Skocz do zawartości
Mayo

Gothic 3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem. Jestem pod bramą w Ishtar, ale nie moge wejsc ponieważ mam za mała reputacje u Asasynów (30 potrzebuje 75), a zdobyciej jej nie będzie łatwo ponieważ cały czas pomagałem Koczownikom. Są jakieś kody żeby temu zaradzić?

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Może ktoś wie czy można gdzieś zmieniać w ustawieniach (g3.ini ?) pogode, na stałą. Chodzi mi konkretnie o ładną słoneczną bo wkurzają mnie szczególnie słaba widoczność w Nordmarze (mgły) deszcz w innych rejonach. W poprzednich częściach mozna było to wyłączyć. Jest jakaś szansa pokombinowania przy tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No juz duzo czasu minelo od premiery G3.

Czy nadal gierka chodzi jakby chciala a nie mogla - niezaleznie od sprzętu?

Bo jako fan Gothica, mialem ochote na G3.

Czy patch jakis jest ?

Ja zassalem

gothic3_patch112.exe

Gothic_3_Community_Patch_v1.6_Full.exe

optymalizacja ini i nadal kiszka na sprzecie z siga scinki sie czasem pojawia:) ale gra sie przyjemnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:unsure: No i nie doczekałem sie pomocy w temacie ustawienia w konsoli stałej pogody w G3. :( A coś wiadomo o ruchach Pirań i JoWoodków po dogadaniu sie w kierunku G3 ? Moze dodatek o którym kiedys był ogłośno i juz prawie był zrobiony? Fajnie by było, Wyspy Południowe, moze powrót do wspaniałej Górniczej doliny... Mam nadzieje że mysla chłopaki o tym temacie, a w internecie cisza na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie Gothicka 3 jeszcze raz i chciałem zagrać, ala mam problem grafika jakoś dziwnie wygląda(screen poniżej). Po zainsatlowaniu miałem wersje 1.8 i zainstalowałem na to patcha communty patch 1.6(wiem że mała niezgodność w numerkach ale trudno)

 

Mój komp:

Geforce 8600GT

Brisbane 3600+(Athlon X2)

2x1GB ramu

Windows XP SP2

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...00ebe1f6a2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

 

Nawiązując do wcześniejszych postów...ja także ostatnio powróciłem do G3. Zainstalowałem nowe sterowniki, nowego directa, nową łatkę (1.6) - i - bez zaskoczenia - odnotowałem, że dalej grać się w to w zasadzie nie da (poprawa jest minimalna; przy większej liczbie obiektów framerate - jak spadał - tak nadal spada poniżej 10 fps :wink: ).

 

Wszystko to na: GF 6800, PIV 2,4@3 Ghz i 1,5 GB ramu.

 

Dawno nie odwiedzałem tematu - pro forma - czy pojawiły się być może jakieś nowe patenty w zakresie uzdatniania G3 do płynnej, "noramlnej" gry? (konfig "ini" etc.?).

 

Zważywszy, że ostatnio na świat gier najechało "amerykańskie kino akcji" - powrót do G3 jest dobrym pomysłem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz -

 

NIe oczekuj super plynnej Gry na konfigu ktory opisales

 

Grafika Mysle ze minimum 8600GT albo cos pokroku 1900XT z 512 mb (ati lepiej sobie radzi w tej grze)

 

Do tego PIV to jakby nie bylo najwydajniejszym prockiem nie jest, nic po "pustych" mhz

 

1,5gb - generalnie jest na styk

 

chodz zalecane jest do tej gry 4 gb ;-)

 

 

podsumowujac we wakacje gralem troche w ta gre na sprzecie b podobnym jak w podpisie:

tyle ze grafika byla 8600GT sonic + @ 1014/1935/2200

+ konfig zrobiony

 

i powiem ze gralo sie b.przyjemnie w 1024@768

w wysokich detalach bez AA

 

i praktycznie FPS bylo caly czas w okolicahc 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt to odkrywcze, ale prawdziwe. Trzeba będzie podrasować sprzęt.

 

Jak sądzicie - czy procek P IV 3,2 i karta ATI X1950 PRO 512MB + dodatkowe 512 ddr - podołają? (Nie mam zamiaru wprowadzać rewolucyjnych zmian w zakresie moderniazacji kompa, tym badziej, że nowe technologie, pod względem wydajności, wypadają raczej przeciętnie). Nota bene rozważałem także kartę - Sapphire HD3850 512MB GDDR3 256bit (czybyłaby ona lepsza - niż ww - do G3 i nowszych gier?).

 

Marginesowo, chcę się podzielić garstką wrażeń z n-tego podejścia do G3 (po dłuższej przerwie). Z perpspektywy, komentarz jest zawsze bardziej chłodny i przez to bardziej obiektywny.

 

In plus - ogromny, zróżnicowany i ciekawie zaprojektowany świat. Wielkie przestrzenie i ładne krajobrazy, interesująca architektura, miejscami uderzająco sugestywny klimat...poza tym masa rozmaitych zadań...Nie wchodząc szerzej w ogólniki - rozmach jest imponujący; widać, że twórcy mieli dobrą koncepcje i chcieli stworzyć rzecz bez precedensu, w sensie skali i rozmiaru.

