Skocz do zawartości
Mayo

Gothic 3

Rekomendowane odpowiedzi

ale przecież to głównie wina gry przecież na 1 GHz ramu powinna chodzić płynnie, na moim kompie powinna na low chodzić bezbłędnie a jednak czasami zacina więc coś nie tak z tą grą a patcha konkretnego jak na razie nie ma

Male ot:

 

Od kiedy jednostka ilosci ramu sa gigaherce? :lol2: Widze, ze w sygnaturce jest to samo :mur: Moze chodzi o szybkosc pracy? Tylko zdradz mi sekret jak podrkeciles swoje ddr na 1000 mhz :lol2:

 

A wracajac do tematu to na 1 GHz powinno smigac bardzo dobrze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przecież to głównie wina gry przecież na 1 GHz ramu powinna chodzić płynnie, na moim kompie powinna na low chodzić bezbłędnie a jednak czasami zacina więc coś nie tak z tą grą a patcha konkretnego jak na razie nie ma

Ma ktoś 1GHz ramu pożyczyć? :lol2: No, ale ja przecież nie mówię, że to nie jest wina gry...

 

[ot]

Mam do sprzedania mp3 256 MHz :lol2:

[/ot]

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie byc podziwiany :D :P

I to jest bardzo dobra postawa :wink: , gdyż mimo trudności technicznych naprawdę warto zainwestować trochę czasu i cierpliwości - G 3 to w sumie pożądny RPG, a nie hack'n slash w przebraniu.

 

Link do w miarę obiektywnej recenzji w języku ojczystym - http://www.gram.pl/news.asp?id=2945

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie dlugo dostane gre w swoje lapska i mimo negatywnych opinii na temat optymalizacji jestem pozytywnie nastawiony do nowego Gothica.

Podobno po zmniejszeniu pola widocznosci i po pojechaniu po paru detalach mozna calkiem znosnie pograc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można można - ja gram na 1280x960 przy ustawieniach prawie na max - jedynie anizo mam na x8 i tekstury na średnie.

Ewidentnie brakuje ramu bo cały czas słysze dysk jak doczytuje, nie mówiąc o freezach co jakiś czas.

Ale gierka nawet z bugami jest przednia IMO bo wciąga strasznie.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 1GB ramu faktycznie nie jest zbyt wesoło, ale po części można poprawić sytuację optymalizując windowsa. Szczególnie dużo daje trik na pełne wykorzystanie pamięci ram:

Po zapełnieniu około 80% wielkości RAM system zacznie używać pliku wymiany. Tyle, że te 20% w pewnym sensie się marnuje (nie dosłownie, zostanie użyte, tyle, że nie optymalnie, bo Windows wcześniej zaczyna "kręcić dyskiem"). HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\ Control\

SessionManager\Memory Management-> wartość DWORD NonPagedPoolSize (0 = kontroluje ten parametr system). Modyfikując ten parametr musisz skorzystać ze wzoru:

pojemność Ram po, której ma zostać uruchomiony plik wymiany* 1024(wartość trzeba podać w KB) np. 230*1024= 235520 (wartość dziesiętna).

Nie wolno przekraczać wielkości Ram-u, bo będzie BARDZO ŹLE. Parametr można bezpiecznie ustalić na 90% (np. Dla 256MB jest to 230MB), ewentualnie 95%. 100% tylko dla ekstremalistów.

U siebie dałem 99,9% wielkości pamięci (1GB) czyli wpisałem 1047552 i jest już naprawdę nieźle, poprawę widać gołym okiem.

 

Do tego powyłączać wszystkie zbędne programy i procesy w windows (zapraszam do odpowiedniego topiku) i można uzyskać znaczą poprawę działania gry.

 

Zauważyłem też że po dłuższej podróży warto zrestartować gierkę, zmniejszy to ilość śmieci trzymanych w pamięci.

 

Wlazłem na forum gothic site i znalazłem garść innych porad, tyle że niektóre wydają się mało logiczne np.

- zwiększenie pliku stronnicowania do 2,5 krotności ram, po cholerę tyle, skoro gra nie zżera więcej niż ~1,5GB, do tego wielki plik działa wolniej. Stosunek ram do pamięci wirtualnej 1:1 dla 1GB to aż nadto.

