Skocz do zawartości
Mayo

Gothic 3

Rekomendowane odpowiedzi

dawno nie grałem w G3 i z tego powodu mam pytanie: czy jest mapka z zaznaczonymi miejscami które możemy odwiedzić - jaskinie miasta, fajnie by było jeszcze z umieszczonymi dodatkowymi elementami np. miejsca przebywania niektórych postaci, możliwie jak największą ilością tych miejsc, jeśli tak to podajcie linka lub do jakiegoś dobrego faq lub poradnika

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

ps. było zadanie w którym gość dał mi wódkę i powiedział, że mogę zdobyć zaufanie u orków (3) jak dam każdemu po 1 wódce - dałem każdemu (chyba będę mógł przejść do northmanu jak zyskam ich sympatię?) i ostatni chciał dodatkowo jeszcze jedną specjalną wódkę - jak gadałem z tym gościem co mi dał wcześniej to powiedział mi: na południu może mieć jakiś bimbrownik - i pytanie gdzie on jest i jak go znaleźć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. było zadanie w którym gość dał mi wódkę i powiedział, że mogę zdobyć zaufanie u orków (3)..

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Pewnie chodzi o tego orka na bramkach - jedna butelke Normar Noginfog mozesz zdobyc na tarasie w zamku od najemnika, druga natomiast u goscia w chatce centralnie na północ (mowie nie kompasowo, idz przed siebie) od wyjscia z Faring (nie od mostu, tylko tego zejścia z wioski), niedaleko masz powiazane drugie zadanie z pewnymi duzymi bestiami.
Edytowane przez Nexer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania taki Strategy Informer dał 8.3/10, a Softpedia 9/10 ooooo :wink: .

 

Zresztą 100 gier wszechczasów wg IGN nie obejmuje ani TES III Morrowind, ani serii Baldurs Gate, ani Planscape Tornment, o Fallout czy Gothic nie wspominając - zatem co oni bidni mogą wiedzieć o grach rpg :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw ocena IGN 4.9/10 uuuuu :P

to pewnie przez te bugi, zresztą ostatnio recenzenci w ocenianiu gier i wystawianiu im punktów tak jakby nie zwracali uwagi na bugi a to powoduje, że firmom nie zależy tak bardzo na wydawaniu jak najlepiej dopracowanej gry, zresztą w pierwszej kolejności jest grafika później reszta a błędy na końcu, IGN widocznie ocenił grę pod kątem grywalności a to jest najważniejsze no i stąd taka niska ocena no bo jak coś może być tak dobre że dostanie 9/10 pkt. jak teoretycznie jest mało grywalne bo całe zabugowane ?

po prostu trzeba oceniać najpierw grywalność (tylko nie w sytuacji pominięcia wszystkich błędów tylko właśnie wszystkie je oceniając oczywiście odpowiednio zmniejszając punktację - w przypadku bardzo dużej ilości bugów - jak w g3 - o sporą ilość punktów)

zresztą to jest jedyny sposób na poprawę jakości gier bo ostatnio coraz więcej coraz gorzej dopracowanych gier wychodzi - a prze to mających za duże wymagania sprzętowe w porównaniu z tym co oferują - to się zaczyna robić plagą

rozpisałem się ale bardzo dużą winę za wydawanie takich gier ponoszą właśnie serwisy itp zajmujące się recenzowaniem gier bo wystawiają oceny z pominięciem błędów (no piszą że bugi ale to dla nich ma małe znaczenie) więc taki wydawca widząc, że pomimo tego, że wyda coś dobrego a niegrywalnego będzie miał poparcie wśród recenzentów - będą chwalić - nie przejmuje się tak bardzo tym

a widząc, że słaba grafika odrazu zmniejsza jakość danej gry stawia grafikęna 1. miejscu - czyż to nie chory system oceniania gier ?

nawet śmieszny bo czyż nie lepiej mieć bardzo szybko działającą grę w której nie ma jakiś dziwnych zachowań wywaqlań kosmicznych wymagan migań zacinań i nie wiadomo czego jeszcze z trochę gorszą grafiką niż klatkującą grę na średnim sprzęcie z niezłą grafiką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

i do tego sie dokladaja tez opinie w recenzjach, ze napewno zostanie to poprawione w patchach, na forach tez olewka, ze strony fanow ze jakis patch wyjdzie i naprawi wszystko bla bla bla. No i to jest juz norma. Wiec nic dziwnego ze producent po prostu wlicza to w ogolne koszta oceny branzowej jako znikomo szkodzace tytulowi. Tylko ze prawda jest taka ze to zawsze przechodzi bez echa, ze zadne patche sie nie pojawiaja. To sprzet za pol roku dogania gniota programistycznego. Tak samo jak do Obliviona nie wyszedl patch optymalizujacy gre (fani odwalili wrecz FENOMENALNA robote) tak do G3 nie wyjdzie - takze zeby sie nie ludzili fani G3 ze pyrahnia cos zrobi - bo nie zrobi. Malo tego sami przyznali na konferencji ze G3 chodzi zadowalajaco (!) i nie wyjdzie w najblizszych miesiacach zaden patch pod tym katem. Ogranicza sie tylko do najbardziej skandalicznych dziur w programie typy wywalanie sie gry i errory plikow quicksave (to juz jest uderzenie ponizej pasa - ktos powinien zawisnac za to).