 

Niestety całość zepsuta została (choć nie do końca) przez prawdziwy ocean różnych niedociągnięć i błędów. W zasadzie, bardzo niewiele elementów gry zostało dopracowanych; począwszy od nieco sztampowej i schematycznej struktury większości zadań (brak tej detalicznej dokładności i smaku jakie były w G2), przez makabrycznie niezoptymalizowany silnik graficzny, fatalny system walki, uczynienie z części mieszkańców świata statystów, tragiczne AI wrogów, masę pzeróżnych usterek technicznych, niezbyt fortunny model rozwoju postaci, dziwaczną, sztuczną gestykulację i archaiczny sposób poruszania się bohatera, na merytorycznych nieporozumieniach kończąc (min. pływanie z płonącym mieczem, umieszczenie części flory bagiennej na pustyni i morze innych).

 

Ogólnie jednak warto zagrać, przy czym tylko z dobrym sprzętem. I tym miłym truizmem kończyć przyjdzie. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt to odkrywcze, ale prawdziwe. Trzeba będzie podrasować sprzęt.

No a czego sie spodziewales %) ?

Na leciwym sprzecie chcesz grac na full komforcie w gothic 3 ?

 

 

8600 podrasowana przyzwoicie sobie radzi (ale i czasem jego zmula)

ale taki X1900XT poradzi sobie akurat w tym tytule lepiej ;-)

z kolei 3850 jeszcze lepiej - czyt.najlepiej

 

W gotchicu 3 b.duze znaczenie ma Szybki dysk, najlepiej Raid 0 .. i czysty system z konfigiem pod ta gre

Ram paradoksalnie na 4 gb gra wykorzystuje max ok 2 ;/

ale mozna w systemie wklepac by wykorzystalo cala ilosc ramu - wtedy dobija do ok 3 gb

 

Powiem ze Gra jest Tego Warta - pomimo niedociagniec jak slusznie zauwazyles, gra wciaga i ma w sobie cos

Piekny jest swiat prezenotowany, oraz wiele ciekawych koncepcji

 

btw jak zmienisz Grafike to pasuje zmienic mimo wszystko procka bo bedzie ograniczal mozliwosci nowej karty

 

Dual core - tanie i dobre :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a czego sie spodziewales %) ?

Na leciwym sprzecie chcesz grac na full komforcie w gothic 3 ?

Troszkę się nie zrozumieliśmy :wink: . Dla jasności, spodziewałem się, że zabiegi z poziomu software pomogą troszkę polepszyć komfort z gry, o "full-komforcie" nikt tu nie wspominał. A tu ani nowe stery, ani direct, ani łatka wiele nie dały - prawie nic, co przyjąłem zresztą bez zaskoczenia, jak wspominałem.

 

Po kilku godzinkach z G3, po dłuższej przerwie, ogarnia wyraźna ambiwalencja. Z jednej strony pozytywy o których pisałem wcześniej (sprawiające, że chce się zanurzyć w ten fantastyczny świat), z drugiej prawdziwe zatrzęsienie najrozmaitszych ustrek, które bardzo psują ogólne wrażenie...

 

A propos technikaliów...mam płytę na agp (stareńki socket 478), więc jaki mógłbym tu wpasować procek, lepszy niż obecny PIV 2,4@3,0?

 

Z góry thx za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :rolleyes: wie moze ktos czy jest jakis inny patch do g3 niz ten 1.6 chodzi mi o nowszy i czy moze ktos potwierdzic plotke ze podobno na polskiej wersji gra smiga lepiej ????/ a co do s478 to pentium4 HT 3.4 Ghz jest najwydajniejszy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do patchow to najlepszym wyjsciem jest zainstalowanie

Gothic_3_Community_Patch_v1.6_Full

ktory to zawiera WSZYSTKIE latki jakie do tej pory powstaly

powinno sie go, zainstalowac na GOŁA gre i wiecej juz nic nie potrzeba

 

Dodam rowniez, ze jestem ZASKOCZONY jesli chodzi o plynnosc dzialania tej gry, na tym co w podpisie + 6800Ultra (450/1200)

Gra smiga na maxymalnych detalach z AA wylaczonym i cieniami zredukowanymi w rozdzialce 1024.768

 

Tak wiec od momentu kiedy poraz pierwszy odplaem Gothica 3 na Amd + 7600GT - patche daly niezlego KOPA

i gra praktycznie WOGOLE mi sie nie WYWALALA

(albo wynika to z przesiadki na Szybszego intela)

 

sporadycznie wyskakiwala tabliczka Where is the guru ;-)

ale i tak jest juz bardzo dobrze i gra sie Bardzo przyjemnie

 

Polecam

 

p.s

Mam wersje polska gry (na temat szybkosci dzialania ENG nic mi nie wiadomo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec od momentu kiedy poraz pierwszy odplaem Gothica 3 na Amd + 7600GT - patche daly niezlego KOPA

Eeee tam, przecież te fanowskie patche wcale nie poprawiły optymalizacji, a jedynie liczne bugi. Spellbound obiecał poprawić zarządzanie pamięcią w 1.6 i zlikwidować wycieki pamięci (ale bez optymalizacji engine), ale z tego co czytałem na forum Jowood sporo ludzi narzeka, że ten patch tylko im pogorszył gameplay.