- obniżenie taktowania pamięci, to już jakaś kompletna bzdura.

- cache man pomoże tylko w szybszym uruchomieniu gierki, XP-ek sam się ładnie "wyprowadza" do pamięci wirtualnej i bez jego pomocy.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni skrin qqrydzy wyglada pieknie. Mozna by pomyslec ze to jakis obraz wrecz :P. Chodzi mi o las.

FrediX

 

Szeli chodzilo o jedna barylke rudy, a nie o kopalnie (chyba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O takie cos co wystawalo ze sciany jaskini i mozna bylo to uderzac kilofem jak w poprzednich czesciach :P Bo do kowalstwa mi potrzebne troche rudy :D

 

qqrydza fanje miecze. gdzie je kupic? :D

Edytowane przez Szela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O takie cos co wystawalo ze sciany jaskini i mozna bylo to uderzac kilofem jak w poprzednich czesciach :P Bo do kowalstwa mi potrzebne troche rudy :D

 

qqrydza fanje miecze. gdzie je kupic? :D

1. To wystepuje tylko w pewnych okreslonych jaskiniach. Potrzebujesz iron ore ? hymm bankowo zanjdziesz je w kopalni blisko Ben Erei(Sala? - miasto najblizej bakareshtu), ale jest tam duzo undeadow. Duzo rud znajdziesz tez w misji dla hammer clanu - oczyszczaniu ich kopalń z orkow.

 

2. Nigdzie nie mozna ich kupic. To sa miecze paladynskie. Jednego mozesz zdobyc podczas misji Wenzel's Sword z Cape Dun, drugiego szukaj w okolicach Nemory (misja;])

Edytowane przez Nexer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He możliwe przeszukałem już ze sto for i napotkałem taki post jego autorem jest FIXXXERPL

 

Witam

Wiecie co Panowie z tego co czytam problem Where is the guru dotyka 90% posiadaczy G3, jak przygladniecie sie bliżej temy błędowi to tak naprawde nie ma on konkretnej prezyczyny, jednym wyskakuje kiedy chca zrobić quick savea, innym przy ładowaniu, jeszcze komuś gdy zbliża się do ognia bądź wyciąga pochodnie:/, nie ma to znaczenia jaka karta bo ludzie mają wszystkie możliwe karty i każdy ma z tym problem, ja specjalnie zmieniłem całego kompa mając nadzieję, że to mi pomoże kupiłem Athlona64 3800, giga ramu i Geforca 7900GT i nic to nie zmianiło, co prawda u mnie na oryginale where is the guru wyskakuje po 3h grania z niewyjaśnionej przyczyny, pO Prostu ide sobie porzez las bądz gdziekolwiek indziej i nagle chlast, i koniec gry więc niech CD PROJECT nie wciska kitu takiego jak użytkownikowi Camelotowi, że to wina karty (przykro mi kolego ale zmiana karty i tak nie rozwiąże u Ciebie problemu... ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło przynajmniej bedziesz miał nową kartęwink.gif) Jak zainstalowałem patcha 1.09 to gra W Ogóle przestała mi chodzić podczas ładowania występował błąd, wiec to kolejny dowód na to że to nie wina sprzętu tylko "syfu" (sory ale inaczej tego nie można nazwać, jeśli chodzi oczywiście o stronę enginową gry) jaki wprowadzili na rynek, a teraz nie potrafią sobie z tym poradzić więc wciskają kity, że ludzie sprzęty mają za słabe, odpalałem u znajomego na 2GB ramu procku 4Ghz i karcie Geforce 7900GTX ktora jest jedna z najlepSZych na rynku i też nie ma żadnej rewelacji + guru się pojawia. Więc o co tu chodzi?? Czy wydawcy sądzą, że ja mam jechać do USA i ukraść super nowoczesny komputer z Pentagonu badz NASA żeby sobie pograć?? Jak dla mnie jest to kompletna pareanoja, i tak powinni się cieszyć tym że ludzie tak dobrze przyjeli to ze gra im chodzi przy 15fps-ach i nie bojkotują budynku wydawcy. Wierni fani gothica nie chcą mieć super wydajności 100fps, chcą pO Prostu pograć, nic więcej i to mam zamiar zaraz napisać do CD PROJEKTU, ciekawe jaką teraz znajdą wymówke?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie piszacy takie posty jak ten zacytowany powyzej kompletnie nie zwaracaja uwagi na jedno - "where is the guru" to nie jest u kazdego ten sam blad. Dopiero w rubryce nizej sa podane szczegoly bledu.

