Skocz do zawartości
Mayo

Gothic 3

Rekomendowane odpowiedzi

Gothic III w jubileuszowym numerze "Play". Myślałem czy nie kupić, ale przypomniało mi się ile problemów miałem z tą cholerną grą :] A widzę że niektórzy jeszcze męczą to ustrojstwo :) Coś ostatnie poprawki, patche poprawiły? Da się to ukończyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich fanów gry zapraszam na skromną ale jakże treściwą stronkę z modyfikacją dostosowaną prze zemnie do polskiej wersji gry :)

 

Lojalnie uprzedzam - nie instalować jeśli nie macie minimum 4GB RAM... i HD5870...

 

LINK

 

B-)

 

Mam problem z G3 mianowicie po ustawieni shaderow na 3.0 na całym ekranie pojawiają się pasy.

Mam radka 5850 i catalyst 9.12, G3 z patchem 1.73.

Dodam ze na innej karcie nie miałem tych problemów.

 

Patch 1.74 rozwiązuje ten problem :) Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagraj jakiś film w hd, bo ze screenów to mało widać, poza tym, że jest jakiś brzydki filtr rozmazujący wszystko. :]

No i te wymagania w stosunku do oferowanej grafiki to mega lol, kolejny przykład wspaniałej optymalizacji tego silnika.

Po wgraniu tych modyfikacji gra jest płynna, czy tylko uzyskałeś lepszą grafikę a gra dalej chodzi tak jak chce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagraj jakiś film w hd, bo ze screenów to mało widać,

 

Mówisz i masz :)

 

poza tym, że jest jakiś brzydki filtr rozmazujący wszystko. :]

Eeee - to taki efekt 3D...

 

No i te wymagania w stosunku do oferowanej grafiki to mega lol, kolejny przykład wspaniałej optymalizacji tego silnika.

Po wgraniu tych modyfikacji gra jest płynna, czy tylko uzyskałeś lepszą grafikę a gra dalej chodzi tak jak chce ?

Spokojnie da się grać ale z uwagi na to że mam tylko 4gb ram... często doczytuje efektywnie psując rozgrywkę...

 

Modyfikacja polega oczywiście na edytowaniu pliku ini... głównie chodziło o to by pozbyć się efektu rozmytych skał które są jednak zbyt blisko by były rozmyte - co psuje wrażenia wizualne... oraz by roślinność i postacie / stwory były na całym widoku a nie w połowie nagle - pustka...

 

Film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patch 1.6 bodajże pousuwał wycieki pamięci...

 

Te wymagania gry co do ramu biorą się z tego, że ona po prostu wszystko jak leci do ramu ładuje - a że ma co to i ram jest zajęty...

 

Bez moda wystarczają na grę 3gb aby grać na pełnych ustawieniach bez zaciachów pod xp, pod wistą/7 raczej już 4gb.

 

No a z modem - dużo zależy od rozdzielczości i pamięci na samej karcie (1024zalecane)... od min. 4GB w górę!

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Gothic, mimo patcha 1.74 - bedac magiem na 33 poziomie stado 6 wilkow to za duze wyzwanie ;] Ale poza drobnymi niedorobkami gra sie juz bardzo przyjemnie, freezy rzadkie, gra ani razu nie wywalila na pulpit.

Ale jedna kwestia - ktos sie orientuje jak Community Patch rozwiazal kwestie zbroi dla maga? Bo fajnie, moge juz kupic Szate Ognia 45 ochrony, dokladajac skill robi sie 90 ochrony... Ale po co, skoro pancerz paladyna ma tej ochrony 150? Jest w ogole jakiekolwiek penalty dla rzucania czarow w zbroi, czy tez noszenie szat u maga to tylko kwestia estetyki i klimatu gry?

 

Nie gralem w podstawke Gothica 3, ale skoro CP 1.74 reklamuje sie jako 'usprawniony system walki wrecz', to ja sie boje nawet pytac, jak ta walka wygladala w podstawce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jakaś modyfikacja gry, która automatycznie ustawia kursor na "Weź wszystko" przy przeszukiwaniu ciał/skrzyń/itp.? Strasznie niewygodne jest rozwiązanie standardowe, gdzie za każdym razem trzeba samemu najeżdżać myszą na owy przycisk.

 

Przy okazji, w G3 gram pierwszy raz (1.74) i nie mając złych wspomnień, mogę śmiało napisać, że gra jest świetna. Oczywiście pomijając warstwę czysto techniczną, której chyba się po prostu naprawić nie da. Mowa o wiecznych przycinkach czy choćby problemie z cieniami na R5xxx. Nie trafił mi się żaden bug w zadaniach (ponad 40 lvl, więc trochę już pograłem), wnioskuję, że patch społeczności w tej kwestii przyniósł wiele dobrego. Klimat nieziemski, czuć starego, dobrego Gothica. Risen, którego skończyłem wcześniej, pod tym względem do G3 się nie umywa. Marzenie to taki G3 na silniku Risena B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten problem z pustynia wygląda trochę inaczej. Te paski które ja mam (znacznie węższe), są nawet na naszej postaci (ogólnie na wszystkim, na tamtych screenach akurat nie widać, ale tak jest). Pod koniec instalacji patcha 1.74 jest opcja "poprawka cieni dla kart ATI...", mam to zaptaszkowane, a i tak nie działa.

 

Tak na marginesie, dopiero po 40 poziomach dowiedziałem się, że maksymalne punkty życia się same nie zwiększają :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem dziś grać w G3 (po raz pierwszy). Mam jak na razie 2 problemy.

 

1. Nie mogę się odnaleźć. Niby jest mapa, ale nie mam pojęcia, w którym miejscy się na niej znajduję. Jestem teraz w pierwszej wiosce na początku gry i nawet nie bardzo wiem jak się ona nazywa. Da się to jakoś lepiej ogarnąć czy muszę znaleźć jakiś punkt orientacyjny i śmigać z kompasem?

 

2. Po zlikwidowaniu kilku orków i kilku ścierwojadów wskoczyły mi 2 poziomy umiejętności. Mam 20 punktów nauki, ale nigdzie nie mogę ich wykorzystać. Podejrzewam, że czegoś jeszcze brakuje, ale nie bardzo wiem czego. Proszę o wskazówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Po zlikwidowaniu kilku orków i kilku ścierwojadów wskoczyły mi 2 poziomy umiejętności. Mam 20 punktów nauki, ale nigdzie nie mogę ich wykorzystać. Podejrzewam, że czegoś jeszcze brakuje, ale nie bardzo wiem czego. Proszę o wskazówkę.

 

Musisz znalezc NPC ktory Cie bedzie uczyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na pierwszą stronę tematu i widzę, że pierwszy post jest troszkę nieaktualny i tak się zastanawiam czy oprócz Community Patch 1.74 trzeba coś jeszcze ściągać, żeby gra była bardziej grywalna, bo przy moim poprzednich przygodach z G3, niektóre bugi były odrobinę upierdliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...