 

Teraz pracują nad 1.7, ale to kwestia kilku miesięcy zanim się ukaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: hej :rolleyes: Czy na grafie 8600gt i na patchu 1.6 ta gra pojdzie na 1280z1024 na max detalach???

czy dopiero na grafie typu 8800gt w zwyz i z patchem 1.6 bedzie smigac na max bez zacinek takich czestych??

za odp dzieks :wink:

 

 

 

 

 

------------------

dual core 2180 BoX ,Msi p-35-neo2-fr,ram 2x1Gb godram

800mhz cl5,320GB samsung 16MB,8600Gt 256mb, 600/1400

nec dvd,350w Atx

Nawet na 88gt nie bedzie smigala bez zcinek, ta gra ma zwalony engine...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osob moze uznac za herezje to co zaraz napisze ale...

 

jak slowo daje, Jestem Fanem Gothica

i na AMD x2 @ 3ghz + 2gb @ cl4 900mhz i 7600GT a potem 8600SONIC+ 1014/1935/2200

+ optymalizacje z 1 postu.

 

Grac sie nie dalo !!! nie tyle z uwagi na PLYNNOSC grafiki bo ta byla na przyzwoitym poziomie,

co ciaglych doczytywan z dysku i wyskakujacych bledow WHERE IS THE GURU.

 

 

Obecnie przeszedlem NA FULL komforcie Gothica 3

na sprzecie z Siga (bardz co badz DUZOO mocniejszy)

jedyne grafika byla 6800 ultra @ 450/1200 (wiec slabsza niz 8600 istotnie)

 

Gra smigala w 1024x768 Wszystkie detale na maxa

z AA wylaczonym i Cieniami na polowe

 

Srednio bylo 25-30fps .. w jaskiniach i na pustyni po 40-50

w dramtycznych sytuacjach ok 18

 

Przez cala okres przechodzenia gry (ok 2 tyg) gra wywalila mi moze z 7-8 x

 

 

Tak wiec nie wiem czym to jest spowodowane czy zmiana sprzetu czy moze lepsza latka.

 

 

Btw. Gra jest naprawde Swietna - chodz zgodze sie ze zarowno czesc 1 jak i 2 bardziej trzymaly w napieciu i byly w moim odczuciu lepszymi produktami.

 

Jako Fan gothica 3 ... mam odczucia ze gra nie zostala jakby do konca ukonczona i zabraklo wielu elementow, niby chcieli zrobic z wielkim rozmachem a jednak wiele rzeczy wyszlo im na opak ...

 

mam tylko nadzieje ze czesc 4 bedzie trzymala klimat 1 i 2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde wiekszosc tych doczytywan, i wywalajacych bledow

 

jest spowodowane MALA iloscia ramu na karcie w stosunku do ilosci detali i rozdzielczosci dobranej przez uzytkownika

 

Wystarczy odpalic RT z opcja monitoringu Uzycia ramu karty, by sie o tym przekonac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde wiekszosc tych doczytywan, i wywalajacych bledow

 

jest spowodowane MALA iloscia ramu na karcie w stosunku do ilosci detali i rozdzielczosci dobranej przez uzytkownika

 

Wystarczy odpalic RT z opcja monitoringu Uzycia ramu karty, by sie o tym przekonac

 

 

No tak ale niektore osoby pisza ze na grafie 8800gts z pamiecia 640mb/320bitow tez im przycina to wiec czy to wina malej ilosci ramu na grafie :blink: Czy moze ktos napisac kto posiada grafe 8800gts,gt, 512, lub 9600gt i wiecej niz 2GB ramu i patchem 1.6 jak mu smiga ta gra w rozdzielczosci 1280x1024 bo na testach grafiki tak pisza ze np w grafice 8600gt ma ta gra w rozdzialce 1280 tylko 20 fps-ow a mi na 8600 smiga w tej rozdzielczosci niezle zatnie sie ale czasami i wydaje mi sie ze oni tam wszystko wyolbrzymiaja :rolleyes: za odp dzieki

Edytowane przez bushidoblade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BorysVasiliev wyglada na to ze directX jest zgodny ale ja jade na win XP pro Visty nie mam ,nieraz jak mialem jakies niezgodnosci z dzialaniem gry zmiana directux ewentualnie innych sterow pomagalo inny crack ale moze byc roznie jeszcze na viscie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem na bieżąco, ale czy to normalne, że na E2160+2x1GB DDR2 Kingston ELPIDA 667MHz+8800GS PALIT+SEAGATE SATA2+XP PRO SP3 - w 1024x768 @ HIGH [ wygładzanie OFF ] nie da się grać ? Tnie jak cholera :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...