego doprowadziły by do sytuacji kiedy już zwykłe "no trudno" nie wystarcza ... Aha z forum G3 wykumałem jakies modowane stery NGO chyba które dały lekkiego kopa grze.

 

Ta gra to jest mega burak ... w ciągu 3 godzin gry naliczyło mi że gralem (wewnętrzny czas gry) juz 303 dni :lol2:

 

Dobrze że historyjka w miare wciąga, a zadania są całkiem przyjemne bo byłaby to jedna wielka katastrofa. Dziś juz wiem że Oblivion nie był wcale taki kiepski ...

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem przed chwilą z 1,5 GB na pokładzie i w końcu mozna w miarę normalnie pograć (tak na poziomie G 2 :wink: ; stopklatki z rzadka tylko); co ciekawe najlepiej sprawdzją się defaultowe ustawienia pliku ini. Zdaje się, że podstawowym problemem gry jest RAM i procesor (nawet na karcie GF 5900 FX można bowiem pograć, pod warunkiem odpwodniej ilości ramu i mocnego prcka).

 

Może ktoś zna "magiczny" sposób na normalną grę przy 1 Gb ramu; z góry dziekuje za wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to jest mega burak ... w ciągu 3 godzin gry naliczyło mi że gralem (wewnętrzny czas gry) juz 303 dni :lol2:

 

Dobrze że historyjka w miare wciąga, a zadania są całkiem przyjemne bo byłaby to jedna wielka katastrofa. Dziś juz wiem że Oblivion nie był wcale taki kiepaski ...

Mój kumpel równiez na X2 miał taki sam problem z czasem gry. Pomogło przypisanie tylko jednego rdzenia dla gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...