Pojawilo sie niestety jakies takie ogolne przyzwolenie i bagatelizowanie takich wpadek. Przez to coraz bardziej zwalonych gier sie pojawia.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dorwałem Gothica III :). Sprzęt jak z podpisu i masakra, ale tego się spodziewałem. Tweaki z FAQ trochę zmienione na 512 ramu, i poza miastem gra chodzi w miarę płynnie(w sensie fpsów, animacji), ale strasznie doczytuje z dysku, szczególnie przy obracaniu się, 1024x768 detale różnie low/med. No nic, chciałem się tylko pochwalić i idę dalej "grać". Pozdro.

Edytowane przez Cebix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos kojarzy gdzie mozna sie nauczyc zaklecia Summon Lightning? (Ewentualnie moze tez byc Meteor.)

Czy nie powinno byc w ktorejs kapliczek Beliara?

Mam odpowiednia ilosc wiedzy i mam zwoj w ekwipunku ale jakos nie moge trafic na kapliczke lub maga ktory moglby tego nauczyc. Bylem juz w zasadzie wszedzie poza Ishtar i Stolica.

Edytowane przez tomas13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem gre w swoje lapska :D

 

Co tu duzo mowic, bardzo mi sie podoba. Wymagania nie takie zle (1024x768, opcje med/high, af x0, aax0) - scina sie sporadycznie gierka, ale czasem jak freeza zalapie to jest hardcore :lol:. Oczywiscie patch + drobne modyfikacje ini (te z FAQ).

 

Sama gra sprawia duzo przyjemnosci i satysfakcji i nie zauwazylem zbyt wiele bugow. Raz mi postac utknela i nie mogla wyjsc miedzy skrzynkami...

Czas ladowania gry - no troche sie wczytuje... zapisuje tez dosc dlugo.

Mimo to na razie gra sie super, duzo jest zadan pobocznych, nawet fabula mnie troche zaskoczyla na poczatku (Xadras). Gra mi sie przyjemniej niz w Obliviona i moze was to zdziwic ale obek mi sie czesciej scinal i ogolnie chodzil gorzej.

 

Do tego, wg mnie Gothic ma piekna grafike. Nawet nie mam wszystkiego na High, a roslinnosc, drzewa, ogolnie lasy robia wrazenie.

 

 

BTW - sama walka jest zrobiona nawet ok. Myslalem ze bedzie gorzej. Walczy sie przyjemnie (na pewno lepiej niz w poprzednich czesciach) ale dziwnie zachowuja sie postacie po trafieniu :lol: takie tiki maja...

Nowy system walki sprawidza sie podczas walki z grupa przeciwnikow, latwo mozna sie obracac i uderzac w to co sie chce.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW - sama walka jest zrobiona nawet ok. Myslalem ze bedzie gorzej. Walczy sie przyjemnie (na pewno lepiej niz w poprzednich czesciach) ale dziwnie zachowuja sie postacie po trafieniu :lol: takie tiki maja...

Nowy system walki sprawidza sie podczas walki z grupa przeciwnikow, latwo mozna sie obracac i uderzac w to co sie chce.

Mnie system walki wrecz dobija.... moge zabic praktycznie kazdego stwora mieczem, nie majac zadnych do tego abilitek. Wystarczy tylko ciagle isc i machac mieczem do przodu, kazdy stwor reaguje tak samo - dostaje, przemieszcza sie o krok do tylu i tak ciagle a po 5-10s nie zyje. Na poczatku samej gry zdobycie miana mistrza areny nie sprawilo mi zadnego problemu heh :-P To juz w G1, niektorych stworow sie na poczatku nie dalo zabic, a tutaj jest zupelnie wrecz odwrotnie.

Przy walce z wieksza iloscia przeciwnikow tez nie ma problemu - takze cisne z miecza na jednego, a reszta ktora mnie atakuje nie moze trafic.... tragedia.

Jeszcze najgorszy jest bug gdy z kims walczymy i wlaczamy inventory - stwory nas atakuja, ale nasza postac nie reaguje na zadne ciosy, miedzyczasie moze jesc i pic i nic sobie z tego nadal nie robi ze ktos nas proboje zabic :lol:

 

Mam nadzieje ze walke i te bugi poprawia, bo zabijanie przeciwnikow nie sprawia zadnego problemu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

BTW - sama walka jest zrobiona nawet ok. Myslalem ze bedzie gorzej.