A ze panowie z Piranha Bytes mieli fantazje i tak nazwali komunikat o bledzie... :roll:

 

OT: dzis w Warszawie pol miasta nie mialo pradu rzez godzine - czyzby cytowany osobnik zrealizowal grozbe kradziezy superkomputera z NASA? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmodyfikowalem juz ładnie plik ini zwiekszylem uzycie ramu do 90%

teraz mam pytanie jak ustawic opcje w menu w grze aby zyskac jak najwieksza jakosc i zarazem wydajnosc.

sprzet to R9550@450/540 procek AMD i naturalnie 1024ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pabliq , Mayo -- zwykła pomyłka już poprawiona

 

a wracając do tematu to na 1024 MB ramu powinna gra dobrze chodzić

 

... a z ciekawości: gdzie są pozostałe 3 artefakty (nie znam dokładnie jak to się poprawnie nazywa, trzeba 4 znaleźć więc nie krytykować)

Edytowane przez futureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pabliq , Mayo -- zwykła pomyłka już poprawiona

 

a wracając do tematu to na 1024 MB ramu powinna gra dobrze chodzić

no dobrze chodzi na takich ustawieniach:

 

Dołączona grafika

 

a64 3000 @ 2,25ghz + 1gb ram + 7300gt 256mb i nie odczuwam mielenia dyskiem juz, na moim starym 9550 ze 128mb ram w rozdzialce 800x600 i wszytko na low mielilo nawet

Edytowane przez Drainer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drainer nie lepiej zmniejszyć cienie, a zwiększyć coś innego, bo wydaje mi sie, że cienie w takiej grze pochłaniają dość dużo mocy... ale mogę się mylić bo narazie w Gothic'a nie gram i nie sprawdze czy wyłączenie cieni daje dużego "kopa" (czekam aż ram stanieje :D)

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi na low dysk nie mieli prawie wcale ale w niektórych miejscach mam takie zacinanie się obrazu po prostu klatkowanie nie wiem czemu procesor raczej powinien wystarczyć do gry na low karta graficzna raczej też, za chwilę zaktualizuję sterowniki grafiki i zobaczymy czy się poprawi

 

jakie propozycje jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam o czym Ty marzysz, nie widzisz, że niektórzy mają na lepszych kompach ścinki? :lol2:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Czy do Nordmaru można dostać się inaczej, niż przez ten most, za tym przychlastem orkiem Mojokiem? Bo nie udało mi sie to i owo, i on mnie nie chce przepuścić...
Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drainer nie lepiej zmniejszyć cienie, a zwiększyć coś innego, bo wydaje mi sie, że cienie w takiej grze pochłaniają dość dużo mocy... ale mogę się mylić bo narazie w Gothic'a nie gram i nie sprawdze czy wyłączenie cieni daje dużego "kopa" (czekam aż ram stanieje :D)

fakt lepiej zmniejszyc, na medium mam teraz o 2-3 fpsy wiecej w miescie xD tj okolo 20 a pozatym roznica pomiedzy medium a high jest taka ze na high nasz bohater ma cien pod soba a na medium nie :P

 

jakie propozycje jeszcze ?

optymalizacja windowsa - przynajmniej u mnie miala miejsce: rejestr (dodana ilosc cache procka, to zeby windows zarl 99.9% ramu i AlwaysUnloadDLL) i powywalanie niepotrzebnych programow/uslug - windows zre teraz 130-150mb ram :) Edytowane przez Drainer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni skrin qqrydzy wyglada pieknie. Mozna by pomyslec ze to jakis obraz wrecz :P. Chodzi mi o las.

FrediX

 

Szeli chodzilo o jedna barylke rudy, a nie o kopalnie (chyba).

Dopiero teraz przeczytałem. :lol2:

Odpowiedź ta sama - jaskinia, pełzacze, żyła rudy.

Chyba, że...

Rano napiszę, jaki jest łatwiejszy sposób. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...