To znaczy jak ? :blink: Zwalone jest przeciez wszystko. Animacja bohatera, jego monotematyczne ruchy, brak mozliwosci korekty pozycji podczas walki, jego smieszne "uhy" i "ahy" przebijaja tylko jeszcze bardziej komiczne odglosy przeciwnikow. Wilki podczas siekanie w nie mieczem wydaja pomruki jak podczas glaskania pieszczotliwie za uchem (w obku jak mnie chwycil i tarmosil to az mi skora cierpla). Ubijanie przeciwnika to tylko ustawienie sie w kierunku przeciwnika (trzeba uwazac bo jak sie wyprowadza juz ciosy to kaplica, a przerwac nie mozesz bo zgon, wiec trzeba przewidziec gdzie zawedrujesz z przeciwnikiem) i klepanie w myszke jak w slien shooter 2.

Jakie to ludzie maja odmienne potrzeby :-) zycie jest cudowne a ludzie tacy rozni, a w roznorodnosci tkwi piekno :-)

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mowie ze walka mi sie podoba? Jest ok, nie jest najlepsza, ale nie jest tak tragicznie jak niektorzy zapowiadali. Hmm, no widzisz, obek ma lepsza walke, za to Gothic ma wiecej zwierzat w lasach. Dziki, jelenie, wilki, scierwojady - ciagle cos biega, do tego jak sie wyuczymy paru umiejetnosci to mozna skore zbierac z martwych zwierzat. To wszystko jakby zyje, biega w stadach. Jest duzo zroznicowanie stworow i jest do czego strzelac z luku.

 

Gra ma jakies problemy z save'ami :|. Robie quicksave'a, pobiegne gdzies, zabija mnie i gra mi wczytuje save'a "ręcznego" zrobionego przez menu gry, a ten quick gdzies ginie :/. Ja piernicze -_- Jakis patch by sie jeszcze przydal... ten 1.08 to za malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj akurat wyjątkowo celnie punktuje Hoodedman :wink: System walki wręcz, w G3 może podobać się chyba tylko masochistom :wink:

 

Przy 2 mieczach jest ciutkę lepiej ale nadal bradzo daleko od optimum :wink: na pacz w tym kierunku raczej nie ma widoków :-|

 

Wiadomo, że rpg nie musi koncentrować się tylko na walce, a G3 zaciekawia typowo erpgowymi atrybutami, ale mimo wszystko szkoda, że tego nie dopracowali (szkoda tych waszystkich ścierwojadów, wilków i smoków).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Walczy sie przyjemnie (na pewno lepiej niz w poprzednich czesciach)"

 

Moim zdaniem system walki z G3 do pięt nie dorasta temu z poprzednich części. Tam miało się kontrolę nad postacią, można było normalnie blokować a tutaj? Szkoda słów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poprzednie gothici walczylem z pomoca bardzo prostej metody:

Stalem jak pien i machalem mieczem szybko w prawo i w lewo. Kosilem prawie kazdego :lol:. Po co mialem uzywac bloku skoro wystarczylo pare machniec mieczem? Wiem, ze moze to glupie ale skoro ta technika byla skuteczna na poczatku gry gdzie moglem probowac walczyc prawie z kazdym, to jakos sie do niej przyzwyczailem i gralem za jej pomoca wiekszosc gry, no ale potem jak juz jakis pancerz mialem i ekwipunek to siekalem przed siebie i uzywalem tej techniki z biegiem czasu coraz mniej. Nigdy nie uzywalem bloku, bo po co to robic skoro moge zabic przeciwnika tracac z 1/10 hp?

 

Postac rusza sie jak kaleka, wydaje dziwne dzwieki, przewraca sie ale nie jest TRAGICZNIE. Wkurza mnie jedynie to, ze szybko zdobywamy LVLe i punkty umiejetnosci wykorzystuje sie tu masowo... to samo z kasa, wszystko jakies drogie i na starcie to z 5 k szybko uzbieralem. W poprzednich czesciaj jak po 4 godzinach gry mialem 50 barylek rudy to juz sie cieszylem :lol: a tutaj jakos wszystko latwo dostepne, nie ma problemu w okradaniu chat, mozna spac sobie w nich nawet (wchodze do pierwszej lepszej chalupy i od razu klade sie do lozka :lol:).

 

BTW - dzisiaj jak biegalem po lasach to natknalem sie na dzika :lol:. Pierwsze co sobie pomyslalem, to czy lepiej nie uciekac bo moge sobie rady nie dac a gra sie dlugo wczytuje ;). Ale dalem rade, stoczylem mordercza walke na smierc i zycie. Ja vs Dzik. Nigdy tego nie zapomne :lol:

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co wnosi to ocena do dyskusji o grze?? Jeżeli ci się podoba to grasz jeżeli nie to nie grasz. Przeszedłem wszystkie części Gothica więc i w G3 też gram, ma wady fakt ale to Gothic więc dla mnie pozycja obowiązkowa do przejścia.

Edytowane przez Turkina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...